Irena Vasinauskaitė. Kas pavogė žmonių tikėjimą valstybe?

Šiauliuose vykusiame seminare-diskusijoje „Antikorupcijos komisijos: veikla ir problemos“ LR Seimo narys, antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius labai poetiškai konstatavo: „Pavogė žmonių tikėjimą valstybe – politikai sudarė tokias sąlygas“.

Šis teiginys papildomų komentarų nereikalavo. Jis Saulės mieste vyko vos savaitei praėjus po garsiųjų Liberalų sąjūdžio politikų viražų su 106 000 ar 250 000 žymėtais ar nebaigtais žymėti, kyšio, neteisėto praturtėjimo, asmeniniais ar skaidriajai Eligijaus Masiulio vadovautos partijai skirtais pinigais… Istorija jau apaugo netikėčiausiomis legendomis bei gynybinėmis versijomis, todėl vargu ar kas Lietuvoje nustebs, kad 7 mėnesius trukęs STT darbas – sekimas, stebėjimas, pokalbių fiksavimas ir pan. – baigsis, kaip jau įprasta, užsitęsusiu pašiliukų tyrimu bei politine skleroze. Visuomenės atmintyje liks tik dar didesnis nusivylimas bei įsitikinimas, kad Lietuvoje didžiausi nusikaltėliai yra tie, kurie pavogė kaimyno vištą ar „darė poveikį“ daugiabučio kieme stovinčiam automobiliui, kad jį apiplėštų ar nuvarytų…

Taigi, labai logiškas ir laiku buvo STT organizuotas seminaras savivaldybių politikams, kad arčiausiai žmonių esanti valdžia bandytų stabdyti nacionalinės korupcijos augimą ir bent pasistengtų reanimuoti visuomenės tikėjimą valstybe.

Tačiau eilinį kartą pastebėjau, kad teorija vaikšto skyrium su praktika. Šiuo metu labai suaktyvėjusi Specialiųjų tyrimų tarnybos veikla Lietuvoje žavi, tačiau Šiauliuose vykęs seminaras regiono savivaldybių Antikorupcijos komisijų politikams šiek tiek nuvylė.

Visi iš sostinės atvykę pranešėjai pateikė išsamią teorinę informaciją apie korupcijos rizikos veiksnius savivaldybėse, vietos Antikorupcinių komisijų veiklos reglamentavimą, korupcijos prevencijos programas bei jų įgyvendinimą ir mažne choru akcentavo būtinybę „įtraukti visuomenę į kova su korupcija“. Tačiau Šiaulių savivaldybės salėje visuomenės atstovų nebuvo, nes informacijos apie šį renginį viešojoje erdvėje ir su žiburiu nebūtum radęs. Jau oficialiosios valdžios internetinių puslapių tyla rodo, kad korupcija veši ten, kur nėra viešumo.

Ir dar. Prisimindama sėkmingą asmeninį bendradarbiavimą su STT pareigūnais, negaliu nutylėti dar vienos aprašomojo seminaro klaidos. Jei jau į renginį buvo sukviesti 10 savivaldybių Antikorupcijos komisijų atstovai, tai ir reikėjo pirmiausia išklausyti jų problemas, pageidavimus, o tik po to mokyti veiklos subtilybių. Deja, tarsi dėl varnelės kažkokiame grafike vykęs seminaras organizuotas …penktadienį, o iš regiono pakraščių atvykusiems politikams leista pasiguosti pabaigoje – kultūringi žmonės nedrįsta užtęsti tegul ir labai svarbaus sambūrio…

Todėl, ko gero, ne aš viena nedrįsčiau prieštarauti Šiaulių vicemero Stasio Tumėno apgailestavimui, pasakytam tariant šeimininkišką sveikinimo žodį susirinkusiesiems: „Vilnius kartais neadekvačiai supranta vietos problemas…“

Ar ir Steponas Nacius kėsinasi nugvelbti tikėjimą valstybe?

Organizatoriai, pradėdami Šiauliuose vykusį seminarą-diskusiją „Antikorupcijos komisijos: veikla ir problemos“, pasveikino salėje susirinkusius 10 regiono savivaldybių opozicijos atstovus. Sveikinimus išklausė ir vienintelis Raseinių valdančiosios daugumos atstovas Steponas Nacius, kuris, kaltindamas savo rajono merą Algirdą Gricių įvairiausiais pažeidimas, pats kaip niekur nieko sėdėjo antikorupciniame renginyje pažeidinėdamas LR Vietos savivaldos įstatymą, teigiantį, kad Antikorupcijos komisijos pirmininko postas priklauso opozicijai.

Jaunasis Raseinių rajono tarybos politikas S.Nacius ir kalbą vietinės Antikorupcijos komisijos pirmininko vardu rėžė. Jis kritiškai prisipažino, kad „komisija susirinko vėlai. Korupcijos prevencijos programą teberuošia. Didelį dėmesį skiria švietimui“. Be to, Raseinių tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas iš valdančiosios daugumos S.Nacius papasakojo apie galimas nepotizmo apraiškas, kurias apskundė prokuratūrai ir dėl kurių iki šiol negauna jokių atsakymų. Jis apgailestavo, kad Antikorupcijos komisija, „aptikusi“ negerovę, laukia nesulaukia jokio grįžtamojo ryšio.

Suprantantiems, apie kokią mokyklą ir aukštos pareigūnės grąžinimą į darbą kalbėjo politinę patirtį tebekaupiantis S.Nacius, yra aišku, kad jeigu prokuratūra į kiekvieno įstatymus tinginčio pasiskaityti priekabiautojo raštus atsakinės, rekomenduodama nemaišyti asmeninio kerštavimo su galiojančių norminių aktų taikymu praktikoje, Lietuvoje ne tik korupcija dar labiau suklestės, bet ir nuo žmogžudžių nebeapsiginsime.

„Lozunguoti – lengva. Dirbti reikia, kad keistųsi aplinka, o ne viešintis“, – iškilmingai baigė pasisakymą S.Nacius, matyt, pamiršęs savo paties pomėgį „n“ kartų pasisakyti ar replikuoti kiekviename Raseinių tarybos posėdyje, net jeigu jo pašnekėjimus neretai reikia versti į literatūrinę kalbą.

P.S. Po to, kai ši publikacija jau buvo paruošta spaudai, 2016 m. gegužės 26 d. posėdyje Raseinių tarybos valdančiosios daugumos atstovas Steponas Nacius atsistatydino iš opozicijai pagal LR Vietos savivaldos įstatymą priklausančio Antikorupcijos komisijos pirmininko posto. Tačiau dviprasmybės ir minėto įstatymo pažeidinėjimas tęsiasi, nes S.Nacius tebėra Tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas. Todėl galima tik stebėtis, kodėl į Vyriausiąjį administracinį teismą „versti“ tiesiogiai išrinkto mero Algirdo Griciaus keliauja naujosios valdančiosios daugumos atstovas Steponas Nacius, o, tarkime, 2016 m. gegužės 27 d. Kontrolės komiteto posėdžio darbotvarkę skelbia jau opozicionierius Steponas Nacius. Asmenybės susidvejinimas – NE KITAIP?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ruta

Juokingiausia / kaip juodas humoras/ , tai pono liberalo Gailiaus ‘nepastebejimas’ savo partijos korupcijos .Matomai , tai tokia kasdienybe pas liberalus , kad net neverta ir kalbeti ? p.s. Raseiniai jau nuo sovietmecio pasizymejo kokiu tai anomaliniu reiskiniu – valdzia visada persistengdavo pataikaudama Vilniui , Maskvai , ..dabar ‘verslinykams’ .Visa Taryba , aptupusi /atleiskite/ , kaip muses meslo kruva , ‘verslinykai ‘ ir ju klapciukai .Nes nesugeba pletoti verslo be protekcijos , be isskirtiniu salygu sau , kaip deja ir visoje Lietuvoje ..Gyvenimo patirtis rodo , kad padorus zmogus jei sugebes pakliuti i politika , ten neisliks , nes ten einama ne del vieso gerio kurimo , o prisidengiant lozungais , populizmu , dirbama SAU , asmeniskai , na ,’… Skaityti daugiau »

komunistai

step by step pagal AMB instrukciją, paruoštą Maskvoje

buvę komunistai

.,.,.,

nuomonė

baisiausia yra tai,kad tie kurie turėtų saugoti valstybę,visai dirb ne valstybei ir jos žmonėms,toks vaizdas pasakysiu žmonių kalba,kad daugiausia nusikaltimų padaro valstybininkai,tik gaila ,kad susitapatino su valstybe,TAI JAU JŲ VALSTYBĖ,O MES RUNKELIAI ,TVORINIAI,…GAILA ,NES žmonės dirbantys valstybiniam sektoriuje labai biujo…todėl pedofilijos bylos meturtu -nebūtų drysusi teisėsauga tyčiotis_BYLA ŽŪDIKĖ IR nereikia tirti….visą tą laiką žiūriu į bvisusdirbančius aukštose pareigose -ir galvoju,kurį taip gynė valstybės vardu?????kol NEBUS KAITOS-TAI JIE VISĄ LAIKĄ TYČIOSIS,IR PUSBADŽIU GYVENANČIŲ LIETUVOS ŽMONIŲ….nėra baisiau,kai ubagas ponu patapęs……

L. Palmaitis: Pagrindiniai pasitikėjimo valstybe ž

Pasitikėjimą valstybe (bent mano pasitikėjimą) visiškai sugriovė susidorojimas su Gatajevais, kuriuos galų gale išgelbėjo nuo Lietuvos „teisingumo” Suomija bei išteisino Strasbūras, Vytauto Pociūno žūties „tyrimas”, Kusaitės procesas (žlugęs, kaip ir Gatajevų), Prezidento Žodžio nuvertinimas aukščiausiu lygiu bei prievarta Deimantei. Galutinai pasitikėjimą valstybe pribaigė pagrindinės žlugusio ir Lietuvai gėdingo Gatajevų proceso herojės prokurorės Oškutytės pakėlimas į aukštesnes pareigas.
Turint galvoje neįtikėtinai greitą ir pačiu laiku „įvykusį” Stasio Lozoraičio vėžinį susirgimą bei mirtį (net neminint Katkaus tyrimo „Nuo aušros iki sutemų”), galima viską apibendrinti ir įvardyti pagrindinius pasitikėjimo Lietuvos valstybe žlugdytojus taip:
1) VSD,
2) Generalinė prokuratūra su visais padaliniais.

Kedziai pavoge!

Iskelkite jiems dar 50-ta baudz.byla! Jie per anksti praskleide uzuolaidas i politiku ir teisesauginku virtuve ir Tautai parode kaip ten verdami dirbtini istatymai ir kepamos baudz bylos nekaltiems zmoniems:)

šiaulietis

Žmonės patys sunaikino tikėjimą valstybe. Renka tuos pačius veltėdžius. Kurioj valstybėj gali suvešėti toks nepotizmas kaip seimo nario Žakario klano, visi šeimos nariai ir tolimesni giminės deputatūroje, savivaldybėje ar savivaldybės įmonėse, akla padėjėja Žakarį desėtką metų vežiojo, dirbdama seime ir dar ant trijų etatų, o jai pačiai buvo mokamos globos išmokos už jos pačios globą. Šypt.Žakaris nuo klausimų apie aklą padėjėją bėga tekinas, netreniruotam šiauliečiui pasivyti seimo narį misija neįmanoma.

paaiškinimas

vėl autorė aiškiai proteguoja Raseinių Darbo partijos veikėjus. Jau nebereikia būti akyliu, kad tai suprastum. Pirma. Raseinių prokuratūra nustatė, kad Žaiginio mokyklos direktorė atlaisvino vietą darbietei G. Rašimienei klastodama dokumentus, išmesdama iš darbo niekuo dėtą A. Beinorienę. P. Nacius ėmėsi apginti A. Beinorienės interesus ir kreipėsi į prokuratūrą. Tą istoriją pristatė STT. Kadangi Rašimienė, o ,suprantama, ir mokyklos direktorė yra artimi asmenys darbiečių merui, šis nesiima jokių priemonių, kad susitepusi direktorė būtų kaip nors nubausta. Maža to ji toliau daro savo juodą darbą, tik dabar jau kurpia istoriją, neva Beinorienė yra labai bloga ir nekompetetinga.. Rašimienė, kad ir kokia gera bebūtų, negali lipti per niekuo dėtų žmonių galvas. Įstatymas ne būtinai įpareigoja sugražinti nuverstą nuo vicemero posto asmenį įdarbinti į… Skaityti daugiau »

UŽTATAI

Naciukas yra pasiskelbęs valdančiosios daugumos atstovu. Ir kabinėtis jau nėra prie ko.
Autorė aiškiai proteguoja tiesą ir padorumą, nes nenurodo nei pozicijos, nei neapsiskelbusios opozicijos atstovų partiškumo.
Kiek pažįstu Vasinauskaitę, tai jai giliai nusispjauti ant visų partijų. Svarbu, koks žmogus, o ne kuriai organizacijai priklauso.
Ir dar. Pasiskelbti pozicija ar opozicija – norminės bazės reglamentuojami politiniai žaidimai. Svarbiausia veiksmų esmė.

to UŽTATAI

nusispjaut sakote? Kažin kažin…:) Štai kad ir kabinėjomasis prie to Naciuko. Kame čia pažeidimas, jeigu opozicijos nėra? Tai kas turi užimti tą postą? Niekas? tada jau geriau Naciukas, nes išvelka tokius korupcinius atvejus kaip Žaiginio istorija į šviesą. Beje, meras vis dar meras. Taigi, pozicija. Situacija dviprasmiška. Beje, rašo kad atsistatydino jau. O dėl padorumo. Kame čia padorumas, kai bandoma sutrypti niekuo dėta A. Beinorienė? Atleiskite, bet tokio nepadorumo, ir partinių protegavimo per Lietuvą net nedaug pasitaiko. Spaudžia psichologiškai, visaip, nu bet klastojimas? Ir ginti tokį asmenį kuris daro nusikaltimus? Baikit, jūs jau išmėtės visus padorumo likučius ir net pažinti nereikia šios ponios…

Vai

Gerai kažkam ta autorė užmynė, kad toks širšalas kilo, kad net eiguliai prabilo.

to Vai

tai kad neužmynė niekam, o tik bando gelbėtu iki ausų prisidirbusius darbukus ir jų draugus. 🙂 ir kur čia širįalas? Tai autorė bando kabinėtis nei velnio nesuprasi prie ko ir dėl ko. Kažkas užsiėmė nusikalstama veikla, sutrypė niekuo dėtą žmogų ir tai Nacius kaltas, kad nenutylėjo tai STT. O dar jūsų jaunasi lyderiukas Gabšiukas sykiu į vieną gardą su liberalų Masiuliu. 🙂 Pasius autorė, visai Naciukui gerklę perkąs. 🙂

Tai

Kad Naciukas pas Masiulio liberalus suktelėjo. Ar jau pasiuto?

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top