Irena Vasinauskaitė. Kuo toliau – tuo aiškiau: ne tą merą išsirinko šiauliečiai

Taip, ne tą merą išrinko žmonės. Artūras Visockas nėra etatinių merų ložės atstovas. Kartais pagalvoju, kad ir merė Vida Stasiūnaitė, ji dabar Skačkauskaitė, buvo ne tas įprastas, savas, korupcinei nomenklatūrai mielas žmogus, o naujo ir dar kitoniško žmogaus įprastinė sistema nepriima. Ir kol įvairioms verslo grupėms priklausanti žiniasklaida Artūrą Visocką beatodairiškai taršys, bus galima suprasti – jo dar nenupirko.

Artūrą Visocką gelbsti tik pakeistas rinkimų įstatymas. Tiesiogiai piliečių rinkto Šiaulių mero partinės gaujos nuversti eiliniu sutartu balsavimu nebegali, todėl ir niršta.

Įtaką prarasti sunku. Manote eksmerui Justinui Sartauskui buvo lengva praverti Darbo biržos duris ir ten pamatyti, kiek miestelėnų per savo valdymo metus nuginė į tą įstaigą?

Sunku naujajam nualinto, praskolinto miesto vadovui. Bet… kam dabar lengva? Ir su bendruomenėmis reikia mokytis sutarti, o ne tyčiotis iš jį taip gausiai rinkimuose parėmusių žmonių – niekada nedera pamiršti, kad nuo meilės iki neapykantos politikoje ne vienas, o pusė žingsnio.

Sąjūdis ir Atgimimo spauda mane išmokė stoti pusėn to, kuris yra nepelnytai puolamas. Todėl siūlau visiems, balsavusiems už Artūrą Visocką, prieš pritariant kokiai nors viešai oponentų manipuliacijai, bent pažiūrėti, kas tas, kuris jį kritikuoja. Tuomet bus aiškiau, kodėl koks nors politikos pajacas, pamiršęs personalinę Kugelių kugelio nominaciją, TV šokių projekte mindžiukavęs kaip Sibiro meška, bulvarinėje laidoje nusišneka A.Visockui priskirdamas svetimų kadencijų nuodėmes.

Ir dar. Manau, kiek per anksti Šiaulių merą pasistengta pakrikštyti Grinču, nuknisusiu Kalėdas. Negi nepastebėjote, kad ši miestą valdanti trapi koalicija bene pirmoji rengia savivaldybės tinklapyje tiek apklausų? Ir pastaroji – ar reikia fejerverkų Naujametinę naktį? – svarbi ne tik dėl to, kad norima atsiklausti žmonių nuomonės, bet ir dėl to, kad šiauliečiai išdrįstų ir pagaliau pradėtų sakyti, ką išties galvoja, kad dalyvautų apklausose.

Diskusijoje socialiniuose tinkluose siūliau visiems Šiaulių Tarybos nariams solidariai atsisakyti jiems skiriamų lėšų kanceliarinėms išlaidoms bent už gruodžio mėnesį ir taip sutaupyti fejerverkams. Arba dar geriau – kodėl turtingiausiems politikams ar verslo atstovams nepadovanojus miestelėnams vardinių fejerverkų? Prieš pokštelint diktoriškas balsas Prisikėlimo aikštėje praneštų, kad tuoj tuoj nušvis, tarkime, konservatoriaus bankininko ir Tarybos nario Jono Bartkaus fejerverkas ar Andriaus Šedžiaus – Kontrolės komiteto pirmininko, TV laidose kone iki sąmonės užtemimo nusipaistančio – ugnys, ar koks eksmero Justino Sartausko, tegul ir iš bedarbio pašalpos suskrebentas fejerverkas… Nė kiek neabejoju – neatsiliktų ir Seimo nariai: Valerij Simulik sugalvotų ką nors tokio „respublikoniško“ į padanges paleisti, Šiaulių dangų galėtų nušviesti ir Arvydo Mockaus ar šeimyninės politikų grupuotės – visų Žakarių – spalvotas BUMPT.

Šiaip politikai turėtų išties pasistengti, kad fejerverkai būtų įspūdingi – kad jais besigėrėdami miestelėnai pamirštų visas 2015 metais jiems iškrėstas išrinktųjų kiaulystes bei avansu atleistų ateinančiųjų metų aferas.

Pasvajokime, užuot keikę tuos, kuriuos patys ant savo galvos ir išsirinkome. Pasiguoskime, kad iš to asortimento minimumo, kurį šiuose savivaldos rinkimuose turėjome, šiauliečiams kliuvo ne patys prasčiausi.

Rinkimai tuo ir įdomūs, kad visada kam nors atrodo, kad ne tuos išrinko. Panašiai kaip ir kalėjimuose – kad nuteisti visai ne tie. Gaila, bet kartais ir čia, ir ten tik sėdima, terminas atbūnamas…

Vėl post scriptum…

Kai ši publikacija jau buvo paruošta spaudai, Tiesos.lt redakcija gavo įdomų susirašinėjimą tarp Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkės Nijolės Malakauskienės ir Saulės miesto mero Artūro Visocko.

Pastarojo atsakymą rengusi savivaldybės tarnautoja Edita Čičelienė, tyčia ar ne – paskutiniuoju rašto sakiniu dar kartą pademonstravo Šiaulių merijos požiūrį į vietos bendruomenes.

Taigi, Kalėdos Šiauliuose tikrai bus – nepriklausomai nuo to, kas valdžioje. O štai 2016-metai, paskelbti Bendruomenių metais, regis, miestą aplenks…

Skaitykite priedus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Valio

Pagaliau nors vieną normalų merą Šiauliai išsirinko.

Komitetas

Pasivadino visuomenininku, bet su visuomenininkais elgiasi…patys matot.

asai

irgi pritariu,kad normalu mera issirinko siauliskiai

Joo,

Sekmes merui!

Futbolas į vienus vartus.

Nuo liaupsių išpuikstama/kaip ir VIENINTELIS KOVOTOJAS Lietuvoj Sąjūdžio laikais/
Kokioms verslo grupėms priklauso Šiaulių Naujienos, S Plius,Šiaulių Kraštas,
linksmoji KK2 ? VISAŽINĖ galėtų išvardinti ir nekalbėti užuominomis.
Mindžiukavęs Sibiro meška,per KK2 TV sakė „meninė”skulptūra VERKSMAS kainavo
30000 eu,o spauda rašė 12000eu.Kiek iš tikro?

Kas vyksta galvoje?

Gal tris kartus perskaičiau, kad įsitikinčiau, jog nesapnuoju arba šis opusas nėra kokia nors nelabai pavykusi panegirikų parodija. Meras geras, bet jo pavaldiniai merijoje – blogi… Visockas, kuris Šiaulių taryboje viešai kaišiojo pagalius į ratus visuomenininkams, su savo kompanija uja kraštotyrininką Puroną už jo menines miestui nekainuojančias iniciatyvas (žr. spaudą), ūmai tapo didžiavyriu. Didžiavyriu prieš rinkimus tą pačią Vasinauskaitę išmetęs iš kuriamo visuomeninio komiteto ir visuomenininkus suskaldęs Visockas tapo ne dėl didžių darbų miestiečių labui, o tik todėl, kad nesutaria su kita kompanija. O kodėl nesutaria? Straipsnyje nepaaiškinta, bet išvada: geras meras. Ar čia kažkas piktai pajuokavo ir prirašė Vasinauskaitės pavardę, ar toks didis noras įsiteikti valdžiai (merui) ir bendruomenėms vienu metu? Dėl viso pikto įsižnybiau ir žvilgtelėjau pro langą.… Skaityti daugiau »

Tai

Tai jeigu Visockas Vasinauskaitę išmetė iš savo formuojamo visuomeninio rinkiminio komiteto, ji turėtų dabar kartu su visais kugeliais ar į juos panašiais ant mero „krauti” ? Tris kartus komentarą perskaičiau. Priėjau prie lango. Pažiūrėjau. Ir vistiek nesupratau, turi teisę autorė pasakyti savo nuomonę ar ne ?

Futbolas į kitus vartus

Spaudoje irgi rašė, kad iki tapdamas Tarybos nariu, skulptorius Lukošaitis dalyvavo konkurse, jo „Verksmas” laimėjo pirmąją premiją. BENE 15000LITŲ. L I T Ų. Veiksmas vyko dar prie mero Justino Sartausko.
Darbas – talentingas. Ale vieta, kad ir laikina, pasirinkta ant DURNIAUS… Bent asimetrijos galėjo laikytis.

Stuburas

Krauti nereikia, bet stuburas ir objektyvumas būt privalumas, nepriklausomai nuo to, kokie susitarimai vyksta po kilimais ar kaldromis 🙂

Tai

Nurodykite objektyvių straipsnių, reportažų apie merą Visocką. Mielai perskaitysime, peržiūrėsime ar perklausysime. Na, o jei to Š…, anot Dalios Teišerskytės, interviu KK 2 ar fejerverkinės temos plėtotės – objektyvios, be reikalo varginatės skaitydami tai, apie ką turite išankstinę nuomonę.

O man

Tai būtų smalsu sužinoti, kas ir ką po kilimais ar kaldromis aptarinėja.

Vaje,  vaje

Kur dingo „objektyvusis” Šiaulių žurnalistas Deikus ? Jį Visockas pirmąjį iš savo sąrašo išmetė,tai visam gyvenimui liko toks mielas bei nekerštingas objektyvumas..

Tikrai

Tikrai, kodel tiesos.lt neberaso Deikus? Perbego kelia Puteikiui su Visocku? Tie tai ilgai prisimena…

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top