Irena Vasinauskaitė. Dienos aktualija: ar girdi išrinktieji savo darbdavių balsą?

Aktyvus šiaulietis, buvęs sąjūdininkas, senjorų sambūrio vadovas Zigmantas Jasas parašė ir išsiuntė laišką visiems Lietuvos Respublikos Seimo nariams. Du Tautos išrinktieji teikėsi atsiliepti, dar septyni – padėkojo už išsakytas mintis.

Tačiau abiem atvejais bendravimo kultūros „ne prūdai“, nes atstovauti išrinktiesiems derėtų bent „suvaidinti“, kad paiso savo darbdavio valios ir balsuodami reikš ne savo asmeninę nuomonę, o darbdavių – rinkėjų – valią, sužinotą bendraujant tiesiogiai. Ir ne su vienu kitu, išsakančiu norimą girdėti, patogią nuomonę.

Tiesa, Kęstutis Pūkas pasielgė ne visai kaip Seimo narys: suteikė eiliniam Lietuvos piliečiui Z.Jasui galimybę išsakyti savo nuogąstavimus dėl bendrapiliečių nūdienos problemų bei politikų elgesio per „Pūko“ radiją didesnei klausytojų auditorijai.

Pakalbintas Tiesos.lt, Z.Jasas prisipažino, kad yra kreipęsis ir į ankstesnių kadencijų Seimo narius – tąkart susidūręs su dar didesniu abejingumu rinkėjų nuomonei. „Dabar atsiliepė didžioji dauguma – valstiečiai. Bent padėkodami už atsiųstą laišką“, – konstatavo aktyvus šiaulietis.

* * *

Atviras laiškas Seimo nariams

Esu jau solidaus amžiaus. Dalyvavau Baltijos kelyje. Sausio 13-osios ir Rugpjūčio pučo dienomis budėjau prie Seimo.

Man neramu dėl mūsų ateities. Išsirinkome kaip niekada padorų Seimą, tačiau kaip niekad ankščiau nuo pirmųjų dienų prasidėjo teisėtai išrinktos valdančios daugumos ir už juos balsavusių žmonių žeminimas, niekinimas, tiesioginės patyčios. Kaip gali Seimo narys sakyti, kad žmonės, neturintys smegenų, renka į save panašius, taip pat neturinčius smegenų? Ypatinga arogancija liejasi iš naujai iškeptų Seimo narių. Jie jau siūlo gerbiamam R. Karbauskiui atsiprašyti rinkėjų arba trauktis iš Seimo. Jie perša mintį, kad Ramūnas yra beprotis.

Nieko naujo mūsų Lietuvėlėje. Kai išrenkami „ne tie“, paleidžiamos iki šiol gerai tarnavusios valdančiam elitui priemonės – spauda ir teisminiai įrankiai. Niekam ne paslaptis, kad pas mus verslas, politika, spauda bei teisė tvirtai sujungti nematomais saitais ir tik tas konglomeratas sprendė mūsų visų likimus. G. Vagnorius mėgino nepaklusti jų sprendimams, buvo apipiltas purvais ir sutryptas su žemėmis. Tokio pat likimo susilaukė ir R.Paksas. Klausėsi prezidento pokalbių, nors to daryti negalėjo, tyčiojosi tualetiniu popieriumi, degino žvakutes, piršo mintį, kad Prezidentas neįgalus, nes jis esą valdomas būrėjos Lolašvili. Galu gale paskelbė, kad R. Paksas padarė 35 ar 36 nusikaltimus ir jam reikia surengti apkaltą. „Apkalta“ puikiai pavyksta, jos rengėjai trina rankas. Berods, Seimo narys Steponavičius labai džiūgavo, kad tauta apsivalė, moralės kartelę pakėlė į aukštesnį lygį.

Ne be reikalo sakoma – nekask duobės kitam, nes pats gali į ją įkristi. Dabar ponas Steponavičius turi specialaus liudytojo statusą, bet jis gali tapti ir įtariamuoju. Jo dvasinis vadovas E.Masiulis labai jau miglotai aiškina 250 000 eurų atsiradimą jo namuose.

Su pavieniais asmenimis konglomeratui susidoroti sekėsi lengvai. Pavyzdžių labai daug, bet viskam yra pradžia, yra ir pabaiga. Tauta pamatė, kad konservatorių arba socdemų valdymas veda į susinaikinimą, visiška išnykimą. Žmonės pasakė: taip toliau gyventi nebenorime. Žmonės labai aiškiai pasakė, kokių kandidatų nenori matyti Seime balsuodami vienmandatėse apylinkėse. Kitaip sakant, žmonės uždraudė jiems patekti į Seimą per duris, tai jie įsibrovė per langus, tai yra per daugiamandatę apygardą. Štai kai kurių jų pavardės:

A. Kubilius, A. Butkevičius, J. Olekas, M. Adomėnas, S. Jovaiša, V. Juozapaitis, J. Razma, S. Šedbaras, J. Sabatauskas, R. Juknevičienė, A. Anušauskas, S. Gentvilas. A. Bilotaitė, R. Dagys, G. Steponavičius, K. Masiulis, A. Ažubalis ir dar daug kitų. Nors žmonės juos išbrokavo ir jiems privalėtų būti kuklesniais, tačiau kai kurie iš jų į tai net nekreipia dėmesio ir rėkia, kad dangus griūna. Girdi, į vadžią atėjo nevykėliai, neišmanėliai, neturintys jokios vizijos, neturintys nė mažiausio supratimo apie valstybės valdymą. Ir tai rėkia žmonės, kurie visus nepriklausomybės metus valdė taip, kad žmonės bėga iš savo tėvynės neatsigręždami. Jei buvusieji turėtų bent lašą padorumo, jie patylėtų, tačiau valdžios godulys toks stiprus, kad padorumas jiems nėra vertybė.

Visiška priešingybę buvusiems pademonstravo R. Karbauskio vedami valstiečiai. Jie kvietė sudaryti plačią partijų koaliciją, kad būtų galima kuo greičiau ištraukti tautą iš tos pelkės, į kurią ji buvo įtraukta. Tos bjaurasties, kurią pademonstravo anūkas derybose dėl koalicijos, nesinori net prisiminti. Buvusieji valstiečių daugumos atžvilgiu pritaikė sovietų armijoje naudotą „diedovčinos“ principą: jūs turite klausyti mūsų, nes priešingu atveju mušime. Ilgai laukti nereikėjo. Netgi valstybinės televizijos kai kurie vedėjai laidas pradėjo vesti taip, lyg jie būtų prokurorai. Teko matyti, kaip vienos laidos vedėjui net palūpis pradėjo virpėti iš tos negalios priversti pašnekovą kalbėti taip, kaip jis norėtų. Tačiau yra sakoma: lazda turi du galus.

Į dabartinį Seimą pavyko išrinkti daug padorių, protingų, sąžiningų Seimo narių. Kreipiuosi į Jus – nesileiskite būti suskaldomi, neleiskite išsipildyti buvusiųjų svajonei valdyti šalį be jokios atsakomybės pagal principą – po mūsų nors ir tvanas.

Zigmantas Jasas
Šiauliai

* * *

Laba diena, gerb. Zigmantai,

Lygiai, kaip ir jums, Lietuvos likimas man yra labai brangus.

Nuo pirmos dienos, kai 1988 metais Mokslų Akademijos salėje dalyvavau renkant Sąjūdžio Iniciatyvinę grupę, kai dirbau Seimo rūmuose nuo 1990 metų kovo vidurio, kartu su visa tauta budėjau Seime 1991 sausį, kai 1991 metų rugpjūtį pučo Rusijoje metu budėjau Vyriausybės rūmuose, kai metų metus rašiau, mokiau, verčiau knygas, kurios padėtų tautai, rašiau vadovėlius vaikams, mokiau ir dirbau negailėdama jėgų, norėjau vieno — kitokios, sąžiningos, nemeluojančios Lietuvos.

Man visai neįdomu, kaip vadinasi eiliniai tautos gelbėtojai. Man įdomu, koks jų darbo turinys.

Aktyviai kalbu ir kalbėsiu, kad naujasis valstiečių vedlys R. Karbauskis nėra moralus ir akivaizdžiai pademonstravo negalintis būti tinkamu šalies įstatymų leidėjų. Kai šitaip nesusitvarkai net su savo deklaracijomis ir jas nuolat reikia tikslinti, kai neprisimeni kredito, kurios suma apie 700 tūkst. eurų (per visus 35 nepertraukiamo darbo metus vidutines pajamas gaunantis Lietuvos pilietis uždirbtų apie 250 tūkst. eurų arba 2,5 karto mažiau), tai tereiškia viena: negali kurti valstybės įstatymų, nes nesi pajėgus suvokti elementarių teisinių ir moralinių dalykų, nesuvoki, kaip išties kenčia tavo tauta.

Dar daugiau, vesdamasis paskui save abejotinos moralės, primityviai demonstruojančią neuždirbtą prabangą ponią, spjauni į veidą tūkstančiams jaunų žmonių, kurie kasdien sąžiningai mokosi, dirba ir augina vaikus, ieškodami ne senstelėjusių globėjų, o santarvės šeimoje.

Niekas neskriaudžia valstiečių. Jie patys pasiklydo tarp savo žodžių ir darbų ir taip dar kartą nuskriaudė savo tautą.

Pagarbiai.

Aušra Maldeikienė

* * *

Sveiki,

Džiaugiuosi, kad Lietuvoje jau nemažai žmonių, kurie supranta ir jų neveikia dezinformacija ir manipuliacijos.
Gal norėtumėte savo komentarą tel. įrašyti ir paskleisti per žiniasklaidą?

Pagarbiai.
Kęstutis Pūkas
Lietuvos Respublikos Seimo narys

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dar   pensininkai dėl

bankų veiklos turėtų kreiptis į seimo narius.

Agnė

Ponia Maldeikiene! Pati nekvaila moteris o darbo nedirbi tik ieškai kablių. Kas kam spjovė? Pavydas pačią sugraużė del kazkokios suknistos mašinos! Gėda.Nevargšė esi, žmonėms atėjai dirbt o elgiesi kaip …. Nerašysiu pati žinai. Pagramdyk Kubilių daugiau atrasi spjaudalų

Kažkada tikėjau Maldeikiene

Galvojau, kad ateitų ši moteris į seimą būtų paspirtis seimui ir gintų žmonių teises, bet dabar matau, kad Maldeikienė niekuom nesiskiria nuo konservliberastinės gaujos. Gaila, nusivyliau.

> Maldeikienei

Vis dažniau nusišnekat,deja.Jūsu pateikti vertinimai yra tiesiog ,,šleivi”.

nu.

nusivylėte Maldeikiene,todėl,kad ji mato Karbauskį toks koks yra, o ne tokį kokį jūs įsivaizduojate.už Karbauskį ir Maldeikienę kalbės jų darbai.palaukim.

Padėka

AB „Tualetinio popieriaus fabrikas” nuoširdžiai dėkoja gausiam būriui brangiųlietuvosžmonių už aktyvumą rašant laiškus seimo nariams.
Taip pat norėtume padėkoti gerb. Seimo nariams už pažangų ekologinį mąstymą ir sklandų bei rūpestingą gaunamos korespondencijos nukreipimą antrinių žaliavų perdirbimui. Ypač malonu jog iš Seimo rūmų atvežami laiškai yra neatplėti ir tvarkingai sudėti į dėžes, kas itin palengvina žaliavos rūšiavimo procesą, kelia darbo našumą ir bvp.
Labai ačiū!
Rašykite laiškus dar aktyviau!

Ne į temą

Ponas Zigmantas rado puikų indikatorių patikrint mūsų išrinktųjų budrumą – savo laiškus. Atsiliepę į juos ponai parodo kiekviens savo interesus seime ir veiklą. Maldeikienė kaip visad eina savo keliu, ji už tai gerbtina. Ponas Pūkas kaip visada vadybininkauja, ty rūpinasi savo „Pūko radijo” laidomis. Kiti seimunai nežinom kuo užsiėmę. Pvz., nežinau, ar jau grįžo Bulotaitė iš Afrikos ralio ar kur jin ten buvo garsint Lietuvos?

Dėkotojui

Žmogau, nuo kada elektroniniai laiškai tinka tavo tualetinio popieriaus gamybai? Iš didelio rašto…skant, nusipaistėte už pečiaus saugiai murksodamas.

Naktis be miego...

Naktis liko be miego kai netyčia aptikau A.Maldeikienės susitikimą Raseiniuose.Na galutinai įsitikinau,kad šis žmogus padarys daugiau blogio nei gėrio Lietuvai.Jos nuolatinis nevalyvus vaikščiojimas ir mojavimas rankomis parodė jos psichologinę būseną.Net karoliai nuslinko nuo kaklo.Ji rengiasi ko gero nuolat kelti vėjus,o ne ramiai burti apie save kitus Seimo narius,protingai taisyti blogą situaciją,susida- riusią Lietuvoje.Žirmūniečiai padarė klaidą išrinkdami šitą žmogų į Seimą.Bus daug rėkimo,bet naudos bus lygiai nulis.Na Lietuva daug pergyveno,pergyvens ir A.M. Sei- me.Tik iškęsti šią pilietę bus labai nelengva.Gal ir yra dalis jos tiesos,tik jau elgesys kelia pasišlykštėjimą.Kokiame žvėrinčiuje ji buvo auklėjama?Landi moteriškė,sugebėjo prastumti savo sūnų net į Briuselį.Matyt,garsiai rėkė.Mano vaikas daug gabesnis,pavyzdingai mokėsi,tik neturėjo rėkiančių tėvelių,todėl vakariečiai patys susirado ir jau penkiolika metų jo nėra Lietuvoje.Blogai kai Lietuva praran-… Skaityti daugiau »

Ona

Maldeikienė tai Lietuvos Žirinovskis, dar tik trūksta, kad ką apmuštų televizijos laidoje, bet deputatais gali būti ir neadekvatūs asmenys, deja…

Julius Puras

Karbauskis man panašus į kolchozo pirmininką. Kuri supa pakalikai ir padlaižiai kurie vos netesiogine žodžio prasme nevyrškina kritikos ir nenori matyti tikrovės.

Juliui Purui

Matomai tamsta priklausai tai žmoniu grupei,kuri ir toliau nori grobti ir vogti. Neišdegs.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top