JAV mokytoja laimėjo bylą prieš mokyklą – neprivalės meluoti tėvams apie vaikų tapatybės pokyčius

laikmetis.lt

JAV Kanzaso vidurinės mokyklos mokytoja gaus 95 tūkst. JAV dolerių (virš 95 tūkst. eurų) iš savo mokyklos apygardos, kuri bandė priversti ją laikytis savo lyties politikos, net jei dėl to mokytojai reikėjo meluoti tėvams apie jų vaikų lyties keitimą.

Pamala Ricard (Palama Rikard), dešimtmečius mokanti matematikos paskutinėse mokyklos klasėse, šiuo metu moko šeštas-aštuntas klases Fort Rilio vidurinėje mokykloje.

2021 m. pradžioje mokyklos administracija pradėjo įgyvendinti „įvairovės ir lygybės“ mokymus ir politiką mokytojams, nurodydama jiems klasėje į mokinius kreiptis jų „pageidaujamais vardais“.

2021 m. balandį Ricard buvo nušalinta nuo darbo trims dienoms ir gavo raštišką papeikimą, pareikštą pagal mokyklos „patyčių ir priekabiavimo“ politiką, nes pavadino mokinę jos tikruoju vardu, o ne pageidaujamu.

Po to mokykla paskelbė naują politiką, įpareigojančią mokytojus vadinti mokinius jų pageidaujamais vardais ir įvardžiais bei „nepranešti šios informacijos tėvams:, nebent mokinys to paprašytų, kaip teigiama mokytojams išsiųstame viso rajono politikos dokumente.

Priešingu atveju mokytojai būtų buvę pripažinti kaltais dėl „diskriminacinio veiksmo“ ir jiems „būtų taikomos darbuotojų drausminės nuobaudos“, sakoma skunde.

Kovo mėnesį Ricard, atstovaujama „Alliance Defending Freedom“ (liet. „Laisvės gynimo aljanso“), pateikė ieškinį prieš mokyklos administraciją, nes, anot jos, ši politika pažeidė jos, kaip krikščionės, religinius įsitikinimus ir sąžinę.

JAV Kanzaso apygardos apylinkės teismas gegužės mėn. nusprendė, kad mokytojos byla bus nagrinėjama remiantis konstitucine teise į religijos išpažinimą. Jo sprendimu buvo sustabdyta mokyklos politika, neleidžianti tėvams žinoti apie jų vaiko lyties keitimą, o Ricard buvo atleista nuo prievartinio mokinių pageidaujamų įvardžių naudojimo.

„Joks mokyklos rajonas niekada neturėtų versti mokytojų sąmoningai apgaudinėti tėvus ar kalbėti kalbas, kurios pažeidžia jų giliai puoselėjamus religinius įsitikinimus“, – pareiškime sakė „Alliance Defending Freedom“ attsovas.

Trečiadienį ieškinys buvo atmestas po to, kai mokyklos pareigūnai sutiko susitarti ir sumokėjo Rikard 95 tūkst. JAV dolerių bei paskelbė pareiškimą, atleidžiantį Ricard nuo bet kokių jai pareikštų drausminių kaltinimų.

Mokyklos taryba taip pat atšaukė savo politiką, draudžiančią mokytojams pranešti tėvams apie vaiko lyties pasikeitimą.

Ketvirtadienio popietę mokyklos apygardos atstovas spaudai iš karto nebuvo pasiekiamas.

„Džiaugiamės, kad šią bylą išsprendėme palankiai Pam vardu, ir tikimės, kad tai paskatins mokyklų apygardas visoje šalyje palaikyti konstitucijos saugomą mokytojų laisvę mokyti ir sąžiningai bendrauti tiek su vaikais, tiek su tėvais“, – apibendrino mokytojos gynėjas.

Ricard atvejis nėra pavienis. Šiuo metu „Alliance Defending Freedom“ visoje šalyje nemokamai atstovauja mokytojams ir tėvams teisminiuose ginčuose dėl JAV lyčių politikos.

Lyčių politika šalies mokyklose kelia problemų tikybos mokytojams, kurie prieštarauja, kad nuo tėvų būtų slepiama svarbi informacija apie jų vaikus.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais viena Niujorko vidurinė mokykla įgyvendino lyties paramos planą, pagal kurį 12-metė mergaitė buvo nukreipta į kliniką, kuri skiria lytinio brendimo blokatorius ir atlieka negrįžtamas lyties keitimo operacijas.

Šaltinis: CNA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Birutė Rutkauskaitė iš Šiaulių

…siaubas…visai nuprotėjo suaugusieji KAI KURIOSE ŠALYSE leisti vaikams keistis lytį medikamentų, intervencijų į kūną būdu…gal sulaukę kokių 30-ies metų tokie vaikai prakeiks savo tėvus, mokytojus….

Paulius

Lietuvoje tai taip pat vyksta. Tik kol kas „operacijas“ atlieka užsieniuose. Bet greitai „pažanga“ paseiks ir mus 🙂

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top