JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

laikmetis.lt

Po 2018 m. vykusių Parklando mokyklos šaudynių už didesnę ginklų kontrolę pasisakantys aktyvistai tikėjosi pasieksiantys pergalę, deja, tyrimai rodo, jog gyventojų palankumas griežtesnei ginklų kontrolei mažėja pastaruosius 30 metų ir rekordiškai smuko per paskutinius dvejus metus.

1990 m. nacionalinė Gallup apklausa parodė, kad net 78 proc. gyventojų buvo už griežtesnę ginklų kontrolę Amerikoje. 2018 m. po minėtų šaudynių Parkland mokykloje, Floridos valstijoje, 67 proc gyventojų buvo už tai, kad ginklo įsigijimui turėtų būti taikomi griežtesni reikalavimai. Tačiau po šalyje vykusių riaušių ir Black Lives Matter judėjimo siautėjimų, vos 45 proc. vis dar palaiko tokią kontrolę.

Amerikoje teisė turėti šaunamąjį ginklą yra laikoma viena pagrindinių konstitucinių piliečio teisių, kurią nuolat nori pakeisti prieš ginklus nusiteikusi visuomenės dalis. Ekspertai pastebi, kad vangi valdžios reakcija į protestus, kilusius po juodaodžio George Floyd nužudymo, iššaukė masinį visuomenės ginklavimasį. Daugelis JAV miestų, ypatingai valdomi demokratų partijos atstovų, pasyviai reagavo į pranešimus apie Black Lives Matter organizuojamus protestus, peraugusius į riaušes ir masinį valstybinio bei privataus turto niokojimą. Policijai buvo įsakyta nenaudoti jokios perteklinės jėgos prieš protestuotojus. Tokioje situacijoje daugybė gyventojų suprato, kad valdžios struktūros nebegali užtikrinti taikių piliečių ir jų turto apsaugos.

Ameriką toliau krečiant protestantams ir kylant nusikalstamumui padidėjo ne tik gyventojų palankumas ginklams, bet įspūdingai išaugo savigynai skirtų ginklų pardavimas. Daugiau nei 7,5 milijono asmenų pernai JAV tapo pirmąkart ginklą įsigijusiais asmenimis. Pirmąkart istorijoje įspūdingai išaugo ginklo savininkių – moterų skaičius šalyje.

Šaltinis: Washington Examiner

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tur būt

tai , kad gyventojai turi teisę disponuoti šaunamuoju ginklu savigynai yra rakštis gandbolistų užmačioms tapti šiuolaikiniais faraonais JAV , o tuo pačiu ir pasaulyje. Ir dar viena šalis su panašiu , bet kitokiu statusu -Šveicarija.

Dzeikas

Leisti tureti ginkla tik puse darbo.
Kas is to ginklo, jeigu issovus rasau pasiaiskinima 3 egzemplioriais kodel issovei ir kodel nesurinkai visu gilziu ekspertizei. O jeigu ka nors isgazdinai suviais, nekalbu apie suzeidima, nesvarbu kodel, automatu kaltas ir sedi kaip uz smurtini nusikaltima.
Nors, jeigu rasi pateisinamu aplinkybiu, kaip kuris tai seimunas ar seimuno kairioji koja , tai gali drasiai ir mentus saudyti – tautiski istatymai surasyti taip, kad jeigu rimtas zmogus menta nusove , tai mentas ir kaltas.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top