JAV kartu su sąjungininkais smogė taikiniams Sirijoje: kitos išeities nebuvo. Rusija perspėjo: bus pasekmių

Šeštadienį paryčiais Lietuvos laiku JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos karinės pajėgos, siekdamos sustabdyti tolesnį cheminio ginklo panaudojimą prieš civilius, smogė taikiniams Sirijoje, skelbia pasaulio žiniasklaida.

Per pusantros valandos buvo paleista apie 100 „Tomahawk“ raketų. Jų taikiniais tapo cheminių ginklų saugykla Homso mieste ir cheminių ginklų saugykla bei svarbus karinis postas netoli Homso, o taip pat mokslinių tyrimų įstaiga Damaske, siejama su cheminiais ir biologiniais ginklais. Rusijos kariškių teigimu, nė viena iš raketų nebuvo nukreipta į tas sritis, kurias saugo Maskva.

Kaip pakomentavo JAV prezidentas Donaldas Trumpas, šiais antskrydžiais atsakyta į praėjusią savaitę įvykdytą „monstro nusikaltimą“ – galimai Sirijos režimo surengtą cheminę ataką Sirijos Dumos mieste. Jo teigimu, didžiausia atsakomybė už tai, kad šioje šalyje niekaip nesibaigia karas, tenka Iranui ir Rusijai, „labiausiai atsakingoms už kriminalinio Assado režimo rėmimą, apginklavimą ir finansavimą“.

„2013 m. prezidentas Putinas ir jo vyriausybė žadėjo pasauliui, kad garantuos Sirijos cheminio ginklo sunaikinimą. Pastaroji Assado ataka ir šios dienos atsakas į ją yra tiesioginis rezultatas to, kad Rusija neįvykdė šio pažado. Rusija turi nuspręsti, ar toliau eis šiuo tamsiu keliu, ar prisijungs prie civilizuotų valstybių kaip jėga stabilumui ir taikai palaikyti. Tikėkimės, kada nors susidraugausime su Rusija ir galbūt net su Iranu, bet galbūt ir ne“, – kalbėjo JAV prezidentas.

Savo kreipimesi į tautą Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May teigė, jog prisijungti prie JAV apsisprendusi, nes „kitos alternatyvos kaip tik panaudoti jėgą“ nebuvo. Ji pabrėžė, jog sąjungininkai nė nesvarsto „apie kišimąsi į civilinį karą“ ar „režimo pokyčius“, kad viskas, ko siekta, tai atlikti „ribotus ir tikslius karinius veiksmus – jie nepadidins įtampos regione, bet padės išvengti civilių aukų“ – sakė ji.

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono teigimu, Prancūzija palaiko šį atsaką, kad sustabdytų cheminio ginklo naudojimą, nes buvo peržengta riba: „Daugybė vyrų, moterų ir vaikų nužudyti cheminiais ginklais“.

Rusijos reakcijos nereikėjo ilgai laukti. Rusijos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Anatolijus Antonovas buvo tiesmukas: „Tokie grasinimai Rusijai nepraeis be pasekmių“. Jo įsitikinimu, visa atsakomybė už pasekmes tenka Vašingtonui, Londonui ir Paryžiui. „Toks prezidento Vladimiro Putino įžeidimas yra nepriimtinas“, – kalbėjo jis pridurdamas, kad JAV neturinti moralinės teisės svaidytis tokiais kaltinimais.

Kaip pareiškė JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas, tai tebuvo pirmoji ataka, bet ar ji bus vienkartinė, priklauso nuo to, kokias išvadas po šios „labai stiprios žinutės“ pasidarys Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žavus Amerikos

atvirumas.

Jei Amerika suvaldys

ir net įveiks Rusiją,tai konservatoriams bus baisi netektis netekti svarbios propagandinės detalės.Reikės dirbti .

Pikasas

Atvejis labai panašus į ankstesnę, prieš metus buvusią ataką. Skirtumas – trys atakos partneriai. Rezultatai vėl neaiškūs… Situacija kaista, bet ji neturėtų išplisti regione, o tuo labiau – dar plačiau. Kariniai veiksmai pati kraštutinė priemonė bandant sustabdyti masinio naikinimo ginklo panaudojimus. Alternatyvos Sirijai buvo rastos 2013 metais. Tada Bašaro al Assado režimo rėmėja bei puoselėtoja – Rusijos imperija pasižadėjo pasiekti, kad cheminis Sirijos režimo panaudotas ginklas bus sunaikintas ir daugiau nebus panaudotas. Dalis cheminės ginkluotės buvo sunaikinta padedant Jungtinėms Valstijoms. Tai brangiai kainuojanti procedūra. Tačiau, kaip jau matome, pavojus išliko ir katastrofa pasikartojo. Ar buvo dar kokia nors alternatyva kariniams veiksmams? – sunku kategoriškai teigti neturint išsamios informacijos. Matyt, kad jau nebebuvo. Aptariant šią situaciją verta prisiminti kokios buvo pasekmės… Skaityti daugiau »

Stasys

Taip, taip, baisi ta putiniška rusija. Nesuprantu, kodėl daugiau kaip 80 procentų Rusijos gyventojų palaiko tą savo „kruvinąjį carą”. Negi jie yra paveikti kažkokio tai „cheminio ginklo”, kad taip sujaukta jų smegenynė. Juk akivaizdu, kad tokia grobuoniška, melo politika veda šalį į izoliaciją, gal net į pražūtį.

Sigis

Ne cheminis ginklas jiems rupi.., o naftos kranelis…

Baisū

Smogė į cheminių ginklų saugyklas. Kiek turėjo pasklisti nuodingų medžiagų, žūti žmonių, katastrofa.

Ekspertas

Kiekvienas kiek turintis proto ir mylintis tiesą supranta, kad karas Sirijoje buvo užsakytas JAV ir jų partnerių. Sirija turėjo eiti po Irako ir Libijos, nebesigilinam į Afganistanus ir pan. Taip taip ISIS ir kiti, kurie pjausto galvas yra sukurti mūsų idealizuotų vakarų. O cheminiai surežisuoti cirkai yra tik kaip pretekstas. Juk po Irako sugriovimo visi pripažino kad nieko nerado, dėl ko žuvo milijonai žmonių. Jiems nesunku pasakyti – jo suklydom, jų niekas neteisia, o kai neteisia – jie nepakaltinami. Ir kokio įžulumo reikia būti kad nematyti milijonų jų nužudytų žmonių ir moralizuotu kitus, pergyventi dėl menamų dujų atakų žuvusių žmonių. Kokio bukumo turi būti žmonės kad tikėti tokiu farsu. Galima nekęsti Rusijos už trėmimus, už Gruzija ar Krymą, bet tai… Skaityti daugiau »

Dabar,vakare,kas

minutę Sovietsko pusėje griaudžia ir dangus ugnyse.Gal čia mūsų manevrai?

Pikasas2

Niekas negali aiškiai patvirtinti, kad Sirijos priešraketinė artilerija numušė bent viena koalicijos partnerių raketa. Yra tokios žinios: 1. Rusų valdoma technika panaudota nebuvo. 2. Pasipriešinimas atakai buvo labai vangus. 3. Buvo paleista 40 gynybinių raketų, bet dauguma jų buvo panaudotos, kai ataka prieš cheminio ginklo taikinius jau buvo pasibaigusi. Ar galėjo koalicijos partneriai nesitarti konkrečiai su Kremliumi dėl atakų objektų? Kai kas iš tokių susitarimų šaiposi, tačiau to nereikėtų daryti. Tiesioginė konfrontacija tarp JAV ir Rusijos galėjo išprovokuoti rimtą regioninio karo eskalaciją. Istorija žino, kad regioniniai židiniai gali išplisti iki pasaulinio karo. Tokios katastrofos strategai turi nepamiršti, kad jie atsakingi ne tik už žmonijos išlikimą, bet ir už visą gyvybę, esančią Žemėje. V.Putino pareiškimas, kad pasaulis be Rusijos nereikalingas –… Skaityti daugiau »

Stasys

Aš bent neatmetu versijos, kad ši ataka buvo suderinta su kremlium. Panašiai, gal, buvo ir per tą „Tomogawk” raketų seriją kai, lyg tai, buvo subomborduotas aerodromas iš kur pakildavo lėktuvai su cheminiu ginklu, bet juk jau, berods, antrą dieną po 49 raketų krušos, lėktuvai vėl kildavo iš to aerodromo … Man tai panašu į spektaklį, didžiųjų valstybių žaidimus, matyt, atnešančius naudos visiems. O trolių kaltinimas tik vakarų valstybėms už tą sumautą padėtį man yra juokingas. Bet troliai yra troliai , jiems liepta skleisti melą bei nesąmones. Juk ruskių lėktuvai, kiek girdėjau iš neutralių šaltinių, bombordavo Sirijos ligonines, mokyklas, turgavietes …., nusinešdami šimtus vaikų, senių, moterų gyvybių, sukeldami daug skausmo ir ašarų likusiems gyviems, o cheminio ginklo panaudojimas, tai ne farsas,… Skaityti daugiau »

egzperdui

Tavo šeimininkams baisu pasidarė, kaip švariai ir tiksliai pasidarbuota? Kremliaus kareivos net prancūzų naikintuvų nepastebėjo ir praleido puikią progą patriūbinti apie neva dešimtis tūkstančių žuvusiųjų civilių. Ėmė ir leptelėjo, kad nei vienas civilis nenukentėjo. 🙂 Ir net apie sprogimų sukeltą cheminių ginklų pasklidimą šįkart net nebando kliedėti. Nes sudegė tie chemikalai ir viskas, viskas jau praeitą kartą apkalbėta ir įrodyta. 🙂 Priblokšti ir Asado kareivos, pavėluotai ėmę savo pačių paleistų sovietinių senienų nuolaužas demonstruoti kaip neva numuštų „tamohaukų” nuotraukas. 🙂 Lengviau atsikvėpė ir eiliniai rusai, kurie dar neužkerėti Kremliaus propagandos. Laisviau atsikvėpė, kai įsitikino, kad kilus karui, jų namai nebus subombarduoti: bum ir Kremliaus nebėra, bum ir Generalinis štabas, Gynybos ministerija pavirto šiukšlių krūva. O aplinkiniai pastatai ir civiliai liko… Skaityti daugiau »

Arvydas

„Viską susumavus galima teigti, kad Rusijos imperija – pats pavojingiausias, daugiausiai žalos Pasauliui atnešantis diktatorinio režimo darinys….Ir ką matome?” – nelabai suprantu, kodėl tokiu atveju mėtom bombikes ant Sirijos, o ne ant Rusijos darinio?

Marginalas Ekspertui

Paskaityk, niekše, apie asado režimo elgesį su savo piliečiais dar iki to „karo Sirijoje”. Kavkazcentras neturi jokių simpatijų nei ruskiams, nei amerikonams, todėl būtent ši informacija objektyvi. Ten paieškoje visa medžiaga apie Siriją nuo pat pradžių.

Dzeikas

Egzperduijui:
Ukrainieciai atrems.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top