Italijos vyskupija uždega žalią šviesą „transmoters“ vyrišku vardu Sutvirtinimo sakramentui

Vyskupijos Kurija įpareigojo parapijos kleboną suteikti Sutvirtinimo sakramentą asmeniui nauju vardu, bet į registracijos knygą įrašyti prigimtinį krikšto vardą, apačioje įrašant civilinio teismo nuosprendžio datą ir protokolo numerį, patvirtinantį lyties pakeitimą.

Turinas, Italija. Italijos vyskupija leido translytei moteriai gauti Sutvirtinimo sakramentą vardu, atitinkančiu jos naująją „lytį“.

Gavęs prašymą suteikti Sutvirtinimo sakramentą moteriai, kuriai buvo atlikta „lyties keitimo“ operacija ir kuri dabar save identifikuoja kaip „vyrą“, Don Antonio Borio, Turino vyskupijos Šv. Pranciškaus Stigmų parapijos klebonas, kreipėsi patarimo į. vyskupijos Kuriją. Kaip rašo dienraštis Daily Compass, Kurija jam nurodė „suteikti Sutvirtinimo sakramentą asmeniui nauju vardu, bet registracijos knygoje įrašyti prigimtinį krikšto vardą, apačioje įrašant civilinio teismo sprendimo datą ir protokolo numerį, patvirtinantį seksualinio statuso pakeitimą“.

Daily Compass pranešė, kad Borio jiems atsakė, kad „jis nežino, ar teiks Sakramento šventinimus tokiomis sąlygomis“. Ši istorija sklandė tarp vietinių naujienų ir kėlė diskusijas.

Priešingai Turino vyskupijos ryžtui, Jungtinėse Valstijose 2021 m. liepos mėn. vyskupas John Doerfler iš Marquette vyskupijos išleido ilgą pastoracinę instrukciją dėl sakramentų teikimo tiems, kurie save laiko homoseksualiais ar translyčiais asmenimis.

Marquette vyskupija nurodė, kad „asmuo, kuris viešai save identifikuoja kitaip nei jo biologinė lytis arba bandė „pakeisti lytį“, negali būti pakrikštytas, gauti Sutvirtinimo sakramentą ar gauti Komuniją Bažnyčioje, nebent asmuo atgailavo. Atgaila nereikalauja atkeisti fizinių kūno pokyčių, kuriuos žmogus patyrė.“

Aiškindama nurodymą vyskupija pareiškė: „Seksualinės tapatybės neatitikimo patyrimas nėra nuodėmingas, jei jis kyla ne iš asmens laisvos valios, ir netrukdys krikščioniškajai iniciacijai. Tačiau apgalvotas, laisvai pasirinktas ir aiškiai demonstruojamas elgesys, siekiantis iš naujo apibrėžti savo lytį, yra tokia kliūtis.“

Nors Sutvirtinimo sakramento teisėtumui neturėtų įtakos tai, kad jį gauti priimtas translytis asmuo, bet tokiomis aplinkybėmis teikti Sutvirtinimo sakramentą be reikiamos atgailos būtų šventvagiška ir skandalinga. Taip pat kyla klausimas, ar tai nesustiprins postūmio tiems, kuriems buvo bandyta „pakeisti lytį“ (dabar tai dažnai vadinama „socialinės lyties patvirtinimo operacija“), siekti, kad jiems būtų leidžiama gauti Santuokos ir Kunigystės šventinimus, o tokiais atvejais sakramento pagrįstumas. būtų paverstas niekais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top