laikmetis.lt
Katalikų kunigo ir tyrėjo analizėje teigiama, kad plačiai cituojamas tyrimas, kuriuo siekiama įrodyti ryšį tarp prieštaringai vertinamos „atsivertimo terapijos” praktikos ir padidėjusio polinkio į savižudybę, turi rimtų mokslinių trūkumų.
Tėvas Paulas Sullinsas (Polas Sulinsas), vedęs kunigas, turintis sociologijos daktaro laipsnį ir anksčiau dėstęs Amerikos katalikų universitete Vašingtone, savo išvadas pristatė spaudos konferencijoje, kurią surengė Ruth institutas – katalikiška organizacija, ginanti konsultantų laisvę užsiimti „kliento pasirinkta ir į klientą nukreipta pokalbių terapija”.
Kalbama apie 2020 m. tyrimą, dažnai vadinamą „Blosnich et al” (pagal pagrindinio tyrėjo pavardę), kuriuo siekiama ištirti seksualinės orientacijos keitimo pastangų (SOCE) poveikį žmonėms, kurie identifikuojasi kaip LGBT. To tyrimo išvadose teigiama, kad jos buvo susijęs su „dvigubai didesne savižudiškų minčių tikimybe visą gyvenimą”.
Šis tyrimas, pasak P. Sullinso, turėjo didžiulį poveikį pastangoms visame pasaulyje uždrausti konversinę terapiją. Jis pabrėžė, kad Amerikos psichologų asociacija (APA) ir kitos pirmaujančios medicinos organizacijos pastaraisiais metais atsisakė konversijos terapijos, daugelyje iš jų remdamosi būtent šiuo tyrimu.
2021 m. paskelbtoje asociacijos rezoliucijoje prieš asmenų pastangas keistis labiausiai cituojamas Blosnichas ir kt. straipsnis kaip savo poziciją pagrindžiantis įrodymas, kaip ir 2020 m. gruodžio mėn. paskelbta panaši Didžiosios Britanijos vyriausybės Lygių galimybių biuro išvada.
Be to, JAV Aukščiausiasis Teismas neseniai atsisakė nagrinėti bylą, kurioje ginčijamas Vašingtono „konversijos terapijos” draudimo nepilnamečiams konstitucingumas. Vašingtono valstijos generalinis prokuroras Robertas Fergusonas savo peticijoje Aukščiausiajam Teismui, kurioje prašoma nesiimti bylos nagrinėjimo, plačiai paminėjo Blosnicho ir kt. tyrimą.
P. Sullinso atlikta analizė teigia, kad Blosnicho tyrimas negalėjo apimti savižudiškų minčių, kurios egzistavo dar prieš tai, kai tiriamieji lankėsi SOCE.
Spaudos konferencijoje P. Sullinsas sakė, kad duomenys rodo, jog žmonėms, norintiems išbandyti SOCE, turėtų būti suteikta tokia galimybė.
„Jei prieštaraujate draudimui, pasisakote už asmenų laisvę užsiimti SOCE, jei jie nori tai daryti”, – sakė jis CNA per spaudos konferenciją.
ŠaltinisCNA