laikmetis.lt
Katalikų Bažnyčia Vokietijoje sukritikavo sprendimą pašalinti senovinį kryžių iš Miunsterio (Vokietija) rotušės Taikos salės. Ten tuo metu vyko G7 užsienio reikalų ministrų susitikimas.
Miunsterio diecezija pavadino šį sprendimą, kuris buvo priimtas Vokietijos užsienio reikalų ministerijai Berlyne pateikus dokumentus, „nesuprantamu“. Panašiai jį įvertino ir vietos burmistras Markusas Leuwe (Markusas Liovė).
Miunsterio vyskupijos vadovybė pareiškė, kad per Katalikų parlamento biurą Bundestage Berlyne pareikš savo susirūpinimą dėl šios situacijos ir pareikalaus oficialaus paaiškinimo.
Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai sakė, kad sprendimą nuimti kryžių lėmė protokolo reikalavimai. Kartu jis pabrėžė, kad Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock su tuo nesusijusi. Pati ministrė prisipažino, kad ją nustebino sprendimas pašalinti senovinį kryžių iš salės, kurioje susirinko G7 ministrai.
Ji taip pat patikino, kad šis sprendimas yra organizacinis, o ne politinis. Jos nuomone, net jei istorinė rotušės Taikos salė turėjo būti paversta konferencijų sale, kryžius turėjo likti.
Remiantis Miunsterio miesto valdžios institucijų pranešimais, URM paprašė nuimti kryžių, nes konferencijoje dalyvavo įvairių religinių pažiūrų žmonės.
Miunsterio katalikų vyskupijos teigimu, tai primityvus tolerancijos supratimas. Kryžius, nors ne visada buvo taip suprantamas, reiškia toleranciją, taikos siekį, žmogiškumą, taip pat smurto ir mirties įveikimą, todėl visiškai atitinka į šį susitikimą susirinkusių ministrų tikslus.
Diecezija su džiaugsmu sutiko žinia, kad Taikos salė būtų pasirinkta G7 susitikimo vieta, nes ji susijusi su istorija.
„Tradicijų ir su jomis susijusių simbolių, kurie išreiškia vertybes, požiūrį ir religinius įsitikinimus, negalima paprasčiausiai panaikinti“, – pareiškime teigė diecezija.
Pasak laikraščio „Westfälische Nachrichten“, tai pirmas kartas, kai nuo senovinės Miunsterio rotušės Taikos salės nuimtas vadinamasis Tarybos kryžius. Iki šiol visi nauji Miunsterio miesto tarybos nariai paprastai prisiekdavo prieš Tarybos kryžių. Šis kryžius nebuvo nuimtas net 2016 m., kai ten lankėsi vienas svarbiausių islamo atstovų, didysis imamas Ahmedas Al-Taibas iš Kairo.
Taikos salė yra centrinė XII a. pastatytos Miunsterio rotušės dalis. Pirmiausia čia buvo tarybos narių rūmai ir teismo salė. Apie tai visų pirma liudija teisėjų suolas su kryžiumi, kuris G7 ministrų susitikimo metu buvo nuimtas.
1648 m. Tarybos posėdžių salė tapo Taikos sale, nes joje buvo sudarytas taikos susitarimas tarp katalikiškos Ispanijos ir reformuotų Nyderlandų, tapęs Vestfalijos sutarties, užbaigusios Trisdešimties metų karą, dalimi.
Medinė renesansinė plokštė yra maždaug 1577 m. Jame iškalti svarbūs Katalikų Bažnyčios šventieji – šventasis Martynas iš Tūro, šventoji Marija Magdalietė, taip pat vyskupai Liudvikas ir Lambertas, Miunsterio vyskupijos istorinės asmenybės, centrinių miesto bažnyčių globėjai ir kt. Kituose skyduose pavaizduoti Jėzaus Kristaus, dvylikos apaštalų ir šventojo Pauliaus, Miunsterio katedros globėjo, atvaizdai.
Šaltinis: Credo