Išleista disidentės, vienuolės Felicijos Nijolės Sadūnaitės knyga „Skubėkime daryti gera”

laikmetis.lt

Krikščioniškos pagalbos labdaros ir paramos fondas „Donum” pradeda leisti naują knygų seriją „Pergalės ženklas”, kuri skirta 1940 – 1990 m. Lietuvos istorijai ir Nepriklausomybės kovai atminti, pristatanti ginkluotojo ir neginkluotojo pasipriešinimo dalyvius, kurie visomis išgalėmis kovojo prieš totalitarinio blogio apraiškas ir siekė atkurti Lietuvos laisvę. Laisvės premijos laureatės, disidentės, sesers Felicijos Nijolės Sadūnaitės knyga „Skubėkime daryti gera” yra pirmasis šios serijos leidinys.

Pirmoji sesers Felicijos Nijolės Sadūnaitės atsiminimų knyga – „KGB akiratyje“ – buvo išleista 1985 metais Čikagoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Ten pat, už Atlanto, pasaulį išvysti buvo lemta ir 1987 m. parašytai antrajai knygai „Gerojo Dievo globoje“. 1991 m. kiekviena iš jų atskirai pasirodė ir Lietuvoje. Abi knygos 1998 m. buvo sujungtos į vieną ir išleistos pavadinimu „Skubėkime daryti gera“.

Skaitytojo rankose – antrasis pataisytas ir papildytas pastarosios knygos leidimas, pernelyg nenutolęs nuo pirmosios publikacijos: išlaikytas Loretos Paulavičiūtės parengimas, darnūs tekstų teminiai bei stilistiniai sąskambiai; išsaugoti ir vėl pateikiami Vido Spenglos įvadas ir skyrių įvadiniai paaiškinimai, laiko tėkmėje nepraradę savosios vertės ar įžvalgos svarumo.

Tas pats bėgantis laikas nusineša vis tolyn sovietinio okupacinio režimo laikotarpio realijas, tuometines aktualijas… Iš kolektyvinės ar individualios atminties dylantys įvykiai, datos, asmenys kai kada atrodo vos beįžiūrimi, o jaunųjų kartų, gimusių sykiu su atkurtąja nepriklausomybe arba po jos – visai nepažinti ir todėl nežinomi.

Taigi, (at)pažinimo dėlei, pirmasis knygos „Skubėkime daryti gera“ leidimas čia papildytas išnašose pateiktais paaiškinimais ir komentarais, kuriuos galima vadinti kontekstiniais: pateikiama ne visa reiškinių faktografija arba ne ištisa asmenų biografija, o tik tos dalys, kurios vienaip ar kitaip siejasi su knygos tekstu, todėl chronologinis išnašų rėmas dažnu atveju apibrėžtas sovietinės okupacijos, Atgimimo ir / ar pirmaisiais atkurtosios nepriklausomybės metais, o temų ar turinio atžvilgiu dominuoja rezistencinė, disidentinė arba – retkarčiais priešingai – prosovietinė, komunistinė veikla.


Kadangi knygos pagrindą sudarantys tekstai rašyti sovietinės okupacijos metais (1983–1987), apie daug ką tebuvo galima prasitarti tik puse lūpų arba visai nutylėti.

Kadangi knygos pagrindą sudarantys tekstai rašyti sovietinės okupacijos metais (1983–1987), apie daug ką tebuvo galima prasitarti tik puse lūpų arba visai nutylėti. Vėliau, ruošiantis pirmąsyk išleisti knygą „Skubėkime daryti gera“, atsiminimai buvo papildyti ir apie tuos anuomet nutylėtus dalykus, o dabartiniame leidinyje minties gija nusidriekia ir per vėlesnius laikus.

Tam tikri gestai šių dienų link matomi autorės pasakojime apie susitikimą su popiežiumi Jonu Pauliumi II; chronologinės juostos tąsa taip pat įmanu laikyti knygos tekstus iliustruojančias ir apie įvykius vaizdžiai bylojančias fotografijas bei penktajame skyriuje pateikiamus įvairiuose šaltiniuose publikuotų pokalbių su seserimi Sadūnaite fragmentus.

Knygos ieškokite knygynuose ir internetinėse parduotuvėse.

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomas Jakutis

Vienykimės, žmonės.
Rinkimai artėja. Valdančiuosius nustumti būtina.

blue yellow zov marinie

….kaip imaaaanoma vienytis su tokiais,Marcinkeviciu derglojanciais,….zmogom.Stai tau ir atsakymas.Su neobolsevikinem isgamom normaliems nepakeliui.P.S…..net pradedu suprast NS nenora su kuo nors vienytis…per daug koktu.

stasys

rimta reikalą dėstai , T. Jakutis vėl žiūrėk bandys pakviesti stoti į kokia celofano nauja partija .

blue yellow zov marinie

…kad visi butu tokie baisus,kaip Celofanas,but visai neblogai gyvent…Bet va tokie kakuciai balsuoja uz visokius swarkelius,kalxoznykus,socdomkratus,laiswiecius…..ot cia tai kosmarencyjus….Celofanas nepasisake uz nigerius,kacapus,pyderus,kalbos darkytojus ir t.t. Kodel visi taip baidosi to Celofano…..jie baidosi patys saves ir savo nieksybiu…stai kodel.

Pastabus

Šitas komentaras yra parašytas saugumo agento, trolinančio čia pagal zadaniją iš viršaus.

blue yellow zov marinie

….grupe draugu iskele konspiracine uzduoti….is uz kampo klastingai likviduoti FSB agenta,pod klickoj….pastabus.Ispolnienyjie priviesty neatxodia ot kassy…..

Objektyvas

Nijolė pagerbė Vėgelę. Sinica suklusk.

blue yellow zov marinie

…vakar,per OP TV, Vegele pagerbe Bronius Genzelis.Vegele uz veltui apgyne Genzeli,Ozola…menu ta byla/juokinga/…balsuosiu uz Vegele.Jei eis grybe ir nuoseda….kaip savo ausis jie matys prezidentura,bydlos sitie,raudonosios isperos.Gerai Genzelis pavare….sako,nugalabyjo ta grybe ir teva,ir broli,ir liudininka,kad ji ejo mokslus kgb,o ne zdanovo univerkej..

stasys

čia tu neteisus , Vėgėlė kol kas tamsus arklėlis ir balai žino kas jį judiną . Prisimink A.Juozatį ? ans tik vėliau parodė jog už kišo visai ne Lietuviškos ausys .

blue yellow zov marinie

…tai kad kol kas matyt tik galimai …grybe,nuoseda ir Vegele.Tapkius lyg ir kaupiasi da kitiems rinkimams/apsikakos galutinai per tiek laiko/…..taigi,namatau jokiu kitokiu realiu kandidatu…mazai laiko liko kam nors istraukt ,kaip kiski is cilindro da kazka….jo paprasciausiai nera.

Pastabus

Šitas komentaras yra parašytas saugumo agento, trolinančio čia pagal zadaniją iš viršaus.

blue yellow zov marinie

…pastabus per daug pastebi.Nuzudyt…cieriez poviesanyjie…

stasys

ir gero ir blogo pas ta asmenį sočiai būta atlikto gyvenime , kontraversiška asmenybė, apie paminklą net nesvarstyčiau . Na knygos į lentyną mados reikalas , tik vargiai kas jas skaito .

blue yellow zov marinie

…kame,Stasel,matai kontraversija Sadunaites veikloje…..Vat sita asmenybe tai tikrai galetu vadintis Lietuvos sazine…sventesnio zmogaus nerasi musu asaru pakalnej.Butu gera prezidente,tarp kitko.Ale neitu i ta meslyna ne uz ka….o gaila.

stasys

mano atsakymas tau nepatiktu .

Pastabus

Šitas komentaras yra parašytas saugumo agento, trolinančio čia pagal zadaniją iš viršaus.

blue yellow zov marinie

..FSB agentas …pastabus….turi buti pavaisintas novicioku niemiedliaaaa.

Al.

Nepatiko, kad viešai paklausė ,,kur mergaitė” ?

stasys

užduotas klausimas Seime ne naujiena , tokiu asmenų ten yra buvę ir ju ateityje bus , duoklė demokratijai ir nepatenkintai liaudžiai . Ten kur vėjas pučia ..visada tokį asmenį atpučia. Populizmas dievobaimingam žmogui tikrai ne prie veido , o kad jo jos gyvenime daug kaip man tai faktas . Nebūtu mergaitės kas kitka ..ar gi yra skirtumo .

blue yellow zov marinie

….opomnyyys,Stasel,….poka nie pozdno……

stasys

jau vėlų , kvailį tik grabas išlygins ..

blue yellow zov marinie

….savikritika sveikintina,ale kam taip ziauriai……

Al.

Tai noras sužinoti ar gyva Deimantė yra populizmas ? Jau mums nė to negalima ?

stasys

Al. … ar užteks mano žodžio jog gyva ir sveika ? 🙂

blue yellow zov marinie

is kur info tokia…..ar tuei aiskiaregis,jei net grybe sake..nezinau…

dėl trolio-agento “štazio”

raginimai ignoruoti portalo šiukšlę yra ne visai protingi. su komiteto agentu tikrai nereikia diskutuoti, nes taip sudaroma regimybė, jog diskutuojama su piliečiu turinčiu nuomonę. įsikalkite į naivias makaules: agentas nuomonės neturi – jis turi užduotį. “ignoruodami” agento šikimą, tikslo nepasiektumėte, o agento darbovietė tikslą pasiektų. nes saugumiečiai pasiųsdami “štazį” trolinti šiame portale turi ne vieną tikslą o du: arba trukdyti piliečiams diskutuoti režimui pavojingomis temomis, arba gadinti portalo reputaciją, atbaidinėti naujus skaitytojus portalą marginalizuojant, nes nauji skaitytojai neraukia kas toks per diegas tas “štazis”. tokios situacijos nebūtų, jeigu redakcija, adminas “agentą” nuosekliai trintų be paaiškinimų ir kitų ceremonijų, nesvarbu net jeigu tas rašytų visiškai nekaltus dalykėlius. nes per proxy įrangą rašančio agento automatiškai blokuoti neįmanoma. saugumo kompiuteriai kiekvienam agento “komentarui”… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…visi visi…stokit i neostazi……karsim kacapuasus…baltus ir pukuotus….zo,bus labai linksma.

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top