Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos direktore Jūrate Jankauskiene, Šiaulių rajono vicemere Algi Mačiuli, ar Jums ne gėda?

Jūsų dėmesiui siūlome video reportažą, kuris radosi iš Tiesos.lt bendramintės Irenos Vasinauskaitės atliekamo žurnalistinio tyrimo apie Meškuičių gimnaziją ir jos darbuotojų kuriamą precedentą. Šiame tyrime per vieno atvejo analizę autorė parodo tai, kas Lietuvoje jau tapę universalija: tie, kurie ryžtasi pasinaudoti savo konstitucinėmis teisėmis ir ginti viešąjį interesą bei savo orumą, susiduria su sunkiai įtikėtinomis kliūtimis ir išbandymais. Taip nutiko ir į profsąjungą susibūrusiems Meškuičių gimnazijos darbuotojams, turėjusiems vilčių nuo vadovų savivalės apsiginti ir teisme. Deja, net iš prokurorų, kurių pareiga ginti viešąjį interesą ir pagelbėti silpnajai konflikto pusei, jie sulaukė ne pagalbos.

Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos direktore Jūrate Jankauskiene, Šiaulių rajono vicemere Algi Mačiuli, ar Jums ne gėda?

Filmavimo kamera nemeluoja. Aprašinėdama Jūsų vadovaujamos [-tos] mokyklos sanitarinę būklę nebūčiau buvusi tiek įžvalgi, kad pastebėčiau… „pasišiaušusį“ asbestinį stogą – kad stipresniam vėjui papūtus nuo jo gali nukristi ne vienas šiferio lakštas.

… ar kiaurus mokyklos stogus – nuo lietaus „saugo“ palėpėje sustatyti indai… tik labai nepatikimai, nes vanduo upeliais bėga per lubas, vidines sienas, gadina elektros instaliaciją…

… ir langus – mokykla tapo priebėga ir laukiniams paukščiams bei žvėreliams… Gal manote, kad tai kilnu? Ugdo mokinių meilę laukinei gamtai?…

Dieve, saugok vaikus nuo nelaimės, kol savimi patenkinti buvę ir esami gimnazijos vadovai, matyt, vis dar stokojantys laiko ar noro pasirūpinti bent elementariais mokinių poreikiais, atsitokės ir susivoks.

Antrą kartą peržiūrėdama filmuotą medžiagą pastebėjau, kad ne tik valstybinė Trispalvė šalia Meškuičių gimnazijos plevėsuoja. Net keletas lauko laiptų turėklų „papuošti“ keistais, sudriskusiais skudurais – jais, kaip vėliau paaiškėjo, plaunamos mokyklos grindys. Primena pokarį – ir tuomet valytojos panašiais naudodavosi, ir apmuturiuodavo juos ant tokio keisto medgalio…


Tarsi ne XXI amžiuje gyventume. O gal Šiaulių rajone ir Meškuičių gimnazijoje laikas sustojo?

Ponai A.Mačiuli ir J.Jankauskiene, ar dar prisimenate: 2018-aisiais Jūsų „nuvadovautai“ mokyklai sukanka 110 metų. Kokius „laimėjimus“ ketinate švęsti?

Ar Jums tiesiog ne gėda?

* * *

Siūlome prisiminti ir ankstesnes Irenos Vasinauskaitės publikacijas apie Meškuičių gimnaziją ir jos darbuotojų kuriamą precedentą:

Žurnalistinis tyrimas: Kas gali būti baisiau nei švietimo administravimas, patikėtas liberalams?

Meškuičių gimnazijos vaizdelis…nekoks (I)

Nesutarimai Meškuičių gimnazijoje supriešino žmones, arba Vaizdelis miestelyje… šiurpus (II)

Meškuičių gimnazijos atstovų bylinėjimosi patirtys: prokurorės viršenybė prieš „viešojo intereso gynimą“

Temą pasiūlė anoniminis komentatorius. Irena Vasinauskaitė: Meškuičių gimnazijos administracija keršija profsąjungos nariams?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
45 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ooo

kokia geda siems ponams.Uzjauciu.

ARSM

Sargas taip pat iš viduramžių, o sistema atitinka šių laikų standartams, nieko blogo. Kitose mokyklose dar baisiau:), o čia dar nieko. Lietuvos problema, o ne vienos mokyklos problema.
Sargas parodė padėkos raštą, pasirašyta Mačiulio – tai kodėl dabar nepatenkintas, mažai gavai padėkų:)
Neminėkite Dievo be reikalo, o dirbkite taip kad vaikai išlaikytu egzaminus 100 proc, o tualetais tegu rūpinasi Lietuvos seimas.

buvęs

Nejaugi šiais laikais dar taip plaunamos grindys besididžiuojančiose įstaigose??? o atrodo , kad mūsų ( mano) mokykloje viskas gerai. matyt ne veltui šie žmonės triukšmą kelia

Skaitau Tiesos .lt

Gėda esamai ir buvusiam vadiovui. Juk visi manėme, kad viskas mūsų mokykloje gerai, pasirodo, kad tik vaidinama,svarbu pasirodyti, jog viskas gerai, o iš tiesų – viduramžiai ( filmuota medžiaga) ir apie mokinius visiškai negalvojama

mama,

tai pagaliau atsiskleidė teisybė, pagaliau viską supratome ir pamatėme kas dedasi mokykloje.O pinigus net tuoletiniam popieriui, grindų dažams rinko iš mūsų. Tai kur skiriami pinigėliai iš savivaldybės buvo dedami? matomai sulindo valdžiai į kišenes.Tiesiog gėda esamai direktorei ir buvusiam direktoriui.

geda,geda

kokie langai,kokie stogai ir dar asbestu dengti,juk tai kenkia žmonių sveikatai.Tai kodėl jais dar apdengtas mokyklos stogas? Atsakykite mokyklos vadovai.

skaitytoja

nu dar kokiomis šluotomis plaunamos grindys,tikri viduramžiai,dar ir rankomis skudurus reikia gręžti,absurdas kažkoks.Nugyventa mokykla,apleista.Vaizdas apgailėtinas.

AŠ SIŪLAU

SIŪLAU PER TELEVIZIJĄ VISĄ ŠITĄ VAIZDELĮ PARODYTI, GAL SUSIDOMĖTŲ KAI KAS DAUGIAU.

patikėkite

tikrai sudomins tokia tema ir televiziją, puikūs vaizdeliai, puikūs direktorių darbeliai, puikus videoreportažas.Ačiū Tiesos.lt portalo žurnalistei.

skaitytojas

Nieko nebera svento. Net mokykloje vadai nebeturi sazines o juk jusu rankose LIETUVOS ateitis.Ka jus galvojate taip darydami. Juk mokiniai seka suaugusiuju pavyzdziu.

Apsurdas

Siūlyčiau visoms skaitytojoms ir skaitytojams patiems apsilankyti mokykloje ir tada pamatysit kokia ta mūsų – jūsų „nugyventa ar apleista mokykla” . Nesamonių nesamonė!!! Švari, tvarkinga, su dauguma pakeistais langais,su skaniu, ir palyginus nebrangiu, maistu, su gražia prižiūrima aplinka ir t.t. O kad yra kažkokių trūkumų, tai gali būti… Bet nerasit , turbūt, nors vienos mokyklos, kad būtų be jų… O rašinėt tai visi sugebam. Ypač – negatyviai. Bet kad rašinėja vis tie patys veikėjai, kurie tuom ir yra labai suinteresuoti – tai faktas!!! Nesu susieta su mokykla ar su jos reikalais jau senai… Senai jau ją ir pabaigus… Bet esu meškuitietė. Ir galiu drąsiai pasakyti, ir manau, daugumos meškuitiečių nuomonę, kad mums jau labai labai atsibodo pilstomas vis tas pats… Skaityti daugiau »

tiesa

Video nemeluoja kaip yra taip ir fotografuoja.nieko nepaslepsite ponai.

Tiesa akis bado?

Neskaitykit, kas, rašoma, žiūrėkit, kas rodoma. Filmu neįmanoma sumeluoti.

????

nesuprantu, o kur ukvedė ( ukvedis), kad iki tokio lygio mokykla nustekenta?kodel kitos mokyklos geriau atrodo iš arčiau, nupjauta žole ir kosmetinis rmontas dar ne viskas.

Ar tikrai nustekenta?!

Neskaitykit ir nežiūrėkit…ateikit į mokyklą!Pasigrožėsit sporto trofėjais, buvusių ir esamų mokinių dailės, fotografijos darbais, abiturienčių baigiamaisiais darbais. Ką tik mergaitės pabaigė…plovykla prieš valgyklą sužydo gėlėmis!Mokykla išpuošta vaikų kūriniais per visus 5 aukštus!Ir remontai vyksta pilnu tempu, vyrai stengiasi kuo daugiau spėti iki atostogų, kad rudenį mokinius pasitikti pagražėjusiom patalpom. Taip, remontas kosmetinis, bet renovacijos galim nesulaukti su šitų žmonių pastangom griauti mokyklos įvaizdį…
o dėl šitų skudurų..matėsi plaunant ir su šiuolaikiškom, bet gal kitos valytojos pačios iš viduramžių, jei joms naujos netinka?..

kodėl meluoji?

jei matėsi valytojos plaunant su naujoviškomis, tai ir būtų naujoviškos. Kviečiame žurnalistę atvykti ir dar kartą ,,pasigrožėti” ir vėl filmavimo kameros parodys, jos nepakeičia vaizdų, kokie yra tokie ir yra. Dabar kaip suprantu daromi remontai, gražinama mokykla, gerai, kad reaguojama į pastabas, gi senai šita mokykla dažus matė. Dažam dėdavome pinigus mes tėvai ir net kviesdavo mus tėvus dažyti klasės grindis, kiek žinau nebūdavo pinigų, o dabar tiek jų daug atsirado. Nebeįsidėjo vadai sau į kišenes ir mokykla taps jaukesnė.Ką žurnalistė rašo tai tikra tiesa, nieko nepaslėpsite nors ir labai norite .

TIKRAI GĖDA

GĖDA,GĖDA MOKYKLOS VALDŽIAI,

NORIU

jus mokyklos buvusio ir esamos vadoves(o) paklausti vieno konkretaus klausimo :
Tai kur metu metai keliavo mokyklos remontui skirti pinigeliai ? KUR ? Atsakykite ? Kodėl tylite ? Mes norime zinoti.

TRX:)

O ir vėl tie patys klaunai:). Visada yra kita pusė.
Įdomu, o kaip šie žmonės atlieka savo pareigas, kiek matau moka tik ginčytis, o dirbti mokyklos labui neišeina.
Visuose namuose galima parodyti nesutvarkytus kampus, bet šiukšles juk nerodome visai Lietuvai:))) Žemas lygis sarge, sakei kad mokeisi šioje mokykloje, bet dabar dar labiau apšikai iki ausų.
Tegu remontais rūpinasi Lietuvos seimas, o sargai ir kiti žmonės tegu rūpinasi ateitimi (mokiniais).
Manau mokykloje yra ir labai gražių dalykų. Man labai gaila žmonių, kurie nuoširdžiais atlieka pareigas, bet visada atsiranda kas apšika.

tai TRX:)

PATYS JŪS NEMYLĖJOTE ŠIOS MOKYKLOS JEI PER TIEK METŲ NEI STOGO SUSIREMONTUOTI NESUGEBĖJOTE IR APLINKA BAISI IR VIDUS. kUR BUVO DEDAMI PINIGAI JAU MES SUPRATOME, JEI MOKYKLOS VADAS MAČIULIS APGAULINGAI TVARKĖ BUCHALTERINĘ APSKAITĄ, JAM TURI BŪTI DIDŽIULĖ GĖDA . O JIS PAKILO SĖDI šIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE, VICEMERO PAREIGOSE, AR ŠIS ŽMOGUS TEN GALI BESĖDĖTI??? GIMNAZIJOS SEKRETORĖ KLASOJUSI, SUKČIAVUSI TAIP PAT DAR VIS GIMNAZIJOS SEKRETORĖ. TAI JAU KA BEGALIMA KALBĖTI. BAISU,SIAUBINGAI BAISU. TIK VIEŠUMAS IR DAR KARTĄ VIEŠUMAS.

Ir mokyklai

jūsų mokyklai tikrai grožio neprideda nei buves direktoriu A.Mciulis, nei sekretorė A.Incienė – abu šie žmonės padarė nusikalstamas veikas. Turbut Lietuvoje nerasime mokyklų , kuriose ir direktoriui ir sekretorei teismo sprendimai padarius nusikaltimus. čia tai tragegija mokyklai, dar ir ,, gražina gimnazijos vaizdą” tokie .

ar girdejote?

Girdejau kad atvaziuoja prezidente.

Atsibodo

Neketinau komentuoti, tačiau išėjus DAR vienam jūsų straipsniui, nesusilaikiau. Gėda mokyklos darbuotojams, kurie šitaip purvu drebia vietą, kurioje dirbo (-a). Gėda straipsnio rašytojai, kuri tik vieną pusę išklausė (mes žinome tiesą, kaip viskas iš tiesų buvo). Tegaliu pasakyti tik tiek, kad protingi žmonės sugeba atskirti melą nuo tiesos, todėl sėkmės toliau rašyti tokius straipsnius, nes matosi gi, kad kokie straipsniai, tokia ir auditorija. Tie, kam įdomu, žino, kas teisinga, o kas ne. Šiame filmuke jūs iškeliate tik bjauriausius mokyklos vaizdus. Neneigsiu – gimnazijoje tikrai yra trūkumų. Tačiau gal pakalbėkime apie ką kitą – kiek kartų mokykla užėmė sportiškiausios vardą šalyje? Ar kiek kartų mokiniai užėmė prizines vietas rajoninėse ar respublikinėse olimpiadose? Kodėl filmuke nepaminėjote, kaip sargo budėjimo metu kažkas langus… Skaityti daugiau »

ar NETIESA?

ar netiesa kad buves gimnazijos direktorius A.Maciulis nuteistas uz buchalterines apskaitos dokumentu apgaulinga tvarkyma ? Ar netiesa kad sios gimnazijos sekretobe A.Inciene klastojo VMI deklaracijas, sukciavo, apgavo mokesciu moketojus, valstybe ? Ar netiesa kad buvo renkami pinigai is tevu tuoletiniam popieriui ? Ar netiesa kad buvo renkami pinigai is tevu klasiu grindu dazymui bei sienu dazymui ? kalbama kad langai isbraizyti naktiniu filmu ziurejimo metu uz kuriuos atsakingi siu ranginiu vedejai ir daug daug kitu dalyku.Ar netiesa?//?

skaitytojas

padarę baudžiamasias veikas piliečiai NEGALI dirbti biudžetinėse įstaigose ,niekaip nesuprantama KODĖL TOKIE DAR DIRBA ? (Mačiulis , Incienė).

atsibod - ai

ar tikrai šito sargo budėjimo metu subraižyti langai.dirbo kiek žinau trys sargai ir dar visa chebra įeiti galėjo, o kad direktores draugės mokiniai filmų naktį greičiausiai tuos langus subraižė, kai ji miegojo sau ramiausiai o vaikai po mokyklą siautė niekam nerūpi. Tamsta ir gi priklausai tai pačiai auditorijai

nejaugi

pats sargas savo budėjimo metu prisidarytų problemų ??? Taip kategoriškai teigti būtų neatsargu. o gal buvo ir yra norinčių jam šia „nuodeme” primesti, o gal nuo saves itarima nukreipti??

:))))

Patys profsąjungiečiai buvo bendrininkai! Pasidomėkite jų praeitimi ir giminystės ryšiais:)

rasa

Mokytoja L.Sarpauskienė yra kompetetinga ir taktiška mokytoja. Ją labai gerai pažįstu. Ji buvo ne tik mano kolegė, bet ir mano vaikų mokytoja.ŠI mokytoja tokių žodžių net prasmės nežino, kokiais jūs šmeižiate,kaltinate.Jūs komentatoriai tikriausiai visus barbarizmus iš seimo renkate,kas kas o jis jaunajai kartai tikrai gerą pavyzdį duoda, prezidentę boba išvadina,liaudį avių banda ir gerai,nereikia teisti jų, o čia mokytoją prie sienos kala, ji gi silpna, ją galima sutrypti.Tokia padėka už sąžiningą darbą, dar mat padėkas skaičiuoja, šimtukų egzamine laukia,matyt, ateis laikas,kai mokytoja pati mokys ir egzaminą laikys,o tėvelių vaikai sėdės prie kompiuterių ir žais.Norint pasiekti gerų rezultatų, nepakanka vien mokytojo pastangų, čia reikia ir mokinio noro ir net tėvų kontrolės, bendradarbiavimo,domėjimosi savo vaiku. O tėvai nemato reikalo į mokyklą net… Skaityti daugiau »

marija

Kas dėl profsąjungos giminystės, tai gal paties pono A. Mačiulio fantazijos.

marija

Signalizacija geras dalykas, tik ar ji visur ir visuose mokyklose būtina. Čia tikrai švietimo skyriaus abejingumas ir neūkiškumas.Būtų sutaisę geriau stogą, ir šiaip mokyklos gerove pasirūpinę.Kas kas o A. Mačiulis tiek išdirbęs šioje mokykloje, tikrai galėjo duoti protingus patarimus šiuo klausimu ir dar taip aukštai sėdėdamas ir viską matydamas.

juokas ima

paskaiciau Kruopio komentara , matasi zmogus rimtai kisa nosi ne i savo reikalus sake kad turi daug pazistamu i draugu o pasiknisau jo paskiroj , tik su Joniskiene draugauna, nors ir Sarpauskienes paskira yra ir keletas kitų mokytoju bet jie lyg nepazistami. ar tik nebus rasytojas virejos pupuliukas ? Tada aiskiau pasidaro ko jis lenda…

Cha :)))

Pono Kruopio draugė viena iš profsąjungiečių, gerai apsisukai:) Padykėliai, greitai išpažinties:)))

klausimas

ar tas kur su FORDU lakstė ???

žinot

jau šlykštu . tuoj kelnaites uostyti pradėsit ?

Sakiau

kad po meškuitiškių erotinių fantazijų fetišas prasidės…Akurat. Laimėjau lažybas. Įdomūs žmonės toje gimnazijoje dirba. Ir kaip jiems leidžiama su vaikais dirbti? Ugdymo lygis – aiškus.

xe xe xe

Labai geras lygis, kruškis su valytojoms, o jei joms nepatiks teismas:))))

xe xe xe

Atsiprašau jei ką įžeidžiau. Kiekvienas darbas yra garbingas darbas, bet svarbu gerai atlikti ir sąžiningai. O jei visa energija ir sąžinė nukreipti į ginčus, nežinau, turbūt tiesiog tingi dirbti arba nenori.
Niekada tokių darbuotojų nepriimu, o jei matau, kad konfliktiški ir nenori rasti kompromiso, sakau atia, nes bendro gero verslo nesukursi.
Vladai, geros reklamos nebūna, o tikrovė būna labai apgaulinga.

ar  ne per vėlu

atsiprašinėti. o ką daryti vyrui jei žmona valytoja???

xe xe xe

Niekada nevėlu atsiprašyti, mes visi darome klaidas, svarbu mokyti š savųjų, o jei nesimokai esi žlugęs. Apskritai vyrai tegu labiau rūpinasi žmonomis, nereikės dirbti, nebus konfliktų. Kur moterys ten ir problemos:) O iš rimtųjų nieko blogo nenorėjau.

žodis

ne žvirblis, galvok ka kalbi. tas xe xe xe greičiausiai vadovė, kuri tikrovėje labai apgaulinga.

FUUUUU :))))

Ohoho kokia diekusija:) kuo toliau tuo įdomiau:) Moteriškės išdavė Mačiulį:))), kokia buvo draugystė. Meilė ir neapykanta:))) Suk suk ratelį į vieną pusę, o ten Mačiulis su… spėkit:))))
Moteriškės rado užtarėjus, šaunuolės:)))

nugi įdomu pasidarė

katra ten Mačiulį pupuliuku vadino ??? Tikrai Tvin Pixas jo majo…

turbut

nurbut nusirasete i pudymus, visai nukvakote.

a tesinys bus ???

a tesinys bus ???

45
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top