Irena Vasinauskaitė. Lietuvoje savivaldos nėra? [1]

Dėl viso pikto šio straipsnio pavadinimas dar klausiamasis. Norėdami galutinai išsiaiškinti, ar tai yra tiesa, turėtume visi: ir besinaudojantys ES struktūrinių fondų pinigais tiesiogiai, ir stebintys, kur jie investuojami ir kokią išliekamąją vertę sukuria, pasidalinti savo žurnalistiniais, teisėsauginiais tyrimais ar asmeninėmis patirtimis.

Pradėkime nuo to, kad susiskaičiuokime, kas liks, tarkime, Raseinių rajono savivaldybės gyventojams, kurių išrinktieji nusprendė pagal Sanglaudos skatinimo programos prioritetus rekonstruoti hipodromą. Įvardinkime pavardes bei partinę priklausomybę tų, kurie atsakingi už tai, kad vienintelis tokio tipo hipodromas Baltijos šalyse negali pradėti veiklos ir netarnauja „Ekologinio [pažintinio] turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimui ir plėtrai“.

Vargu ar užteks viso Raseinių rajono raguočių bandos odos, kad aprašytume, kas padaryta nuo 2007 metų, kiek partinių iečių sulaužyta, kad savivaldybė – didžiausias Raseinių hipodromo dalininkas [per 60 proc.] – nevaldytų objekto, į kurį investavo ne tik vietos gyventojų, bet ir ES lėšas – 1 260 427,45 euro.

Kviečiu skaičiuoti kartu. Labai tikiuosi rimtos jaunojo Raseinių rajono savivaldybės tarybos nario, Kontrolės komiteto pirmininko Stepono Naciaus pagalbos, nes, kaip supratau, jis visur ir visada „siekia skaidrumo“.

Pradedam?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juoapas

Miela p. Irena. Tikrai nesu Raseinių vietos reikalų žinovu, bet drįstu spėti, kad ten yr kaip ir visur. Valdžia vagia. Ir meluoja. Skirtingai nei Tamstai, man seniai nekyla klausimų del skyrybos ženklų panašių straipsnių pavadinimų sakinių gale. Vienareikšmiškai taškas. Net patį terminą „savivalda” musyse laikau nesusipratimu. Savivalė! Kokia dar savivalda, katino ašaros ne daugiau. Vienžo, reiškinys ne vietinis, ne regioninis, o sisteminis. Totalus. Savivaldos nėra, vietoje savivaldos yra tik pervadinti /persidažę LSSR miestų bei rajonų vykdomieji komitetai/rajkomai ir nieko daugiau. Neosovietiniės neofeodalų kniažestvos. Bet svarbiausia kur mano ir Tamstos nuomonės išsiskiria yra tai, kad aš netikiu kad veikiant pagal Sistemos taisykles būtų įmanoma keletoje atskirų savivaldybių „laimėjus” mandatų, tose savivaldybėse įdiegti tikrą, realią, savivaldą. Aš tokių nepamatuotų iliuzijų tikrai neturiu.… Skaityti daugiau »

Juozapėli

Mieliausias, nėra ko Tamstos raikyti. Gal paraižykim sistemą ?

Juo

Gerai.
Pa.
: )

Tarabilda

Sistema taip vienas du nesiraižo. Pirma reikia išsiaiškinti ant kokių dramblių ar banginių ji pastatyta. Tada gal ir įmanoma surast jos Achilo kulną. O ką jau daryti suradus, tai čia žmonių drąsos ir apsisprendimo klausimas.

Juozapas---Tarabildai

Ar vis DAR neaišku ant ko Sistema stovi ir už ko laikosi?
Aš pasakyčiau tiksliau-

per mažai žmonių žino;
per mažai yra sugebančių suvokti kai yra aiškinama;
labai nedaug norinčių žinoti ir stengtis suvokti.
.
Bet tokios bjaurios išvados něra absoliutus blogis bei pagrindas depresuoti.
Tai tiesiog problemų sąrašas.
Darbų kuriuos ir reikia pirmiausiai daryti sąrašas.

Sistema reaguoja î tokiu kaip mano samprotavimus.
Sistemai šis portalas yra tikra rakštis.
Todėl dabar prasidės medžioklė.
Jau prasdidėjo.
Delfiai trimituoja jau, varovai ir skalikai stovi pamiškėse pasiruošę.
Prisdidengdami marginalių proputiniškų ruporų gaudynėmis, triukšmo ir dūmų priedangoje puls ir šį portalą.
Nes kas valdo žmonių protus tas ir Valdo viską.

Juozapai ir Tarabilda

Nesiriekit tarpusavyje. Nuo to tikroji savivalda ne atsiras. Ar seimas ar savivaldybės yra sudarytos iš tos pačios mišrainės – partinių sąrašinių ir kelių, taip vadinamų, visuomenininkų. Čia kaip į dubenį, ne žiūrint iš ko ta mišrainė daroma, įmesti trupučiuką druskos ar pipirų. Vis vien savivaldybėse sėdi laimėję rinkimus vienos ar kitos partijos daržovės. Reziumė tame, kol sėdės seime partiniai sąrašiniai tol sėdės ir savivadybėse tie patys sąrašiniai. Ir visai nesvarbu, kad mierai renkami tiesiogiai. Sunaikinkim sąrašinius seime ir savivaldybėse, gal tada atsiras ir savivalda. Aš parašiau gal, nes neįsivaizduoju kaip jie skirtingų pažiurų susėdę 20 ar 30 kandidatų susišnekės vieni su kitais, kai seime 3 ar 5 partinės gaujos negali susitarti vienam bendram reikalui vienu ar kitu sprendžiamu klausimu. Nes… Skaityti daugiau »

Kur tos rietenos?

Nesimato

Tai

Įžanga į konstruktyvią diskusiją.

ruta

Ponas Juozapas 100% teisus – ‘partkomai ‘ veikia , nomenklatura valdo , dauguma pilieciu nenori nieko zinoti, pasyvus , baugus ,arba pritaria bet kam , jeigu sviecia asmenine nauda .

> Juozapas---Tarabildai       2016-01-25 1:27

Vakar Valstybinis transliuotojas informavo kas kelia sistemai baimę. Nesusireikšminkite prašau, šis portalas net nebuvo paminėtas.

Baikit

Fantazijas apie kokybiškas kiekybiškos sisteminės žiniaskaidos baimes ar grėsmes sistemai. Vakar per anksti tas pasakas sekė. Geriau prieš miegą būtų pasistengę…

Durniu laivas

Viskas ATVIRKSCIAI!Jeigu norite suzinoti tiesa viska apverskite aukstyn kojomis.Norint sugriauti valstybes pamatus reikia tiesa paversti melu o mela tiesa.Ta labai sekmingai Lietuvoje atlieka KGB pavaldi teisesauga!

> Durniu laivas       2016-01-25 15:09

Lozungai, lozungai, o kokia išeitis ko nesiūlai ? Tiesą žinom, bet ką daryti patark.Kokią išeitį siūlai iš susidariusios padėties ?Lozungais sotus nebūsi nei pats, nei kiti.

Nieko naujo

Kaip visada, juozapėlis papilstė iš tuščio į kiaurą ir visi laimingi katučių ploja. Štai, kur žmogelis neturi ką veikti – blin , jau net matau, kaip ši, juozapinio verčiama, sistema žlunga.

niekonaujujui

Na, mano mielas Barbosėli, bet kad ir tu jokio pozityvesnio pavyzdžio neparodai.
Vis tas pats per tą patį – atalaki, kojelę pakeli, nusičiurški, brisiaus galą nukratai ir vėl link kito komentariumo risnoji galvelę atlošęs.
Kur teigiamas precedentas, kodėl nepargiaunamų vertybių autoritetu neparguldai mūsų juozapiško padermės ant menčių ar dar geriau – veidu į ašarų pakalnės dumblą?
Driokstelk, apakink publiką intelekto ir padorumo nukleariniu mišiniu.
Laukiam nesulaukiam.
Na gi, davaj, davaj!
Pavaryk naujoviškai.
Antraip, žinai,teks tau senovišką vargelį vargti.
Mes porinsim kaip įpratę, o tau ir toliau teks tik inkšti, kad –
-vaje, i vėl myždamas prieš vėją apsišlapinau šnibrių.

Svaiguliui 0:24

Oi žmogeli, koks tu susireikšmines – net nematau ką čia tokį ant menčių reikėtų guldyti, nes iš tiesų niekam tu jau net neįdomus. Nejau manai, kad tavo bezdėjimas dar gali sukelti kažkokį tai vėją?…
Tad, jei ir bando dar žmonės šį portalą gaivinti, tai besistengiančio ir iš kailio besineriančio juozapėlio kliedesiai, čia veikia, tik kaip atstumiantis reiškinys.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top