Pilietinis portalas Tiesos.lt ne kartą rašė apie Meškuičių gimnazijos kolektyvą suskaldžiusias problemas, kurių epicentre atsidūrė aktyvi profsąjunginė organizacija, ginanti darbuotojų teises, pastebinti administracinius pažeidimus, laiminti darbo ginčų komisijas ir demaskuojanti baudžiamuosius nusikaltimus net aukščiausioje gimnazijos valdančiojoje grandyje.
Daugiau apie tai skaitykite kitose Tiesos.lt bendradarbės Irenos Vasinauskaitės publikacijose:
Premjere, ar Jūsų komanda dirba PRIEŠ Jus?
Meškuičių gimnazijos direktore Jūrate Jankauskiene, Šiaulių rajono vicemere Algi Mačiuli, ar Jums ne gėda?
Žurnalistinis tyrimas: Kas gali būti baisiau nei švietimo administravimas, patikėtas liberalams?
Meškuičių gimnazijos atstovų bylinėjimosi patirtys: prokurorės viršenybė prieš „viešojo intereso gynimą“
Temą pasiūlė anoniminis komentatorius: Meškuičių gimnazijos administracija keršija profsąjungos nariams?
Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos vaizdelis…nekoks (I)
Nesutarimai Meškuičių gimnazijoje supriešino žmones, arba Vaizdelis miestelyje… šiurpus (II)
Jau ketvirti metai aktyvūs žmonės bando visų lygių Lietuvos valdžioms įrodyti, kad įmanoma sąžiningai bei padoriai tvarkytis švietimo sistemos įstaigoje, tik reikia susitarti, vienas kitam nekerštauti ir nemanipuliuoti moksleiviais.
Mokykloje, kur jauni žmonės praleidžia didžiąją dienos dalį, būtina užtikrinti jaukią aplinką, saugų psichologinį klimatą ir sąžiningą tiesioginių pareigų atlikimą.
Šito daug metų siekia Meškuičių gimnazijoje susibūrusi profsąjunginė organizacija. Apie tai byloja milžiniški segtuvai, kur surinkti susirašinėjimo su įvairiausiomis institucijomis dokumentų, jau laimėtų ir dar tebesitęsiančių darbo ar teismų ginčų bylos.
Viešojoje erdvėje plačiau pasklidus informacijai apie situaciją Meškuičių gimnazijoje, su profsąjungiečiais susitiko pedagogė senjorė, Atgimimo metu pati buvusi švietimo profsąjungos aktyvistė, Nepriklausomybės pradžioje dirbusi Šiaulių miesto savivaldybės švietimo skyriuje visuomenininkė Vida Stankūnienė.
Susipažinusi su dokumentais ji parašė kreipimąsi į Meškuičių gimnazijos steigėją – Šiaulių rajono savivaldybės tarybą. Paaiškėjo, kad kai kuriems politikams mokyklos negandos buvo nežinomos, kai kurie jau yra pavargę nuo betikslių susirašinėjimų, dar kitiems, ko gero, norėtųsi aktyviąją profsąjungą „užčiaupti“.
Nenuilstanti senjorė V.Stankūnienė ėmėsi sunkaus tarpininko vaidmens: nusprendė susodinti už vieno stalo gimnazijos atstovus bei jos savininkus – savivaldybę – ir realiais susitarimais, o ne „popieriaus gadinimu“ atsirašinėjant pajudinti skaudžių klausimų sprendimą.
Šiaulių rajono politikų bei Meškuičių gimnazijos profsąjungos narių susitikimas įvyko Žalgirio mūšio išvakarėse.
Siūlome portalo skaitytojams unikalų vaizdo įrašą, kuriame susipažinsite, kaip dirba jūsų išrinktieji. Galime tai laikyti tipiniu modeliu, tinkančiu apibūdinti politikų elgesį įvairių lygių valdžios struktūrose.
Irena Vasinauskaitė. Mintys po susitikimo
Ir aš ten buvau… Tačiau visai kitas įspūdis, kai namuose atsipūtęs gali pasižiūrėti vaizdo įrašą ir paanalizuoti, kas vis dėlto įvyko Šiaulių rajono savivaldybėje Žalgirio mūšio dienos išvakarėse.
Šiaulių rajono savivaldybės taryboje yra 25 nariai. Pasitarti su Meškuičių profsąjunginės organizacijos atstovais atvyko 7 politikai: meras Antanas Bezaras [Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga], du buvę merai-tarybos nariai Alfredas Jonuška [Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai], Algimantas Gaubas [Lietuvos socialdemokratų partija], Artūras Dunauskas [Darbo partija], Rolandas Samuila [Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis], Judita Šakočiuvienė [Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga] ir Laisvūnas Neimanas [Lietuvos socialdemokratų partija].
Meškuičių profsąjunginei organizacijai atstovavo Ilona Tiknienė [pirmininkė], Eglė Joniškienė, Virginijus Tiknis, Gintautas Dagys [atleistasis gimnazijos sargas], advokatė Odeta Ragauskienė.
Pasitarimo moderatorių vaidmens ėmėsi pedagogė senjorė Vida Stankūnienė ir atsargos karys Mykolas Kačinskas. Žinodami, kad politikai mėgsta gražbyliauti, o visuomenės atstovai-diskusijose pasikarščiuoti, jie pasiūlė griežtą reglamentą, kad renginys neužsitęstų.
Seniai bedalyvavau tokiame visuomenininkų ir valdžios atstovų susitikime, kur pirmieji atėjo rimtai pasiruošę, o politikai tarsi į balių – atsipūtę, be administracijos darbuotojų komandos.
Apie Meškuičių gimnaziją krečiančias problemas kalbėjo pirmininkė I.Tiknienė [pranešimas pridedamas – aut.past.], vėliau ji ir kolegos valdžios atstovams pateikė klausimus [pridedami – aut.past.]
Už iniciatyvą per kepurę…
Meškuičių gimnazijos darbuotojams, priklausantiems profsąjunginei organizacijai, būti nubaustiems už aktyvumą bei pastabumą – jokia naujiena. Kas dieną į darbą jie eina lyg į karą, ginkluoti diktofonais, o prašytis leidimo vykti į teismą eina būriu ir neša sekretorei A.Incienei ne tik pranešimą parodyti, bet ir prašymą parašę. Net jeigu toje pat byloje ponia sekretorė yra ir kaltinamoji… Patyčių kultūra pedagogų ir kitų darbuotojų tarpe, tarnybinių pranešimų gausa šioje gimnazijoje jau tapo norma.
Kad Lietuvoje klesti pareigybinės viršenybės demonstravimas, visi galime paliudyti. Jo neišvengta ir visuomenininkų susitikime su politikais. Šiaulių rajono savivaldybės valdančiosios koalicijos [valstiečiai, darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovai] nariai R.Samuila bei A.Dunauskas ėmė ir „pakišo kiaulę“ savo koalicijos partneriui merui A.Bezarui. Šie abu politikieriai, tarsi pamiršę, kad čia jie Tautos išrinkti, o ne atvirkščiai, užsipuolė susitikimo moderatorę visuomenininkę V.Stankūnienę, kodėl šioji nepakvietė savivaldybės švietimo skyriaus darbuotojų, kodėl nėra Meškuičių gimnazijos administracijos ir pan.
Po rinkimų politikų elgesys tampa neprognozuojamas – savo darbdaviams – rinkėjams – bando net įsakinėti ar pastabas reikšti. Ponams R.Samuilai ir A.Dunauskui derėtų atsikratyti partinės amnezijos ir prisiminti, kad žmonės juos išrinko tam, kad dirbtų ir į darbo susitikimus atsivestų administracijos atsakingus asmenis.
Meras A.Bezaras tylėjo tarsi vandens į burną prisisėmęs, negynė savo rinkėjos, susitikime prisipažinusios, kad būtent už jį agitavo rinkiminės kampanijos metu. Teko įsikišti šių eilučių autorei ir priminti visiems, kokį raštą V.Stankūnienė mažne prieš porą savaičių buvo A.Bezarui įteikusi: „Prašyčiau 2017-07-14 dieną nuo 13 val [ar vėliau] organizuoti tarybos narių, administracijos vadovų ir kt. suinteresuotų asmenų atvykimą į savivaldybę susitikti su Meškuičių gimnazijos profsąjungos organizacijos atstovais“.
Skaitantiems šias eilutes ar peržiūrintiems filmuotą medžiagą derėtų suprasti, kad R.Samuila ir A.Dunauskas pretenzijas dėl Švietimo skyriaus ar gimnazijos administracijos atstovų nepakvietimo į renginį peradresuoja merui A.Bezarui.
Ir dar. Šiaulių rajono Tarybos narys R.Samuila įnirtingai domėjosi, kodėl Vida Stankūnienė organizavo šį susitikimą. Jaunimas tokį politiko vištakumą pavadintų vienu žodžiu – „tundra“: juk bet kuris rinkėjas turi teisę kreiptis į savo išrinktuosius ir reikalauti dirbti, o ne pliurpti ar priekabiauti.
Taigi, šiame susitikime išaiškėjo diagnozė – gana apleista politinė amnezija, kuomet tarybos nariai ir meras nebeprisimena nei rinkėjų, nei jų prašymų…
Į akistatą su Meškuičių profsąjungos atstovais neatvyko ir mero A.Bezaro pavaduotojas, 19 metų iki išrinkimo į Šiaulių rajono tarybą vadovavęs nustekentai Meškuičių gimnazijai liberalas Algis Mačiulis. Net administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pripažino, kad šios mokyklos pastatas yra vienas labiausiai apleistų. O opozicionierius Laisvūnas Neimanas A.Mačiulį apibūdino labai elegantiškai, pavadindamas jį „ežiuku rūke, kuris tapo…debesėliu“. Girdi, ir vicemero poste iš jo tik tuščia vieta, sėdėti temoka. Lieka labai nedaug – išsiaiškinti, KUR sėdėti…
Į Meškuičių profsąjungiečio G.Dagio klausimą, kodėl meras A.Bezaras pasirinko savo pavaduotoju pagal LR Baudžiamajame kodekse 222 str. 1 d „apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas paslepiant, sunaikinant, sugadinant dokumentus] teistą A.Mačiulį, atsakė taip, tarsi mažiausiai šimtą gramų būtų „įkalęs“: „Gerbiamam mokytojui buvo teismas. Kiek žinau, teisme nepareikšti jam kaltinimai…“
Jeigu meras, formuojantis savo komandą, žino tik tiek, tai daugiau nebereikėtų tokių „nežiniukų“ ir rinkti. A.Mačiulis pagal laidavimą iki 2018 metų TIK atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, TAČIAU tai jo kaltumo nepaneigė ir, savo klastotes pripažindamas, vicemeras pervedė į Nukentėjusių asmenų fondą skirtą baudą.
„Ar neprigadins jis Jums čia, savivaldybėje?“ – klausė mero A.Bezaro profsąjungietis. Atsakymo nesulaukė, tai, matyt, valdžios kabinetuose reikalingi ir tokie nekalti-apkaltintieji klastotojai.
Susitikime profsąjungiečius tvirtai palaikė Šiaulių rajono opozicijos atstovai A.Jonuška bei L.Neimanas. Pastarasis pasiūlė surengti išvažiuojamąjį pasitarimą Meškuičiuose, kur prie derybų stalo susėstų abi gimnazijos darbuotojų profsąjungos bei administracija ir drauge su steigėju – savivaldybės Taryba – aptartų konfliktines situacijas. A.Jonuška mano, kad užsitęsusius konfliktus ir kerštavimus reikia spręsti radikaliai, juolab kad tokių patirčių rajonas jau turėjęs Kuršėnų menų mokykloje.
Vardan kitais metais 110-ąjį jubiliejų švęsiančios gimnazijos išlikimo bei sveikos psichologinės aplinkos.
Ilona Tiknienė. Meškuičių gimnazijos profsąjunga pakvietė diskusijai ugdymo įstaigos steigėją – Šiaulių rajono savivaldybę
LŠDPS Meškuičių gimnazijos profesinė sąjunga įkurta 2013 m. spalio 24 d. Organizacija vadovaujasi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos įstatais. Atstovauju įstaigoje ir už jos ribų savo narių ekonominiams, socialiniams bei darbo interesams ir juos ginu.
LR Prezidentės, Lietuvos Seimo kontrolieriaus įstaiga, Švietimo ir mokslo ministerijos bei šiemetinėse Ministro pirmininko Vyriausybės kanceliarijos rekomendacijose visus Meškuičių gimnazijos klausimus mums siūloma spręsti kartu su steigėju, t.y. Šiaulių rajono savivaldybe (kaip rašoma Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos rašte, „Ieškoti priemonių susidariusiai konfliktinei situacijai išspręsti ir pažeidimams pašalinti“).
Ilgus metus mūsų profsąjunga taip ir darė, t.y. bandė prisibelsti į Šiaulių rajono savivaldybės tarnautojų širdis bei protus. Per visą susirašinėjimo su steigėju laikotarpį kreipėmės į savivaldybės administracijos direktorių, savivaldybės tarybos kontrolės komitetą, savivaldybės antikorupcijos komisiją, etikos komisiją, vicemerą, merą.
Iki šiol iš savivaldybės tarybos kontrolės komiteto, etikos komisijos, mero, vicemero nesulaukėme jokios steigėjo reakcijos ar atsakymų.
Nebetekę vilties susišnekėti su savo gimnazijos steigėjais ar gimnazijos administracija, kreipėmės į žiniasklaidą, kad bent meškuitiškiai žinotų alternatyvią, o ne vien suinteresuotų asmenų skleidžiamą gandų lygio informaciją.
Iki šiol nesurandami kompromisiniai sprendimai dėl Meškuičių gimnazijoje kylančių problemų privertė abi šalis patirti rimtų nuostolių – gimnazijai kainavo bylos ir kompensacijos teismuose bei darbo ginčų komisijose. Be to, mokykla kažkodėl nesinaudoja steigėjo juristų paslaugomis, o iki šiol teismuose ir darbo ginčų komisijose samdo privatų advokatą A.Kazakevičių.
Profsąjungos atstovų nuostoliai ne tik finansiniai, bet ir moraliniai, nes persekiojami žmonės rimtai susirgo ir mėnesių mėnesius gydosi. Ką šioje situacijoje padarė steigėjas? Turime tokią informaciją, neva steigėjas „suorganizavo“ medicinines komisijas sveikatą gimnazijoje praradusiems pedagogams patikrinti, ar jie neapsimetinėja, užuot organizavę panašų susitikimą mokykloje ir nutraukę konfliktus bei akivaizdų profsąjungiečių persekiojimą ar mokinių įtraukimą į vidinius ginčus.
Plačiai nuskambėjusi neteisėta 1 proc. Šiaulių rajono Liberalų sąjūdžiui skyrimo istorija jau apaugo keršto ir nepadoraus elgimosi su demaskavusiais nesąžiningus šios aferos veikėjus. Atleistas profesinės organizacijos komiteto narys gimnazijos sargas – nė neatsiklausus profsąjungos bei nepasiūlius žmogui kito darbo. Šiuo metu kokių tik manipuliacijų nesiima gimnazijos administracija, kad būtų atleista virš 30 metų šioje gimnazijoje pradirbusi lietuvių kalbos mokytoja-profsąjungos komiteto narė. Nuo nepagristų (laimėta byla administraciniame teisme ir 6 darbo ginčų komisijos bylos, buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai – jie nutraukti neradus nusikalstamos veikos padarymo požymių). Tarnybinių pareiškimų lavinos…
Nuo tokių išpuolių neapsaugotas nė vienas aktyvus Meškuičių gimnazijos profąjungietis, tuo tarpu analogiški profsąjungos atstovų dokumentai sulaukia klasikinės patyčių kultūros pavyzdžių likimo. Pvz., visiškai nesenas atvejis. Profsąjungietėms, valgyklos darbuotojoms, gimnazijos sekretorė A.Incienė pareiškė, kad valgykloje maistas užnuodytas, tačiau direktorė J.Jankauskienė, gavusi iš jų tarnybinį pranešimą, nė nenagrinėjo situacijos, o pateikė klasikinį atsirašinėjimo pavyzdį, neva sekretorė kalbėjusi ne su valgyklos darbuotojomis. Šiuo klausimu profesinė organizacija kreipėsi į steigėją – Šiaulių rajono savivaldybę, o iš savivaldybės sulaukė pasiūlymo kreiptis… į savo mokyklos administraciją.
Vien tas atsitikimas gali būti užuomina į tai, kad ne moksleivių tarpe klesti patyčių kultūra arba pastarosios subtilybių vaikai mokosi iš suaugusiųjų.
Byloje, pradėtoje pagal mūsų profesinės organizacijos komiteto nario G.Dagio skundą , 2016-08-17 Šiaulių apylinkės teismo sprendimu konstatuota, jog buvęs gimnazijos direktorius A.Mačiulis padarė nusikalstamą veiką numatytą LR BK 222 str. 1 d. (apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas paslepiant, sunaikinant, sugadinant dokumentus). A.Mačiulis padarė politinę karjerą ir tapo vicemeru, aferistą demaskavęs profsąjungietis Gintautas Dagys – atleistas iš darbo.
Atskira istorija jau tampa nepilnamečių apklausos mokykloje, neįnformavus apie tai mokinių tėvų, kuriose kartu su policijos atstovais „kvotėjų“ vaidmens imasi net direktorė ir pavaduotoja. Šis klausimas, tėvų pageidavimu, nagrinėjamas Vaikų teisų apsaugos kontrolierės tarnyboje.
Kol dar nenuskambėjome kaip „kosmetinių remontų mėgėjai“, klausiu, koks šeimininkas dažo pastato vidų, kabina ant sienų veidrodžius, kai kiauras stogas bei bestikliai stoglangiai? Pakibę ir atšokę šiferio lakštai nuolat besiaučiančių vėjų gali būti nuplėšti ir nebūsime apsaugoti nuo lemtingos nelaimės, didesnės nei lietaus merkiamos ką tik perdažytos gimnazijos lubos ar sienos.
Prieš pradedant paviršutiniškus pasigražinimus, reikėjo prisiminti, kad esame per vieną žingsnį nuo kitos nelaimės: gimnazijos administracija nepasiruošusi moksleivių su negalia integracijai – ilgus metus mokinys invalido vežimėlyje į pamokas viršutiniuose pastato aukštuose įrengtose klasėse yra tiesiog nešiojamas. Tai daro mokytojai ar patys mokiniai. Ir kyla klausimas: kodėl pats primityviausias keltuvas mokykloje buvo svarbiau už pačią moderniausią signalizaciją. Manau, reikia galvoti, kaip padėti žmonėms, o ne kaip atsikeršyti kam nors parodant savo pareigybinę viršenybę.
Nors nepasakysi, kad nėra pragiedrulių – anksčiau grindų dažus bei tualetinį popierių pirkdavo tėvai ir pedagogai, dabar mokykla jau pati „įstengia“ tai padaryti. Pagaliau gimnazijoje atsirado kasos aparatas, pastatytas skaityklos patalpose. Anksčiau sumokėję už kopijavimo paslaugas, negaudavome čekio. Nežinia, kur nukeliaudavo neteisėtas pasipinigavimas. Vis dėlto padeda viešumas. Todėl klausiu: jei jau nyksta neteisėtos rinkliavos, gal jau metas baigti bei parodomuosius „pasipudrinimus“ ir mokyklos 110 gimtadienį pasitikti pakeistu arba užsandarintu stogu?
Patys suprantate, kad stogas daug reiškia ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme.
Esame čia visi savi, o teismų informacija, net prokurorai pripažino, buvo pakankamai išviešinta, todėl pasakysiu: pirminės bylos dėl buvusio direktoriaus, dabartinio Šiaulių rajono savivaldybės vicemero A.Mačiulio buhalterinės apskaitos dokumentų naikinimo bei gimnazijos sekretorės A.Incienės pajamų mokesčio aukojimo aferos turi tik tokias „pasekmes“, kad vienas padarė karjerą, o kita liko toliau dirbti su asmens dokumentų baze. Tarsi šie asmenys turėtų „kapitalinius“ bendrapartiečių arba koalicijos partnerių stogus.
O gimnazijos pastato bestogystė bei tebesitęsiantys ambicijų karai destabilizavo padėtį ugdymo įstaigoje bei miestelyje tiek, kad tėvai perkelia vaikus į kitas mokyklas.
Metas susirūpinti Meškuičių gimnazijos likimu, todėl tikime, kad bent po šio susitikimo, Šiaulių rajono savivaldybė imsis ne formaliai, o iš esmės spręsti įsisenėjusias ugdymo įstaigos problemas, kurios seniai prasiskverbė išorėn ir tapo viso miestelio skauduliu bei nagrinėjamos tarptautinėse organizacijose.
Ačiū už dėmesį.
Klausimai, kurie taip ir liko be atsakymų
Pirmininkė Ilona Tiknienė klausė:
– Pagal 2017 m. gegužės 10 d. tarnybinį pranešimą, kurio netyrė nei Meškuičių gimnazijos direktorė J. Jankauskienė, nei savivaldybė, buvo pranešta, kad mokyklos sekretorė A.Incienė kalbėjo apie užnuodytą maistą valgykloje. Nesiimta nustatyti, su kuo kalbėjusi sekretorė, neatliktas ir tyrimas dėl maisto kokybės – KODĖL jis neatliktas, jei J.Jankauskienės atsakyme profsąjungai informacija apie užnuodytą maistą gimnazijos valgykloje nebuvo paneigta? KAS atsakingas už tiesioginių pareigų neatlikimą?
– Kodėl nesirūpinama neįgaliųjų integracija Meškuičių gimnazijoje: pasirinkta skubotai įvesti signalizaciją, o ne įrengti keltuvą neįgalaus moksleivio judėjimui mokykloje palengvinti?
– Kokiu pagrindu iki šiol dirba A.Incienė? Kodėl pasinaudojusi asmeninių duomenų baze ir padariusi nusikaltimą gimnazijos sekretorė nebuvo atleista iš darbo ir taip pažeistas Gimnazijos darbo tvarkos taisyklių 42 punktas, kurio „nuostatos reikalauja iš gimnazijos darbuotojų savo elgesiu reprezentuoti gimnaziją“ [Citata iš vieno privataus advokato Kazakevičiaus ieškinių…]? Ar ši situacija neįrodo gimnazijos administracijos dvigubų standartų vienaip tas pačias Darbo tvarkos taisykles taikant profsąjungiečiams, kitaip – savo globotiniams?
– Kokiu pagrindu samdomi privatūs advokatai ginti gimnazijos interesus, kai savivaldybė išlaiko teisininkus, kuriems atlygis už darbą mokamas mokesčių mokėtojų lėšomis?
– Kaip vertinate faktą, kad nepilnamečių moksleivių apklausas kartu su policijos pareigūnais vykdo gimnazijos vadovės? Š.m. birželio 1 dieną tokia apklausa vyko net nežinant moksleivių tėvams bei pamokų metu?
– Per kiek laiko galima tikėtis iš gimnazijos steigėjo gauti patikinimą, kada ir kaip situacija ugdymo įstaigoje bus stabilizuota, o kaltieji – nubausti?
Atleisto sargo Gintauto Dagio klausimai:
Merui –
Ar gali A.Mačiulis būti vicemeru, nes Vyriausybės yra nustatyta, jog Seimo narys, savivaldybės ar valstybės pareigūnas turi būti nepriekaištingos reputacijos?
Administracijos direktoriui –
Kaip vertinate savo atsakymą rašte nurodydamas, jog direktoriaus pavaduotojos ugdymui konkursas buvo teisėtas. Tai prieštarauja DK nuostatoms, nes terminuota sutartis sudaroma metams (DK 101 str. 3 dalis nustatyta, kad į pareigas, įtrauktas į konkursinių pareigų sąrašą, iki konkurso asmuo gali būti priimtas pagal terminuotą darbo sutartį, bet ne ilgesniam negu vienerių metų laikui), o perdirbus nors viena diena daugiau sutartis tampa neterminuota. Tai tik įrodo, jog direktorės pavaduotojos ugdymui konkursas gimnazijoje buvo tik dėl akių, t.y. piktnaudžiaujant teise, nes direktoriaus pavaduotoja ugdymui M.Vilkonienė, priimta nuo 2015 m. gegužės 29 d., jau buvo pradirbusi šiose pareigose pusantrų metų ir jos darbo sutartis jau buvo tapusi neterminuota?
Ką žadate daryti su pastatu vaiduokliu – buvusia gimnazijos katiline? Pastato sienos įskilusios, nuo stogo krenta plytos ant pėsčiųjų tako. Kas prisiims atsakomybę įvykus nelaimei?
Nė į vieną klausimą nei meras, nei administracijos direktorius neatsakė – vengė tiesioginės atsakomybės.