Prancūzijos premjeras atskleidė, kad naujojo įstatymo, ES migracijos pakto, dėka migrantai užplūs Vidurio ir Rytų Europą
Prancūzijos ministro pirmininko Gabrielio Atalio (Gabriel Attal) teiginys, kad ES migracijos paktas reikš, jog nelegalūs migrantai bus perkelti į Vidurio Europą ir nevyks į Prancūziją, sukėlė lenkų dešiniųjų šurmulį.
„Migracijos paktas įveda solidarumą. Mums pavyko priversti Rytų šalis pasirašyti dokumentą, pagal kurį jos arba priima migrantus, arba moka“, – per televizijos debatus sakė G. Atalis.
Lenkijos konservatorių Įstatymas ir teisingumas partijos (PiS) lyderis Jaroslavas Kačynskis (Jarosław Kaczyński) savaitgalį Lenkijos spaudos agentūrai (PAP) sakė, jog jo partija ragins sušaukti neeilinį Lenkijos parlamento posėdį, kad būtų apsvarstytos Atalio iš Prancūzijos pastabos, išsakytos televizijos debatų metu.
Atalis tvirtino, kad Prancūzijos provincijos yra apsaugotos nuo migrantų, kuriems taikomas ES migracijos paktas, atkėlimo, nes migrantai pirmiausia bus išsiųsti į Vidurio ir Rytų Europą. Kačynskis parodė kontrastą tarp Atalio pareiškimo ir Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko teiginio, kad migracijos paktas neturės įtakos Lenkijai, nes ji priėmė šimtus tūkstančių ukrainiečių pabėgėlių.
„Atrodo, kad ir vėl Tuskas Europos Sąjungoje sako viena, o Lenkijoje – kita“, – sakė Kačynskis.
Konservatoriai tokiose šalyse kaip Vengrija ir Lenkija jau seniai perspėjo, kad neseniai ES priimtas migracijos paktas buvo gudrybė perkelti nepageidaujamus migrantus į tokias šalis kaip Lenkija ir Vengrija, nepaisant to, jog Vakarai tvirtina, kad didesnė migracija ir įvairovė visada buvo geras dalykas ir „stiprybės“ šaltinis.
Kačynskis sakė, kad parlamento sesija dėl ES migracijos pakto turėtų gauti išsamią informaciją iš premjero Tusko apie aplinkybes, dėl kurių jo vyriausybei nepavyko blokuoti ES migracijos pakto apie migrantų, atvykstančių į ES, perskirstymą.
Vyresnysis PiS europarlamentaras Jacekas Sariušas Volskis (Jacek Saryusz-Wolski) nepriklausomam televizijos kanalui TV Republika sakė, kad migracijos paktas veiks kaip „siurblys migrantams iš Afrikos“ ir Artimųjų Rytų, kurie supras paktą kaip kvietimą atvykti į Europą.
Sariušas Volskis priminė, kad ES vidaus reikalų komisarė Ilva Jūhanson (Ylva Johansson) nenorom pripažino, kad Europai kasmet reikia 4,5 mln. atvykstančių migrantų, „kad būtų užpildyta demografinė spraga, pakeista visuomenė ir būsimais rinkėjais būtų aprūpinta politinė kairė“.
Lenkijos vyriausybė balsavo prieš ES migracijos paktą Europos Sąjungos Tarybos posėdyje, kur sprendimai priimami kvalifikuota balsų dauguma. J. Kačynskis ir PiS nuolat tvirtino, kad sprendimą dėl pakto turėtų priimti Europos Taryba, kurioje visi sprendimai turi būti priimami vienbalsiai. Europos Sąjungos Taryboje Lenkija, Vengrija ir Slovakija balsavo prieš migracijos paktą, kuriuo įvedamos migrantų kvotos, tačiau naujasis įstatymas buvo priimtas, nes dauguma ES valstybių jį palaikė.
Prieštaringiausias ES migracijos pakto aspektas – nuostata, kad jei valstybės narės atsisakys priimti savo dalį perskirstytų migrantų, jos turės sumokėti iki 23 000 eurų už kiekvieną migrantą, kurio atsisakė.
Šaltinis: Remix News