J. Kaunecko knyga „Prieš visus vėjus“ – testamentas Lietuvai, Dievui ir istorijai

Lietuvos guventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Gegužės 3 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio – Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) viešėjo vyskupas Jonas Kauneckas. Čia buvo pristatyta jo atsiminimų knyga Prieš visus vėjus“.

Garbų svečią pasveikino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys. „Džiaugiamės matydami ir turėdami šiandien galimybę susitikti ir pabendrauti su vyskupu Jonu Kaunecku. Mes tęsiame draugystės ir bendradarbiavimo tradicijas su Lietuvos dvasininkais“ ,- sakė Centro vadovas dr. A. Bubnys.

2022-uosius metus Seimas buvo paskelbęs Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos ir monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais. Pažymint šiuos istorinius metus, LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojai parengė parodą, skirtą LKBK 50-ečiui paminėti.

LGGRTC generalinis direktorius dr. A. Bubnys paminėjo, kad  šiemet Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikai atminti Centro iniciatyva buvo pagamintos ir pakabintos atminimo lentos Simne, Alytaus rajone ir Nemunėlio Radviliškyje, Biržų rajone. Aukotos ir šv. Mišios už LKBK leidėjus ir platintojus. LGGRTC generalinis direktorius dr. A. Bubnys pabrėžė, kad, minint monsinjoro K.Vasiliausko gimimo 100-metį, buvo surengta mokslinė konferencija ir jo atminimui išleistas albumas.

Susitikimo metu vyskupas J. Kauneckas vaizdingai pasakojo apie savo gyvenimo etapus, gilų pėdsaką palikusius žmones, antisovietinę ir ganytojišką veiklą, vyskupystę ir šiuolaikinę Lietuvą. Knyga „Prieš visus vėjus“ pasakoja jo gyvenimo istoriją. Kaip basakojis Trajoniškio vaikas, išbraidžiojęs pagriovius, pamiškes, Pasvalio šlyną, numelioravęs gal pusę Lietuvos, pagaliau tampa kunigu, tikinčių teisėms ginti katalikų komiteto nariu, vėliau – Bažnyčios hierarchu, kuris trims popiežiams spaudė rankas ir laidojo paskutiniuosius Lietuvos partizanus. Tai autentiškas meilės žmogui, Dievui ir Lietuvai liudijimas.

Kai jo paklausė, kas jam yra didžiausi autoritetai, jis atsakė: kunigai Antanas Strazdas, Alfonsas Lipniūnas ir Lietuvos partizanai….

Pažymetina ir tai, kad šios knygos viršelio dailininkė – LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vyriausioji dailinikė Aistė Tarabildienė.

Renginio dalyviai su svečiu vyskupu J. Kaunecku bendra malda pagerbė Tuskulėnų dvaro koplyčioje – kolumbariume palaidotų žmonių atminimą.

Renginį moderavo dr. Vytautas Sinica.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
geriau mažiau

už viską ačiū Kunigui ir Vyskupui , tik ne už pusės Lietuvos melioravimą

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top