Irena Vasinauskaitė. Šiaulių tarybos opozicija mausto rinkėjus, arba Ką daryti, kai oponuojama nekonstruktyviai?

Buvau sau davusi žodį nerašyti apie šios kadencijos Šiaulių miesto Tarybos darbą. Maniau, bus etiška, jei patylėsiu – pati dalyvavau rinkimuose. Mūsų kandidatų sąrašas juos pralaimėjo, t.y. žmonės pasirinko kitus, tai nėra ko kritikuoti tų, už kuriuos balsavo šiauliečiai.

Persigalvojau, nes tokio jovalo, koks dabar yra Šiaulių miesto Taryboje, dar nemačiau per visą Nepriklausomybės laikotarpį.

Dar nė karto į rankas, kai buvo tvirtinamos personalijos, balsavimo biuletenių nepaėmė bent TREČDALIS (!) naujosios Šiaulių Tarybos narių, susibūrusių į vadinamąsias opozicines frakcijas… Viename šios kadencijos posėdžių mažne pusantros valandos buvo tvirtinama tik darbotvarkė… Toks jausmas, kad Tarybos komitetuose ne darbas, o turgūs vyksta, nes „karštos“ diskusijos bei laiko tempimas persikelia į posėdžius.

Ir manęs niekas neįtikins, kad Tarybos nariai, save vadinantys opozicija, klausimų sprendimą žlugdo nesąmoningai. Jei taip, vadinasi, mausto rinkėjus, piktnaudžiauja pasitikėjimu tų, kurie jiems suteikė teisę spręsti miestui ir miestelėnams svarbias problemas.

Gana apgailėtinai atrodo neva oponuojanti ponia socialdemokratė Jolanta Žakarienė, kai valdančiajai koalicijai siūlo spręsti savo partijos vadovo premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės kompetencijoje esančius klausimus. Būtų tikra Šiaulių patriotė, o ne šiaip populistė, tai kreiptųsi raštu bent į savo vyrą – Lietuvos Respublikos Seimo narį Edvardą Žakarį, kad, tarkim, padidintų socialinių darbuotojų skaičių tūkstančiui moksleivių. Ir savo kolegą sūnų Luką Žakarį pakviestų pasirašyti po tokiu dokumentu. Nors kokia būtų reali nauda miestui iš šios šeimyninės rangos politikoje.

Vadinamieji simulikiniai, t.y. opozicionieriai, susibūrę į frakciją „Už Šiaulius“, irgi užsiima tik kritika, nors pajėgų, kaip ir socialdemokratams, užtektų pateikti ir alternatyvius Tarybos sprendimų projektus, jei išties mero Artūro Visocko komanda, anot jų, teikia netikusius.

Galėtų imti pavyzdį ir iš dabartinio mero Artūro Visocko, kai šis visą kadenciją vienišoje opozicijoje dirbo: jei prieštaraudavo tuometinio mero socdemo Justino Sartausko vadovaujamos komandos pozicijai – tai tik labai motyvuotai, pateikdamas skaičiavimus, arba pats rengė alternatyvius sprendimų projektus.

O kaip dabar elgiasi save opozicinėmis frakcijomis vadinantys?…

Tik veiklą imituoja: pirmuosiuose keturiuose šios kadencijos tarybos posėdžiuose klestėjo totali opozicinė tinginystė ir bujojo patyčių kultūra.

Parodija ir tiek, o ne darbas opozicijoje Šiaulių labui.

Tačiau, regis, aukščiausią nusipaistymo viršūnę pademonstravo frakcijos „Už Šiaulius“ seniūnas Denis Michalenko, „pasiskundęs“ savo dvasiniam [ar kitokiam] vadovui, Seimo nariui Valerij Simulik, kad meras Artūras Visockas… primygtinai jį kviečia atvykti į pasitarimus. Mano galva, nė kviesti nereikėtų – tik paskelbti, kur, kada ir koks klausimas bus svarstomas, ir tegul demonstruoja tingi Šiaulių opozicija, kaip jie Tarybos darbą sabotuoja.

Nesu naujokė visuomeniniame ar politiniame gyvenime ir suprantu: kelias partijas pakeitęs ir visuomenininku prieš pat 2015 metų savivaldos rinkimus tapęs Valerij Simulik – konjunktūrinis veikėjas, svajojęs tapti pirmuoju tiesiogiai išrinktu Šiaulių meru. Nė kiek neabejoju, kad jo dešinioji ranka Denis Michalenko sapnuose jau regėjo vicemero krėslą… Žinia, svajoti – joks nusikaltimas. Tačiau likimas ir rinkėjų valia lėmė kitaip: už V.Simulik balsavo gal tris kartus mažiau rinkėjų nei už merą Artūrą Visocką. Kodėl tokios žaismingos rinkimų kampanijos partneriai [čia partnerystės įstatymas „nė prie ko“ – aut.past.], antrojo tiesioginių mero rinkimų turo dalyviai, „nesutilpo“ į vieną Šiaulius valdančią koaliciją, neaišku, bet dabar akivaizdu – prie sprendžiamojo valdžios stalo nepakviestieji širsta ir tyčia nusišalina nuo darbo rinkėjams.

Vardan tiesos bei objektyvumo, turiu pastebėti – mero Artūro Visocko komandai stinga praktinės politinės veiklos patirties, tačiau jie turi reikalingų miestiečiams pasiūlymų, kuriuos įgyvendinti trukdo – be jokių atsipardoninimų – tarybos senbuviai, šią kadenciją susibūrę į opoziciją. Buvusiuosius valdžioje atvirai palaiko ir nemaža dalis savivaldybės administracijos darbuotojų – kartais jų veikla net panaši į kenkimą naujai suformuotai A.Visocko komandai.

Meras ir jo į tarybą atsivestieji naujokai komunikuoja vangiai, dažnai – nemokšiškai, todėl informacija apie gerus jų norus ir ketinimus viešąją erdvę pasiekia tokia deformuota, kad ne vienas jau pasigaili apskritai ėjęs balsuoti. Kolektyviniam darbui kenkia ir „užsiciklinimas“ nereikšmingose, pavienių asmenų asmeninėse ambicijose, o politikos senbuviai kiekvieną naujokų klaidelę meistriškai paverčia vos ne kriminalu.

Pirmasis tiesiogiai rinktas Šiaulių meras nepartinis Artūras Visockas gavo apgailėtiną buvusių valdžių palikimą – amžinas ir neišsprendžiamų etiketes nešiojančias menų inkubatoriaus, oro uosto ar pramoninio parko problemas. Ir jos tik gilės, jei nebus darnaus ir stropaus VISŲ taryboje esančių politikų darbo.

Kol kas rimto nusiteikimo dirbti opozicija nedemonstruoja, o Seimo nario V.Simulik pareiškimas socialiniuose tinkluose iliustruoja, kad 2016 metais išėjus į Seimo rinkimų finišo tiesiąją, pliko populizmo tik daugės. Todėl rinkėjams būtina pradėti domėtis juos maustančių politikų veikla Šiaulių Taryboje, kad tų pačių tinginių dar ir į Parlamentą neišrinktų.

O tuo tarpu bene didžiausią opozicinę frakciją „Už Šiaulius“ sulipdę V.Simulik „visuomeniniai klonai“ laido pareiškimus ir, regis, mano, kad gali miestui dirbti pliurpdami ar didakcijas rašydami.

Trokštate pavyzdžių? Prašom. Tik perspėju: šį populistinį tekstuką, paskelbtą Seimo nario V. Simulik tinklaraštyje, skaitykite turėdami omenyje, kad jį pasirašiusieji patys atsakomybės linkę vengti: dalykiniuose pasitarimuose nedalyvauja, už personalijas ir kitais svarbiais klausimais nebalsuoja, alternatyvių projektų neteikia.

Konkrečiais faktais šio pareiškimo teiginių autoriai kol kas neiliustruoja. Tad, galima įtarti, popierius iškenčia visokį srautą… Juolab kad šį dokumentą pasirašę žmonės ankstesnėse Šiaulių Tarybos kadencijose buvo valdančiųjų koalicijų atstovai ir virė tą putrą, kurią dabar išsrėbti trukdo mero Artūro Visocko suburtai traputei valdančiajai komandai.

Todėl ir klausiu: ar neatsitiks taip, kad Artūras Visockas tiesiogiai išrinkto mero pareigose ir vėl liks vienišas, o naują valdančiąją koaliciją suformuos dabartinė opozicija?.. Kaip veiks Taryba, kai socialdemokrato Justino Sartausko ar jo buvusio bendrapartiečio Valerij Simulik kolegos, buvę miesto valdžios senbuviai, susigrąžins turėtas pozicijas? Ar rinkėjų valia čia visai nesvarbi? Kodėl politinė atmosfera Šiauliuose taip įkaito?..

O gal ne tik Šiauliuose opozicija vaidina dirbančius Tautai ir Tėvynei?

Diskutuokime.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
48 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kol nėra

kol nėra realios politikų atsakomybės,atskaitingumo rinkėjams,kol nėra atšaukimo mechanizmo,chaosas valdžioj nesiliaus

Rapolas

Opozicija tai taip pat pozicija visais tai bendruomenei svarbiais klausimais.
Kritika dėl kritikos yra nekonstruktyvu.
Kritika pateikus alternatyvius projektus – labiau pagrįstus, ypač – naudos bendrajam gėriui prasme – vienintelis matas, kuriuo turėtume vertinti opoziciją.

Rapolas

viskas keistųsi, jei mes, rinkėjai, atstovaujamieji, domėtumės, ką mūsų deleguoti atstovai veikia, jei ryžtumės tuose procesuose dlayvauti: jei laiškais, piketais, peticijomis solidariai reikalautume ne demagoginių atsakymų ir sprendimų.
Normalioje visuomenėje tokią priežiūros funkciją atlikti padeda žiniasklaida ir prokuratūra, mūsuose ta pati žiniasklaida tik drumsčia vandenį, jaukia protus, o prokuratūra dreba dėl savo kėdžių…

Irena Vasinauskaitė

Lietuvoje ,,madinga,, opozicija, kuomet opozicionieriai tik kritikuoja. Alternatyvius sprendimų projektus opozicijoje esantys politikai ims rengti tik tuomet, kai rinkėjai nebebalsuos už tuščiai daugiažodžiaujančius.

Kam tokia opozicija

jeigu ji sugeba tik kritikuoti, o naudingų visuomenei sprendimų nesiūlo. Kvailai visuomenei patinka tokie bezdariai kritikai, atseit dirba.

Visockui

Duok ultimatumatumą,kad visa BUHALTERINĖ apskaita būtų viešinama INTERNETU.

Beta

Tiems savivaldybės administracijos darbuotojams, kurie nelojalūs merui reikia duris parodyti. Ir kuo greičiau. O jei pats Visockas ne per komunikabiliausias, galima gi gerą spaudos atstovą susirasti, daug padėtų. Svarbiausia nesinervinti dėl kažkokios ten žakarynės, ar iš pavydo vietos sau nerandančio Simuliako. Kad sisteminiai lengvai valdžios neužleis, seniai buvo aišku. Jiems ne miesto gerovė, demokratija ir piliečių pasirinkimas rūpi, bet lovys. Bet jei opozicija nekonstruktyvi, o tik pagalių į ratus kaišiotoja, parodyti jiems, kad yra tuščia vieta. Negi sprendimams priimti balsų nesurenka? Daugiau drausmės ir viskas bus gerai. Nebent pati pozicija nelojali merui, tuomet prasti jo popieriai. Reikia kažkaip stiprinti poziciją. Žinoma, čia tik iš šalies taip atrodo, vietoje gal viskas daug sudėtingiau? Beje, o šito straipsnio į miesto laikraštį neįmanoma… Skaityti daugiau »

Irena Vasinauskaitė

Manau, esate pastebėję, – jei koks nors spaudos ,,grandas,, parašo, kad , tarkime už lango gūdi naktis, beveik niekas neišdrįsta paprieštarauti tam, nors ir pats vidurdienis siaustų. Šiauliškiams, nė šimtui dienų nepraėjus, politikos senbuviai ir vietinė žiniasklaida ėmė formuoti nuomonę, kokia netikusi, nekompetetinga valdančioji koalicija suformuota, kad meras A. Visockas vengia žiniasklaidos ir t.t. ir pan. Praradę sprendžiamąją galią Šiaulių politikai negali su tuo susitaikyti. Matyt, kokioms nors interesų grupėms duoti pažadai uodegas kutena. Ir pavydo esama. Ir baisaus nepakantumo, neva ne tie ,,kažkaip valdžioje atsirado,,. Neilgai trukus nebelieka nė prisiminimo, kad ir opozicijos, ir valdančiosios koalicijos atstovus žmonės išrinko ir savo įgaliojimus jiems suteikė.

Šiaulietis

Rinkėjų valia turim Žakario šeimyną su akla vairuotoja. Kažkaip aklumas tapo preke ir medicinine, ir politine prasme. Kažkodėl nepavyksta rasti sutarimo darbui vardan miestiečių. Pozicijai reiktų įsiklausyt į visuomenininkų balsą, patarimus. Žmonės eilę metų neatlygintinai skyrę laiką visuomenei turi patirties, padorumo, kompetencijos.

Beta

Nesuprantu kam su jais iš viso ieškoti to sutarimo? Tegu sau smirdi toje opozicijoje, nulis dėmesio į juos.

ptksš

Ne iš vieno girdėjau, kad ta opozicija – tai jokia opozicija, o biesas žino, kas. Beje, ir man įdomu, kaip ten su ta Žakario akląja. Gal jau praregėjo? Juk šiam pasauly, anot Gyčio, visko būna.

Irena Vasinauskaitė

Būna ir ,,sutartinė,,opozicija. Šį reiškinį LR Seime galima stebėti. Šiauliuose tokios dar nėra, tačiau po aktyvaus propagandinio spaudimo valdantiesiems nuo pat porinkiminės nakties gali ir atsirasti…

Tarabilda

Kiekvienas suprantantis liūdną mūsų padėjimą žmogus yra aukso vertės. Bet suprasti yra negana. Sizifo darbas įtikinti jį imtis pradėti darbus daryti. Gerbiama Irena, ne su nepataisoma valdžia reikia pradėti dirbti , skaičiuoti ten kažkokius pozicijų opozicijų santykius, ne su ta bydla, o su žmonėmis – kaimynais, pusbroliais ir pusseserėm, artimaisiais ir tolimaisiais, pažįstamais ir nepažįstamais. Kas tik apie valdžią galvoja, tą blūdą reikės išmušti jiems iš galvos. Nieko nepadarysi*.

Irena Vasinauskaitė

Susimasčiau. Pačiai įdomu pasidarė, – kodėl aš jau 27-neri metai visuomeninėje veikloje dalyvauju, rengiu susitikimus su žmonėmis – kaimynais, pusbroliais , pusseserėmis ir t.t. ir pan. Žodžiu, lyg ir neatlygintinai savanoriauju. Kodėl rašau laikraščiams ir portalams irgi be atlygio ? Pozicijon ar opozicijon nesiveržiu. Gal yra norinčių drauge veltui padirbėti vardan Tautos ? Siūlykitės. Gana didaktikos.

Irenai Dočys

Jei dirbi rimtą antitarybinį darbą ir dar tikiesi atlyginimo, vadinas visiškai nesupranti, ko tu nori.
Visas Tiesos.lt portalas jau treji metai dirba visuomeniniais pagrindais ir savanoriauja neatlygintinai.Tik toks ir gali būti tikras ir prasmingas antitarybinis darbas.

Jurgis - Irenai Vasinauskaitei

Prasmė atrandama, sukuriama, ne suteikiama iš pašalies.
Būtent ji yra mūsų autentiško gyvenimo šerdis.
Ją renkamės kiekvienas ir čia jau nieko nesuimituosi: pamėgink gyventi kaip kiti – ir patirsi fiasko…
Tai būdas gyventi „gyvenant, ne veltėdžiaujant”, kaip popiežius Pranciškus sako.
Jūs turite dovaną pasidžiaugti kito kitoniškumu ir jį parodyti, įžodinti.
Reta dovana.
Dėkui, kad ja dalijatės.

Irena Vasinauskaitė

Dėkoju Dočiui už priminimą, koks likimas laukia visų antitarybininkų.Tai ir sakau – tokia amžinoji tremtis . Dvasinis Sibiras, kur tik vienas kitas keliabendris sutinkamas dar neapledėjusia Siela portale Tiesos.lt

Nešiaulietis-Irenai

Klausiate”Ką daryti, kai oponuojama nekonstruktyviai?”.Atsakau- „Beveik nieko nereikia daryti”. Savivaldybės jofė vieną sieną nudažykite mokyklinei lentai skirtais dažais. Nubraižykite didžiulę lentelę, kurioje bus galima žymėti Šiaulių tarybos narių lankomumą, siūlomus projektus,primtų projektų įgyvendinimą ir pan.Tą patį įkelti į oficialią svetainę- tegul šiauliečiai mato tikrą informacijos viešumą,skaidrumą ir savo narių darbštumą. Į tarybos posėdžius kvieskite šiauliečių bendruomenių atstovus: daugiabučių bendrijų,senolių,moksleivių, studentų, verslininkų, partijų,organizacijų,smulkiųjų verslininkų ir t.t.Po svarstymų,tegul šie visuomeniniai stebėtojai būna apklausiami apie tarybos narių elgesį,o apklausos vertinimai vėlgi paskelbiami. Tegul miestiečiai pamato gyvai savo išrinktųjų veidus ir deklaruotas puikias ar sumeluotas savybes.Glaudus ryšys ir tikras bendradarbiavimas su šiauliečiais, viešumas puiki priemonė parodyti tikrą situaciją.

Dočiui į jo komentarą 1:07

Dočys rašo: ‘Visas Tiesos.lt portalas jau treji metai dirba visuomeniniais pagrindais ir savanoriauja neatlygintinai. Tik toks ir gali būti tikras ir prasmingas antitarybinis darbas”.
Tai kad nėra taip, nes pikti, bet teisingi ‘Lietuvos sąrašo’ narių liežuviai teigia, kad šio portalo vyr.redaktorė Ramutė Bingelienė beveik visus 2013 metus dirbo seimo nario N.Puteikio etatine padėjėja puse etato ir už tai, kad tvarko šį portalą uždirbdavo iš to pusetačio daugiau nei tūkstantį litų per mėnesį.
Tai kur čia tas ‘treti metai’ visuomenininiais pagrindais? Gal tik antri?

Irena Vasinauskaitė

Dėkoju nešiauliečiui už patarimus. Tačiau Saulės miesto visuomenininkai jau seniai stebi ne tik Tarybos, bet ir komitetų posėdžius bei visomis įmanomomis priemonėmis dalinasi informacija apie tai, kas juose vyksta. Nuo š.m. birželio 25 d Tarybos posėdžio bus platinamos balsavimų suvestinės. Tarybos posėdžiuose, iš anksto užsiregistravę, aktualiais klausimais pasisako visuomenininkai. Negi yra naiviai tikinčių, kad Šiauliuose šildymas – pigiausias vien dėl to, kad mieste valdžia – auksinė, o paslaugos teikėjai tiesiog deimantiniai. Tris metus savanoriškai ,,aria,, Vytauto Kabailos į ,,Visuomeninių iniciatyvų,, asociaciją suburti visuomenininkai, todėl šiauliečiai šildosi pigiai.Tačiau atspėkite iš pirmo karto – ar noriai visuomenininkų informacijas skelbia didžioji žiniasklaida ?

OHO

VADINASI, PORTALE TIESOS.LT TRIS METUS UŽ KOKIUS 100,0 litų per mėnesį DIRBA VIENUI VIENAS ŽMOGUS ???
11.13 val komentatoriui PAGIEŽA SMEGENIS PRISPAUDĖ.
Beje, o ką diskusijos tema gali šis komentatorius paporinti. Būtų įdomu.

Dočys piktam liežuviui su puteikistų majonezu

Viaaau…

Irena Vasinauskaitė

Prašau portalo administratorių pašalinti komentarus ,,ne į temą,, ,parašytus 11.13 val ir 12.06 val. O gerbiamiesiems skaitytojams pažadu, kad šiuose komentaruose kilusius klausimus aptarsime atskira publikacija bei pakviesime visus į viešą diskusiją. Dėkoju už supratimą.

Dočys administratoriui

Prašyčiau pašalinti ir mano komentarą 2015-06-23 12:29, nes nežinomas piktas puteikinis subjektas dezinfekuotas.

Dočiui, Vasinauskaitei ir administratoriui

Nepatiko tiesa? Kas nespėjo pamatyti, ką ši trijulė išrynė, tai trumpai aprašysiu: Dočys pompastiškai pranešė, kad portalo tiesos.lt darytojai dirba tik visuomeniškai ir jau ištisus trejus metu. Kažkas parašė, kad pikti, bet teisingi „Lietuvos sąrašo” liežuviai informuoja, kad viena iš šio portalo bendradarbių Ramutė Bingelienė bent jau metus 2013 dirbo puse etato seimo nario N.Puteikio padėjėja ir už tai, kad tvarko šį portalą gaudavo tųkstančio litų algą už tą pusę etato. Nesupratau, kodėl tai ištrynėte. Ir dar su prierašu „Tiesos.lt pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus”. Ta tiesa, kad R.Bingelienė dirbo puse etato N.Puteikio padėjėja ištisus metus ar ji yra propagandinė? užgauli? necenzūruota? apmokėta? Ta paprašykite, kad ir delfis ištrintų: „Seimo nariams suteikiami… Skaityti daugiau »

Ištrintasis komentaras :)

Dočys rašo: ‘Visas Tiesos.lt portalas jau treji metai dirba visuomeniniais pagrindais ir savanoriauja neatlygintinai. Tik toks ir gali būti tikras ir prasmingas antitarybinis darbas”.
Tai kad nėra taip, nes pikti, bet teisingi ‘Lietuvos sąrašo’ narių liežuviai teigia, kad šio portalo vyr.redaktorė Ramutė Bingelienė beveik visus 2013 metus dirbo seimo nario N.Puteikio etatine padėjėja puse etato ir už tai, kad tvarko šį portalą uždirbdavo iš to pusetačio daugiau nei tūkstantį litų per mėnesį.
Tai kur čia tas ‘treti metai’ visuomenininiais pagrindais? Gal tik antri?

Dočys  įkyriam

Tai sakykit įkyruoli, kuo jūsų du pastarieji komentarai susiję su diskusijos tema?

Irena Vasinauskaitė

Visus komentarus ne į temą vertinu labai paprastai – komentatoriai stengiasi ,,nuvairuoti,, diskusiją į asmeniškumus ir yra arba valdančiosiose daugumose, arba sutartinėse opozicijose, kuomet žodžiais oponuojama, o praktiškai balsuojama vienodai su valdančiosiomis koalicijomis.

Juozapas

Specialiai gerb. p. Irenai, bet ir ne tik, be abejo tiksliai pagal diskusijos temą. . Miela p. Irena, Tamsta palietėte tikrai puikią temą, gal tik kiek per daug siaurame Šiaulių m. kontekste su kiek per gausiu kiekių specifinių vietinės reikšmės detalių. Manau dalį skaitytojų kiek atbaidė tie vietiniai „eksponatai”. Tačiau čia tik toks draugiškas, geranoriškai kritiškas diskursas. Kad kitą kartą pasisektų geriau. . Dabar jau tiesiai prie temos: Mano nuomone diskutuoti turėtume siekiant rasti raktą negerovėms šalinti todėl asmeniškai aš, diskusijos temą būčiau formulavęs taip- ” „Ką reikėjo daryti einant į rinkimus, kaip pasruošti namų darbus kad savivaldybės tarybos opozicija NEGALĖTŲ MAUSYTI rinkėjų ir KĄ DARYSIME, kai MUMS LAIMĖJUS opozicija oponuos nekonstruktyviai?” ” Tuomet išdėstyti tai kas buvo daroma siekiant… Skaityti daugiau »

Juozapui-pagrindinis klausimėlis "A?"

Klausimėlis: reklamos nematau šiame portale, tai kas apmoka šio portalo talpinimo serveryje išlaidas?
Tiesos.lt portalas turėtų byloti tiesą, o krikščioniškas vertybes išpažįstantys – atskleisti tiesą.
Todėl pagrindinis klausimėlis:
AR TIESA, KAD šis portalas yra ne Tiesos judėjimo, ne partijos Lietuvos sąrašas nuosavybė, o ASMENINĖ Laisvūno Šopausko nuosavybė? A?

Juozapas ---troliui

1. Klausimas ne į temą ir net ne man.
2. O kas tu pats kad kalbi ką redakcija turėtų daryti ir nurodinėti vertybes.
Net neprisistatei, savo pretenzijas į teisę žinoti įmonės vidaus veiklą kuo pagrįsi? Esi akcininkas, valdybos narys, steigėjas, vykdantysis direktorius, profsajungos atstovas. Esi vartotojas skuris mokėjo už redakcijos leidžiamą laikraštį ir sumokęjęs už prekę/paslaugą pinigus radote broką?
Kasos čekį su garantija turite?
Ak skaitote nemokamai, ak pinigų nemokėjote, ak pasirodo, niekas prievarta neverčia skaityti.

Kame pretenzijos?
„Noriu”?
„Patinka/nepatinka?”
Mažoka vien tik pono/-nios norų.

Diskutuosiu tik su tais kurie kalbės į temą.

<Juozapas ---troliui   21:48

Tai kas yra portalo tiesos.lt savininkas? Šiaip visi portalai nurodi, tik jūsų ne. Bijote TIESOS?

trol'ei'bukui

yra redakcijos el. paštas, kreipkis , rašyk, klausk jeigu tau pauodegys spirga ir neknisk čia visiems proto

Irena Vasinauskaitė

Diskusija be Juozapo – diskusija be ateities. Ačiū, Juzapėl, kad savo pasirodymu visą trolyną pažadinai. Vadinasi, ne visai ATVIRKČIAI pradėta diskusija, jei antraeiliai tauškesiai vis stengiasi ją užgožti. Trolynas linkęs skaldyti ? Taip, nes visuomenės trupinukais lengviau manipuliuoti. Trolynas siunta ? Taip, nes Tiesos.lt rašo į temą ir dar nenutilo, nes žmonėms reikia informacijos, o ne draskynių. Trolynas nenori, kad visuomenė žinotų valdžios avantiūras ? Taip. Informuotos visuomenės neįmanoma sugundyti netikrais pažadais. Bijote, kad gali baigtis ar kiek susiaurėti sisteminių partijų valdžios galios ? Ir pasigirsta trolyno šnabždesiai : – Taip…Taip… Taip… Tai tęsiam diskusiją, ką daryti visuomenininkams, kad plačioji visuomenė plačiau susipažintų su valdžios pozicijomis bei opozicijomis ?

Juozapas---p. Irenai

Ačiū ūž ačiū. Taip, troliai puikus lakmuso popierėlis. vos tik suteiki diskusijai konkretų piliečių raginimo būti piliečiais, t.y. galvoti KĄ DARYTI, tuoj troliai suveši. Ką tai rodo? Tai rodo, paneigia tuos šnabždesius, gyvačių kuždėjimą apie tai koks šis portalas nesvarbus ir niekam neįdomus. Įdomus, dar ir kaip įdomus jeigu kažkam tenka laikyti samdomą brigadą mūsų dusinimui. … Na, kadangi Juozapo špilkas priėmėte sveikai, tai tuo akupunktūros seansą ir laikysiu baigtu. Dabar pamėginkime suremti kaktas ir pamislykime, kaip tokiuose Šiauliuose sukurti informacinę paramą tiems gležniems piliečių savivaldos daigams. Be abejo, jokių laikraščių ar portalų už savivaldybės lėšas „sau” kurti negalima. Ir neteisėta lyg ir negražu būtų . Vansi, reikia ieškoti kitų sprendimų. Vietos tv/radijas yra? Gal galima susitarti dėl nuolatinės rubrikos… Skaityti daugiau »

Juozapas---p. Irenai

Patikslinimas.
Esminis:
Galintys, tai ne tik sutinkantys dirbti, bet Galintys kaip Įgalūs pajėgti tai daryti – kūrybiškai ir efektyviai.

TRNTUKAMS KURIE TRINA KOMENTARUS

Ištrintas komentaras:
Juozapui-pagrindinis klausimėlis „A?”
Klausimėlis: reklamos nematau šiame portale, tai kas apmoka šio portalo talpinimo serveryje išlaidas?
Tiesos.lt portalas turėtų byloti tiesą, o krikščioniškas vertybes išpažįstantys – atskleisti tiesą.
Todėl pagrindinis klausimėlis:
AR TIESA, KAD šis portalas yra ne Tiesos judėjimo, ne partijos Lietuvos sąrašas nuosavybė, o ASMENINĖ Laisvūno Šopausko nuosavybė? A?

to to TRNTUKAMS KURIE TRINA KOMENTARUS

ko tu čia žvygauji kaip skerdžiams?ar tau mažai innterneto erdvių ir portalų?eik į delfius,liettrydžius,alfas,15minutkas ir klykauk.nieks nsikesin į tavo nuosavybes,o jei tau šopauskas tipo”skolos’ neatiduod,kreipkis į atatinkamus organus.toks didelis berniuks o be orientacijos gyvenime.

Irena Vasinauskaitė

Sveikinimai Jonams ir Janinoms ! Nesvarbu, kad komentuodami save įvardyjat kitaip. Turėdami ūpo, pratęskime diskusiją tema, kaip ,,auklėti,, sunkiai auklėjamą opoziciją savivaldybėse ar net Seime, kad, anot, Juozapo, tema nesusiaurėtų iki Šiaulių parapijos lygio. Situacija gi – tipinė. Per 25-eris Nepriklausomybės metus susiformavo pliurpiančios, sąmoniningai trukdančios opozicijos tradicijos. Esu net girdėjusi kvietimus balsuoti prieš, tarkime, mokyklų remontus, nes PLIUSAS bus valdančiajsi koalicijai. O jei konkursai remonto darbams bus paskelbti pavėluotai ir mokslo metams prasidėjus mokiniai bei mokytojai dus nuo dažų smarvės ir negalės naudotis visomis patalpomis, opozicijoms nesvarbu. Keiks gi merą ir jo komandą. Taigi, Šiauliuose pradedame skaičiuoti ir skelbti trukdytojus. Tai tik vienas smulkus, kasdienį rinkėjų diskomfortą keliantis kenkimas. Bet panašiai mūsų valstybėje prarandami milijonai ir milijardai.

Juozapas

„…balsuoti prieš, tarkime, mokyklų remontus, nes PLIUSAS bus valdančiajsi koalicijai. ” . Super taikli pastaba. . Ech, kaip man patinka, kai matau tikrą esminių giluminių priežastinių ryšių matymą. Šis gebėjimas toks retas mūsų pagairėje, kad visada sutinku kaip stebuklą. Malonu: ) . Taigi, po taiklios pastabos, darosi žymiai lengviau suvokti ir įvardyti vieną kertinių mūsų krašto nesėkmių istorijos priežastčių – tai bukas politikų egoizmas, savanaudiškumas, godumas. Nesvarbu, kad nuo kažkokio sprendimo yra ar gali būti gerai miestui, regionui, visam kraštui – jeigu iš to išloš dar ir oponentai (sic., konkurentai), tai geriau tegul niekas nevyksta, griūva, pūva ir miršta. Kad tik kažkam „ne iš mūsų gaujos” nebūtų geriau. . Šizofreniška tragikomedija farsas varijuojanti tarp graudžiai provincialaus lietuviško džiaugsmo dėl padvėsusios… Skaityti daugiau »

Beta
O - pa

Pasikartosiu – apsiėmėt būti karve, tai tiesiog privalote duoti kokybišką pieną.
Pripažinkim, kai tik toks diskusijos primilžis – karvė šūdina.

O - pa

„Tiesos” portale, kaip suprantu, tiesa jau gali būti tik viena – autoriaus tiesa. Visų kitų nuomonė, pagal jo prakilnybę Juozapėlį, tai tik žvygavimas, trolinimas ir visoks kitoks neįžeidžiantis sosinimas.
Išties įdomią diskusiją turite – tiesiog trijų įsimylėjėlių mėgavimasis savimi. Nieko nepasakysi – tikras meilės trikampis.
Turintys savo nuomonę, „Tiesos” chlapčiuko Juozapėlio siunčiami į visas keturias, iš trijų raidžių neįžeidžiančias, tiesiu taikymu į temą puses.
Pažadu – labai neįsižeisiu, jei ir šį komentarą ištrinsite. Ką jau padarysi, kad tokia mano natūra – turėti savo nuomonę ir niekada nelysti į storąją.

Trolis

O-pa-pa… O ką jūs čia į tema pabirbinote ? Tiek prirašėte ir pššš…

raniberl > O-pa'ligei

ėda rėmuo, pykina?/ užjaučiame/ pasitarkite su gydytoju arba vaistininku/ tikime- jums išrašys efektyvių vaistų./ prieš valgį lryto dozę, po valgio delfių/ nakčiai- traktą valančią muiliūtės klizmą pro siaurą vamzdelį ir gorienės karšą kompersą./
visi tie vaistukai natūralūs, be juozapinių toksišų ir jums alergiją keliančių priedų/ širdžiai mielas sisteminis balzamas/ turėtų padėti./
na ir be abejo turėtumėte laikytis dietos/ nesilankyti tokiose vietose kaip ši, kur jums prievarta, per jėgą brukamos neskanios idėjos ir smegenų susiraukšlėjimą kelianti ideologija.
sistemos žmogaus grožio idealas yra smegenys be raukšlių ir visokių vingių žievėje/ smegenų paviršius turi būti lygus kaip nauji pupytės silikonai.
viskas nuo nervų/ opaligė taip pat./ atsipalaiduokite, paskaitykite popso naujienas, pasidžiaukite šalčiūtės reikšmingu indėliu į mūsų kultūrą- jums tikrai palengvės/

Irena Vasinauskaitė

Dėkoju už pasiūlymus bei geranoriškumą. Ačiū, kad domitės tuo, ką veikia mūsų išrinktieji. O vakar Šiaulių miesto Tarybos posėdį stebėjo per 30 visuomenininkų. Vienas jų – Vytautas Kabaila pasisakė. Taryba dirbo pakankamai konstruktyviai. Opozicijoje esantys socialdemokratai net pateikė alternatyvų sprendimo projektą, kuris buvo patvirtintas. Vadinasi, kai baigiasi asmeniškumai ir patyčios, galima vieniningai dirbti žmonėms. Tai dirbam ?

Juozapiniam raniberlui

Kartojiesi Juozapėli, aiškiai matyti, kad išsisėmęs, net neįdomu darosi.
Geriau kaip visi normalūs žmonės išeitum atostogų, pailsėtum, atsikvėptum, gal kokių iškrypėliškų minčių į tavo „gudriąją” galvelę užklystų. Nors pasijuokti būtų iš ko.

Troliui 17:30

Matai, tamsta net nesistenk suprasti. Kaip rusai sako – eto ne dlia srednich umov.

48
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top