JAV ataskaitoje – kritika Lietuvai dėl vaikų padėties ir mažumų diskriminacijos

BNS

Lietuvai kol kas sunkiai sekasi užtikrinti vaikų teises ir kovoti su mažumų diskriminacija, perspėjo Jungtinės Valstijos kasmetinėje ataskaitoje apie žmogaus teisių situaciją pasaulyje.

„Rimčiausios žmogaus teisių problemos yra susijusios su teisingumo sistema, vaikų gerove ir netolerancija mažumoms“, – rašoma šią savaitę paskelbtame dokumente, kuriame Vašingtonas nevengė kritikuoti ir savo sąjungininkų.

Jungtinių Valstijų pareigūnų vertinimu, kai kuriuose kalėjimuose ir sulaikymo įstaigose Lietuvoje sąlygos neatitinka nustatytų standartų, toliau išlieka ilgalaikio ikiteisminio laisvės atėmimo problema.

„Vaikai patiria išnaudojimą ir šeimose, ir institucijose, į kurias jie vis dar patenka, nepaisant pavojaus jų sveikatai ir padidėjusios nepilnamečių nusikalstamumo, prekybos žmonėmis ir prostitucijos rizikos“, – teigia JAV Valstybės departamentas.

Anot Vašingtono, Lietuvoje netolerancija pasireiškia ksenofobija, antisemitizmu, išankstiniu nusistatymu prieš etnines mažumas ir prieš lesbietes, gėjus, biseksualus, translyčius asmenis ir hermafroditus.

Dokumente atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvoje galioja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas, ribojantis informaciją, kuria „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata “. Homoseksualų teisių gynėjai teigia, kad šis įstatymas riboja informacijos sklaidą apie seksualines mažumas.

Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad šalyje romai gyvena itin vargingomis sąlygomis, dažnai dideliu nusikalstamumu pasižyminčiuose rajonuose arba susiduria su socialine atskirtimi ir diskriminacija.

Ataskaita, kurią JAV diplomatai parengė išnagrinėję padėtį kiekvienoje atskiroje šalyje, neturi jokių teisinių pasekmių JAV politikai.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top