Irena Vasinauskaitė: Kas pedofilijos skandalų viešinimo režisieriai?

respublika.lt

Paaiškėjus, kad Lietuvos Respublikos Seime gali būti pedofilų, pirmutinė politikų reakcija buvo totalus šokas. Po dviejų parų atkuto valdančiosios daugumos galvos bei su ašaromis balse pradėjo apgailestauti ir iš karto pateikė pirmą „skandalo priedangos” variantą: reikia naikinti Seimo narių imunitetą.

Galėtume atlikti mini apklausą: jei tarp savo pažįstamų pasidomėtumėte, ar to reikia, sulauktumėte totalaus palaikymo. Ir jokie aiškinimai, kad tai tėra dėmesio nuo nespėto pridengti pedofilijos skandalo nukreipimas, nepadėtų.

Neįsivaizduoju, kad šios kadencijos Seime įmanoma surinkti 95 balsus 62-ajam Konstitucijos straipsniui panaikinti. Jis teigia: „Seimo nario asmuo neliečiamas. Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip varžoma jo laisvė. Seimo narys už balsavimus ir kalbas Seime negali būti persekiojamas. Tačiau už asmens įžeidimą ar šmeižtą jis gali būti traukiamas atsakomybėn bendrąja tvarka”.

Opozicija pastebėjo, kad Kristijono Bartoševičiaus prašymas VRK skubiai išsiųstas iš Čilės paskutiniąją savaitės dieną po darbo valandų. Socialinių tinklų dalyviai užfiksavo dar vieną, pastarąjį aplenkusį pageidavimą. Buvęs Seimo narys iš karto po komandiruotės Čilėje ruošėsi vykti į konferenciją Indijoje. Tai rodytų, kad neketino žmogus iš posto trauktis dėl „asmeninių priežasčių”, nes vojažams po pasaulį už mokesčių mokėtojų pinigus jėgų pakako…

Staigiai pakeisti planus privertė tik nutekėjusi informacija apie galimą žiaurų nusikaltimą. Ne vienam nervai pašlytų, jei būtų paviešinti nederami asmeniniai polinkiai.

Toks istorijos vystymasis vos nepaliko ant ledo generalinės prokurorės Nidos Grunskienės. Jos vadovaujamoje institucijoje byla buvo tiriama nuo pernai metų lapkričio vidurio. Tačiau, sužinojus apie Seimo nario ketinimą atsisakyti mandato, nebeliko laiko delsti. Įvykiai sukosi valandų ir minučių greitumu. Jei savaitės pradžioje, tą pirmadienį, kuomet prokurorė atėjo į Seimą su bene dviem prašymais panaikinti politiko imunitetą, VRK būtų spėjusi patenkinti Kristijono Bartoševičiaus pageidavimą sprukti, nežinia, ar visuomenė žinotų apie incidentą.

Sužinojome. Dabar derėtų pabandyti įminti mįslę. Kas kaltas, kad šis pedofilijos skandalas Seimo neaplenkė? Siūlau atkreipti dėmesį į garsų TS-LKD frakcijos teisininką, ilgametį Seimo narį, siūlomą į Konstitucinio Teismo teisėjus, Stasį Šedbarą ir buvusią Klaipėdos „misių” konkurso dalyvę, vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę.

Situacija vadintina „ieškokite persistengusių” pasitarnauti saviems. Prisiminkime jėgos struktūrų nepasitenkinimą VRM ministrės elgesiu, atleidžiant generolą Ričardą Pocių.

Beje, pedofilijos istorijas Lietuvoje derėtų apibendrinti vienu sakiniu: Garliavos skandalą teisėtvarkos struktūros užgniaužė, o seiminį – paleido į dienos šviesą.

Man patinka stebėti visuomeninį politinį gyvenimą. Todėl drįstu manyti, kad pedofilijos skandalą viešinti „čia ir dabar” paspartino S. Šedbaro siūlymai dėl Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisų ir nepasitenkinimo „riaušės” VRM sistemoje.

Šiuo metu kriminalinės žvalgybos pareigūnai teikia informaciją pagal poreikį, jei yra stebimas galimas nusikaltimas, norima jį užkardyti ir t. t. Po pataisų pirmieji šalies asmenys: Prezidentas, Seimo Pirmininkė ir Premjerė galėtų gauti pirminę pageidaujamą informaciją, kurią, jei norėtų, galėtų panaudoti ir politiniais tikslais. Pavyzdžiui, prieš 2024-ųjų metų rinkimus. Be to, perteklinės-išplėstinės informacijos pateikimo metu atsirastų galimybė kriminalinės žvalgybos pareigūnų tapatybėms atskleisti.

Kitais metais Lietuvoje vyks net treji rinkimai: Seimo, Europos Parlamento ir Prezidento. Pastarojo kampanija šį maratoną pradės 2024-ųjų pavasarį. Žinodami valdančiųjų „meilę” valstybės vadovui nuo pat jo kadencijos pradžios, galėtume spėti, kad būtų minučių tikslumu fiksuojamas kiekvienas šio žingsnis, žodis ar veiksmas. O informaciją gautų Viktorijos – Ingridos tandemas.

Socialiniuose tinkluose uoliai aptarinėjamos dvi temos: iš kur generalinė prokurorė N. Grunskienė turėjo tiek drąsos veržtis į Seimą su iš kojų verčiančia žinia ir kur dingo šalies Prezidentas.

Už trapiosios generalinės moters nugaros stovi nemenkos jėgos struktūros bei šios sukauptos informacijos kraitis. Nežinia, kiek dar Seimo narių ar politinių „įtakotukų” padarytų nuodėmių dūla atsakingų pareigūnų stalčiuose.

Todėl ant skandalų ir visuomenės patenkinimo aukuro paaukojamas vienas valdančiųjų eilinis, kuriam kelią į Seimą tiesė ir labai neeilinė… Premjerė. Plius paspaudžiamas stabdis S. Šedbaro ruoštoms įstatymo pataisoms. Visi pirmieji asmenys – Prezidentas, Seimo Pirmininkė ir Premjerė – atsisako noro gauti pirminius sekimo paruoštukus. Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisos atidedamos iki geresnių laikų. Be to, už generalinės prokurorės nugaros išsirikiavę jėgos struktūrų atstovai paneigia A. Bilotaitės mintį, kad VRM sistemos vyrai nepaklūsta moterims.

O socialiniuose tinkluose kilusią Prezidento Nausėdos paieškų isteriją nuraminama pateikus šią informaciją: tuo pat metu, kuomet Lietuvos Respublikos Seime sprogo pedofilijos skandalas, rytojaus dieną G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė buvusį Amerikos Atstovų Rūmų pirmininką Denisą Hastertą iš apdovanotųjų Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino 1-ojo laipsnio ordinu sąrašo, nes šis pažemino apdovanotojo vardą. JAV politikas jam iškeltoje byloje prisipažino, kad už atlygį tvirkino vaikus. Tačiau D. Hastertas tebėra Vilniaus miesto garbės piliečių gretose.

Tai gal ir desperatiška Prezidento paieškos imitacija – dar viena TS-LKD gėdos dėl savo sąrašinių kandidatų atrankos priedanga?

P. S. Kai jau buvau aprašiusi šiuos savo pastebėjimus, sužinojau, kad atlikti tyrimai rodo, neva 40 proc. šalies gyventojų tiki „sąmokslų teorijomis”. Žiauru. Tai ką, beveik pusė rinkėjų nepasitiki oficialiąja valdžia?

4.8 16 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kažkur skaičiau, kad ponas Bartoševičius,

kuris dabar kaltinamas keturių nepilnamečių prievartavimu, aktyviai talkino panelei Šimonytei jos prezidentinių rinkimų metu ir todėl konservatoriai jam atlygino, įtraukdami į sąrašus. Svarstau, negalėtų taip būti, jog ta bevaikė arkliagalvė ir toliau jį dangsto savo skraiste?

lietuvis

va tokie mus valdo

Daiva

O dar yra Mortos mokyklėlių tinklas, ar kas tikrino, kokia ten situacija, ar neskriaudžiami vaikučiai?

T0mas J.

„Tai ką, beveik pusė rinkėjų nepasitiki oficialiąja valdžia?” – klausia straipsnio autorė.
Gal ji iš medžio iškritus.. Oficialiąja valdžia pasitiki mažiau kaip 30% rinkėjų!
Pažiūrėkit ministrų reitingus.

Žodžio laisvė

Šitokiu būdu rinkiminių sąrašų sudarymu pažeminti kiti partijos nariai doru darbu nemažiau nusipelnę būti išrinkti į Seimą. Tai štai tie kiti ir turėtų sukelti triukšmą partijoje dėl skaidrumo dalyvauti rinkimuose nuo partijos. Senai sakiau, kad sąrašai yra žalingi rinkimų skaidrumui ir todėl daugelį metų kai kas sarašiniai sėdi Seime ,Su tuo reikia baigti.

T0mas J.

Netikiu jog Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė yra tiek nesupratingi, jog nejaustų rizikos nepažįstamą asmenį priimti Į SĄRAŠĄ. Tik labai neatsakingi vadovai gali priimti nepažįstamus žmones į partijos rinkiminį sąrašą, t.y. pilnai pasitikėti žmonėmis, su kuriais kartu nevalgė druskos. Partijos lyderiai išsisukinėja, nenorėdamas atskleisti tikrosios priežasties, o ji paprasta: didžiulis TRŪKUMAS protingų žmonių, norinčių dirbti partinį darbą, dirbti partijoje, dirbti partijai. Nes protingų, gabių, mastančių žmonių tarpe TS-LKD neturi autoriteto. Tokia yra vieša paslaptis. Kas norės būti partijos juodadarbiu, jei jie į sąrašą netraukiami – vietoj to priima kažkokį lunatiką salotiniais akiniais..
O rinkimus pagal SĄRAŠUS akivaizdu reikia naikinti.

ar trūkumas

protingų žmonių partijoje, ar jų ten nėra išsvis, ar didelis nenoras turėti protingesnių šalia savęs?

KGB neminima

visokios šestiorkės: bilotaitės, nausėdos, šedbarai minimi – o tie, kas juos tampo kaip lėlytes (marionetes) už virvučių (lėlininkai) neapšvieti – buvo, yra ir bus.

Judas Iscariot

Be abejonės valdžios struktūrose kas antras pedofilas.

lietuvių kalba galima?

Kas tas totalus šokas? Ir ne gėda anglicizmus kišti?

Skaitytojas

Bet tamsta neturite priekaištų komentatoriui, paminėjusiam kažkokias „šestiorkes“?

Nu jo…

Tiesą pasakius, kažkada nuskambėjęs nuosprendis, jog „pedofilijos nebuvo”, visą šitą mėšlą užmarinavo neribotam terminui. Nenumarino. Tik paslėpė po kilimu. Laikas bėga. Rezonansas po truputį kaupiasi, – „pedofilijos nebuvo”, tai ir garo nėra kaip išleisti. Juk visi supranta, kad anuomet reikalas palietė visą valdžios viršūnėlę. Todėl artėja metas, kai užteks mažutės kibirkšties, kad visuotinis nepasitenkinimas pasiektų naują kokybinį lygmenį. Čia pas būrėją nereikia suvaikščioti tam, kad tokį dalyką suprasti. Smaguma…

Marius

Sąmokslo teorijos, ant sąmokslo teorijų. Gaila laiko skaitymui. Realybė tokia, kad mes nieko nežinome, todėl visokie čia aiškinimai iš apžvalgininkų yra paprasčiausi išvedžiojimai. O šaip dar senai yra pasakyta: „pedofilijos nebuvo” taigi ir „pedofilų Lietuvoje nėra” Ⓒ

Paskutinį kartą redagavo 1 mėnesį prieš Marius
Negi nežinai,

kad sąmokslai kurią teorijas, o ne atvirkščiai? Be sąmokslų nėr gyvenimo, net šeimos kartais nebūna – brolių seserų ir puskių.

Darius Jurgelevičius

Vienas žmogus man parašė – jei Bartoševičiui prokurorai pateikė įtarimus, tai ženklas, kad seneliui tikrai blogai. Ar pasikeitė situacija uždaroje pavogtų KGB bylų biržoje. Ką gali žinot, laikas parodys… Šiaip ar taip, mamytėms laikas susirūpinti, jei vaikai dainuoja vakarais chore. O Kristi-jonui dabar nepatartina važinėtis triračiu po balutes, nes gali nukristi, ypač jei kažkur netoli R.Šimašius pravažiuos.

Atvirai sakant

Atrodo, kad nepilnamečių tvirkinimas TS-LKD tampa norma ir partijos vertybe.

Valius

Vienas kartas – atsitiktinumas, du kartai – sutapimas, trys kartai – sistema…Turime sisteminę pedofilinę partiją – konservatorius.

Šimonytė irgi buvo pastebėta prieš rinkimus

Su kažkokiu vaiku, aišku ne savo
Visi jie ten vienodi visi prievartauja vaikus o Lanzbergis turi ant visų kompromatus ir įsakinėja ką jie turi daryti

Judas Iscariot

O bus taip,-keturatis,degtinė,varlių prišikta bala. Ir istorijos pabaiga 🙂

Apuokas

Situacija daugiau nei keista. Mama pliaukstelejusi vaikui per uzpakali iskart atsidure arestineje, o sitas dede prievartaves vaikus vis dar laisveje.

o kuo

viskas baigis? Kiek ir kas tiki teisingumu?

Klausimas

Ar LėRėTė ir Dviračio Š… ir toliau egzistuos?!

stasys

kažkokie pliurpalai . Bandoma išspausti tiek iš to kaltinamojo pedofilija fakto ko iš tikro ir nėra buvę . kas čia per teiginiai cit.” Beje, pedofilijos istorijas Lietuvoje derėtų apibendrinti vienu sakiniu: Garliavos skandalą teisėtvarkos struktūros užgniaužė, o seiminį – paleido į dienos šviesą.” kuo tie teiginiai paremti ? ir vienas ir kitas sulaukė visuomenės dėmesio taip kad visos prielaidos autorės klaidingos .

Darijus

Rusai prie vartų, o jie apie pedofiliją. Greitai visi kasti apkasų.

Judas Iscariot

Taigi arkliagalvė jį ir atsitempė į Seimą. Pedofilas išdidžiai atjojo Seiman ant kumelės :)))

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top