J.E.Hagit Ben-Yaakov. Nesąžininga „Hamas“ kova, arba tyla teroro grėsmės akivaizdoje (atsakymas K.Girniui)

Skelbiame nepaprastosios ir įgaliotosios Izraelio ambasadorės Latvijai ir Lietuvai J. E. Hagit Ben-Yaakov atsakymą Kęstučiui Girniui.

DELFI.lt

Ne Izraelis pasirinko dabartinę operaciją Gazoje. Ne vieną kartą Izraelis veikė ar susilaikė nuo veiksmų norėdamas išvengti konfrontacijos. Kitaip nei Izraelis, „Hamas“ akivaizdžiai nuolatos veikė, norėdamas įaitrinti situaciją ir pratęsti karo veiksmus.

Šiandien daugiau nei 70 proc. Izraelio gyventojų yra nuolatos atakuojami raketų, paleistų „Hamas“ ir islamistų džihadistų grupuočių iš Gazos ruožo. Daugiau nei 2500 raketų yra nukreiptos prieš civilius gyventojus: vaikus, moteris, senolius. Izraelis, kaip ir visos šalys, turi teisę apsiginti ir yra įpareigotas ryžtingai veikti, kai puolami jo gyventojai.

Nuostoliai Gazos ruože iš tiesų kelia liūdesį: tarp nukautų šimtų teroristų per daug civilių aukų. Lengva užjausti Gazos civilius gyventojus. Niekas nenori matyti taip nukentėjusių nekaltų civilių. Tokia yra Izraelio pozicija, ir tokią poziciją vieningai palaiko tarptautinė bendruomenė. Tačiau gryna karo veiksmų statistika neatspindi faktų, kuri pusė yra atsakinga už nuostolius.

Tiesa yra tokia: Gazos gyventojai miršta, nes „Hamas“ pasirinko tirštai apgyvendintus centrus įrengti savo raketų, nesirenkant nukreiptų prieš Izraelio civilius, paleidimo platformas. Jos įrengiamos tarp mokyklų (šis faktas buvo atskleistas ir pasmerktas JT šią savaitę), ligoninių ir mečečių, kur laikomi didžiuliai ginklų sandėliai bei patalpos jiems gaminti, o taip pat ir tunelių, vedančių į Izraelio teritoriją, tinklas, tarnaujantis vieninteliam teroristinių atakų tikslui. „Hamas“ įsakė Gazos civiliams nesitraukti iš pavojingų vietų, ir aktyviai juos skatina tapti gyvaisiais skydais.

„Hamas“ apgalvotai renkasi savo piliečius taikiniais, tuos žmones, už kuriuos jie neva kovoja. Tai ne atsitiktinumas: vienas iš pagrindinių „Hamas“ tikslų padaryti civilius palestiniečius taikiniais, sukeliant viso pasaulio atjautą.

„Hamas“ žino, kad nenugalės Izraelio armijos, bet tikisi, kad tarptautinis spaudimas Izraeliui, padės „Hamas“ ateityje viešai paskelbti savo tikslą – sunaikinti Izraelį.

Nežaiskime pagal „Hamas“ taisykles. Atskleiskime „Hamas“ karo nusikaltimus, ką ir liudija jo veiksmai.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Įdomi propoganda

70 proc. Izraelio gyventojų, pastoviai apšaudomi raketų. Leiskite paklausti, kodėl Izraelio civilių aukų per pastarąjį konfliktą tėra 3? Tuo tarpu Palestiniečių pusėje jau virš 1200 iš kurių 70 proc. civilių.

Leiskite paklausti, kodėl yra bombarduojamos Jungtinių tautų mokyklos, Gazos elektrinė, ligoninės ir kiti visuomeniniai pastatai?

“Truth is on the side of the oppressed.” Malcolm X

įdomiai propagandai

o ar žinote, kad Izraelio vyriausybė rūpinasi savo gyventojų apsauga. Tam tikslui 1. Izraelis turi labai efektyvią priešraketinę gynybą, kuri apie 90proc. visų „Hamas“ paleistų raketų numuša beskrendant, t.y. nepasiekus joms tikslo. 2. Izraelyje beveik kiekvienas namas turi įrengtas slėptuves, kurios pastatytos kad atlaikyt raketų smūgius.
„Hamas“ Palestinos gyventojais visai nesirūpina, net gi priešingai- naudojasi jais, kaip skydais. Iš čia ir tokios aukų proporcijos.

Tadas

Visas pasaulis pripažįsta,kad žydai yra okupantai ,jie grobia svetimas žemes ir ten kuria gyvenvietes,todėl palestiniečiai turi pilną teisę gintis,jie kovoja už savo laisvę,žydai pilnai atitinka teroristų sąvoką,tik kažkodėl Europa ir JAV ,bijo jiems taikyti sankcijas,sionizmas jau panašėja su fašizmu.

Skaudu

Gaila auku is abieju pusiu,bet ka mes ,paprasti zmones galim padaryti ? Cia jau Pasaulio galingieji turi suremti galvas ir bandyti isspresti padeti.Kiek teko girdeti-Hamaz isvis nepripazista Izraelio teises egzistuoti.Skaudziausia,kai negali nieko padeti…

Žydai įsiskolino Palestinai

daug lavonų…Įdomu kodėl Palestina kovoja raketomis,kai gali tiesiog gatvėse pilti benziną ar sieros rūgštį ant galvų, kaip atgrąsymo priemonę,o patys po to nusišauti?Žiauru būtų,bet ką daryti,kai užspeičia į kampą?

D.M.

Ambasadorė J.E.Hagit Ben-Yaakov TEISI.Netyčia teko matyti arabų TV, kur trys mažos palestinietės mergytės (gal 4-5 metų) studijoje kalba apie savo „svajones”: „…šaudyti visus, visus Izraelio žydus”. Kiek žinau informacijos, Izraelis dėjo nemenkas pastangas sureguliuoti abiems pusėms konfliktišką gyvenimą Gazos ruože, tačiau „Hamas” tikslas, skelbiant džihadą, nušluoti nuo žemės paviršiaus Izraelį. Alanas Johnsonas: „Jie (žmonės) nežino, kad „Hamas“ 2007 metais įvykdė perversmą, užėmė Gazos ruožą, išvarė iš jo konkuruojančią politinę palestiniečių jėgą „Fatah“, nuo stogų mėtė savo tautiečius palestiniečius ir, pasiskelbę naujais Gazos ruožo valdytojais, pareiškė, jog šią teritoriją naudos kaip bazę Izraeliui sunaikinti”. Sutinku su tais, kurie tiksliai įvardija šį konfliktą – tarp Izraelio ir „Hamas” (o ne tarp Palestinos ir Izraelio), todėl daugeliui lietuviškų žurnalistų reiktų labiau išprusti ir… Skaityti daugiau »

Danguole Tubutiene

Paprastos kontoreles valdininkas, net labai prasomas tulo piliecio, nesiteikia jam pats atsakyti, o tik eilinio istaigos klerko sukurpta atsakyma pasiraso. O cia pati ambasadore-valstybes veidas neprasoma reaguoja rasydama laiska straipsnio autoriu, nors ir labai garbiam. Na, nezinau nezinau??? Persasi isvada, kad kazkas labai labai negerai su valstybes veidu…
Atrodytu – kam tas vargas, juk visi zmogiskai supranta, kad atsako autores pareigos tokios,kad nieko kito nei pasakyti, nei parasyti negali, tik propaganda = melas+manipuliavimas isisenejusiais stereotipais. Bet ka padarysi – toks darbas, gyvent tai reikia. 🙂
Pasirasydami po Kestucio Girniaus straipsniu esancia Peticija, konkreciais veiksmais prisidesite sustabdant nekaltu zmoniu zudyma Gazos ruoze.

D.M.

Atsakymas gerb. Danguolei Tubutienei (2014-07-31 12:57):
„Viena svarbiausių ambasadoriaus pareigų – reprezentuoti savo šalį užsienio valstybėje. Vienas iš būdų tai padaryti – bendravimas spaudos pagalba.”

ere

kas galima palestinoj ,negalima ukrainoj

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top