Indėnų kova prieš naftotiekį skatina tautos atsigavimą

Vita Ličytė | LRT RADIJO laida „PASAULIO LAIKAS“ | LRT.lt

Prieš naftotiekį kovojančių indėnų stovykloje visiškai uždraustas alkoholis ir narkotikai, o jie patys tai vertina kaip ženklą, rodantį jų tautos atsigavimą. Taip LRT RADIJUI sako Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis. Anot jo, vandens gynimas tapo pačių indėnų sielų ir dvasios gynyba, o šio konflikto rezultatas paaiškėti gali Donaldui Trumpui galutinai tapus prezidentu.

Indėnus remia vis daugiau žmonių

Įtampa Šiaurės Dakotoje pastaruoju metu vis auga. Šioje Amerikos valstijoje jau nuo balandžio mėnesio vietos indėnų gentis Stovinti uola, arba sijų gentis, protestuoja prieš kompanijos „Dakota Access Pipelines“ 1700 kilometrų ilgio tiesiamą naftotiekį.

Viena iš jo paskutinių atkarpų kerta Šiaurės Dakotos Amerikos indėnų teritorijas. Čiabuviai ir daugybė aplinkosaugos aktyvistų teigia, kad, įvykus avarijai, svarbūs indėnų vandens telkiniai ir šventos vietos būtų negrįžtamai užterštos.

Kompanijos atstovai ir remiantieji beveik keturis milijardus kainuojantį naftotiekio projektą teigia, kad tai bus saugus ir efektyvus būdas tiekti naftos žaliavą ir suteiktų Amerikai galimybę atsisakyti naftos importo. Taip pat, esą naftotiekis taps pajamų šaltiniu aplinkui jį gyvenantiems žmonėms.

Nors protestai vyksta jau nuo balandžio, per pastarąsias savaites į Šiaurės Dakotą atvyko šimtai žmonių, norinčių paremti Stovinčios uolos indėnus. Tuo metu naftotiekį tiesianti kompanija darbą sustabdžiusi jau apie mėnesį ir laukia teismo sprendimo dėl, anot kompanijos, nelegalaus protesto. Atskiros kompanijos, turinčios interesų ar akcijų, reikalauja Amerikos vyriausybę įsikišti ir sustabdyti protestus.

Panaudojo vandens patrankas

Šią Padėkos dienos savaitę policija prieš protestuotojus panaudojo vandens patrankas prie minusinės temperatūros. Pareigūnai teigė, esą protestuotojai ketino surengti padegimą, tad taip reikėjo juos nuraminti. Protestuotojai tuo metu teigia, kad jie tiesiog užsikūrė laužus, prie kurių sušiltų žvarbią naktį. Tuzinas žmonių buvo sužeisti, apie 20 sulaikyti, nes jie esą mėtė akmenis į pareigūnus.

Straipsnio tęsinį skaitykite LRT.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Čindžgadžgukas
AAA

Pagal poną Mažeikį, čia jau irgi kaltas Trampas, nors jis dar nėra prezidentu. Ir indėnų nacionalizmas čia – teigiamas reiškinys. O štai lietuviams nacionalizmas pagal jį jau – blogybė. Slidus tipas:(

Pikc

->”AAA” – mano galva, Mažeikis – ne tiek slidus tipas, kiek paprasčiausias komuniaga. 🙂

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top