Išeitis? Suomių pasiūlymas jaunimui: pigus būstas mainais į senelių priežiūrą

15min.lt

Jaunuoliams, norintiems gyventi savarankiškai ir atskirai nuo tėvų, Suomijos sostinė toli gražu nėra pati geriausia vieta. Nuomos kainos čia itin aukštos, o į pigesnį, savivaldybėms priklausantį būstą pretenduoja aibė kandidatų. Vis dėlto egzistuoja viena neįprasta išeitis – būstas senelių namuose mainais į senjorų priežiūrą, rašo naujienų svetainė cnn.com.

Helsinkio miesto savivaldybės bandomasis projektas pradėtas įgyvendinti šią savaitę ir suteikia teisę jaunesniems negu 25 metų jaunuoliams pigiai nuomotis pastogę vienose senelių globos namuose metus laiko.

Tiesa, gyvendami šiuos namuose jaunuoliai per savaitę privalo skirti nuo trijų iki penkių valandų savo laisvo laiko senelių priežiūrai.

Helsinkio miesto jaunimo reikalų departamento atstovas Mikis Mielonenas sako, kad šio projekto pagrindinė misija – suteikti jaunimui būstą už prieinamą kainą ir padėti įsitvirtinti. Maža to, kartu naudą gautų ir senjorai.

„Suomijoje egzistuoja stipri tradicija jauniems žmonėms išsikraustyti iš tėvų namų anksti, dažniausiai kai sukanka 18 metų. Tačiau dabar, dėl būsto išlaidų, jaunimas nepriklausomybę įgija vis vėliau ir vėliau“, – paaiškino M.Mielonenas.

Įkvėpimo šiam projektui suomiai sėmėsi iš Nyderlandų Deventerio miesto. Jame būstas senelių namuose siūlomas universiteto studentams ir tokiu būdu yra skatinamas jaunimo ir senjorų bendravimas.

Pastaraisiais metais Helsinkio gyventojų skaičius sparčiai augo. Nekilnojamojo turto rinką tirianti interneto svetainė „Global Property Guide“ Helsinkį įvardija kaip 16 pagal nuomos brangumą miestą pasaulyje, lenkiantį net Ženevą, Romą ir Niujorką.

Už nuomą Helsinkio senelių namuose per mėnesį tektų sumokėti 250 Eur, o tai tik trečdalis vidutinės studio tipo apartamentų mėnesio nuomos kainos mieste.

Visi naujosios būsto programos dalyviai nori praleisti ne tik daugiau valandų su senjorais, negu yra reikalaujama, bet ir giria naująjį savivaldybės pasiūlymą.

Jie (senjorai) turi tiek daug patirties. Gerbiu, kai jie man nori papasakoti kokias nors istorijas“, – sakė vienas iš būsto programos dalyvių.

„Manau, kad Suomijoje gajus stereotipas, kad jauni žmones nemėgsta senų ir atvirkščiai. Bet manau, kad šį stereotipą mes sutriuškinsime“, – įsitikinęs M.Mielonenas.​

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top