JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

laikmetis.lt

Penktadienį San Francisko (JAV) arkivyskup(Salvatorė Kordileonė) paskelbė, kad Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) San Francisko arkivyskupijoje neturėtų būti prileidžiama prie šv. Komunijos, kol viešai neatsisakys savo paramos abortams.

Gegužės 20 d. arkivyskupas pareiškė, kad šis žingsnis yra „grynai pastoracinis, o ne politinis“, ir kad jis jį turėjo žengti po to, kai N. Pelosi, Kalifornijos valstijos pilietė, kuri save vadina „pamaldžia katalike“, ne kartą atmetė jo pastangas susisiekti su ja ir aptarti politikės pasisakymo už abortus.

Arkivyskupas pareiškė, kad pranešimą N. Pelosi, „jo arkivyskupijos narei“, išsiuntė gegužės 19 d. Demokratų lyderė viešai nesureagavo.

2008 m. duodama interviu televizijai C-SPAN N. Pelosi teigė, kad atsisakymas jai suteikti šv. Komuniją jai būtų „skaudus smūgis“.

Arkivyskupo nurodymai galioja tik San Francisko arkivyskupijoje. Kiti vyskupai turi jurisdikciją spręsti tokius klausimus, kai N. Pelosi lankosi Vašingtone ir kitose JAV bei užsienio vyskupijose.

Gegužės 20 d. laiške, adresuotame pasauliečiams katalikams, arkivyskupas paaiškino, kad šį nurodymą išleido vadovaudamasis Kanonų teisės kodekso 915 kanonu, kuriame teigiama, kad „prie šv. Komunijos neturi būti prileidžiami tie, kurie… atkakliai laikosi akivaizdžios sunkios nuodėmės“.

„Po daugybės bandymų pasikalbėti su ja ir padėti jai suprasti, kokį didelį nusikaltimą ji daro, kokį pavojų savo sielai kelia, nusprendžiau, kad atėjo laikas, kai turiu viešai paskelbti, jog ji nebus prileidžiama prie šv. Komunijos, kol viešai neatsižadės savo paramos abortų „teisėms“ ir kol Atgailos sakramentu neatsižadės savo paramos abortų „teisėms“, neišpažins ir negaus atleidimo už bendradarbiavimą šiame blogyje“, – rašė laiške arkivyskupas.

Parašė atskirą laišką kunigams

Atskirame laiške San Francisko arkivyskupijos kunigams, taip pat paskelbtame penktadienį, arkivyskupas iš anksto atsakė į kritiką, kad jis „ginkluoja Eucharistiją“. Jis tvirtino, kad jo sprendimas yra „tiesiog Bažnyčios mokymo taikymas“.

„Visą laiką tiek žodžiais, tiek veiksmais labai aiškiai sakiau, kad mano motyvai yra pastoraciniai, o ne politiniai“, – sakė jis laiške.

Tame pačiame laiške arkivyskupas aprašė savo daugkartinius bandymus susitikti su N. Pelosi, kuri Kongrese atstovauja San Francisko, Kalifornijos 12-ajai apygardai, nuo tada, kai ji 2021 m. rugsėjį paskelbė, kad sieks kodifikuoti „Roe. v. Wade“ įstatymą JAV teisėje.

Jis sakė, kad šių metų balandį parašė pirmininkei laišką, kuriame „išsamiai aprašė kraštutinę poziciją, į kurią ji perėjo abortų klausimu, ir paaiškino, kokį skandalą tai sukelia ir kokį pavojų kelia jos pačios sielai“.

„Prašiau jos atsisakyti šios pozicijos arba susilaikyti nuo savo katalikų tikėjimo minėjimo viešai ir Šventosios Komunijos priėmimo“, – rašė jis. – Taip pat patariau jai, kad jei ji atsisakys tai padaryti, būsiu priverstas viešai paskelbti, kad ji neturi būti prileidžiama prie Šventosios Komunijos.“

Arkivyskupas teigė, kad negavo jokio atsakymo, tačiau po mėnesio vėl susisiekė su N. Pelosi, kai ji, aiškindama, kodėl remia abortus, apibūdino save kaip „pamaldžią katalikę“.

„Dėl viso šio įvykio ir viso to, kas prie jo privedė, – rašė arkivyskupas kunigams, – tvirtai nusprendžiau, kad šis pasipriešinimas pastoraciniam patarimui tęsiasi per ilgai, ir šiuo metu jau nieko nebegalima padaryti, kad N. Pelosi pradėtų suprasti, kokio rimto blogio pridaro jos pasisakymas už abortus ir kokią sumaištį ji kelia“.

Nuo tada, kai Benediktas XVI 2012 m. paskyrė S. Cordileone vadovauti San Francisko arkivyskupijai, jis ir N. Pelosi ne kartą konfliktavo dėl abortų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top