J.Varufakis: finansinė parama Graikijai „nesuveiks“

respublika.lt

Buvęs Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Γιάνης Βαρουφάκης) trečiadienį pareiškė, kad naujausias susitarimas dėl šalies finansinės paramos „nesuveiks”. Anot jo, ir kiti derybų dalyviai galvoja panašiai.

„Graikijos finansų ministras kalba daugmaž panašiai”, – sakė J. Varufakis ir pridūrė, kad „Vokietijos finansų ministras Bundestage taip pat prisipažins, kad šis susitarimas nesuveiks”. Apie tai praneša BBC.

„Tarptautinis valiutos fondas kartu su kitais nuleidžia rankas ir baisisi programa, paremta nestabilia skola (…), ir vis dėlto būtent šios programos įgyvendinimo visi siekia”, – teigia buvęs finansų ministras.

J. Varufakis pasitraukė iš derybų atsistatydinęs praėjusį mėnesį – jį pakeitė dabartinis finansų ministras Evklidis Cakalotas (Ευκλείδης Τσακαλώτος).

Trečiadienį Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Αλέξης Τσίπρας) sakė, kad pasirašyta sutartis nutrauks šalyje įsivyravusį ekonominį netikrumą. Ketvirtadienį šalies parlamente turėtų būti sušauktas neeilinis posėdis ir jo metu ratifikuota finansinės paramos sutartis. Pasak Graikijos vyriausybės vadovo, jis susiduria su daugelio griežtos pozicijos besilaikančių savo partijos „Syriza” narių priešiškumu – jie nesutinka su sutartyje numatytomis taupymo priemonėmis.

A. Cipras nurodė, kad, „nors kai kas ir sukelia kliūčių mūsų kelyje, esu optimistiškai nusiteikęs, kad susitarti pavyks, paramą iš Europos (stabilumo) mechanizmo gausime, o tai galutinai nutrauks ekonominį netikrumą”.

respublika.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Baisu

kai visos tautos gyvenimas tampa socialiniu eksperimentu, vieno lyderio ambicija…

Dzūkija

Baisu,kai iš tautos atimama teisė būti laisva ir nepriklausoma…ir pačiai spręsti savo likimą…

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top