Iš propagandos frontų. A.Siaurusevičius meta prieš Žygaičius sunkiąją propagandos artileriją

Angliavandenilių konkurso Šilutės–Tauragės plote nugalėtojas paskelbtas. Tai JAV kompanija „Chevron“. Žemaitija tampa vieninteliu regionu Europoje, kur leidimas išduotas ir skalūninių dujų žvalgybai, ir gavybai. Politikai, taip ir neįrodę tokio projekto ekonominės naudos kraštui, verčia piliečius gyventi neišvengiamos aplinkosauginės rizikos sąlygomis, nerimauti dėl užteršto ateityje vandens ir suvokti, kad Žemaitija netrukus gali virsti pramonine zona, netinkama ūkininkauti.

Rodos, kas gali būti dar svarbiau visuomeniniam transliuotojui? Būtinai derėtų susikviesti įvairių sričių specialistų, valdžios atstovų ir nors post factum, bet pasiaiškinti: vertėjo ar nevertėjo įsileisti į savo žemes vienas taršiausių ir visai neekonomiškas technologijas, kol kas leidžiančias išgauti tik menką dalį realiai turimų dujų, tačiau gamtai padaro neatitaisomos žalos.

Ir išties – šiai temai LRT skyrė tiesioginį eterį geriausiu laiku. Edmundas Jakilaitis savo „Dėmesio centre“ tą rugsėjo 16-tosios vakarą įdėjo nemažai pastangų, kad viską sužinotų apie… tinklalapį skalūnai.info. Ir padarė viską, kad kaip nors ar iš kur nors iškastų Žygaičių bendruomenės pirmininko Jono Nairanausko, vieno iš trijų į laidą pakviestų žmonių, „pirkėjus“, vadovaudamasis „elementaria logika“: juk negali būti, kad ir taip gali būti… Ir išties – kaipgi gali suprasti, kodėl užuot čia ir dabar nors kiek užsidirbę iš per jėgą siūlomų „Chevron“ kontraktų, žemaičiai, ne vieni žygaitiškiai, studijuoja skalūnų dujų išgavimo technologijas, organizuoja mokslininkų bei ekspertų konferencijas ir telkia Lietuvos piliečius pasipriešinti tam, ką ir turėtų daryti išrinktoji valdžia ir toji pati žiniasklaida – ginti viešąjį interesą?

Kitas į „Dėmesio centrą“ pakviestas pašnekovas – „Veido“ apžvalgininkas Audrius Bačiulis – visą laidą nenuilsdamas, vieną po kito viešino savo atrastuosius „kompromatus“, ir buvo matyti, kaip laidos vedėjui jie patiko – jo nė kiek netrikdė net tai, kad jie niekaip nebuvo susiję su lyg ir svarbiausiu tos dienos klausimu – kodėl Vyriausybė nusprendė pasirašyti su „Chevron“ sutartį nepaisydama gyventojų valios, nors visą laiką tvirtino, jog nedarys nieko prieš gyventojų valią? „Kompromatai“ nebuvo susiję ir pačiu J.Nairanausku – užuot svarstęs klausimus iš esmės, žygaitiškių bendruomenės pirmininkas visą laiką buvo verčiamas komentuoti trečiųjų asmenų veiksmus.

Ypač buvo gražu žiūrėti, kiek džiaugsmo A.Bačiuliui suteikė jo atradimas, kad internetinį puslapį skalūnai.info sukūrė toks Pavelas Larkinas. Dar didesnę euforiją kėlė tas faktas, kad jo mokytasi NLP (neurolingvistinio programavimo) kursuose, kuriuose, pasirodo, dėsto kažkurių laikų Rusijos spec.tarnybose dirbęs saugumietis. Išties neaišku, ko mokoma tokiuose kursuose, tik kažin ar kurti internetinius tinklalapius, bet jei išties svarbu tai išsiaiškinti, į laidą – ir jau visai kita tema – derėtų kviestis patį poną P.Larkiną: kuo čia dėtas J.Nairanauskas?

Jei jau taip parūpo visokie mokymai ir mokytojai, būtų galima pasikviesti ir ISM (vadybos ir ekonomikos universiteto) rektorių Nerijų Pačėsą ir tiesiai jo paklausti: kažin kodėl jie nuomoja savo patalpas tokiems neaišku kokiems lektoriams ir taip sudaro sąlygas esamam ir būsimam Lietuvos establishmentui – ekonomistams bei vadybininkams – būti… apmokomiems Rusijos žvalgybos metodikų? Mažų mažiausiai – bent tuo būti apkaltintiems ar šantažuojamiems?

Kitas, A.Bačiulio manymu, Žemaitijos bendruomenių kovą už viešąjį interesą kompromituojantis faktas – reklama ties Pravieniškėmis. Reklamuojamas tas pats puslapis skalūnai.info. Visos pastangos išsiaiškinti, kas finansiškai prisidėjo prie tokio reklaminio projekto, nuėjo perniek. A.Bačiulis sužinojo tik tiek, kad jo užsakovai – du kauniečiai, nenorintys skelbti savo pavardžių, kad… nebūtų apkaltinti esą nupirkti Kremliaus ar „Gazprom“. Ir vėlgi – kodėl J.Nairanauskas turėjo kalbėti už visai nepažįstamus arba tik iš matymo pažįstamus žmones apie jų organizuotų akcijų tikslus?

Laidos vedėjas su kitais svečiais, tarsi patys pasimokę neurolingvistinio programavimo, studijoje darė viską, kad tik J.Nairanauskas būtų priverstas visą laiką aiškintis. Tačiau kad ir koks buvo daromas jam spaudimas, žemaitis laikėsi ir atsilaikė: ir joks purvas – nors tu ką – prie jo nelipo. Tada A.Bačiulis griebėsi – kaip paskutinio šiaudo – jau ne kartą paneigtos melagingos istorijos apie tai, kad J.Nairanauską papirko neva „Gazprom“. Ir vėl Žygaičių bendruomenės pirmininkui teko priminti, jog išmoką už strateginiam dujotiekiui tiesti panaudotą jo mišką sumokėjo Lietuvos valstybė.

Ir nė karto nei laidos vedėjai, nei aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, nei neva antiskalūninių portalų bei reklamų tyrėjas žurnalistas A.Bačiulis net nebandė kalbėti apie jau žinomas pasaulyje ekologines katastrofas, pavyzdžiui, Ekvadoro. Aplinkos ministras piešė greito ir užtikrinto Žemaitijos praturtėjimo perspektyvas, nors dar neaišku net kas – dujos ar nafta – bus išgaunama. Ir šiaip – jokių skaičių, tik žmonių budrumą migdantys žodžiai.

Kad laida jos sumanytojams buvo svarbi, buvo matyti dar prieš jai prasidedant – nepaisant vėlyvo meto, LRT direktorius Audrius Siaurusevičius E. Jakilaitį patarimais lydėjo net iki grimo kambario. Matyt, buvęs žurnalistas kolegai priminė tuos „Spaudos klubus“, kuriuos organizavo žuvus Vytautui Pociūnui – ir tada į laidą buvo kviečiama prieš vieną keturi ar penki ir uždavinėjamais klausimais apie smulkmenas nebuvo leidžiama iškelti pagrindinio.

A. Siaurusevičius, E. Jakilaitis ir A. Bačiulis, atrodo, ištikimai laikėsi prezidentės Dalios Grybauskaitės duotos direktyvos – į kiekvieną abejojantį „skalūnų revoliucija“ žiūrėti kaip į Kremliaus papirktą ar valdomą. Atrodytų, nieko keista – valdžiai ištikimų propagandos fronto karių užduotis – žūtbūt „įrodyti“ prezidentės apreikštą „teisybę“. Bet šią užduotį vykdydama A. Siaurusevičiaus komanda pateko į tragikomišką padėtį: kaltindama Žygaičių bendruomenės pirmininką dėl internetinio puslapio skalūnai.info kūrėjo įtartinų mokslų, žiūrovams netiesiogiai priminė pačios prezidentės vykdytus ir iki šiol nuo visuomenės slepiamus partinius mokymus. Paradoksalu, bet jei ponas J.Nairanauskas būtų buvęs ponų D. Grybauskaitės ir M.Burokevičiaus studentas Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, A. Bačiulis tokį faktą greičiausiai pateiktų kaip neginčijamą „įrodymą“, kad pilietiniam Žygaičių judėjimui vadovauja Kremliaus ranka…

Kad ir šįkart prieš žygaitiškius mestos stipriausios propagandinės pajėgos, matyti ir dar iš kelių faktų. Tiesioginėje laidoje telefonu komentavęs Seimo narys, Žaliųjų partijos vadovas Linas Balsys kalbėjo ir apie Natalją bei Thomą Miles Haseltonus, jų ryšius su Rusijos oligarchais, kaip jie gavo iš Valdo Adamkaus pilietybę ir kaip „Minijos nafta“ bei patys Haseltonai tiesiogiai ir per partiją „Tvarka ir teisingumas“ rėmė dabartinį aplinkos ministrą V.Mazuronį. Tačiau kitą dieną pasirodžiusiame šios laidos atpasakojime portaluose 15min.lt ir DELFI.lt šio komentaro nebelikę – kažkas pasistengė tokį „nekompromatą“ išcenzūruoti. Ir kaip tyčia – tai nutiko dieną prieš tai, kai pastarasis portalas entuziastingai pasiskelbė turįs pasirašęs „garbės kodeksą“, nors ir lig tol buvę „rutiniškai garbingi“ (daugiau skaityti ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žemaitis

Šita laida buvo klasikinis juodųjų technologijų panaudojimo pavyzdys.Diskusija pasukta taip,kad visi koncentruotųsi ne į problemą ( kenksmingą žmonėms ir aplinkai skalūnų technologiją),o į tai,kas pakabino plakatą ir už kokius pinigus.Bet juk tai nekeičia esmės-tegul kabina nors ir Rusijos ambasados šnipai ,jei tai padės Lietuvai apsisaugoti nuo suniokojimo.Tuo labiau,kad visa info tame portale yra surinkta iš daugybės vakaruose spausdintų straipsnių.Tūlas Jakilaitis, jau pasižymejęs pedofilijos byloje, kaip uolus Stankūnaitės „vedėjų” užsakymų vykdytojas ir cia „nepasišiukšlino”-stengėsi,kiek mokėjo.Tik kad ta užsakomoji žurnalistika gana silpnai surežisuota.Čia ir yra jų silpnoji vieta.Na neitikina,nors tu ką.Išpildytojai dideliais gabumais nepasižymi. Mazuronis visados „labai dziaugiasi” oponentais,nors jei galetų,tai su batais ir kojinėm nekramtęs prarytų.Na ,o Baciulis-seno šlubo komunisto palikuonis snarglėta panose tik pinigus mylėti teišmoko.Sažinės ir savigarbos jam taip… Skaityti daugiau »

Jakilaitis,

atrodo,degraduoja.O buvo toks vyras.Priklausomybės ligos labai sunkios.Ypač pinigams.

vilte

Pritariu Zemaiciui !

Viską

daro pinigai

Audrone

Jakilaicio plike maciau garsiojoi Stankunaites spaudos konferencijoi.Keista,kad jaunas zmogus parsidaves blogiui.Uz padaryta blogi kencia palikuonys.O juk jis turi dukrele.Apgailetinas zmogelis.

Nairanauskui

Bolotiruokis į PREZIDENTUS.Aš visiškai rimtai.Lietuvai labiausiai trūksta TIESOS.

Romas

Trys samdyti liežuviai pralaimėjo prieš vieną Tiesos Žodį.

Nida

Jakilaičio laidos palyginimas su Siaurusevičiaus „spaudos klubais” po Pociūno nužudymo labai geras. Tikrai panaši bjauri propaganda. Kaip greitai prarandama savigarba ir profesinė etika.

jurga

Visvien , kaip buvo spaudziamas Zemaitijos Azuolas Jonas , jis vis vien nugalejo. Zmones pasirinko Jona. O kai Balsys pasake apie pinigus Mazuroniui, zmones ir issiziojo . Jonas ir Zemaitija ginsis nuo vandens uztersimo ir zemes uznuodijimo, kuri nori padaryti musu valstybes vadovai ileisdami nezinomu pavojingu technologiju Skaluna i Lietuva ir Zemaitija. Ir Mazuronis sake , kad laukia tu dideliu milijonu i biudzeta.

Is National Geographic :

Siu metu kovo numeris skirtas tai temai.Truputis is to straipsnio:Dakotoj galioja istatymai,kad zemes pavirsius ir gilumines iskasenos gali priklausyti skirtingiems savininkams.Taigi kai kurie zemes savininkai ne nezinojo pirkdami,kad iskasenos parduotos kitiems,Dabar bandydami protestuoti pries diena nakti dirbancia beveik ju kieme triuksminga pramone isgirsta-tylekit,kitaip jusu zeme bus isvis paimta visuomenes geroves labui.Uzdirba is skalunu bosai gyvenantys toli nuo tos pramones,pasamdyti buve bedarbiai atvykeliai,issiunciantys uzdarbi toli gyvenancioms savo seimoms,o vietiniams lieka pasekmes ir kartelis.

jau seniai tapo aisku,

kad valdziazmogiams Lietuvos zemes gelmiu turtai rupi tik tiek, kiek is ju galima gauti asmenines naudos. Net jei ir nebutu jokios gresmes vandens uztersimui, Lietuva yra per daug korumpuota, kad is to laimetu paprasti zmones. Nesitikekite, kad dujos atpigs- turejome pakankamai pamoku su Mazeikiu nafta, su atomine elektrine…
O siuo atveju dar yra didziulis gamtos uztersimo pavojus.

Pranašas

Fokusas yra tame,jog joks Shevron’as dirbti i Lietuva neateis.Ateis tik ju pinigai.Darbus vykdys Natasos Haselton draugai rusai,nes tik jie turi patirties grezimo darbams.Be to,jie pigesni ir naglesni.Zinoma,ant svarku bus amerikoniskos emblemos,taciau angliskai su jais jus tikrai nesusikalbesite.Na,geriausiu atveju gal dar lenkiskai.Kai atsitiks kokia nelaime,o ji butinai atsitiks,tada Lietuva suzinos,jog kompanija Chevron cia is vis „ne prie ko”. Uz visa jovala atsakinga kompanija „Chevron exploration Lietuva”,o ji net pinigu neturi nuostoliams padengti.Juk ji tam ir buvo ikurta su savo juokingu istatiniu kapitalu,kuris berods sudaro viso labo apie simta tukstanciu litu.Siulau Lietuvai geriau pasiaiskinti,kas tokia yra ponia Natalija Haselton ir kokie jos tikrieji interesai Lietuvoje.

vasia

tam akiniuotam pizdukui rūpi tik karjera(pinigai),visa kita -dulkės.

cha cha

LRT direktorius Audrius Siaurusevičius E. Jakilaitį patarimais lydėjo net iki grimo kambario…. o Svetlana M. atlydėjo ten pat Nairanauską :)) Ei atyvioji Svetlana, kodėl prie šio straipsnio nėra tavo pavardės ?

Saldus niekšelio

veidas.Ir vis dėlto man jo gaila.Toks talentas buvo.Parsidavė.Ko gero,puikybės pilnas menkysta.Ne tas žvilgsnis.Šliužo,gudraus šliužo žvilgsnis.Labai gaila.O gabus žmogus.Pasiklydo.

Komentaras

Nairanauskui- didžiausios sėkmės, o parsidavusiai skūrai Jakilaičiui- kad kada nors padbudusi sąžinė užėstų negyvai, ir kauliukus nučiulptų. Žiūrėt į tą šlykštų snukį ramiai nebegalima.

Jolita

Apie Bačiulį ner kalbėt neverta; na koks jis politikos apžvalgininkas, jei nuolat, nuolat kuria sąmokslo teorijas ir visos jos su kremlium susijusios. Jis gal geografijos nesimokė, kad tik rusai, gaspromas užkliūva, o apie kitų šalių galimą įtaką, nei žodžio. Jakilaitis kaip savo srities žinovas-labai geras žurnalistas, bet perkamieji straipsniai/laidos ko gero jo arkliukas, o ir honoraras galimai didesnis. Tačiau TIESA neturi kainos… Kompetetingi,drąsūs savo šalies patriotai-žurnalistai neparsiduoda už jokius pinigus, jie rašo, kalba, diskutuoja ir be atlygio, jei tai liečia ne tik juos/jų būsimus anūkus, bet ir visuomenės interesą….

Silva

P. Jakilaitis, ilgai pūtęs Siaurusiavičiaus dūdą, atsibudo ir sapalioja kliedesius apie skalūnų dujas, kai lenkai jau explotuoja kelis gręžinius, per parą, gaudami per aštuonesdešimts tūkstančių kūbinių metrų dujų, nors gręžiniai dvigubai gilesni…

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top