Jakubas Maciejewskis. Lenkijos galia: tariama ar tikra?

laikmetis.lt

Į rytus nuo savo sienų Lenkija laikoma regionine galybe, ir kad ir kaip tai piktintų opozicijos šalininkus, su šia realybe sunku nesutikti.

Visuose Ukrainos karo frontuose girdėjau tokių teigiamų nuomonių apie Lenkijos ginkluotąsias pajėgas, tarsi būčiau atvykęs ten tiesiai iš Juzefo Pilsudskio kabineto arba su Jano III Sobieskio, dviejų didžiausių visų laikų Lenkijos vadovų, palaiminimu.

Vienas meras netoli Bachmuto linktelėjo galva sakydamas, kad Lenkijos kariuomenė yra antra karinė jėga NATO. Nesistengiau įrodyti, kad jis klysta. Kitas karininkas lyriškai atsiliepė apie Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą (Andžejų Dudą), o vienas pulkininkas kelis kartus pabrėžė, kad nori, jog straipsnyje apie jį būtų pažymėtos jo simpatijos PiS (Teisės ir teisingumo) vyriausybei ir Lenkijos prezidentui.

Po raketos sprogimo Pševoduve ukrainiečiai susijaudino ne todėl, kad norėjo mus įtraukti į karą, o todėl, kad ukrainiečiai laiko Lenkiją tokia didžia jėga, kad įsivaizduoja Lenkijos kariuomenę, žygiuojančią – nejuokauju – į Maskvą.

„Kada lenkų ulonai kausis greta kazokų?“ – paklausė manęs vienas kareivis netoli Chersono. Gražu, romantiška ir gana nerealu.

Tačiau Lenkija, kaip ekonomiškai sėkminga, politine ir karine galia pasižyminti šalis, neabejotinai yra pirminis įvaizdis ne tik buvusios Abiejų Tautų Respublikos šalyse, bet ir Rusijoje. Maskva grasina Lenkijai, organizuodama dezinformacijos kampanijas, kurios paradoksaliai vaizduoja Lenkiją ir kaip JAV marionetę, ir kaip miegantį milžiną.

Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas, ekspertų dažnai nuvertinamas, suteikė oficialią kryptį Rusijos naratyvui. Prieš porą dienų jis „informavo“ žiniasklaidą, kad „prezidentas Andrzejus Duda nurodė atitinkamoms tarnyboms nedelsiant parengti oficialų Lenkijos pretenzijų į Vakarų Ukrainą pagrindimą“, rašo „RIA Novosti“.

Žodžiu, pasak maskviečių, Lenkija netrukus įžengs į Vakarų Ukrainą su savo stipria kariuomene, kad ją aneksuotų. Rusijos komentatoriai šią teoriją sieja su tragišku incidentu Pševoduve, teigdami, kad mūsų šalis užims tris Ukrainos regionus „per provokaciją Pševoduve sunaikinus traktorių“. Ir, beje, Kremliaus propagandoje neminimos žmonių netektys, kuriuos sukėlė sprogimas, nes, žinote, kam rūpi žmogaus gyvybė, juk traktorius vertingesnis!

Apie Baltijos šalis ir jų saugumo perspektyvą rašyti nereikia, Suvalkų koridoriaus gynyba yra labai svarbi trijų valstybių nepriklausomybei, jų dangų saugo Lenkijos lėktuvai.

Lenkijos gynybos ministro Mariuszo Błaszczako (Mariušo Błaščiako) vykdomi kariniai pirkimai yra tokie įspūdingi, kad net opoziciją pribloškia jų mastas, todėl ji kritikuoja išlaidas, skelbia apie kontrolę ir auditą, tačiau neneigia įspūdingo dydžio.

Lenkijos įvaizdis Rytų Europoje, kurį lėmė politinė valia ir modernizacija, o labiausiai – kariuomenės stiprinimas, neabejotinai yra Varšuvos sėkmė. Lenkija, steigdama institucijas, fondus, asociacijas ir žiniasklaidos priemones, skirtas mūsų draugams tarp Baltijos ir Juodosios jūrų, turėtų šią sėkmę paversti didesne politine pergale.

Šaltinis: Remix News

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Mums reikia kuo skubiau perorientuoti savo politiką nuo Vokietijos link Lenkijos. Bet tai gali padaryti tik naujas IŠ ESMĖS seimas. Aišku, svarbu, kad ir PiS Lenkijoje laimėtų rinkimus.

Al.

Manau, savo politiką pirmiausia turim ,,perorientuoti” į Latviją ir Estiją. Jei žiūrėtume pirmiausia galios, tai turėtumėm jungtis su Kinija.

Dronas

Kinija? Kinija yra ta pati Rusija tik blogiau. Visomis prasmėmis. Kinija yra visiškai išsigimeliška valstybė, kurią globalistai laiko pavyzdžiu jų kuriamam naujajam pragarui žemėjė. KInija yra tokia pati melo ir klastos persunkta skylė kaip ir Rusija.

Al.

Būtent. Todėl ne prie stipriųjų reikia jungtis, o prie teisiųjų.

Dzeikas

Labai nelietuviskas poziuris😄😄😄
Liksite „vienisas ant ledo lities”.
Beje, pasak vieno politologo Ukrainos zlugimas pagal rusu scenariju turejo sukelt domino efekta: rusai automatu, tarsi nepastebeje uzima Moldova, po to taip pat „nepastebeje” tankais daro koridoriu i Karaliauciu. NATO pasimetusi tuo metu organizuoja konsultacijas cia ijungti 5 straipsni ar dar ne.
Lietuvos valdziazmogiai nesiryzta duot isakyma kariuomenei kautis, nes FSB informuoja jei ka, tai tokius suras net JAV ir bus kaip Smetonai.
Rezultate keli durneliai issaus is medzioklinio ir bus savu kaimieciu suspardyti: „per tokius durnius rusu kareivos mano dukra iszagino kersydami”.
Lietuvos spindesys ir skurdas pagal onore de Balzaka😆😆😆

Al.

O tavo požiūris labai rusiškas – atėjęs į bet kurį žmonių pokalbį, apdergi visus aplink. Atrodytų, kame interesas?

nuomonė

Mano nuomone, kai kuriems lietuvių politikams kartais galimai pritrūksta tautinės savivertės. Dėl tariamo „saugumo” pasiryžtama net siaurinti valstybinės lietuvių kalbos vartojimo lauką. Neteko skaityti apie Lietuvos prezidento, Lietuvos Seimo, Lietuvos švietimo ministro reakciją į Lenkijos valdžios sprendimą sumažinti finansavimą ir lietuviškoms mokykloms Lenkijoje, o tai reiškia dalies jų uždarymą.

Žodžio laisvė

Reikia jungtis trims Baltijos sesėms ir nesidairyti nei į rytus ,nei į vakarus.Kartu – mes jėga.

Dzeikas

Estai biski kitokios nuomuones.
Jie neturi apie ka kalbetis su vagimis is Lietuvos.

Al.

Ar prie vagių priskiri ir save?

Dzeikas

Na vandens plakimas ir tiek.Nesupratau net ka cia autorius nori pasakyti.
O lenkai ka?
Aisku, kad kausis – precedento kad jie snarglius kaip kokie lietuviai kramt,tu istorija neturi.
Klausimas kaip jiems seksis. Cia gali buti visaip, nuo Varsuvos apgulties iki Karaliauciaus uzemimo ir Minsko isvadavimo.

Al.

Visi čia rašantys tau atrodo tik plakantys vandenį – tai ko čia skaitai. Tiesiog pramogauji ?

binance skapa konto

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://accounts.binance.com/sv/register?ref=YY80CKRN

20bet

Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you. 20bet

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top