Iš propagandos frontų: profsąjungų protestas išprovokuos Rusijos hibridinį karą prieš Lietuvą

Notarų rūmų atstovas spaudai prognozuoja Lietuvai Rusijos agresiją pagal „pamišusio Ivano“ scenarijų

faktai.lt

Lietuvos notarų rūmų pranešimų spaudai rašinėtojas Aleksandras Matonis, kurį Lietuvos bulvarinė žiniasklaida, nežinia dėl kokių priežasčių, vadina „gynybos ekspertu“, teigia, jog Lietuvos profsąjungų nepritarimas naujam socialiniam modeliui gali išprovokuoti riboto masto Rusijos agresiją prieš Lietuvą pagal „pamišusio Ivano“ scenarijų.

Tokias išvadas Notarų rūmų atstovas spaudai daro remdamasis pokalbiu su patikimu anoniminiu šaltiniu, kurį atpasakoja portalas lrytas.lt.

Pasak to patikimo anoniminio šaltinio (kuris, tikėtina, įsikūręs Vilniuje esančioje Vytenio gatvėje), dideli protestuojančių žmonių sambūriai ir juose išprovokuotos riaušės gali tapti pretekstu Rusijos Federacijai „padėti“ krizės apimtai šaliai įvedant karinius vienetus ir atkuriant „konstitucinę tvarką“, „apsaugant tėvynainius“.“

Remdamasis tuo patikimu anoniminiu šaltiniu, bulvarinės žiniasklaidos „ekspertu“ vadinamas pranešimų spaudai rašinėtojas Aleksandras konstatuoja, kad „riboto masto agresija prieš vieną NATO valstybių yra įmanoma“.

Cituodamas neįvardytus „kariuomenės analitikus“, atstovas spaudai teigia, kad įmanomas „pamišusio Ivano“ arba „pasiklydusio pulkininko“ scenarijus.

Pagal jį, kilus riaušėms arba kitokiems išprovokuotiems neramumams kurioje nors Baltijos šalių, pvz., rajone, kuriame susitelkusi tautinių mažumų bendruomenė, jai į pagalbą per sieną iš kitos valstybės gali atskubėti kokia nors vadovybei tariamai nepaklususi karinė grupuotė su sunkiąja ginkluote ir atsargomis“, – savo įžvalgomis dalijasi Aleksandras, kurį bendrovė „Teo LT“ šią vasarą už neįvardijamą pinigų sumą buvo pasamdžiusi šviesti Lietuvos visuomenę apie propagandą.

Notarų rūmų pranešimų spaudai skelbėjas Aleksandras teigia, kad tokiu atveju situacija taptų panaši į tą, kurią šiandien matome Ukrainoje.

„Nuo jos, išsaugodama neutralumą, kitos valstybės valdžia formaliai atsiribotų, tačiau faktiškai teiktų jai slaptą paramą taip užtvindydama regioną nelegalia ginkluote ir kovotojais, kaip kad atsitiko Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ atveju. O besitęsiantis paribio konfliktas, ypač jei jame dalyvautų etninių grupių atstovai, galiausiai sudarytų pagrindą „užtikrinti tėvynainių saugumą“ ir įvesti didesnes pajėgas, o kartu įtraukti tarptautinę bendruomenę į nesibaigiančią derybų ir apgaulingos diplomatijos karuselę“, – Vangos stiliumi įvykius analizuoja atstovas spaudai.

Savo prognozėse Notarų rūmų Aleksandras nepaaiškina, ar ketvirtadienį Vilniuje profsąjungų organizuoti mitingai buvo pakankamas pretekstas Rusijos Federacijai panaudoti „pamišusio Ivano“ scenarijų.

Aleksandras taip pat nepaaiškina, ar skelbdamas tokias analizes jis pats nėra pamišęs Lioša.

Tačiau jo įžvalgos buvo įvertintos. Vienas iš Aleksandro tyrimą perskaičiusių skaitytojų parašė: „Supratau: bet kokios teisinės-demokratinės visuomenės apraiškos Lietuvoje yra Kremliaus agresijos planas“.

Notarų rūmų atstovas spaudai, bulvarinės žiniasklaidos vadinamas „gynybos ekspertu“, į šį skaitytojo komentarą nesureagavo.

faktai.lt

* * *

Šaltinis: lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top