JAV studentams, protestavusiems prieš „Drag Show“ katalikiškame universitete, buvo grasinta susidorojimu

laikmetis.lt

Nedidelė grupė studentų, protestavusių prieš kasmetinį „Drag Show“ katalikiškame Lojolos universitete Čikagoje (JAV), teigia sulaukę socialinėje žiniasklaidoje sulaukę grasinimų susidorojimu. Jų plakatai buvo apgadinti, o tikėjimas – paniekintas, skelbia CNA.

Vyresniųjų kursų studentai Emily Torres ir Matthew McKenna nusprendė protestuoti prieš balandžio 14 d. vykusį translyčių renginį. Jis rengiamas nuo 2018 m.

Universiteto administracija atsisakė patenkinti jų prašymus atšaukti renginį.

Studentai įsitikinę, kad, jų manymu, „Drag Show“ propaguoja vertybes, prieštaraujančias katalikiškam mokymui.

Per jų protesto akciją minia kontrprotestuotojų atėmė ir suplėšė jų plakatus. Tarp ranka rašytų užrašų buvo šie: „Lojolos mokykla moka drag karalienėms už piktžodžiavimą“ ir „Drag pasirodymai žemina moters orumą“.

Žurnalistų gautame garso įraše girdėti, kaip vienas studentas minioje šaukia: „Nekenčiu katalikų“. Atsakant į tai girdimi šūksniai.

Renginį, pavadintą „Drag lenktynėmis“, rėmė universiteto pripažintas LGBT klubas „Rainbow Connection“ bei studentų grupė, atsakinga už jėzuitų universiteto finansuojamų renginių organizavimą.

Čikagos Lojolos universiteto tinklalapyje pateikiamas renginio aprašymas: „Prisijunkite prie ,Rainbow Connection’ ir dalyvaukite įsimintinų profesionalių karalienių ir studentų pasirodymų naktyje!“

Torres ir McKenna nuo pat pirmojo kurso siekė, kad administracijos atstovai sužinotų apie jų prieštaravimus mokyklos remiamam translyčių pasirodymui.

„Lojolos studentų klubo ,Rainbow Connection’ organizuojamas ,Drag Show’ renginys prieštarauja Lojolos katalikiškoms vertybėms ir misijai“, – rašoma jų peticijoje, kurioje taip pat teigiama, kad „klaidingai manoma, jog tikrasis moteriškumas slypi atvirai seksualioje ir provokuojančioje aprangoje bei šokiuose“.

„Rainbow Connection“, kuri save apibūdina kaip „saugią erdvę, orientuotą į queer/trans išsilaisvinimą ir intersekcionalumą“, yra „remiama studentų organizacija“, gaunanti finansavimą iš universiteto.

Šaltinis: CNA

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sunkūs laikai

Taigi ,piktoji dvasia į jėzuitus nusitaikė,šitokį ordiną verčia aukštyn kojomis.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top