Ispanijos parlamentas priėmė įstatymo projektą, leidžiantį paaugliams teisiškai „keisti savo lytį.“
Šis kontraversiškas įstatymas leis kiekvienam, kuriam sukako 16 ar daugiau metų, keisti lytį savo tapatybės kortelėje. Kai kuriais atvejais šis įstatymas bus taikomas net ir tik 12 metų sulaukusiems vaikams.
Pasak BBC pranešimo, teisinis dokumentas, priimtas gruodžio 22 dieną 188 balsais prieš 150, dabar turės būti patvirtintas Senate.
Kairiojo sparno Podemos partija, įeinanti į Ispanijos valdančiąją koaliciją, buvo šio translytiškumo įstatymo varomoji jėga. Podemos partijos Lygybės ministrė Irene Montero sakė, kad šis teisinis dokumentas „depatologizuoja“ dėl lyties sutrikusius asmenis ir garantuoja jiems jų „teises.“
Montero tvirtino, kad [t]rans moterys yra moterys ir kaltino įstatymo kritikus „transfobija.“
Iki šiol besikreipiantiems dėl teisinio lyties pakeitimo turėjo būti mediciniškai diagnozuota „lyties disforija“ ir pateikti įrodymai, kad bent dvejus metus asmuo gavo hormoninį gydymą. Nepilnamečiams, norintiems kreiptis dėl lyties keitimo, reikėjo ir teisminio patvirtinimo.
Naujasis įstatymas buvo plačiai kritikuojamas ne tik krikščionių bei konservatorių, bet taip pat ir dalies Ispanijos feminisčių judėjimo.
„Kai socialinei lyčiai yra užtvirtinama pirmenybė biologinės lyties atžvilgiu, man tai neatrodo progresyvus žingsnis, atrodo, kad tai žingsnis atgal,“ – sakė Carmen Calvo, buvusi ministro pirmininko pavaduotoja iš Socialistų partijos, pridurdama, kad „Valstybė turi duoti atsakymus translyčiams žmonėms, bet socialinė lytis nėra nei savanoriška, nei pasirenkama.“
Naujojo įstatymo kritikai kalbėjo, kad jis gali kelti grėsmę moterų saugumui tai atvejais, kai leis biologiniams vyrams, besiidentifikuojantiems kaip moterys, reikalauti perkėlimo į moterų kalėjimus ar dalyvavimo moterų sporte.
Ispanija nėra vienintelė Europos šalis, kuri šiemet įsivedė lyties „saviidentifikacijos“ įstatymą. Kitos šalys jau priėmė panašius įstatymus, leidžiančius teisiškai „keisti lytį“ net nepilnamečiams, tarp jų Danija, Norvegija, Airija, Portugalija, Šveicarija, Vokietija ir Škotija.
Translytiškumo įstatymų stūmimą tęsia kairiojo sparno politikai ir LGBT aktyvistai, nors faktai rodo, kad auga skaičius „grįžtančiųjų iš tranzito“ (angl. detransitioners) asmenų, besigailinčių dėl gautų hormoninių intervencijų ir operacijų, sukėlusių neatitaisomą žalą jų kūnams ir protams.
Šaltinis: lifesitenews.com