Ispanijos ir Lenkijos dešinieji: kai kurie konservatoriai laikosi kairiųjų liberalų darbotvarkės

laikmetis.lt

Lenkijos partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczyńskis (Jaroslavas Kačynskis) ir Ispanijos partijos „Vox“ lyderis Santiago Abascalis (Santjagas Abaskalis) pirmadienį Europos Parlamente aptarė glaudų savo partijų bendradarbiavimą Europos konservatorių ir reformistų (ECR) frakcijoje. J. Kaczyńskis taip pat noriai aptarė karą Ukrainoje.

Po susitikimo PiS atstovas spaudai pranešė, kad S. Abascalis ne tik kritikavo Rusiją, bet ir pasisakė už visišką Ukrainos teritorinį vientisumą; jis sakė, kad tik Ukraina gali priimti sprendimus, kada ir kaip užbaigti karą, nesikišant jokiems išorės veiksniams. Abu vadovai taip pat aptarė migracijos ir geresnės ES sienų apsaugos klausimus.

Savaitgalį EP narys Hermannas Tertschas (Ermanas Tertskas) iš „Vox“ kalbėjo konferencijoje „Kultūrų susidūrimas ES“, kurią surengė Lenkijos europarlamentaras Patrykas Jaki (Patrikas Jakis). Kalbėdamas H. Tertschas palankiai įvertino neseniai Italijoje pasiektą G. Meloni ir Švedijos demokratų sėkmę rinkimuose ir tikino, kad jie darys spaudimą Europos Komisijai keisti kursą.

Tertschas apgailestavo, kad kai kurie politikai iš partijų, kurios save vadina konservatyviomis, laikosi kairiųjų liberalų darbotvarkės. Pasak jo, šis „netikros vėliavos“ politikos pavyzdys yra Europos tragedija, nes Europos pagrindinė srovė iš esmės tapo socialistinė ir marksistinė.

H. Tertscho nuomonę apie konservatorius, perimančius kairiųjų darbotvarkę, jau seniai kartojo Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Vengrijos premjeras kritikavo Europos liaudies partiją (ELP), tariamai centro dešiniųjų partijų koaliciją EP, dėl to, kad ji atsisakė savo vertybių migracijos, tradicijų ir krikščionybės klausimais. V. Orbanas 2020 m. pasitraukė iš ELP aljanso po to, kai jos vadovybė pagrasino pašalinti jo partiją „Fidesz“.

Europarlamentaras iš „Vox“ turėjo aiškią žinutę dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, sakydamas, kad ji keičia daugelio šalių požiūrį į dabar ES dominuojantį Vokietijos ir Prancūzijos vaidmenį. Be to, jo nuomone, Ukrainos būklė padėjo Europos žmonėms suvokti tautiškumo ir suverenumo svarbą ir paskatino piliečius pradėti teikti prioritetą savo šalių gynybai.

Tertschas buvo įsitikinęs, kad Paryžius ir Berlynas pernelyg noriai būtų sutikę, kad Ukraina žlugtų per kelias dienas ir jie galėtų tęsti savo planus dėl ES, tačiau ukrainiečiai užkirto tam kelią.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Veleris
Skaitytojas

Tie seni rusofilai su savo kirilica labai kenkia šio portalo reputacijai.

Transkripcija (transkribcija)

„Jaroslawas Kaczyńskis (Jaroslavas Kačynskis) ir Ispanijos partijos „Vox“ lyderis Santiago Abascalis (Santjagas Abaskalis)“
Ei, vaikai, prie „Vox“ pamiršote skliaustuose parašyti „Voks“ 🙂 Ir beje, nenustebčiau, jei koks tarybinis diedelis pasakytų „Voch“ 🙂

Transkripcija (transkribcija)

„EP narys Hermannas Tertschas (Ermanas Tertskas)…“
Vaikai vaikai, tik sarmatą darot.

20bet

Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top