JAV visuomenė vieningai palaiko sankcijas Rusijai, pagalbą Ukrainai, neskraidymo zonos kūrimą

propatria.lt

JAV visuomenė ženklia dauguma palaiko sprendimą nebepirkti Rusijos dujų ir naftos bei kartu su NATO įkurti neskraidymo zoną virš Ukrainos, kad apsaugotų šią šalį nuo Rusijos oro atakų. Tai rodo penktadienį, kovo 4 dieną, atlikta Reuters/Ipsos apklausa.

Amerikiečių pasipiktinimas Rusija išaugo po jos agresijos Ukrainoje ir gyvenamųjų kvartalų bombardavimo šioje šalyje. Tai kuria spaudimą prezidentui Joe Bidenui imtis ryžtingesnių veiksmų prieš Kremlių, nors pats prezidentas aiškiai atmetė neskraidymo zonos įsteigimo galimybę dėl tiesioginio JAV-Rusijos karo grėsmės.

Neaišku, ar apklausos respondentai žinojo neskraidymo zonos įsteigimo pasekmes. Panašiai ženkli dauguma prieštaravo JAV karių siuntimui į Ukrainą arba JAV oro pajėgų smūgius padedant ukrainiečiams.

74 procentai amerikiečių mano, kad NATO turi įsteigti neskraidymo zoną virš Ukrainos. 77 procentai pritaria Putino aplinkos oligarchų turtų konfiskavimui, o 81 procentas – tolesniam sankcijų Rusijai griežtinimui. 72 procentai apklaustųjų mano, kad JAV turėtų tiekti Ukrainai ginklus, o 74 procentai – kad reikėtų priimti karo pabėgėlius iš Ukrainos.

80 procentų respondentų pasisako už tai, kad JAV nebepirktų Rusijos dujų ir naftos. Baltieji Rūmai pranešė, kad svarsto mažinti šių žaliavų įsigijimo apimtis, tačiau vertina rizikas dėl išaugsiančių kainų. Visgi 62 procentai apklaustųjų teigė, kad verta brangiau mokėti už dujas ir naftą siekiant apginti kitą demokratinę valstybę.

Bideno administracija jau siunčia Ukrainai įvairią karinę ir humanitarinę pagalbą, prezidentas taip pat kreipėsi į Kongresą dėl pritarimo 10 milijardų dolerių vertės pagalbos paketo. Su Lenkija taip pat derinama schema, pagal kurią seni ir Ukrainos pilotams pažįstami Lenkijos naikintuvai būtų perduoti šiai šaliai, o JAV vietoje jų Lenkijai perduotų amerikietiškus F-16 naikintuvus. Šiam žingsniui taip pat reikėtų Kongreso pritarimo.

Parengta pagal reuters.com informaciją

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Na jau

visiškai nusipezat šiuo straipsniu!

Nusikaltėlis Zelenskis bus teisiamas

Rusija vakar oficialiai pranešė, jog rado įrodymus, kad Černobylio ir Zaporožės atominėse elektrinėse buvo kuriamas atominis ginklas, kitaip sakant, taip vadinama “nešvari” atominė bomba. Dėl šios svarbios žinios vakar skubiai į Maskvą pokalbiui su Rusijos prezidentu Putinu atvyko Izraelio premjeras Naftali Bennett. Akivaizdu, Zelenskis yra baisus karo nusikaltelis. Prisiminkime, Irako prezidentas Huseinas vien dėlto buvo amerikiečių pakartas(!), nors pas jį galų gale nebuvo rasta jokių įrodymų dėl atominės bombos gamybos. Kad Ukrainoje šiandien nebesilietų kraujas, Zelenskis galėtų paskelbti kapituliaciją. Bet jis to negali, nes fašistai nepasiduos ir aplinka neleis, kadangi jie žino kas jų karo nusikaltėlių laukia. Geriausiu atveju Zelenskiui gręsia kalėjimas iki gyvos galvos kaip Hagoje tribunolo nuteistam Jugoslavijos prezidentui Slobodanui Miloševičiui. Aišku, jei Zelenskis nebus anksčiau pakartas už… Skaityti daugiau »

Siprybės Rusijai!

Sankcijos kenkia tik Europai. Rusai sau turi visko, chemijos pramonė, grūdų, metalų, degalų, naftos, aliejų. O visa mikroelektronikos rinka 80% priklauso nuo Rusijos metalų tiekimo. Nebus visokių paladžių, safyrų, kurie kitur ir 100% priklauso nuo Rusijos tiekimo! Rusai dėl nike ir McDonald’s nenumirs, apsirengs kinietiškais rūbais, o ES sėdės be šildymo! :DDDDDD į depresiją nepuls rusai, kad iš Dolce gabanos pereis į liuksinius vatnikus, bet Europa sėdės ir šals. Hahahahahahaha kiek ilgai gali būti nevalgęs, kai už butą gausi sąskaitą už 1 mėn 1000€ prie algos 700€ pradėsi žagsėti ahahahahaha

T0mas J.

Keista informacija. JAV gyventojai nebenori pirkti dujų iš Rusijos?! – o ar kada nors pirko?!
Kiek žinau, JAV dideliais kiekiais dabar pardavinėja SAVO dujas Kinijai.
Stenkimės kalbėti aiškiai, kad visiems būtų suprantama, todėl vietoj sąvokos
„įkurti neskraidymo zoną virš Ukrainos” rašykim paprastai:
svarstoma, kad NATO naikintuvai Ukrainoje kautųsi su Rusijos naikintuvais, taip pradedant trečią pasaulinį karą 2022 m. kovo mėnesį.

Dzeikas

Tomui, tavo entuziazmas tave prazudys. „Kautusi” apie US Air Force ir VVS tas pat kaip didmeistris Benderis zais simultana :)))
Jiems subine atspardys ir sedes jie savo Voroneze dziaugdamiesi , kad amerikonai ten neskraido.
Jeigu VVS turedami 10-20k kiekybine persvara neuzgniauze Ukrainos KOP, tai ten ner apie kalbeti.
Be to Putinas sprendziant pagal jo kosmetines veido operacijas vargu ar tas zmogus kuris nemyli materialaus g,venimo dedamosios.

stasys

Kažkiek tu dujų ir naftos perka amerikiečiai iš putino ? bent dabar kai kainos jų siekia kosmosą abejoju aplamai jiems apsimoka . Neskraidymo zona galima buvo kurti Jugoslavijoje praeitame šimtmetyje ar kokiame Irako konflikte , bent Rusijai tai būtų dovanėlė ant ‘bliuduko’. Neskraidymo zona , tai ne tik patruliuojantis karo lėktuvai bet ir PVO sistemos . Vargiai toks sprendimas galį kuo padėti Ukrainai , jo neįmanoma įgyvendinti kokybiškai per savaite ar dvi ..

jav gyventojų dauguma

tikrai nesiorentuoja ,kur yra Ukraina.Paklausiau keletos kolegų- aktyvistų–su kokiomis šalimis ribojasi Ukraina…Žmonės su diplomais ,pareigomis-atsakymą atspėjot

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top