Iš propagandos frontų. Laisvosios rinkos instituto prezidentas Z.Šilėnas apie žmones, kuriuos reikėjo nušluoti į šiukšlyną

Be komentarų.

* * *

Žilvinas Šilėnas. Referendumas prieš žmones ir jų nuosavybę

LLRI prezidentas, Lietuvos laisvosios rinkos institutas | delfi.lt

Referendumo parašų rinkimas baigėsi. Parašų rinkėjai aiškino, kad renka parašus prieš žemės pardavimą užsieniečiams. Lyg kas nors norėtų priversti žmones pardavinėti savo turimą žemę. Turbūt dauguma parašų rinkėjų net nesiteikė paaiškinti, kad žmogus pasirašo ne tik dėl žemės pardavimo užsieniečiams, bet dar ir dėl to, kad dalį žemės reikėtų atimti iš žmonių ir atiduoti valdžiai.

Kieno interesus gina draudimas laisvai parduoti žemę?

Taigi, surinkta nemažai parašų už tai, kad žmonėms būtų draudžiama parduoti savo turimą žemę kitam žmogui. Iškart patikslinsiu. Kalbame ne apie valstybinės žemės pardavimą, ne apie privatizavimą ar kažką panašaus. Kalbame apie žemę, kuri žmonėms priklauso teisėtai ir teisingai. Tiesiog grupė žmonių sugalvojo, kad žmogus negali parduoti savo turimos žemės kitam žmogui. Nebent pirkėjas yra Lietuvos pilietis.

Jei iniciatyva pavyktų, išeitų, kad privati žemė, kuri yra žmogaus turtas, tampa mažiau vertinga. Arba tu privalai pelningai ūkininkauti, arba tau iš žemės jokios materialinės naudos. Nes statyti namus, gamyklas yra ribojama kitais įstatymais; kas bandė savo žemėje pasistatyti namą, tai žino puikiai. Jei dėl veiklos apribojimų ar gresiančių mokesčių žmogui labiau apsimoka žemę parduoti ir investuoti į vaikus ar į verslą, jis negalės to padaryti. Norintis parduoti žemę privalės surasti kitą Lietuvos pilietį, kuris tą žemę, galbūt, norės pirkti.

Kieno interesus gina šis referendumas? Tų, kas nori žemę parduoti, nes jiems trūksta pinigų? Ar tų, kas gali sau leisti įsigyti papildomos žemės?

Įsivaizduokite analogišką situaciją. Jei žmonėms būtų uždrausta parduoti butus užsienio piliečiams. Kas nuo to išloštų ir kas būtų nuskriaustas? Būtų nuskriaustas turintis ir butą parduoti norintis žmogus, nes sumažėtų potencialių pardavėjų ratas. Turintis pinigų ir norintis pirkti – išloštų, nes butų kainos būtų mažesnės.

Beje, analogija su draudimu parduoti butus ne tokia jau nerealistiška. Ką daryti žmonėms, kurie norės parduoti namą ir prie jo esančią žemę? Savo namą parduoti galima, žemės – ne? O gal jau ruošiamas kitas parašų rinkimas, kuriuo užsieniečiams bus jau draudžiama parduoti ir namus?

Kodėl užsimota prieš privačią nuosavybę ir ūkį?

Minėtas referendumas yra daug daugiau nei draudimas parduoti žemę užsieniečiams. Jame apskritai užsimota prieš žmonių nuosavybę. Tame pačiame referendume numatyta, kad miškai žmonėms irgi negali priklausyti. Tik valdžiai. Ir čia jau nebepadės, esi Lietuvos pilietis ar ne.

Šie ketinimai yra užmaskuoti. Jau ir pagal dabar galiojančią Konstituciją valstybinės reikšmės miškai priklauso valstybei. Tačiau referendumo rengėjai formuluotę „valstybinės reikšmės“ pakeičia į „valstybinės ir bendruomeninės reikšmės“. Suraskite mišką, nesvarbu, valstybinį ar privatų, kuris neturėtų „bendruomeninės reikšmės“. Ypač kai sąvoka neapibrėžta ir tokia plati. Bet koks, bet kam priklausantis miškas gali būti suinterpretuotas kaip „bendruomeninės reikšmės“. Turi miško? Jis kažkam svarbus? Atiduok!

Kodėl parašų rinkėjai nepasirinko formuluotės „Miškai, kuriuose yra medžių, išimties teise priklauso Lietuvos valstybei“? Tai daug tiksliau atspindėtų sprendimo pasekmes – nuvaryti žmones nuo nuosavybės.

Galiausiai referendumu norima sunaikinti ir dalį Lietuvos ekonomikos. Kita referendumo pataisa skelbia: „Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu“. Viskas vėl gražiai užmaskuota. Juk ir žvyro karjeras gali būti „bendruomeninės reikšmės išteklius“? O jei „bendruomeninės reikšmės išteklius“, tuomet, ar galima žvyrą kasti ir kur žvyrą panaudoti, reikės skelbti atskirą referendumą. Didesnio absurdo, turinčio skaudesnes pasekmes dirbantiems, net nesugalvosi.

Sakysite, referendumo šalininkai yra tik už tai, kad kuo daugiau svarbių bendruomenei klausimų būtų priimami referendumu? Gal ir patikėčiau, jei matyčiau eilutę „Nauji mokesčiai įvedami, o esami didinami – tik pritarus referendumu“.

Žmonių nuosavybę galima atimti pasiėmus raudoną vėliavą. Galima – ir baltu popieriaus lapu. Lietuvos istorija, deja, matė visokių nusavintojų. Rezultatas visada būdavo tas pats – žmonės viską prarasdavo. O kai bandydavo kurti iš naujo – jiems būdavo trukdoma. Girdėjau pasakojimą apie žmones, kurie norėjo atkurti sovietų sunaikintą ir miškais užaugusią giminės sodybą. Jiems buvo atsakyta, kad dabar čia – miškas. O miške – sodybos statyti negalima.

Jei kas nors galvojate, kad grėsmės laisvei ir nuosavybei išnyko atgavus Nepriklausomybę, įstojus į ES ar NATO – klystate. Laisvės, nuosavybės ir žmonių priešininkai, skirtingai nei Lenino skulptūros, neatsidūrė sąvartynuose. Jų idėjos ir mintys yra tos pačios: „Žmogus yra kvailas. Mes nuspręsime už jį“. Būtent tokia dvasia yra persmelkta ir ši referendumo iniciatyva.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
basa

Tokie šilėnai už ilgesnį litą ir motiną parduotų…

aišku

šitie jau seniai būtų viską pardavę. Jie seniai kalba, kad reikia parduoti miškus. Jų kalbos aiškios ir vis daugiau piliečių jau juos pažino… Tik jie turbūt žino kam jie atstovauja. Jiems Lietuva nerūpi.

Teta Beta

„Nuoga tiesa”, kaip pasakytų tokia ponia Janutienė. 🙂 Ponaitis Šilėnas skelbia, kad žmogus laisvas yra tik tada, kai gali parduoti viską, ką ranka pasiekia. Jei visko parduoti negali, ir laisvės nėra. 🙂 Visi tie, kurie laisvę supranta truputį kitaip, ponaičio Šilėno nuomone, turi būti istorijos šiukšlyne karu su Leninu.

Atrodo, kad tokiu paprastuoju būdu ponaitis į šiukšlyną nori suvaryti visus „Laisvai Rinkai” nesimeldžiančius lietuvius. Tik kas be jų liktų? Vėl pirminė vilkų ruja? Vieni „verslininkai”… Kaip tie, dėl kelių latų pražudę žmones Rygos „Maximoje” ir nesugebantys suprasti, ką padarė?

Tik nereikia LIA LIA

Labai aiskiai ir smulkiai aiskino zmonems, tie, kurie rinko parasus. Ir nereikia cia siam ponui kabinti makaronu ant ausu su siais isvedziojimais. PARASAI RENKAMI BUVO: 1) Nuo 300 000 sumazinti iki 100 000 parasu. 2) Lietuvos turtas del ispardavinejimo sprestu visuomene per referendumus. 3)Galu gale kad butu atstatytas teisingumas KONSTITUCIJOJE, kuri keli politikai iskraipe savo sprendimais. Pataisas Konstitucijoje turi pakeisti tik Lietuvos pilieciai per referendumus. Taip kad nereikia musu gazdinti su butu, namu pardavimais. O juk taip paprasta – galima ir nuomoti, parduoti su tam tikrais reikalavimais. Viskas turi buti grieztose remuose. O gal tie remai tik runkeliams taikomi? Tai kodel neuzbaigiamas zemes grazinimas patiems Lietuvos gyventojams pagal proseneliu paveldejimus? Vadinasi – geriau uzsenieciams, o atsiimti, kas nespejo, ar kam… Skaityti daugiau »

Joma joo

Kad taip ismastyti,vaikysteje reikejo nukristi nuo „sepos”.Lansdedules minciu tesinys!

tam šilėnui

dar pienas nuo zūbų nenudžiūvo,o kaip postringauja!!!Pasiskaityk istoriją,tu laisvos rinkos šiūkšle!!!

vizitor

randu jau antrą, po Kęstučio Milkeraičio, gerą konkretų straipsnį šia tema. Man irgi kyla įtarimas, kad vyksta kažkokia resovietizacija. Ypač kai paskaičiau net keturis bolševiko A.Paleckio frontininkų straipsnius Karštam Komentare, agituojančius už referendumą. Klausimas ar išvis mes turim teisę į nuosavybę, jei bet kas atėjęs į valdžią sumano ją reketuoti bet kokiais mokesčiais? Atgauni paveldėtą žemę, bet negali jos turėti, nes mokesčiai didinami, jei nesinaudoji taip, kaip tau liepiama, o jei neišgali susimokėti moksečių, tai pirkėjo pasirinkti vėlgi negali. GAila, kad autorius nepaminėjo ir prie referendumo prikabintus Konstitucijos pakeitimus. Ypač to straipsnio, kuris kalba apie tai, kad Konstitucijos keitimui-naikinimui užteks jau ir 1/4 seimo narių parašų. O tai jau tikrai bus bolševikinė pergalė, galutinai sunaikinant mūsų laisves ir teises su… Skaityti daugiau »

beje,

kaži kodėl Vaišvilai neužkliūna atvirai bolševikinis, atvirai pasisakantis prie Nacionalines valstybes Paleckio Frontas, kuris taip „srga” dėl refereDŪMO? 🙂

Zmones

nutare ,kaip jiems gyventi ir surinko parasus ir tuo didziuojasi

vat tokie

per galvas karjeros laiptais, nieko aplink, nei istorijos, nei tevynes, nei garbes, nei morales tik pinigai pries akis. Kaip suo pamate desra, neatsiples kol negaus, taip ir sis ponas pamate eura ir aplink nieks nesvarbu. Tikiuosi ir dedu viltis, kad daugelio sirdyse skamba zodziai: Lietuva, Lietuva – tu mums sventa, Lietuva, Lietuva tu mums – motina. Saunuoliai rinkejai, dar saunesni pasirase, nepabijoje valdziazmogiu ir nepabuge grasinimu.

komunistų biznis

1. užgrobti žemes

2. brangiai parduoti bet kam – rusams, kinams, totoriams, – kurie neturi jokių sentimentų

savininkas

Turiu žemės negaliu susimokėti žemės mokesčio nes neturiu pinigų, esu bedarbis.Mokesčiams aiškinu, o jie juokiasi – sako, tai parduok…Veltui atiduoti nesinori, daug savo laiku investuota, keičiant paskirtį ir kt.Žodžiu moku mokesčius, skolinuosi ir vieni nuostoliai.Niekam nereikia niekas neperka.Parduočiau, jei kas pirktų, nors ir užsienietis…

nusizenge

parsidaveliai bus pastatyti I vieta laisvi rinkimai partiju gaujas paleisti nusikalteliai I kalejima uzimantys vadovo paraigybe bet kuriam lygi prasikaltus visiems laikams eilinis darbininkas ir daug kitu dalyku

...fui

Kiekvieno subingalvioi nesinori ir komentuoti, ypač kai rašliavos kurpiamos Užkalnio stiliumi.

Kritikas Pikčiurna

Tas šlykštukas ir spekuliantas iš LLRI nori įtikinti, kad Jūs, Lietuvos žmonės, iš vargo, kurį dirbtinai sudarė „atstovaujamoji valdžia” kartu su LLRI įkvėpėjais, turite teisę parduoti ne tik savo Tėvynės teritoriją sklypais, kas prieštarauja Konstitucijai ir piliečio Priesaikai, bet ir savo tėvus bei vaikus – juk prekyba žmonėmis yra pats pelningiausias biznis. Pelningesnis net už kvaišalus ir ginklus bei karą! Kodėl to nedarote? Blauzdos per skystos? Ne taip. kaip iš užsienio finansuojamas LLRI? Valdantis „elitas” jau tai seniai daro – parduotas pajėgiausias trečdalis Tautos! Beliko išparduoti dėl to dirvonuojančias žemes, nes nieko kito pardavinėti nebeliko. Tada ir dar dirbantys žemdirbiai, neatlaikę spekuliantų gundymų, supirkimo kainų dempingo bei nuolat didinamos mokesčių naštos, parduos šiandien dar dirbamas žemes. Galėsite misti doleriais ir… Skaityti daugiau »

sudomino -

is kokiu lesu issilaiko tie laisvi rinkieciai? Is verslo ar is mokesciu moketoju? Jei is mokesciu moketoju, tada viskas aisku- kieno vezime sedi (valdzios)to ir giesme giedi. Pasivadine ,,privacia” istaiga, jie tik ,,patarineja”?! Daugumoje institutui vadovavo ir vadovauja liberalai (buvusiu tarpe ir Simasius). Silenas baige Connecticut Wesleyan University, kuriame studijuoja tik apie 3 tukst. studentu… Middletown miestuke su 47 tukst. gyventoju! Stai cia tai pasiekimas! Vadovauja Lietuvai ir jos protams. 30 m. tapo LLiberalu sajudzio nariu. Apie ka kalba- ziurekite, kas okupuoja valdzia ir zmoniu mintis.-Liberastai!

Ale

tikrų tikriausias laisvos (be taisyklių) rinkos riteris. Tokiams beliktų gal tik tėvą ir motiną parduoti…

Šilini

sulyginai gerbiamo Šustausko kelnių „turinį” su nuosavu purvinu pirštu. Ateis laikas ir tamysta būsi nušluotas.

Prisišauks

tokie šilėnai, šimašiai, masiuliai Maidano.

fui

koks straipsnis. a, tai tas gražus berniukas šitaip rašo? Jam garbės tikrai nedaro.

šaunuoliui

tam mes ir renkame valžią, gerai pamokame pinigais, kad puikius įstatymus išleistų, tokius, kurie sudarytų sąlygas Lietuvos piliečiams gerai įsikurti Lietuvoje: statyti savo nuosavoje žemėje namus(dabar toks draudimas yra labiau negu keistas), skatinti mažesnių ekologiškų ūkių kūrimąsi(kurti programas paramai iš ES fondų gauti), visa kaip stengtis mūsų žemę daryti ir naudinga, ir rekreacine…Poilsiaviečių gamtoje kūrimas, į kurias sulėktų visos Europos pavargę nuo civilizacijos žmonės, avių ūkio išplėtimas, ožkų ir t.t. O dabar jokių planų mums nepateikia mūsų „profesionali” , geras algas gaunanti valdžia, pavyzdžiui, o kas bus po to galimo mūsų žemių supirkimo? Ką veiks tie supirkėjai čia? Ką augins? Kokios bus kvotos? Gal nieko neveiks, tik žiūrės, kaip kuo brangiau vėl parduoti, gal lauks, kol Turkija taps ES nare,… Skaityti daugiau »

Ele

Šilini, parduok savo įstaigos peroksidines vainilines pijokes, kol dar jų nepatvirtino referendumu, nes tavo laisvosios įrangos institutas tikrai nusipelno kuo greičiau bankrutuoti, nes prastas „direktorius” esi. O kas liečia dėl Lietuvos žemės, tai esi nevėkšla parduodamas tėvą ir motiną su jų žeme.

Mix

Žemė negali būti preke! Per tokius „institutus” jau visą ką norima paversti preke.

sigitas

Pries tai buvo tokia ponia Rura Vainiene dabar sis ponaitis….Ka jis cia paisto tai vienas dalykas kitas idomu ar jis turi savo nuomone ar ne?Kaip zmogus sakyti kaip pilietis nesivercia liezuvis nes tie kurie parduoda uz pinigus nesvarbu ka ar savo kuna ar ivaizdi verti vien tik gailescio…Kita vertus laisva rinka turi ir privalumu zmones dar nera visai nustumti i siukslyna todel ir taikstosi su tokiais ekspertais ir zmogais kurie vardan pinigu padarytu bet ka…Bet kaip sakoma for a time…

nu akurat

toks grazus bernelis, o jau kai pasneka, tai tkras trecias brolelis. a bent jau gerai sitokiems moka? ar uz kelis grasius parsiduoda?

Tomas

Aš didžiuojuosi-parašai surinkti.

TIKRAS

Tikras LIBERASTAS debilas sulygino Lietuvos žemę su batais-ČIABATAS ir tiek.

be komentaru

tokia istaiga kaip laisvosios rinkos institutas is viso neturetu egzistuoti- tai liberastu sutves tribuna tautos smegenims plauti.

Arvydas

„Jų idėjos ir mintys yra tos pačios: „Žmogus yra kvailas. Mes nuspręsime už jį“. – Puiki citata. Kubiliaus.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top