Irena Vasinauskaitė. Ne „žinau, ką renku“, o žino, ką perša?…

Šiauliečiai turi puikias, dar nuo Atgimimo laikų besitęsiančias tradicijas burtis bei aptarinėti svarbius visuomeninio-pilietinio gyvenimo procesus. Daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus Povilo Višinskio bibliotekos salėje rinkdavosi Šiaulių sąjūdžio aktyvistai ir iki šiol čia buriasi bei tariasi pilietiškiausi miesto bendruomenės žmonės.

Dabar visuomenę diskusijoms telkia Šiaulių nevyriausybinių organizacijų [prezidentė Vida Pociuvienė] bei Apskrities Bendruomenių [pirmininkė Nijolė Malakauskienė] konfederacijos.

Savivaldos rinkiminės kampanijos metu P.Višinskio bibliotekos salėje prisistatė visi kandidatuojantys tiesioginiuose mero rinkimuose, šiemet į šią vietą kviečiami pretenduojantys į Seimo narių darbo vietas.

Nevyriausybininkai sumokėjo salės nuomą bei socialiniuose tinkluose išplatino pranešimą apie susitikimą su visais Aušros rinkimų apygardos kandidatais. Jų net dešimt:
• 1. Darbo partijos Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatė ANGELĖ KAVALIAUSKIENĖ (S)
• 2. „Drąsos kelio“ politinės partijos Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas MYKOLAS KAČINSKAS (A)
• 3. Lietuvos centro partijos Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas VYTAUTAS JUŠKUS (A)
• 4. Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas VIDMANTAS ŠIMKUS (A)
• 5. Lietuvos liaudies partijos Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas MODESTAS POCIUS (A)
• 6. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatė VIKTORIJA ČMILYTĖ-NIELSEN (S)
• 7. Lietuvos socialdemokratų partijos Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas EDVARDAS ŽAKARIS (S)
• 8. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas STASYS TUMĖNAS (A)
• 9. Partijos Tvarka ir teisingumas Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas KAZIMIERAS DURA (A)
• 10. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Aušros rinkimų apygardoje Nr. 25 kandidatas MARTYNAS ŠIURKUS (S)

Trys iš išvardintųjų nesiteikė pagerbti rinkėjų savo atvykimu. Tai kandidatai M. Pocius, K. Dura ir Seimo senbuvis Edvardas Žakaris. Pastarasis organizatoriams pranešė, kad netikėtai susirgo jo mama, todėl kandidatų debatuose nedalyvausiąs… Kai salėje nuskambėjo toks paaiškinimas, greta sėdėjusi moteris piktokai konstatavo, kad šalia E. Žakario dažnokai „ligonių“ pasitaiko. Vien jo tariamai neregė vairuotoja V.Račienė su šiek tiek matančia medicinos darbuotoja dukra ką reiškia…

Tačiau, ko gero, dar viena pergale rinkimuose įtikėjusio E.Žakario neatvykimas į viešus debatus nebuvo vienintelė renginio staigmena. Pasirodo, nevyriausybininkų paruoštą bei finansuotą renginį mielai „perėmė“ arba paskutiniu momentu prie jo prisidėjo bei „sisteminiu intelektu“ sublizgėjo Prezidentės D. Grybauskaitės laiminamo projekto „Žinau, ką renku“ dalyviai [debatų moderatorė – Eglė Samoškaitė].

Lengvų rinkiminių diskusijų nebūna

Mažne dvi valandas trukusi rinkėjų akistata su kandidatais buvo karšta. Į Seimo narių darbo vietas pretenduojančiųjų, ko gero, jau nebeturėtų stebinti žmonių pyktis, nuovargis bei nepakantumas kitai nuomonei. Neteisybės, neištesėtų rinkiminių pažadų išvarginti žmonės turi teisę pykti ir nepasitikėti. Tačiau nei besibolatiruojančiajam, nei – tuo labiau – debatus „vairuojančiam“ moderatoriui [šiuo atveju – E. Samoškaitė] nervintis bei užčiaupinėti žmones grasinimais „išvesim iš salės“ ar „kviesim policiją“ nederėtų. Tokie pareiškimai tik parodo moderatoriaus išlepimą bei aroganciją, pagaliau, ir profesionalumo stoką, bet ne siekį sukurti dalykišką debatų atmosferą. Žinoma, jei ketinama informuoti, išmokyti klausytis bei suprasti, o ne pažeminti auditoriją užkeliant ant simbolinio pjedestalo savo paties asmenį.

Temas diskusijai atsivežė žinantys, ką renka

Skurdo Lietuvoje mažinimas, emigracija, kova su korupcija, naujasis Darbo kodeksas, vienos lyties asmenų santuokos, dirbtinio apvaisinimo problemos, kyšių medikams įteisinimas, nutukimo problema, santykių su Rusija ir Baltarusija gerinimas ir t.t., ir pan. Tokius klausimus siūlė moderatorė E.Semaškaitė bei veidaknygės dalyviai.

Be to, sekant prezidentine praktika, buvo patikrintas kandidatų anglų kalbos mokėjimas. V.Čmilytei-Nielsen, St. Tumėnui, M. Šiurkui bei V.Šimkui tai nebuvo problema. Vieni geriau, kiti su aiškiu žemaitišku akcentu atsakė į anglų kalba pateiktą klausimą. V.Juškus priminė susirinkusiems, kas LR Konstitucijoje rašoma, – kad Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių. Tarp kitakalbių pakliuvęs V.Kačinskas irgi susišnekėtų, mat anglų kalbos pradmenis įgijo NATO priklausančios kariuomenės gretose. Na, o A. Kavaliauskienė skambiu balsu užtraukė lietuvių liaudies dainą…

Sausakimša P.Višinskio bibliotekos konferencijų salė šurmuliavo. Žmonės patys norėjo klausti kandidatų, siuntė klausimus raštu, tačiau į daugelį jų liko neatsakyta. Programos „Žinau, ką renku“ dalyviai debatus organizavo pagal savo scenarijų, kuris, susidarė toks įspūdis, kai kuriems sisteminių partijų kandidatams buvo žinomas.

Likus kelioms minutėms iki renginio pabaigos buvo leista klausti žodžiu. Kiečiausiai į klausimą apie privalomas atbėgėlių kvotas atsakė buvęs kariškis M. Kačinskas: „Būtina priimti nuo karo bėgančias moteris ir vaikus, o vyrai tegul eina ginti savo tėvynės“. Šis kandidatas, beje, yra vienintelis, nebuvęs valdžioje ir nedalyvavęs rinkiminėse batalijose, todėl buvo gana įdomu klausytis tegul ir netašyto, tačiau paprasto aiškinimo, kaip elgtųsi vienoje ar kitoje situacijoje patekęs į Parlamentą. Kiti pretendentai Tautos mandatui gauti mokėjo sakyti gliancines kalbas, žinojo, kaip papataikauti publikai, o A.Kavaliauskienė net spėjo pareklamuoti ir tą politinę organizaciją, kuri ją į rinkimus kilstelėjo.

Informacija rinkėjams

Šiaulių nevyriausybininkai rugsėjo 26 dieną, pirmadienį, 17.30 val. į P.Višinskio bibliotekos salę ir vėl kviečia rinkėjus – šįkart susitikti su kandidatais į LR Seimą Kuršėnų-Dainų rinkimų apygardoje.

Saulės mieste trečdaliu sumažėjo gyventojų, tačiau užuot rinkę vienu Seimo nariu mažiau, tenkinsimės Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Z.Vaigausko pasiūlyta reforma – rinksime Seimo narį mišrioje miesto bei kaimo rinkiminėje apygardoje. Jei šis biurokratinis žaidimas nekeltų graudulio dėl esamos realios situacijos – evakuacijai prilygstančios emigracijos – būtų galima pamanyti, kad mus pasivijo „šviesios komunistinės“ praeities direktyva „kaimą priartinti prie miesto“…

Kuršėnų-Dainų rinkimų apygardos kandidatų susitikime su rinkėjais tarpininkų iš projekto „Žinau, ką renku“ nebebus, todėl teks tenkintis savo nuomone bei turėti savo poziciją.

Veidaknygės diskusija, paskatinusi prisiminti…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pikasas

Kad Šiaulių elektoratas nuolat renkasi kairiuosius – jokia paslaptis. Jei kalbėti apie visos Lietuvos politinės ateities visumą, tai ji sukasi apie „valstiečių ir žaliųjų” tikrąją spalvą. Nors ją bandoma slėpti, tačiau ta korta žymėta ir gerokai politikoje aptrinta. Per paskutines savaites dar kai kas paaiškėjo. Pirmiausia buvo tai, kad dar jaunas politikas G.Landsbergis gerai nesuprato kur valstiečių ir darbiečių šaknys ir apie keistus partnerius prakalbo. Manau, kad jis tą savo ekspromtą apie Karbauskio ir Skvernelio darinį pats norėtų pamiršti. Liberalams silpstant, susinervavęs R.Valatka rėžė tiesiai, primindamas, kad R.Karbauskio partija buvo ir yra prieš NATO, ES ir t.t. Apie „rausvus žaliuosius” mes irgi gerai menam. Jei ne Būtingės terminalas, Rytų kaimynė mus būtų jau pridusinusi. Kaip protestavo prieš jį „žalieji” ir… Skaityti daugiau »

Nu ir kvailas tas pikasas

su savo išvedžiojimais po krūmais.

Irena Vasinauskaitė

Pagal aprašomųjų a la debatų salės nuotaikas bei girdėtas replikas, jaučiamas kiek silpnesnis, tačiau vis dar naujų gelbėtojų poreikis. Vidutinis statistinis Šiaulių rinkėjas neanalizuoja, kas po kuo maskuojasi. Jiems nesvarbu, kad naujas pavadinimas slepia seną formą ar padėvėta forma prisilipdė naują etiketę…

Taigi

Šamoškaitė yra konservatorių pastumdėlė. Ką jai liepia tą ir daro.Ar atsiras Šiauliuose bent vienas balsuotojas už konservinius.

"Žinau ką renku"

Lietuvos jaunimas pampersų karta.

Dzeikas

Pikasui:
1997m vizitavau Akmenu g. Vilniuje vienos zinomos salies vizai gauti.Leido i kambari po keliasdesimt aplikantu.Su vienu ju, veliau pasirodziusia sajudiniu sulipdytos partijos bonzos sekretore, turejau laimes sedeti greta griztant po rendez-vous traukinuku namo.
Pokalbis pasuko apie politika, po mano islemenimu apie teisine valstybe, visu lygybe pries istatyma ir kita bla-bla-bla, panele be nereikalingu reveransu nukirto: lietuviams rekia seimininko.Kuo baigiasi demokratijos parode komunistu grazinimas valdzion. Panele matyt nuo savo sajudistiniu(pries pusmeti rinkimus laimejo) bonzu buvo apsikretusi „atejo Leninas visiems laikams” ir transliavo atatinkamas nuotaikas.
Tad istorijos teismo tarejams reiks gerai galva pakasyt, ar sajudinius ant vienos sakos kart su brazauskiniais , ar atskirai skandint uz feoadalizmo ir luomines santvarkos restauravima Lietuvoje.

To Taigi

O kas esi tu?

nei

nei žino ką renka nei žino ką perša, kai įslaptinti buvę KGBistai

Dzeikas

Mazeli,
Ne visos priemones taikomos issivysciusiose Vakaru salyse ikandamos Lietuvai.Grynai materialiai-finansiskai.
Todel kita karta islaikant generaline krypti i teises primata,reikia visdelto atsizvelgt i galimybes.
Lietuvai per akis butu jei jurisprudencijoje islaikytu XIX amz pabaigos JAV.

Įdomu

ką Dura pasakė?

šiaulietis

Tokiu atveju Eglė Samoškaitė yra tikrų tikriausia delfiūga-žurnaliūga. Salėje skandalus kėlė tik vienas žmogus, žinomas Šiauliuose skandalistas. Daryti visaapimančias išvadas apie šiauliečius besiremiant vienu žmogumi yra delfizmas ir piktybinė demagogija. Pats mačiau. Antra, šita Polikarpovnos įvesta užsienio kalbos egzaminavimo tvarka yre tiesiog tyčiojimasis iš žmogaus, tyčiojimasis iš rinkėjų, tyčiojamasis iš konstitucijos. Net pagal diplomatinį protokolą jei ministrai, prezidentai bendrauja su kolega, jie bendrauja per vertėją. Temos diskusijoje buvo primestos, absoliučiai neaktualios šiauliečiams, na, pvz., jūs už marihuanos legalizavimą ar ne. Po velnių! Šiauliai tuštėja, didžiulė bedarbystė o Samoškaitė klausinėja apie marihuaną.
P.S. Tai kas įvyko Kuršėnų-Dainų rinkiminėje apygardoje išvis kažkas baisaus. VRK įvykdė juodąją technologiją – džerimanderingą, tam kad išmuštų valstiečiams jų kandidatą – http://kamatautairaprasau.blogas.lt/dzerimanderingas-lietuviskai-998.html

šiaulietis

Tamsta Pikasai, nerašykite to ko nežinote. Šiauliuose socdemai yra tik Žakaris ir Mockus. Pietiniame rajone kur gyvena dauguma šiauliečių, jų atstovas buvo Simulik, tačiau ši jo apygarda dabar yra panaikinta.

Pikasas šiauliečiui

Kalbėjau apie 2012m Seimo rinkimus. Socialdemokratų išvis neminėjau, o tik kairiuosius. PRIMINSIU 23. Aušros Edvardas Žakaris (LSDP) – 75,77% Mindaugas Kiesas (DP) 24. Saulės Arvydas Mockus (LSDP) – 56,76% Danguolė Martinkienė (DP) 25. Dainų Valerijus Simulik (LSDP) – 60,73% Valentinas Mazuronis (TT).

Šiaulietis

Ačiū visuomenininkams, suorganizavusiems debatus.
Vien socdemų lyderio korumpuoto nepotisto E.Žakario neatvykimas parodo kaip jis ,,gerbia” rinkėjus ir koks užsitikrinęs savo parazitavimu Seime.
Turim ką turim. Kandidatų pasiūla skurdoka. Mažosios partijos išsiskaidę, o galimiems lyderiams sunku prasimušti pro susiformavusią rinkimų sistemą.

Iš kur

tas protuolis Myželis atsirado?

Zosė Dedervinė

Manau, kad iš 141 100 yra mūsų išlaikomi tranai.

Zosei

Mieloji, jūs – optimistė.
Padoriems seimūnams ar kandidatams suskaičiuoti, manau, abiejų rankų pirštų užtektų…

>Vlad Mazeliui ii

guldyk galvą ir kuo greičiau, tuo geriau.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top