VATICAN NEWS, CNA
Po dvi dienas trukusių gana audringų diskusijų JAV vyskupai nusprendė parengti deklaraciją apie Eucharistijos suvokimą tikinčiųjų bendruomenės gyvenime. Viename šio dokumento skyriuje bus kalbama apie vadinamąjį eucharistinį koherentiškumą, tai yra apie tai, kad katalikai politikai, kurie, vykdydami savo pareigas, laikosi su oficialia Bažnyčios doktrina nesuderinamų moralinių pozicijų, yra neverti priimti Komunijos.
Šiuo klausimu buvo sušauktas birželio 16-ąją nuotoliniu būdu prasidėjęs JAV vyskupų konferencijos posėdis. Pirmos dvi dienos buvo skirtos diskusijoms; trečiąją dieną buvo balsuojama dėl tokio dokumento skelbimo reikalingumo ir tikslingumo. Daugumą sudarė kietos linijos šalininkai. Už tai, kad oficialus dokumentas dėl kai kurių politikų nevertumo priimti Komuniją būtų skelbiamas, balsavo 168 vyskupai, prieš balsavo 55 ir 6 susilaikė.
Kai kurie JAV vyskupų konferencijos nariai, kaip, pavyzdžiui, Čikagos arkivyskupas kardinolas Blase’as Cupichius, buvo prieš tokio dokumento reikalingumą. Pasak jo, toks dokumentas būtų ne Bažnyčios mokymą aiškinantis dokumentas, o tik deklaracija prieš politikus, kurie užima Bažnyčios mokymui priešingas pozicijas. Taip pat Niuarko arkivyskupas kardinolas Josephas Tobinas išreiškė savo nepritarimą teigdamas, kad kategoriškas draudimas kai kuriems katalikams politiniams lyderiams priimti Komuniją gali įvelti vyskupų konferenciją į nuodingą kovą, kuri pakenktų ne tik Bažnyčiai, bet ir šalies politinei kultūrai.
Nuotolinį internetinį posėdį birželio 16-ąją pradėjo apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Christophe’as Pierre‘as, kuris perdavė JAV ganytojams popiežiaus Pranciškaus sveikinimą ir brolišką palaikymą. Gana ilgoje kalboje nuncijus net dvidešimt kartų pakartojo žodį „vienybė“. Mūsų tikslas turi būti vienybė – vienybė tarp vyskupų ir vienybė su Petro Sostu.
Panašiai į JAV vyskupus neseniai kreipėsi ir Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas kardinolas Luisas Francisco Ladaria. Gegužės 11 d. laiške, atsakydamas į JAV vyskupų konferencijos pirmininko arkivyskupo José Horacio Gomezo laišką, kardinolas L. F. Ladaria įspėjo, kad diskusijos kaitinimas tokiais klausimais gali tapti nesantaikos, o ne vienybės šaltiniu.
Šešiasdešimt JAV Kongreso narių katalikų penktadienį po vyskupų sprendimo paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad Komunijos nedavimas abortus palaikantiems politikams yra „Eucharistijos pavertimas ginklu“.
Katalikė ir abortus palaikanti JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi nepasirašė šio pareiškimo. Jos vyskupijos vadovas, San Francisko arkivyskupas Salvatore Cordileone, sausio mėnesį viešai papeikė jos paramą abortams. Gegužės 1 d. pastoraciniame laiške apie Eucharistiją jis paragino katalikus valstybės pareigūnus priešintis abortams.
„Jūs galite padaryti kai ką konkretaus ir ryžtingo, kad sustabdytumėte žudymą, – sakė jis. – Prašau sustabdyti šį žudymą. Ir prašau nustoti apsimetinėti, kad propaguoti ar praktikuoti sunkų moralinį blogį, kuris užveria kelią nekaltų žmonių gyvenimams ir tuo paneigia pagrindinę žmogaus teisę, yra kažkaip suderinama su katalikų tikėjimu. Taip nėra. Prašau grįžti į savo katalikų tikėjimo pilnatvę“.
Taip pat manoma, kad naujasis JAV vyskupų dokumentas taps tiesiogine konfrontacija su dabartiniu Baltųjų rūmų šeimininku Joe Bidenu, kuris yra pakrikštytas Katalikų Bažnyčioje, tačiau palaiko daugybę nuostatų, prieštaraujančių Bažnyčios doktrinai.
Parengta: laikmetis.lt