JAV prezidento rinkimai. Alvydas Jokubaitis: „Kai žmonės praranda politikos suvokimą, jie renkasi prekę, viešųjų ryšių kūrinį, lūkesčių įsikūnijimą“

Lapkričio 8 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose vyksta prezidento rinkimai. Po jų paaiškės, kas taps JAV prezidentu: demokratų kandidatė Hillary Clinton ar respublikonų deleguotas Donaldas Trumpas?

Remiantis pastarųjų dienų apklausomis, abu kandidatus skiria nedidelis atotrūkis, tad intriga išlieka iki galo.

Pirmieji rinkimų rezultatai pasirodys apie 1 val. nakties Lietuvos laiku, o nugalėtojas turėtų būti aiškus jau 6–7 val. ryto Lietuvos laiku.

Belaukdami rezultatų ne vienas sau kėlėme klausimą, ką šie JAV prezidento rinkimai sako apie mūsų gyvenamą laikmetį, kaip vienoks ar kitoks JAV piliečių sprendimas paveiks pačios Amerikos ir pasaulio politikos trajektorijas?

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, Politikos teorijos katedros vedėjas prof. Alvydas Jokubaitis interviu Delfi.lt portalui teigia: „Panašu, kad amerikiečiai nelabai sugeba mąstyti apie politinį reprezentavimą, žmonės – nuo politinio elito iki eilinių žmonių – nesugeba turėti politinės savivokos. O pagal teoriją, demokratijoje visada turi taip atsitikti, kad kai žmonės praranda politikos suvokimą, jie renkasi prekę, viešųjų ryšių kūrinį, lūkesčių įsikūnijimą. Tuomet dingsta politinės dimensijos suvokimas – kad politikas pirmiausiai turi atlikti politinę funkciją. Į klausimą „kas dabar bus“ neįmanoma atsakyti, nes nė vienas kandidatas neleido aiškiai suprasti aiškiai.“

Visą A. Jokubaičio interviu skaitykite Delfi.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top