JAV sostinėje dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo „Žygyje už gyvybę“

Dešimtys tūkstančių žmonių nepabūgo prognozuojamos pūgos ir penktadienį susirinko į Vašingtoną dalyvauti protesto eitynėse, kad paminėtų 43-iasias JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimo Ross prieš Wade byloje metines, kai JAV buvo įteisinti abortai.

Didelė minia susirinko į „Žygio už gyvybę“ mitingą, o po to žygiavo Aukščiausiojo Teismo link, kad dar kartą patvirtintų savo nepritarimą 1973 metais priimtam sprendimui.

„Mūsų pačių žmonės nužudė 60 milijonų amerikiečių, – sakė akcijos dalyvis, sunkvežimio vairuotojas Karlas Menvelis. – Mes bijome teroristų užuot pasižiūrėję į save“.

Katalikų vienuoliai ir vienuolės žygiavo kartu su evangelikais protestantais, dalis jų nešė plakatus ir transparantus. Eisenoje buvo studentų ir tėvų su mažais vaikais.

Abortai JAV yra „karštas“ politinis klausimas. Demokratų partijai atstovaujantys kandidatai į prezidento postą palaiko „moters teisę rinktis“, o Respublikonų partijai atstovaujantys kandidatai pasisako prieš abortus – kai kurie jų aktyviau už kitus.

Keletas prieš abortus pasisakančių įstatymų leidėjų kalbėjo ir mitinge. Kalbą taip pat pasakė ir žinoma griežta abortų priešininkė Carly Fiorina, besivaržanti dėl teisės kandidatuoti į prezidento postą nuo Respublikonų partijos.

Daliai žmonių kandidatų požiūris į abortus „gali būti lemiamas veiksnys“, lemiantis, kaip jie balsuos rinkimuose, sakė Christianas Kelleris, kolegijos studentas, atvykęs į akciją iš Nebraskos valstijos. „Kandidatas, pasisakantis už gyvybę, būtų geras kandidatas“, – prisipažino jis.

Baltuosiuose Rūmuose prezidentas Barakas Obama, kuris palaiko „teisę į abortą“, dar kartą patvirtino: Aukščiausiojo Teismo sprendimo metinės patvirtina „moters teisę pačiai apsispręsti dėl savo kūno ir sveikatos.“

Anot Obamos, 1973 metų sprendimas „patvirtina bendresnį principą – vyriausybė neturi kištis į privačius sprendimus, kuriuos priima moteris ir jos gydytojas.“

„Kai mes minime šitą dieną, mes taip pat padvigubiname mūsų įsipareigojimą apginti šitas konstitucines teises – įskaitant ir moters prieigą prie saugios ir prieinamos sveikatos priežiūros bei moters teisę į reprodukcinę laisvę – nuo bandymų šias teises paneigti ar panaikinti.“

Organizatorių teigimu, „Žygyje už gyvybę“ dalyvavo 200 000 žmonių. Dėl blogų oro sąlygų susirinko apie ketvirtis dalyvių, palyginti su ankstesniųjų metų dalyvių skaičiais.

Sociologinės apklausos rodo, kad gyventojų dauguma Jungtinėse valstijose abortams pritaria.

Pagal 2015 metais atliktą Gallupo metodologija paremtą apklausą, 50 proc. gyventojų apibūdino save kaip palaikančius „teisę rinktis“, t.y. palaikančius teisę į legalų abortą, ir 44 proc. save apibūdino kaip palaikančius „teisę į gyvybę“.

Šaltinis: news.yahoo.com

Nuotraukos: lifesitenews.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top