Iš propagandos frontų. Šiauliuose teisiama Neringos Venckienės suburta gauja: 11 jos šnipų sekė advokatus, teisėjus, Milinių šeimą

Be komentarų.

Alvydas Januševičius | 15min.lt

Šiaulių apygardos teisme išgalvotos pedofilijos „garliavinių“ byla atidėta dėl dviejų priežasčių. Neatvyko vienas iš vienuolikos kaltinamųjų. O taip pat – daugumos kaltinamųjų advokatai nesusipažino su bylos medžiaga.

Byla, kurioje teisiama vadinama JAV pasislėpusios Neringos Venckienės suburta gauja, nebuvo pradėta nagrinėti – teismo posėdis atidėtas iki vasario 1 dienos.

N.Venckienės gauja dar kitaip vadinama „violetinių“ arba „garliavinių“ klanu.

Vienuolikos asmenų grupė įtariama Kaune sekusi advokatus, teisėjus, antstolius, buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto Milinių šeimą. Neteisėtai rinko apie juos informaciją.

Klanas buvo suformuotas tuomet, kai neva nuo pedofilų nukentėjusią mažametę mergaitę teismas nusprendė grąžinti motinai Laimutei Stankūnaitei.

Šiai grupei, įtariama, vadovavo JAV besislapstanti buvusi Kauno apygardos teismo teisėja N.Venckienė, taip pat jos teta Audronė Skučienė.

Į teisiamųjų suolą sėdo 11 asmenų: Audronė Skučienė, Renaldas Ščiglinskas, Gintaras Banaitis, Violeta Banaitienė, Andrejus Lobovas, Darius Kaminickas, Rimantas Stanislavas Rimkevičius, Gediminas Aidukas, Tatjana Boroves, Raminta Baltuškienė ir Vitalijus Keršis.

V.Keršis į teismo salę atvyko paslėpęs veidą ir lydimas pareigūnų. Jis vienintelis išsižadėjo N.Venckienės apžavų ir išdavė savo klano veikėjus.

Jis pirmasis papasakojo, kad tokia gauja egzistuoja, kaip ji veikia. Pateikė raštą, kuriame sudėlioti kai kurie nurodymai klano nariams.

Advokatai paskirti per vėlai

Teismo posėdyje teisėjų kolegija pasiteiravo, ar visi vienuolika kaltinamųjų atvyko į posėdį. Teismas pasigedo R.Ščiglinsko. Jis neatvyko nenurodęs priežasties. Prokurorai pareiškė norą, kad šis kaltinamasis į kitą posėdį būtų atvesdintas. Teismas prašymą patenkino.


Renaldas Ščiglinskas (E. Ovčarenko nuotr., 15min.lt)

Taip pat teismo posėdis atidėtas dėl to, kad dauguma advokatų nesusipažino su bylos medžiaga, kuri sudaro 33 tomus.

Kaltinamųjų advokatus per vėlai paskyrė Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Kauno skyrius.

Tai buvo padaryta tik gruodžio pradžioje. Medžiagą advokatai gavo dar po dienos ar dviejų. Kai kurie advokatai susipažinę tik su dalimi bylos.

Teismas, prieš atidėdamas posėdį, dar aptarė kaltinamosios Audronės Skučienės buto pardavimo klausimą. Butas buvo areštuotas, kai šis jau buvo parduotas. Teismas areštą panaikino.

A.Skučienė teigia, kad pardavė butą dėl to, jog jos sūnus susirgo onkologine liga. Taip pat A.Skučienė prašė, kad gruodžio pabaigoje ir sausio pradžioje leistų jai išvykti į Vokietiją pas sūnų. Teismas patenkino kaltinamosios prašymą išvykti į Vokietiją jos nurodytu laiku.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
51 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
51
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top