Iš propagandos frontų. Dainiaus Dabašinsko kariauna darkart kyla į žygį prieš Vitalijų Gailių

Ar dar pamename, nuo ko prasidėjo FNTT vadovų nušalinimo istorija? Taip, nuo buvusio realaus VSD vadovo, Seimo vicepirmininko Algio Čapliko padėjėjo Dainaus Dabašinsko užsakytų Audriaus Matonio vadovaujamos LTV Žinių tarnybos rengtų reportažų apie vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio nepasitikėjimą FNTT vadovu generolu Vitalijumi Gailiumi.

Ar pamename, kaip oficiali žiniasklaida komentavo Simono Daukanto aikštėje 2012-ųjų vasaryje įvykusį tūkstantinį mitingą, kuriame buvo protestuota prieš susidorojimą su FNTT vadovais? Tuomet Dainiaus Dabašinsko ir Romualdo Vaišnoro kariauna, pasitelkusi vadinamąjį „visuomeninį transliuotoją“ ir skandinaviško kapitalo TV3 kanalą, vaizdavo valdžios savivalę smerkusių piliečių susiėjimą kaip neonacių siautėjimą, nuo tikrovės atitrūkusių inteligentų išsišokimą. Į pirmąsias propagandos fronto linijas tąsyk drąsiai žengė D.Dabašinsko bičiulis Vladimiras Laučius ir buvęs jo valdinys, VSD bendradarbis Sigitas Babilius.

Prabėgo pusantrų metų. Teismai pripažino, kad FNTT vadovai buvo atleisti neteisėtai. Regis, propagandinio fronto kariams neliko nieko kita, tik atsiprašyti šmeižtų pareigūnų ir klaidintos visuomenės. Tačiau D.Dabašinsko kariauna ir vėl kyla į žygį prieš V. Gailių ir Vytautą Giržadą. Ir vėl – pasitelkdama LTV ir TV3. Dabar teismus laimėjusius buvusius FNTT vadovus stengiamasi marginalizuoti, pavaizduoti kaip ambicingus išsišokėlius, kurie savo neprognozuojamu elgesiu ima „kelti pavojų valstybei“.

Siūlome susipažinti su tipišku tokio propagandinio veikimo pavyzdžiu – Sigito Babiliaus gyvenimo draugės Indrės Makaraitytės TV3 kanale vesta laida „Savaitės komentaras“, kurioje VSD poziciją sutartinai reiškė laidos vedėja ir reportažo autoriaus Romo Ruzgio (operatorius Albinas Bubelevičius) kalbinti pašnekovai. Tarp jų – Vladimiras Laučius.

Pristatydama siužetą Indrė Makaratytė intrigavo: „Mūsų šalies specialieji agentai toliau žaidžia didelių vaikų žaidimus ir siūbuoja šalies laivą“, „atrodytų, teismui nusprendus, kad Giržadas atleistas neteisėtai, FNTT skandalas baigėsi. ir baigėsi prezidentės pralaimėjimu – bet ne“, mat Giržadas neva staiga pareiškęs: jo buvęs vadovas „V. Gailius sako ne visišką teisybę apie tai, kad esą jis ir jo pavaduotojas neteko postų dėl saugumiečių gaujų sąmokslo“. Taigi, „kodėl Giržadas išdavė Gailių?“ – klausia I.Makaraitytė.

Vladimirui Laučiui abejonių, žinoma, nekilo: „Įžvelgti čia gėrio ir blogio kovą, juoda ir balta: vieni – sąžiningi pareigūnai, tarnaujantys valstybei, kovojantys su korupcija, su šešėline ekonomika, o kiti – tie blogiečiai, kurie mėgina juos žūtbūt nuversti, yra visiškas absurdas“.

Visą „Savaitės komentaro“ laidą žiūrėkite ČIA. Reportažas, skirtas parodyti, kaip Vytautas Giržadas neva išduoda Vitalijų Gailių, prasideda nuo 18:20.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rasa

apgailėtinas repotažas – skiautinys, sudurstytas iš citatų.

Autentiška tik Jucevičiau džiaugsmas: jei nėra lapelių, nėra ir gaujų…

Bačiulio pasmerkimas, kažkodėl skirtas Gailiui, o ne sau: „gaila, nemato žmgus kaip jis atrodo iš šalies”.

Tvirta ir galutinė išvada: žmonės galvotų, jog Lietuvoje yra teisingumas, jei ne Gailiaus pareiškimas, jog valstybė užvaldyta saugumiečių gaujų…

O ir Makaraitytės priminimas topinis: „VSD savo bylų nepralaimi”.

Kas toliau?

Anikė

Monstrų kovoje prieš dorus piliečius visi metodai geri:šantažas,gąsdinimai dėl
vaikų,atleidimai iš darbo,policininkų žmonių tąsymai Garliavoje ir Vilniuje,
kurpiamos bylos, teismai…pogromai ir žudynės…Jų devizas-„syla jest,uma nenada”-jėgos turi,proto nereikia.Kas dabar vyksta Lietuvoje,tiesiog protu nesuvokiama.

Elena

O kokia kapota ir žiauria laikysena veda laidas toji žurnalistė Makaraittė. Tiesiog neturi jokios pagarbos žiūrovui, o greitakalbius žodžius beria kaip lęsančiai vištai, o pačios kojos po stalu net spardosi iš pasiūtimo, kai tekstą mala prieš jai nepatinkančius žmones. O, Dieve, saugog nuo tokių žurnalisčių.

rekvizitai.vz.lt

Dainius Dabašinskas
Deklaruotas turtas pagal metus ir jo pokytis

2003 67 178 Lt –
2004 97 344 Lt +30 166 Lt +44,9%
2005 111 679 Lt +14 335 Lt +14,7%
2006 122 739 Lt +11 060 Lt +9,9%
2007 406 525 Lt +283 786 Lt +231,2%
2008 540 535 Lt +134 010 Lt +33,0%
2010 793 498 Lt +252 963 Lt +46,8% –
2011 842 213 Lt +48 715 Lt +6,1% –

Nida

Nesvietiškas Laučiaus ir Babilių akiplėšiškumas.

Nieko nesupratau

kaip ten Girzadas issizada Gailiaus.O siaip-kad I vandeni imestas akmuo galima matyti ir is raibuliu-nereikia matyti pacio akmens.

taip  taip

kol neišvaikisime vsd gaujos,tol slibinai turės galių

kazkodel

makaraite man asocijuojasi su miliute. Abi perkreiptais zabtais is nuolankumo uzsakovui.

Skaitytojas

Labai tiksliai vieno komentat. pastebeta, kad sita makaraityte viens prie vieno, panasi i miliute. Bet kaip slyksciai veda laidas, tiesiog issiziot neduoda zmogui, net apsigint ar ka nors pasakyt. Slykstu.

Graužinienė

ėmėsi aktyviai veikti.Aktyvumo reikia visiems.

viskas

labai aišku:miliūtė susirašius raštus ir skuba viską išsakyti,kai tuo tarpu oponentas net nespėja greit sureaguoti į jos tauškalus,o apie apsigynimą nėra jokios kalbos,nes net nebaigus jau užduodamas dar vienas klausimas ir taip iki galo.Kyla klausimas-kam tada kviečia oponentus,kai tik pati savo (ar kieno kito)tendencingą nuomonę pateikia?Aš net neičiau į tokią laidą,kuri negerbia kito!!!O šiaip,ji man bjauri,be to sakoma-su kuo sutapsi,toks ir pats tapsi

neabejoju

Atėjus laikui V.Laučius ir ko.dievagosis,jog buvo neteisingai suprasti,suklaidinti patys ir net iš esmės jie nieko blogo niekam nepadarė,o tiesiog siekė nuomonių įvairovės. 🙂 Jau kažkur girdėta,ar ne?

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top