Irena Vasinauskaitė. Raseinių rajono taryba pogrindyje? arba Drąsiau į ateitį

„Mūsų Raseiniams“

Sakote, įžūlokas klausimas? Nesutinku. Kad Raseinių savivaldybė „įsislaptinusi“, galite įsitikinti kiekvienas iš Jūsų, pasižvalgęs po Lietuvos miestų bei rajonų savivaldybių internetinius puslapius.

Atsiverskime Raseinių Tarybos narių internetinį sąrašą. Jame paskelbti vardas, pavardė, priklausomybė politiniam ar visuomeniniam dariniui, nors tai žinoma dar nuo rinkiminės kampanijos, ir elektroninio pašto adresas. Viskas.

Patyrusi kai kurių Raseinių rajono tarybos narių žemoką kompiuterinio raštingumo lygį drįstu teigti, kad ir rinkėjams nėra lengva pasiekti savo mylimus ar keikiamus politikus. Kas galėtų paaiškinti, kodėl savivaldybės tinklapyje nėra paskelbti jų mobiliųjų ar laidinių telefonų numeriai?

Derėtų prisiminti – kai gyventojai neturi savo išrinktųjų kontaktų, jie skambina žurnalistams. Pamenate – praėjusioje skiltyje rašiau apie kai kurias man skambinusiųjų problemas? Žmonių pasiūlytų temų vis daugėja, kai kurios jų arba jau pasiekė skaitytojus atskiromis publikacijomis, arba dar atliekami žurnalistiniai tyrimai.

Šie metai – rinkiminiai. Vadinasi, žiniasklaida darbo turės. Mums skambina ne tik politikų vaikyti, ignoruoti, įžeidinėti rinkėjai. Jau sulaukiame skambučių, kuriuose pateikiama informacija iš „vidinio“, t.y. nefasadinio partijų ar visuomeninių organizacijų gyvenimo. Nėra nieko liūdnesnio, kai paaiškėja iš pažiūros, regis, vieningų politikų konkurencija, peštynės dėl apygardų ar aukštesnės vietos rinkiminiame sąraše.

Taigi, redakcijų telefonai kaista, o politikų – įslaptinti…

Raseinių rajono Tarybos nariai neskelbia ir priėmimo asmeniniais klausimais vietos ir laiko. Todėl rinkiminių kampanijų metu rinkėjai turi teisę neiti į susitikimus su politikais, gali apsispręsti ir nerinkti juos ignoravusiųjų…

Tereikia tik išdrįsti ir apsispręsti: rinktis, o ne mechaniškai balsuoti už dažniau girdėtą pavardę ar ketvirtį amžiaus iš rinkėjų arogantiškai besityčiojančias partijas. Tikiu – Raseinių krašto žmonės, okupacijos metais išsaugoję Vytauto Didžiojo ir Žemaičio skulptūras, Dubysos slėnyje Ariogaloje sušildantys politinių kalinių ir tremtinių sielas, rinkimų dieną sugebės susitelkti ir drąsiai perbraukti partinių sąrašų biuletenius.

Partiniai klanai Lietuvos Respublikos Seime ir Vyriausioji rinkimų komisija, ženkliai sumažėjus balso teisę turinčių gyventojų, užuot sumažinusi Seimo narių skaičių, sudarkė rinkimines apygardas. Mūsų valdžios savivalė – įsislaptinimas nuo rinkėjų ir netikusiomis reformomis iš Tėvynes išguiti piliečiai – vis nepriverčia politikų atsisakyti valdžios teikiamų galių ir gerovės.

Priminkime – Lietuvos žmonės yra valdžia, tai jie yra tas konstitucinis suverenas, kuris kiekvienuose rinkimuose deleguoja savo teisę kitiems valdyti mūsų šalį ar vietos savivaldybes. Taigi, tik nuo aktyvių piliečių pasirinkimo priklauso, ar ši teisė ir vėl bus deleguota auksaburniams. Pastaruosius, susitelkę į taikią pasipriešinimo akciją, galime pašalinti iš politinio žemėlapio vienu rašiklio mostu – subraukydami partinius rinkiminius biuletenius.

Po tiesioginių merų rinkimų tėra vienas kelias – reikalauti teisės tiesiogiai rinkti Seimo narius.

Ar sugebėsime?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
raseinietis

nepagaunu minties, tarybos nariai nėra etatiniai darbuotojai, algos negauna, dauguma turi savo darbus. Kaip jie gali priiminėti darbo metu su politika nesusijusuoje įstaigoje? Telefonai daugelio yra asmeniniai arba vėl gi įmonių ar įstaigų kuriose dirba. Duoti el. paštai. Štai jūs, spėju, gaunate algą iš redaguojamo laikraščio leidėjų, tai nesistebėkite, kad turite ir numeriuką skelbti. O šiaip, jei man reikai kokio tarybos nario (prirekė gal porą kartų), tai tuoj pat randu numerį. Beveik visi surandami nesunkiai. o dėl tiesioginių seimo rinkimų, tai pusė jų yra visiškai tiesioginiai. Kita pusė pagal sąrašą reitinguojant. Jeigu tai bus tik tiesioginiai, tai partijos kaip ir nereikalingos. Gal ir gerai bus, tik partijos vistiek bus, tik jau nelegalios, kaip ir partijų finansavimas…Ir demokratijai utiutiu…

Utiu tiutui

Cha. Partijos nelegalios ! Ar daugiau nusipaistyti galima. Apygardose partiniai kandidatuoja, juos labai net legalios partijos tik nelabai legaliais pinigais remia. Todėl autorė teisi. Braukti tuos partinius rinkiminius biuletenius velniop reikia.
O Raseinių tarybos narių užmokestis už atidirbtą a la visuomeninį darbą bei priemones yra penkis kart geriau apmokami biudžeto, t.y. mokesčių mokėtojų lėšomis. Tai tegul ir dirba, o ne cirkus krečia merus nuvertinėdami. Raseinių artistai už valdiškus pinigus.

Nejuokinkit

Raseinių tarybos nariai emeilus skelbia, tačiau naudotis kompjuteriais nemoka…

Jonuks

Puse Raseinių rajono tarybos narių – beraščiai, todėl ir vengia bet kokio susirašinėjimo. Juk jie nedirba – tik politikuoja, todėl nelabai jie kam ir reikalingi. Jų pagrindinis darbas, beje, kaip ir Seimo narių, su gėlių puokštėmis blaškytis po renginius, tarsi be jų jie neįvyktų…

Replika

Reikėtų priminti žurnalisto misiją – surinkti visą objektyvią informaciją ir ją pateikti skaitytojams. Žinoma, formaliai galima pasiųsti el-laišką tikintis, kad politikas nesinaudoja el-paštu, ir tai jokia nuodėmė. O kas trukdo paskambinti, ateiti į namus ar palaukti prie darbovietės? Tik po to būtų sąžininga daryti išvadas, o ne naudojantis situacija interpretuoti. Tai – savotiškas sovietinės žurnalistikos paveldas, Vakaruose el-paštu dirbantį, užpakalio nepajudinantį žurnalistą redaktorius pasikviestų rimtam pokalbiui ir tinginį interpretatorių atleistų iš darbo. Bet čia Lietuva ir redaktorė pati įstrigusi tame nelaimingame mūsų valstybei laikotarpyje ir niekada nei mokiusis nei dirbusi rimto žurnalistinio darbo.

Replika kvadratu

Žinoma, dar geriau būtų, jei žurnalistas drauge su politiku užsirašytų į informatikos kursus, sumokėtų už abu ir mokytųsi.
Beje, jei mano atmintis nemeluoja, Vasinauskaitė dirbo „Lietuvos aide”, Šiaulių laikraštyje „Aušros alėja”, redagavo „Savaitės krivūlę”…
Bet visa tai vyko Nepriklausomoje Lietuvoje, todėl sovietizmo jai nepriklijuosit.

23.45 val

Nesvaik, sovietmetį kompų nebuvo. Paveldas yra tie, kurie jais naudotis neišmoko, bet prie lovio pirmi puola. Gėda Raseinių berasčiams politikams.

Dirbantis iš idėjos

Pagal tarybos veiklos reglamentą

30. Tarybos nario veiklos apmokėjimas ir garantijos

30.1. Tarybos nariams, išskyrus merą ir mero pavaduotoją, už darbo laiką atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama). Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą VMDU dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką.

30.2. Tarybos nariams už darbo laiką mokamas 5 VMDU dydžio atlygis

Pvz. už gruodžio mėn. 1 val įkainis – 22,14 Eur. Turint galvoj, kad politikuodami ir perversmus organizuodami raseiniškiai politikai net po 8 val. įprato posėdžiauti, atlygis už vieną dieną gan solidus išeina 😉

Daugiau info:
http://www.infolex.lt/raseiniai/Default.aspx?Id=3&DocId=16627

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top