Iš propagandos frontų. Visuotinis progresas neaplenks ir atokių Lietuvos kampelių

Be komentarų.

* * *

„LL investicijos“ gręš žvalgomąjį gręžinį prie Stemplių kaimo

Miglė Juškytė | respublika.lt

Lietuvos naftos bendrovė „LL investicijos“, kurios 50 proc. akcijų valdo amerikiečių bendrovė „Chevron“, netrukus pradės žvalgomąjį gręžimą prie Stemplių kaimo Šilutės rajone. Vietos bendruomenei šiandien surengta atvirų durų diena.

Tai yra pirmasis gręžinys, įrengtas tuomet, kai „Chevron“ pernai spalį įsigijo dalį „LL investicijų“ akcijų. Gręžimo duomenys padės geologams geriau išanalizuoti vietovės geologines struktūras. Planuojama gręžti iki kambro smiltainių, glūdinčių dviejų tūkstančių metrų gylyje.

Šiandien „LL investicijos“ ir „Chevron“ pakvietė vietos bendruomenę paminėti šio svarbaus įvykio ir dalyvauti gręžinio pristatymo šventėje. Susirinkę Stemplių gyventojai dalyvavo ekskursijoje po gręžinio aikštelę ir galėjo akis į akį pasikalbėti su geologais, sulaukti atsakymų į rūpimus klausimus.

„Šio gręžinio atidarymas – tai įrodymas, kad ir maži atokūs Lietuvos kaimeliai gali būti visuotinio šalies progreso dalis, prisidedanti prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės sustiprinimo“, – sveikindamas Stemplių bendruomenę sakė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

„Kad ir kur būtume, geri santykiai su vietos bendruomene mums yra ypač svarbūs. Sujungę „Chevron“ technologijas, saugumo ir aplinkosaugos standartus su „LL investicijų“ patirtimi Lietuvoje, galėsime geriausiai padėti Lietuvai atskleisti požemiuose glūdinčių energijos išteklių potencialą“, – sakė bendrovės „Chevron Lietuva“ generalinis direktorius Žilberas Ankenbaueris (Gilbert Ankenbauer).

„LL investicijos“ yra Lietuvos naftos bendrovė, įkurta 2006 m. Nuo 2007 m. rugsėjo 5 d. bendrovei yra suteikta licencija naudoti angliavandenilių išteklius perspektyviame 2400 kvadratinių kilometrų Rietavo plote. „LL investicijas“ lygiomis teisėmis valdo Lietuvos įmonė „TAN Oil“ ir amerikiečių kompanija „Chevron Global Energy“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top