Iš arčiau: apie kandidatų į Prancūzijos prezidentus rinkimines politines nuostatas

Jūsų dėmesiui siūlome Alfonso Brazo veidaknygėje paviešintą vokiečių politologų sudarytą schemą, kuri atskleidžia kandidatų į Prancūzijos prezidentus rinkimines politines nuostatas.

Į akis krenta du kraštutines pozicijas užėmę politikai – tai dar pirmajame rinkimų ture pralaimėjimą patyrę F. Fillonas, konservatyvus dešinysis, ir ne mažiau aiški jo priešingybė – kraštutinei kairei atstovavęs J.-L. Melenchonas.

Pagal šį tyrimą, rinkimus laimėjęs E. Macronas, nors paprastai žiniasklaidos pristatomas kaip centristinių pažiūrų politikas, iš tiesų yra modernus (progresyvus) liberalas.

Kaip matyti iš schemos, jo varžovė antrajame ture M. Le Pen yra visiška jo priešingybė ir savo pažiūromis vadinamojoje kairės–dešinės ašyje, ir liberalizmo–autoritarizmo ašyje. Tačiau labiausiai netikėta yra tai, kad ilgą laiką ši politikė buvo vadinta kraštutinės dešinės atstove, tačiau šis tyrimas rodo, kad tokios etiketės neatitinka tikrovės – Vidmanto Valiušaičio teigimu, M. Le Pen savo pažiūromis stovi nepalyginamai arčiau „kairiojo centro“ nei bet kuris kitas rinkimuose dalyvavęs kandidatas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Va tokia marmalynė

gaunasi ir per lietuviškus rinkimus. Vadinasi kairieji, o kiek juose konservatizmo ir ypač liberalizmo. Liberalai išvis priešingybė patys sau. Konservatoriai propaguoja konservatine gerybę, o ištikrųjų vagių gauja.

Pikc

Liberalai nėra priešingybė patys sau – jie kaip tik sąžiningai, nemeluodami pripažįsta, kad jie prieš tautiškumą, valstybingumą, moralę ir už iškrypimus bei laukinį kapitalizmą. O štai „socdemai” ir „konservatoriai” yra tie patys liberalai – tik svetimomis vėliavomis mojuoja ir patiklesnius žmogelius kvailina.

Pikcui ir marmalynei

teisingai, geri vien tik komunistai, visi kiti – vagys, homikai, pedikai, sukčiai…..

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top