JAV valstijoje įteisinama apmokama surogatinė motinystė

laikmetis.lt

Mičigano (JAV) gubernatorė demokratė Gretchen Whitmer (Grečen Vaitmer) pasirašė įstatymo projektą, kuriuo valstijoje įteisinama ir reguliuojama mokama surogatinė motinystė.

Ši valstija prisijungs prie daugumos šalies valstijų, kuriose apmokama surogatinė motinystė bus leidžiama. Vienintelės likusios valstijos, kuriose apmokama surogatinė motinystė neleidžiama, yra Nebraska ir Luiziana.

Šiuo įstatymu panaikinamas 36 metus galiojęs mokamos surogatinės motinystės draudimas Mičigane. Įstatymų leidėjai iš pradžių uždraudė šią rinką 1988 m. Mičigano surogatinės tėvystės įstatymu, pagal kurį visos atlygintinos surogatinės motinystės sutartys buvo nevykdomos, o už tokių sutarčių sudarymą grėsė baudos ir iki metų kalėjimo.

Norėdami susilaukti vaikų surogatinės motinystės būdu, gydytojai paprastai sukuria kelis embrionus, laboratorijoje apvaisindami moters kiaušialąstę vyro sperma, o tada vieną iš embrionų implantuoja kitai moteriai, vadinamai surogatine motina, kuri neturi jokių biologinių ryšių su gimusiu vaiku. Tokio proceso metu gydytojai įprastai sukuria daugybę perteklinių embrionų, kurių dauguma yra išmetami, taip nutraukiant žmogaus gyvybę.

Šis teisės aktas buvo devynių įstatymų paketo, pavadinto Mičigano šeimos apsaugos įstatymu, dalis. Naujieji valstijos įstatymai palengvina poroms gauti tėvystės teises į surogatinės motinystės būdu sukurtus vaikus, kai naudojami donorų kiaušinėliai arba sperma. Jie veiksmingai sumažins tiek heteroseksualioms, tiek tos pačios lyties poroms reikalingų dokumentų ir dokumentacijos kiekį.

„Sprendimus, ar, kada ir kaip susilaukti vaiko, turėtų priimti šeima, gydytojas ir tie, kuriuos jie myli ir kuriais pasitiki, o ne politikai”, – po teisės aktų pasirašymo sakė Whitmer.

„Jei norime, kad Mičigane daugiau žmonių ir šeimų „susilauktų”, turime juos paremti ištekliais, kurių jiems reikia, kad galėtų priimti šiuos labai asmeniškus, gyvenimą keičiančius sprendimus”, – tęsė gubernatorė.

„Mičigano šeimos apsaugos įstatymu imamasi protingų, seniai pribrendusių veiksmų, kad būtų panaikintas jo surogatinės motinystės draudimas, apsaugotos dirbtinio apvaisinimo būdu sukurtos šeimos ir užtikrintos vienodos sąlygos LGBTQ+ tėvams. Jūsų šeimos sprendimai turėtų priklausyti nuo jūsų, o aš ir mano partneriai įstatymų leidėjai toliau velniškai kovosime, kad apsaugotume Mičigano reprodukcinę laisvę ir padarytume mūsų valstiją geriausia vieta kurti, auginti ir plėsti šeimą”, – sakė ji.

ŠaltinisCNA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top