Dr Narendra Kaushik, kuris vadovauja lyties keitimo klinikai Naujajame Delyje, mėgins persodinti gimdą į translytės „moters“, gimusios vyru, kūną.
Indijos chirurgas stengsis persodinti gimdą translytei „moteriai“, gimusiai vyru, turint tikslą, kad „ji“ galėtų pastoti.
Ši rizikinga procedūra susidės iš dauginimosi organų paėmimo iš mirusio žmogaus ar iš paciento, kuris keitė lytį, ir jo šie organai buvo pašalinti.
Yra tik vienas dokumentuose užfiksuotas atvejis, kai gimda buvo persodinta translytei „moteriai“ praeityje, bet „ji“ mirė nuo komplikacijų vos po mėnesio.
Apvaisinti trans „moterį“ būtų dar didesnio meistriškumo reikalaujantis veiksmas, nes reikėtų apvaisinimo in vitro ir Cezario pjūvio, nes toks asmuo neturi funkcionuojančios makšties.
Dr. Narenda Kaushik, vadovaujantis lyties keitimo klinikai Naujajame Delyje, sakė, kad jis yra nusiteikęs labai optimistiškai, kad jis gali atlikti tokią procedūrą sėkmingai.
„Kiekviena translytė moteris nori būti moterimi tiek, kiek tai įmanoma, o į tai įeina ir buvimas motina“, – cituojama, kad jis taip sakė dienraščiui The Mirror.
„Kelias tai pasiekti yra gimdos transplantacija, tokia pat kaip inkstų ar bet ko kito transplantacija. Tai yra ateitis. Mes negalime tiksliai prognozuoti, kada tai įvyks, bet tai įvyks labai greitai.“
Chirurgas nenurodė recipiento ar operacijų tvarkaraščio, bet pridūrė: „Mes turime savo planus ir esame labai optimistiškai nusiteikę šiuo klausimu“.
Kaip pastoja moterys, turinčios persodintą gimdą. Teoriškai principai turėtų būti tokie patys ir vyrams, jei naudojami donoro kiaušialąstės. Bet to niekada nebuvo mėginama atlikti, nes sėkmingas gimdos persodinimas translytei „moteriai“ dar ateityje.
Gimdos transplantacija kainuoja apie 50 000 Didžiosios Britanijos svarų ir tik vienas in vitro apvaisinimo ciklas gali kainuoti virš 5000 svarų.
Dr. Kaushik klinika Olmec yra klestinčios pramonės centre Naujajame Delyje, ir jis laiko savo konkurentu Bankoką – pasaulio lyties keitimų sostinę.
Jis sakė, kad kas penktas jo klientas yra iš užsienio, o daugelis atvyksta iš jungtinės Karalystės, kur procedūra Nacionalinėje sveiktos apsaugos sistemoje yra nemokama, bet jos tenka ilgai laukti.
Kodėl biologiniai vyrai negali gimdyti… vis dar
Tik žmonės, kurie gimė moteriškos lyties, gali subrandinti kiaušialąstes, o tai reiškia, kad „moteris“, perdirbta iš vyro, negali natūraliai pastoti.
Mokslininkai tiki, kad teoriškai įmanoma apvaisinti trans „moterį“ in vitro apvaisinimo būdu, kai kiaušialąstės yra apvaisinamos už kūno ribų, o po to įsodinamos.
Bet vaikui augti reikalinga sveika gimda, ir transplantavimo operacijomis tai paversti realybe gali prireikti metų, o gal net dešimčių metų.
Iki šiol yra aprašytas tik vienas gimdos persodinimo translytei „moteriai“, gimusiai vyru, atvejis, bet pasibaigęs mirtimi dėl komplikacijų vos po kelių mėnesių.
Iš moterų perdirbti į vyrus translyčiai žmonės dar gali pastoti. Bet tik tuo atveju, jei jiems nepašalinta gimda lyties keitimo metu arba jei hormonus blokuojančiais vaistais nebuvo sustabdyta kiaušialąsčių gamyba.
Nėra tikslių skaičių, kiek translyčių žmonių gimdė visame pasaulyje ar Britanijoje.
75 žmonės, besiidentifikuojantys kaip vyrai, gimdė Australijoje 2020 metais; tai labiausiai sulyginama šalis, turinti tokius duomenis.
„Daugelis mūsų pacientų sako, kad jų seksualiniai partneriai net nepastebi, kad jie nebuvo gimę su moteriškais lyties organais“, rašė Dr. Kaushik.
„Ir tai yra mūsų tikslas – padaryti taip, kad jie gyventų kiek įmanoma normalesnį gyvenimą kaip moterys. Mes siekiame estetinio idealo.“
Bet nors lyties keitimo operacijos yra nusistovėjusi praktika, gimdos persodinimas translyčiams asmenims vis dar yra tamsus reikalas.
Nuo 2014 metų buvo atlikta 100 sėkmingų gimdos transplantacijų iš moters moteriai, ir mokslininkai dabar yra pajėgūs gavėjas apvaisinti.
Tačiau yra kur kas daugiau kliūčių, kai reikia įterpti moters reprodukcinius organus į biologinį vyrą.
Problema yra ta, kad tik žmonės, gimę moterimis, gali brandinti kiaušialąstes, kas reiškia, kad gimęs vyru negali tapti nėščias natūraliai.
Taigi gydytojams, kurie tai mėgins, reikės apvaisinimo in vitro, kai kiaušialąstės apvaisinamos ne kūne, o po to įsodinamos.
Problema, su kuria susidurs gydytojai yra ta, kad vyro dubuo yra per siauras ir neleis pro jį praeiti kūdikiui, taigi vyrui tektų gimdyti per Cezario pjūvį.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba skatino vartoti terminus „maitinimas krūtine“ ir „frontalinis gimdymas“ vietoj maitinimas krūtimi ir gimdymas per makštį
Gimdymo tarnybos turėtų naudoti „įtraukiančius“ terminus, tokius kaip „maitinimas krūtine“, kad nebūtų įžeisti translyčiai žmonės, sakoma Vyriausybės finansuojamame pranešime.
LGBT fondo paruoštas pranešimas pateikė rekomendacijas po 121 translyčio brito apklausos apie patirtį nėštumo metu.
Pranešime rašoma, kad įtraukiantys terminai turėtų būti naudojami visoje Nacionalinėje sveikatos tarnyboje ir turėtų būti įvestos nacionalinės gairės, kad būtų užtikrinta, jos nėšti translyčiai turėtų žodžių, kuriems jie teikia pirmenybę, galimybę.
Nacionalinėje sveikatos tarnyboje šiuo metu yra lyties atsisakančių žodžių, susijusių su moterimis ir gimdymu, „nubudimo“ audra.
Braitono ir Sasekso universitetinių ligoninių Nacionalinės sveikatos priežiūros sistemos fondai oficialiose gairėse motinos pieną dabar vadina žmogaus pienu.
Šaltinis: theworldnews.net