Instrukcija: kas ir kada gali paimti vaiką iš šeimos

Rugilė Audenienė | Alfa.lt

Vaikas iš šeimos gali būti paimtas per valandą. Jei tik darbuotojas, gavęs pranešimą apie kilusią grėsmę, spės į ją nuvykti, prireikus iškviesti į pagalbą policininkus, medikus ir surasti vietą, kur nepilnametį laikinai priglausti. Savivaldybės taiko panašią vaiko paėmimo iš nesaugios aplinkos tvarką: darbo dienomis tai gali atlikti Vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojai, vakarais ir savaitgaliais – policininkai, dažnai – su medikais.

Atvykti – per valandą

Į vaikams grėsmingas situacijas reaguoti ne vėliau kaip per vieną dieną – tokias pataisas Seimui teikia prezidentė Dalia Grybauskaitė, norinti įpareigoti Vaiko teisių apsaugos tarnybą budėti savaitgaliais ir šventinėmis dienomis. Šiuo metu savivaldybės yra patvirtinusios vaiko paėmimo iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos tvarkos aprašus, kurie numato įvairias situacijas, bet įtraukia kur kas mažiau institucijų, visuomenės dalyvavimo.

Paimti vaiko iš šeimos negali bet kas, remdamasis vien savo nuomone, aiškiai apibrėžti ir kriterijai, kurių vienas svarbiausių – grėsmė vaiko sveikatai ar gyvybei. Tai nesusiję nei su šeimos skurdu, nei su pasirinkta gyvenimo filosofija, religija, auklėjimo būdais, mitybos ypatumais ar panašiai – iki tol, kol už vaiką atsakingų suaugusiųjų veiksmai ima jam daryti rimtą žalą.

Savivaldybės turi savo tvarkas, kaip gelbėti į grėsmingas situacijas patekusius vaikus. Žvilgtelėjus į Vilniaus miesto savivaldybės vaiko paėmimo iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos tvarkos aprašą, nustatytą dar 2012 metais, matyti, kad, esant grėsmei vaiko sveikatai ar gyvybei, jį paimti gali Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojas, jo nedarbo metu – policijos pareigūnas. Prireikus iškviečiami ir greitosios pagalbos medikai.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale Alfa.lt ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gali būti

gali būti kad žmonės prie durų pradės laikyti šakes ir kirvius kad vaikų neatimtų

o skubiai eutanazijai?

prie stalino buvo ir greita eutanazija: vyrukai iš NKVD per valandą tą švariai atlikdavo.
—-
tikimės, kad D.Grybauskaitė ir kiti KGB palikuonys tą padarys (jau ir padaro – Kedys ir kitos paslaptingos eutanazijos)

WCkauskienė su kaldra

Aš galiu paimti bet kada iš bet ko!

WCkauskienė su kaldra

Aš galiu paimti bet kada iš bet ko!

plikis červiakauskas

Ir aš galiu!

240 robokopų

Susemsim vaikučius zaprosto.

Šikalienė

Paims.
Kada, iš ko?
Viskas priklausys nuo rinkos poreikių ir paklausos pažangiose šalyse.
Bet pirma dar turime gerai sutvarkyti vaikų krovos ir transportavimo logistiką.
Užsakėme vaikų krovos terminalo įrengimo Smiltynėje galimybių studiją, bet yra ir pasiūlymų vaikus į Skandinaviją pumpuoti nutiesus vaikotiekio vamzdį iki Norvegijos.
Kol kas vyksta susitikimai su potencialiais investuotojais.
Tikimės jog per artimiausius porą metų pavyks pasiekti projektinį vaikų importavimo lygį.

Žopienė

Noriu gražiai paprašyti vaikus kol kas dar namuose auginančoų tėvelių:
brangieji, primename jog jūsų pareiga, iki tol kai bus atlikti jūsų vaikučių poėmiai, prašome vaikučius gerai maitinti ir švariai prausti, nes prastai prižiūrimi vaikučiai gali prarasti prekinę išvaizdą bei kokybę.
Būkite savo Valstybės patriotai- tegul pažangių šalių vartotojai mato- Lietuva gali eksportuoti aukščiausius standartus atitinkančią produkciją.
Pateisinkime mūsų institucijos skelbiamą devizą:
Vakarieti- rinkis vaiką lietuvišką!

mindė žalimas

Sveiki visi!
Pranešu, jog jau įkūriau savo individualią įmonę ” Tuk-tuk-tuk!”
Nuo kitos savaitės pradėsime teikti profesionalias liudijmo paslaugas.
Prityrusi liudininkų brigada bet kuriuo paros metu galės nuvykti į reikiamą vietą paliudyti jog Jūsų nekenčiamas kaimynas, giminaitis ar kitas nepageidaujamas asmuo smurtauja prieš vaikus.
Garantuojame greitą ir kokybišką klientų aptarnavimą pagal aukščiausius bernaverneto standartus, konkurencingus îkainius, o pirmiems 10 000 klientų suteiksime 10% nuolaidą!

Rinkėjų lūkesčius - į gyvenimą!

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovas Robertas Šarknickas pasiūlė įstatymo pataisą kuri leis ženkliai praplėsti atvejus, kai vaiką bus galima leisti įsivaikinti be tėvų sutikimo.
Ar ši pataisa gali gerokai padidinti išvežamų įvaikinimui į užsienį vaikų kiekį, seimo narys nekomentuoja.

Kaip Rusijoje "proletariato išnaudojimas"

tapo pretekstu komunistų diktatūrai ir terorui, taip smurtas prieš vaikus yra tik pretekstas globalinei genderizmo diktatūrai ir terorui (kol kas tik pradžia).

Dzeikas

Skubiai eutanazijai:
Jus ne temoje ir spekuliuojate tuo, ko nezinote.
Eutanazija galejote atlikti tik lageryje.Patogiausia tai atlikt budavo zygio metu po sargybos virsininko sakralines frazes: „kaliniai zygio metu, bet koks zingsnis i sali nuo kolonos bus laikomas bandymu pabegti”. Begti pametus galva is kolonos net nereikedavo.Pakakdavo zengti zingsni i sali ir sustoti. Kolona lydintis sargybinis jus nusaus.Jei tai bus stipru sazines jausma turintis zmogus, jis jums pasiulys , gal net ikalbines grizt i rikiuote, taciau jums uzsispyrus privales nusauti.
Paimti vaika is seimos kai yra gresme jo sveikatai nematau problemu.Lietuvos realijose tai reikalingas istatymas.
Problema rasis kai reikes iteisinti vaiko atskyrima ir tevu teisiu atemima is gimdytoju. Cia turi buti numatytos aiskios ir suprantamos, nepaliekant vietos dvejopam traktavimui formuluotes.

skubi savanorška eutanazija

kai 37 metais naktį į karininko duris kas pabelsdavo – tai karininkas pats nusišaudavo – palengvindavo stalino NKVD berniukų darbą.
o šiaip dzeikas teisus: labai retai iš kart atlikdavo eutanaziją – nes reikėdavo pristatyti medžiagą kankinimui – didelį malonumą pajusdavo KGBistai kankindami.
ir dabar kaifuos, kai tėvai klyks ir eis iš proto dėl atimamo vaiko.

Pensininke

Ar ne ES atpratino zmones nuo darbo? Kas dabar dedasi 26 metai laisvoje Lietuvoje.Mat reikia sukelti valstybeje didziuli burbula, klad pasakyti jog negalima vaiku musti. O kuris musu uzaugo be berzines „koses”. Vaikai buvo auklejami ir drausminami su meile. Dabar vaikai gimdomi ir daromi invalidais del PASALPU. Apylinkese nebera igaliotiniu, kurie dar siek tiek dare tvarka. Kas dedasi aylinkiu kaimuose, kas dedasi tarp giminiu del ivairiu turtu PAVELDEJIMO . Yra didziulis dvasinis nuosmukis, valdzia turetu rodyti pavyzdi apie dvasinguma, o ne krautis milijardinius turtus, kurie veda visa zmonija i prazuti. Kodel tyli musu dvasininkija?

C-fam

2:00 a.m. Wednesday, February 8, 2017 Dear Friend of the Friday Fax, We fought for months both in Geneva and in New York. We tried our very best to stop the UN from establishing a new homosexual enforcer because we knew he would aim his deadly propaganda at your children. In a meeting last week he actually said your children would be “soft entry points” for his ghastly work. The Africans tried to stop this abomination. We tried to stop it. But the European Union and the Obama administration forced it through. And this is what we have, a propagandist who is coming after your children and your grandchildren to fill their heads full of his nasty theories. They told… Skaityti daugiau »

Keista,tėvams,mamoms

nenori mokėti 1000 eurų, o tėvų pakaitalui globėjams-mokės.Žinoma,čia kalba apie tai,kai pradės kištis į normalias šeimas.Kad to neprireiktų,reikia remti vaikus.

Marginalas

Tegu grybauskai nemuilina žmonėms akių: pasikėsinimas į šeimą yra visiškai naujas ideologizuotas globalizmo reiškinys. Tai vienas esminių žingsnių naikinant asmens laisvę, privatumą ir šeimą kelyje į pasaulinį elektroninį konclagerį. Suprantama, pavergimas visada vykdomas prisidengiant gerais tikslais, nauda ir patogumais, o kas šiandien neva dar nesusiję su pajamomis ar religija, ryt bus susiję (plg. Norvegiją).
Vergai neturi teisės į savo vaikus, taip būta nuo pat Antikos visur, taip bus ir ateinant Šviesiajai Visos Žmonijos Ateičiai, tebūnie ji prakeikta!

stasys

Intstrukcija dar ne įstatymas, įstatymas be ji gerbiančio piliečio tėra tik prievartos popierius, o tai kitas prievartos lazdos galas. Poveikį reikia daryti pačiai visuomenei sukuriant to pačio įstatymo pagalba nepakantumo režimą ji ignoruojantiems.Lietuviai pasižymį padidintu smurtu artimoje aplinkoje ir tai faktas.

Kanados senatas sieks

pliaukštelėjimą vaikui siekiant jį sudrausminti paskelbti nusikaltimu (S-206).
Nuo 1979 m. iki dabar 48 šalys vaiko plekštelėjimą padarė kriminaliniu nusikaltimu. Šeimų ekspertas Dr. Robert Larzelere sako, kad 1979 m. uždraudus vaikų drausminimą Švedijoje, smurtas prieš vaikus iki 7 m. nuo 1981 iki 1984 m. padidėjo 489%. “[Larzelere] also found that criminal assaults by children under age 15 — born after the law — increased 519 percent, compared to a 219 percent increase by 15- to 19-year-olds — who were 0 to 4 when the law was passed — a 133 percent increase by 20- to 24- year-olds, and only a 53 percent increase by 25- to 29-year-olds.” https://www.lifesitenews.com/news/senate-prepares-to-take-action-on-bill-to-make-spanking-a-crime-in-canada

American College of Pediatricians skelbia, kad

tėvams drausminti vaikus pliaukštelėjimu yra OK:
https://www.acpeds.org/its-okay-for-parents-to-spank

praktinis klausimas

Man tik įdomu, ar bus pripažinta teisė tėvams, esant pavojui jų sveikatai ir gyvybei, gintis nuo smurtaujančių vaikų? Tiek nuo savų, tiek nuo gatvinių. O gal iškart – kristi ir apsimesti negyvu?

praktiniam

Negražu. Ir nepedagogiška.
Apsimetinėti – kokį pavyzdį rodytumėte vaikučiams?!
Ne, jeigu jau koks paauglys padurs peiliu- geriau be jokių apsimetinējimų griūkite negyvas. Molča.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top