Irena Vasinauskaitė. Aukščiausios prabos teisėsaugos cinizmas (papildyta video) [3]

Pirmąją dalį skaitykite ČIA, antrąją – ČIA.

* * *

Dar negaliu sau atsakyti į klausimą, kodėl vadinamojoje „organizuotos“ Garliavos grupės byloje atsirado buvusio Lietuvos Respublikos Seimo nario Ryto Kupčinsko padėjėja Raminta Baltuškienė. Neradau atsakymo ir perskaičiusi liūdnai garsėjantį 120 lapų Šiaulių Apygardos teismo nuosprendį. Kam kilo mintis šitame farse murkdyti Lietuvai nusipelniusią, dorą moterį?

Išsaugojo „Laisvę“ – sulaukė laisvės apribojimo

Raminta Baltuškienė – 1948-ųjų metų tremtinė. Septynerių mergaitė drauge su šeima buvo išplėšta iš Tėvynės, gimtųjų namų ir ištremta į nepažįstamą, svetimą šalį. Randate paralelių su Garliavos šiandiena?

„Aš jau buvau didelė, todėl viską prisimenu… Kaip iš mūsų tyčiojosi, šaukė visokiom pravardėm… Bet mes išgyvenome. Užsigrūdinome. Nieko nepamiršome, – po paskutiniojo Garliavos bylos Šiauliuose posėdžio kalbėjo moteris.

Kelis kartus skaičiau nuosprendžio dalį, skirtą būtent jai, o ji vis negalėjo patikėti, konsultavosi su advokatu Daniumi Svirinavičiumi, už ką ji nubausta ir ką tai reiškia.

Gal įdomu ir skaitytojams:

Ramintą Baltuškienę pripažinti kalta padarius nusikaltamas veikas, ir nuteisti:
pagal Lietuvos Respublikos BK 25 str. 3 d. ir 228 str. 1 d. – 100 MGL [3766 Eur] bauda;
pagal Lietuvos Respublikos BK 25 str. 3 d. ir 231 str. 1 d. – laisvės apribojimu 1 metams;
Remiantis Lietuvos Respublikos BK 63 str.1, 2 dalimis ir 5 d. 2 p.
Paskirtas bausmes subendrinti bausmių apėmimo būdu apimant švelnesnę bausmę; ir paskirti galutinę bausmę laisvės apribojimą 1 metams
.“

Taigi, išsaugojo J. Zikaro „Laisvę“, bet gavo „laisvės apribojimą“…

Pilietiškumas ir sąžiningas pareigų atlikimas – baudžiami kaip Putino Rusijoje?

Jau po Garliavos nuosprendžio Lietuvos televizija pranešė, kad mūsų didžioji kaimynė suiminėja aktyvius žmones, dalyvaujančius taikiose protesto akcijose, riboja laisvę pilietiškos žiniasklaidos atstovams, apie pastaruosius net kuria šmeižikiškas istorijas. Baisu? Tačiau mane kur kas labiau šiurpina analogai Lietuvoje.

Pavyzdžiui, Raminta Baltuškienė – 77 metų visuomenininkė, tremtinė, sąjūdininkė, dirbdama Kauno „Ketaus“ gamykloje organizavo apsaugą istorinei skulptoriaus Juozo Zikaro „Laisvės“ skulptūrai, kad kokie piktavaliai jos nesugadintų. Šiemet minime šio mūsų Tautos išsilaisvinimo iš okupacinio režimo simbolio atstatymo trisdešimtmetį.

Jau trisdešimtuosius metus žengiame ir Baltijos keliu. Tai negi jis atvedė mus į Galiavos Klonio akligatvį, kad prisimintume – valstybę ir tai, kas brangiausia, laisvę apginti gali tik užsigrūdinę žmonės? Ar jaučiasi saugi savoje valstybėje Raminta Baltuškienė – aktyvi, be galo visuomeniška, jautri moteris? Neklausiau, nes, akivaizdu, visu gyvenimu ir darbais ji liudija begalinę meilę Lietuvai, nelieka abejinga svetimam skausmui, visada randa sveikatos, laiko ir lėšų padėti sunkiau besiverčiantiems. Be to, manau, toks klausimas šią drąsią moterį žeistų…

„Kai tik išgirdau, kad reikia vaiką ginti, iš karto ir atvykau į Garliavą. Be to, jau dirbau Seime ir Seimo nariai labai domėjosi, kas ten vyksta. Vis klausinėdavo, – prisiminė R. Baltuškienė savo misiją, už kurią yra skaudžiai nubausta. – Tai ir stebėjau įvykius. Iki paskutinės dienos – 2012-05-17, kuomet taip žiauriai mažąją mergaitę išplėšė iš namų“.

Nubaudė už sąžiningą pareigų atlikimą ir sąjūdietišką veiklą

Ramintos Baltuškienės 2010–2012 metais lankydamasi Garliavoje neįsiminiau. Liudydami teisme aiškino jos ten nematę ir kiti liudytojai. Treti jos neatpažino akistatose, tačiau tiems, kurie padėjo regzti „organizuotos grupės“ bylą, „buvo žinoma“, kad tokia moteris teikė informaciją Klonio aktyvistams.

Skaitydama ilgąjį Šiaulių Apygardos teismo nuosprendį, medituoti verčiančias besikartojančias pastraipas, analizuodama telefoninių pokalbių išklotines ar jų atpasakojimus, negalėjau patikėti, kad įrodymais laikoma tai, kas buvo tuo metu vieša, neslapta ir net ne tarnybiniam naudojimui skirta. Tarkime, moteris X kalbasi su moterimi Y apie situaciją Klonio gatvėje. Aptarinėja, ką matė per TV ar girdėjo per radiją.

Nežinau, gal koks kompetentingas asmuo galėtų paaiškinti, tarkime, ką reiškia toks įrodymas – 54-ajame nuosprendžio puslapyje pateikta telefoninio pokalbio išklotinė:

923. 2014-04-02, 14.25val.
R. – nu, kaip pas jus, ramu ?
A.S. – lyg ir ramu.
R. – nu, lyg ir nebuvo nurodymų, pasiteiravau.
A.S. – jo?
R. – tai lyg tai nebuvo.
A.S. – ramiai gyvensim, ane?
R. – nu, man buvo sakyta, kad gali būt po pietų, bet tai šiandie čia kol kas tai, sakė, lyg tai nebuvo.

Tokie tušti pašnekėjimai sudaro bent penkiasdešimt nuosprendžio lapų. Ir tai tėra įrodymai, bylojantys, kiek reikėjo vargti telefoninių įrašų perklausytojams ir šifruotojams. Tačiau tai tikrai ne kokio nors įstatymo pažeidimo įrodymas ar neteisėta veika. Greičiau tai unikalus, iš konteksto išluptas pokalbio fragmentas, liudIjantis viena – 2014 metais vis dar buvo klausomasi Ramintos Baltuškienės ir Audronės Skučienės asmeninio pokalbio. Kas galėtų paneigti, kad nebesiklausoma 2019-aisiais? Be to, jei iš vieno vienos eksteisėjienės skundo „gimė“ 20 ikiteisminių tyrimų, kodėl iš tų 20 negali atsirasti dar bent 10 ar pan.?

Šiaulių Apygardos teisme liudijo Lietuvai kelis kartus priesaikas davęs Seimo narys Rytas Kupčinskas. Jis teigė, kad jo padėjėja-sekretorė Raminta Baltuškienė nieko nepažeidė, nedisponavo slapta informacija, o tik gerai dirbo savo darbą, bendravo su rinkėjais. Buvęs moters viršininkas savo politinio pasitikėjimo pavaldinei pretenzijų neturėjo. Nieko nusikalstamo Seimo nario padėjėjos veiksmuose neįžiūrėjo ir buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis, davę parodymus teisme. Jis teigė, kad visi Seimo nariai ar jų padėjėjai, jei tik prašo, gauna visą viešąją informaciją.

Tačiau ikiteisminio tyrimo pareigūnai ir prokuratūra, manau, surezgė tokią bylą, kurioje verkiant reikėjo personažo iš valdžios luomo. Tokia šio teisminio farso heroje ir tapo politinio pasitikėjimo tarnautoja R. Baltuškienė.

Aktyvi Kauno visuomenininkė teismui pateikė kelias dešimtis įvairių institucijų – nuo savivaldos iki Prezidentūros ir Baltijos Asamblėjos – apdovanojimų, liudijančių jos nepriekaištingą reputaciją, sąžiningą veiklą ir nuopelnus Lietuvai. Tačiau Šiaulių Apygardos teismas savo ilgojo nuosprendžio 98 puslapyje konstatavo, kad „A. Skučienė, siekdama asmeninės naudos sau ir asmeniui N.V., kurios atžvilgiu tyrimas išskirtas, organizavo Ramintos Baltuškienės piktnaudžiavimą tarnyba, o Raminta Baltuškienė piktnaudžiavo tarnyba; šiais bendrais veiksmais jos apsunkino paminėtų teismo sprendimų vykdymą – D.Stankūnaitės [Kedytės] perdavimo motinai L.Stankūnaitei organizavimą bei atlikimą, siekiant įvykdyti teismų sprendimus teko pasitelkti dideles policijos pareigūnų pajėgas. Šiais veiksmais jos padarė didelę žalą, nes buvo sumenkintas Lietuvos Respublikos teismų ir policijos autoritetas.

Štai kokios galingos Lietuvos moterys. Pasitikrinau, ar dar gebu ironizuoti…

Laukite tęsinio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Pas ukrainiecius yra toks posakis apie argumentu stipruma „v ogorode buzina, a v Kijeve – dyadjka” (Darze seivamedis, o Kijeve – zmogelis, rus.).
Tautiskas teismas vadovaujasi butent tokia logika. Ne, ne visada.Bet kai reikia kazka pasodinti , o is ikalciu, kad galejai buti netoli ivykio vietos, apie irodymus kalbet isvis neverta.
Na jus patys zinote,kaip tai vadinasi ir ka dera su taip besielgianciais daryti.

Stasys

Liūdna, kad nebuvo liustracijos ir visokie stribvaikiai žaloja žmonių gyvenimus. Kiek galime kentėti nepagrįstą susidorojimą su pilietiškais, dorais žmonėmis ?

Moteriške

Palik jau ramybėje tą vaiką ir jos motiną. Ir negink žmogžudžių

Julius Milaitis

Jau ir čia prišiko!

nesistebėkite

Užkietėję antilietuviai ,nepriklausomai nuo jų tautybės, valdo „teismus” ir „teisėsaugą” Lietuvoje. Jie dega kaitria neapykanta visiems pilietiškiems ir patrijotiškiems žmonėms, tik už tai juos ir persekioja. O štai, pavyzdžiui, aršaus „antivioletinio” Kauno policininko Olego Samsono, kariavusio DLR teroristų pusėje Rytų Ukrainoje jie neliečia. Olegas Samsonas buvo išteisintas, visi kaltinimai jam panaikinti, nors VSD perspėjo apie šio asmens veiklą. Jis netgi buvo įtrauktas į Ukrainos tinklalapio „Myrotvorec” separatistų duomenų bazę, taip vadinamą „Skaistyklą”, tačiau jis laisvai gali šlaistytis Lietuvos miestų gatvėmis, toliau daryti nusikaltimus.

neliustruotieji

siauteja

Ramiros

…–„moteriške”,- tai kas nužudė Kedį, Furmanavičių, Ūsą, Naruševičienę ir kt. ?

Kaip baisu,kai

žmogų,kuris nežudė,t.y.Kedį,padaro žudiku.Jei būtų tai jūsų brolis ar sūnus,kaip būtų žiauru.Saugumiečiai,kurie tai padarė,turi nesijausti ramiai.

mitas

Sako, kad Lietuvoje yra žodžio ir įsitikinimų laisvė.

O šiaip

Tai daro šėtonas, per žmogaus mintis ir jo rankomis. Štai taip – tuščia vieta nebūna, jei širdyje nėra Dievo, tai ten saugiai apsigyvena šėtonas ir tampame hitleriais su visa jo valstybe, stalinais, polpotais ir kitais padarais, kurie galvoja, kad daro gerą. Be Dievo mes esame tik nuogi karaliai.

Dzinguliukai.

Analogijos su kremliaus asabomis ir jų veikimo metodais labai akivaizdžios – nuo pat pradžių ir iki dar, deja, nesibaigiančios pabaigos. Pernelyg akivaizdžios. Dešimt skirtumų tikrai nepavyksta rasti… O praėjo jau 30 Laisvos Lietuvos metų. Reiškia, iki šiol gyvename miraže. Vėl, kaip ir anksčiau, komjaunuoliškos liaupsės „nueinančiam” valdovui. Visa kita – dzin-dzi-lin. Beje – komjaunuoliai tikrai vietiniai…

stasys

Lietuva turi keliu pakopų teismus ir jei kaip kaltinamoji sako nėra duomenų (ar ju nepakanka) jos padarytai nusikalstamai veikai klasifikuoti.. grąžiti rankas kaip ir ankstoka būtų . Nesuprantu str. autorės noro čia aimanuoti kai byla nukeliavo į teismą ir perkopė pirma instancija . Vargiai tos aimanos čia ka nors dar reiškia . ..panašiai buvo elgiamasi ir Medininku byloje su K.Mychailovu . Geriau imtumėte ir padėtumėte aniems ruoštis apeliacijos procesams o kad ju bus nėra abejonių . Byla išimtinė .

Wau

Stasiena dar neišėjo kitų portalų dergti?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Ponia Raminta Baltuškine, Jūs ,kaip ir Rytas Kupčinskas, kaip ir aš, buvome kartu Kauno miesto Sąjūdžio tarybos nariai. 2016-04-13 LR Seimo narys Rytas Kupčinskas ir dar keturi, buvo informuoti apie tai, kad artėjantys rinkimai yra ANTIKONSTITUCINIAI, nes paremti NELYGIA rinkimų teise. * Rytas Kupčinskas NIEKAIP į tai nesureagavo, pasiliko tylintis, o tai reiškia palaikantis ANTIKONSTITUCINIUS rinkimus, nors prisiekė VYKDYTI Konstituciją. O tai reiškia, kad Rytas Kupčinskas yra antikonstitucininkas, Valstybės NUSIKALTĖLIS, kaip ir visi likusieji Seimo nariai. Taigi tokioje valstybėje gyvename, tai jeigu kartais Jūs, Raminta Baltuškiene estate NEKALTA, tai Jums ir „priklauso” „… paskirti galutinę bausmę laisvės apribojimą 1 metams.“ Gal apie tai nieko negirdėjote? http://www.aidas.lt/lt/politika/article/14506-04-15-eilini-karta-antikonstituciniai-rinkimai-valdzia-nelegitimi http://biciulyste.com/aktualijos/verta-prisiminti-dalia-grybauskaite-supranta-savo-kalte-pries-deimante-kedyte-ir-nori-ja-paslepti/ Matau, kad tiesos.lt apie tamtą spausdina, o mano straipnių NESPAUSDINA, tuo parodydami, kad… Skaityti daugiau »

Daktarui

Susikurkite savo portalą ir nereikės dejuoti. Viską išsispausdinsit.

daktarui

jums proto aptemimas – kaip kgb sąmoningas noras sukiršinti žmones (jis gi prisipažino, kad tai kerštas už tai, kad anušausko ex-kontora paviešino dokumentus, kuriuose buvo tepliojamas banionis, sondeckis ir pan., ir taip supriešino visuomenę) ir išteplioti savimi gali būti jums, tokiam protingam, įžvalgiam – juk jūs taip apie save galvojate ir net rašinėjate? – argumentas ką nors vadinti kgb-istu? dėl keršto? aš jau pradedu svarstyti, kuris čia didesnis kgb-istas: ar tas, kuris kiršija žmones, ar tas, kuris ne tik palaiko kiršytoją, bet dar ir tuo pasinaudoja asmeniniam kerštui? viena akivaizdu – jūs ir nenorėjote, kad jus skelbtų – juk jums pakanka, kad jus skelbia ekspertai, jūs tik norite turėti pretekstą šantažuoti, bet kiekviena lazda turi du galus – aš dabar… Skaityti daugiau »

stasys

J.Ramanauskui … atleiskite kelniu diržą.. tie tamstos pavaražijimai iš delno ateičiai ir likimui labai jau nekukliai atrodo .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

to „daktarui 2019-06-22 19:48”. Jau labai nuvalkiota idėja vienytis, kai nėra nurodoma konkrečiai apie ką vienytis. Tai sakau labai aiškiai, kad nedvejotumėte ABSOLIUČIAI. Teisinėje valstybėje reikia vienytis apie KONSTITUCIJĄ. O dabar, kaip matau raginate vienytis apie kgbistus, komunistus, antikonstitucininkus, VAGIS ir valstybės naikintojus. Labai konkrečiai įvardinau, kad Rytas Kupčinskas yra ANTIKONSTITUCININKAS, kaip ir visi Seimo nariai visose septyniose kadencijose. Lietuvos valstybė yra UŽGROBTA. Tam, kad žinoti, kas yra kgb, o kas ne reikia turėti dokumentus. Ar tikrai, kai jų turėti negalima. Taigi reikia žiūrėti PAGAL DARBUS, nes net ir buvęs kgbistas ar komunistas gali nekenkti Lietuvai. Todėl yra svarbu PAGAL DARBUS. Taigi Seimo nariai yra renkami pagal NELYGIA rinkimų teisę, o tai reiškia jie yra valdžioje NETEISĖTAI. O tamsta sakai… Skaityti daugiau »

stasys

Tema apie aukščiausios prabos cinizmą teisėsaugoje , va autorė bando ta cinizmą ne tik prisiūti bet ir visus čia įtykinti kad minima ponia ir aplamai ten BYLOJE jokiu reikalu neturėjo . Teigti viena bet įrodinėti priešingai buvus teisėsaugos darbas .. o teismo darbas vertinti faktus visos bylos apimtimi . Prie ko čia Konstitucija ir rinkimai lieka neaišku ..matyt vinilinė Tamstos plokštelė vėl užstrigo o ta sena melodija vėl ‚džiugina‘ mano akį . Valdžia tik visuomenės atspindys ir tas įrodyta jau prieš N metu, ne Konstitucijos tekstas atneša demokratija visuomenei ..o jos branda tu demokratijos vertybių reikalauti sau. Sakote nesilaikoma Lietuvoje Konstitucijos teksto užtikrinant lygiateisiškumą rinkimuose ? ..jei visuomenė –tauta kaip aukščiausias galias turintis organas daro sprendimą pagal esama rinkimu sistema… Skaityti daugiau »

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

to „stasys 2019-06-23 17:45”. Kaip buvai kgbistnis durnius, taip ir liksi. Aiškinti tamstai yra beviltiška, nes specialiai NESUPRASI, nes turi UŽDUOTĮ nesuprasti.
Tačiau viešoje diskusijoje, kai savo vardą ir pavardę pasakysi, tai tada su malonumu susikaučiau. Tačiau juk bėgsi į krūmus…. štai tamstos atsakymas. O man pagal jėgas galiu susikauti su LR KT teisėjais ir kiekvienu Seimo nariu ar prezidentu. Tai elementaru, klausimas yra detaliai išstudijuotas.

Taip

Daktare, kai reikia aiškintis Tautos pasirinkimą, geriau pliurpalizmais „kautis”. Vaje vaje… Vieni gebistai aplink, tik vienas daktaras – ne. Net Joninių nešvenčia. Kas čia tokiais KGB metodais veikia?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

to „Taip 2019-06-24 7:35”. Tamstos logika yra kgbistinė. Ne visi aplinkui kgbistai, o tik tie, kurie valdžioje yra ANTIKONSTITUCIŠKAI ir prisipažinusius kgbistus UŽSLATINĘ visumoje 100-ui metų. Taip gali daryti tik KGBistai. Pabrėžiu, visai nesvarbu ar turi kokį nors kgb pažymėjimą ar ne, SVARBU ką daro, tai yra pagal darbus. O visi 7 Seimai yra ANTIKONSTITUCINIAI pagal FAKTĄ, kuris jau įrodytas, valdžia tai ŽINO, tačiau nieko nedaro. O tai yra PAPILDOMAS įrodymas, kad Lietuva yra OKUPUOTA kgbist komunist ORDŲ ir ją naikina. O jei tuo netiki, tai kiek jau emigravo ir tebeemigruoja? Tai atsakymas, teisingumo nebuvimas Lietuvoje.

stasys

J.Ramanauskui ..turiu tik viena pilietine pareiga viskuo abejoti ir ieškoti to kritinio taško problemai kuris leistu tokiems kaip Jus išmokti kai ko daugiau . Nėra tiesos be kritikos ., o jei nesugebate ‘atsispirti’ nuo tokio elemento kaip stasys ..ko Jus aplamai verti tai visuomenei savo idėjomis ? (klausimas retorinis) .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

to „Raminta Baltuškienė dr.Jonui,visi jums blogį,visi juodi.Kuo taip nusipelnėte , ką visuomenės labui nuveikėte,kad įgijote tokią amžinojo kritikieriaus teisę visus smerkti?” *** Papasakosiu seną anekdotą. Važiuoja tarybinis mokslininkas per Lietuvą traukiniu ir mato, kad pievoje ganosi juoda karvė. Tarybinis mokslininkas padaro išvadą: VISOS KARVĖS LIETUVOJE JUODOS. Tuo tarpu iš to, ką jis matė galima padaryti tik tokią išvada: Lietuvoje tikrai yra viena karvė, kurios vienas šonas yra juodas. *** Taip ir su Raminta Baltuškine, ji teigia, kad „įgijote tokią amžinojo kritikieriaus teisę visus smerkti”. Tuo tarpu kritikuoju tikrai neamžinai ir tikrai ne visus smerkiu, o tik išimtinai tuos, kurie tos konkrečios kritikos NUSIPELNĖ. Dar viena stambi ponios Raminos Baltuškienės logikos klaida yra ta, kad jinai teigia, kad kritikuoti turi teisę… Skaityti daugiau »

stasys

šaunuolis Jonai ..tvardaisi su tomis KGB-istinėmis utėlėmis . Pirmas požymis kad nulipote nuo bačkos ir ėmėte dėstyti savo pozicija su didele kantrybe .Sekantis žingsnis tobulėjant išmokti atsukti kitą žandą ..gavus keistą pastabą .

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top