„Jie nori jėga paversti Vengriją imigracijos šalimi“ – balsų dauguma priėmus naujas ES taisykles, ES valstybės privalo priimti migrantus arba joms gresia didelės baudos

Po to, kai Italijos vadovaujama koalicija, prieštaraujanti planams, subyrėjo, tik Vengrija ir Lenkija balsavo prieš siūlomą ES migracijos paktą.

Ketvirtadienio vakarą Liuksemburge tik Vengrija ir Lenkija liko prie savo pozicijos po to, kai dėl paskutinės minutės nuolaidų Italijos ministrei pirmininkei Giorgia Meloni subyrėjo ES šalių koalicija, besipriešinanti bloko prieglobsčio reformoms.

ES vidaus reikalų ministrai nesutarė dėl Europos Komisijos pasiūlytų planų, pagal kuriuos būtų įvesta privaloma migrantų perkėlimo sistema, o atsisakiusios bendradarbiauti valstybės būtų baudžiamos iki 22 000 eurų bauda už kiekvieną migrantą.

„Tai nepriimtina! Jie nori jėga paversti Vengriją imigracijos šalimi!“ Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas penktadienį rašė Tviteryje.

Planuose taip pat numatoma reformuoti grąžinimo procesą, kurio valstybės narės turi laikytis, kai atmetamas prieglobsčio prašymas.

Grupė Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Vengriją, Slovakiją, Čekiją, Kroatiją, Maltą, Bulgariją, Lietuvą, Maltą ir Italiją, pažadėjo balsuoti prieš. Daugelis jų teigė, kad planas priversti sutikti su Briuselio nustatytomis migrantų kvotomis pažeidžia jų nacionalinį suverenitetą.

Tačiau Italijos vyriausybė ypač prieštaravo siūlomam grąžinimo procesui. Roma siekė išplėsti kriterijus, pagal kuriuos kilmės šalis laikoma „saugia“, kad būtų galima inicijuoti atmestų prieglobsčio prašytojų grąžinimą. Tai sulaukė didelio Vokietijos pasipriešinimo.

„Migracijos problemą galime spręsti tik kartu kaip ES, o ne kaip nacionalinės valstybės. Kovoju už atvirų sienų ES“, – prieš balsavimą sakė Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nensė Fėzer (Nancy Faeser).

Tačiau ketvirtadienį vėlai vakare Italijai buvo pasiūlyta didelė nuolaida, o Briuselis grąžino valstybėms narėms teisę pačioms nuspręsti, ar migrantai gali būti teisėtai deportuoti atgal į kilmės šalį.

Italijos vadovaujama koalicija subyrėjo ir naujoms priemonėms nepritarė tik Vengrija ir Lenkija, o Bulgarija, Malta, Lietuva ir Slovakija susilaikė.

Balsavimui buvo taikoma Europos Sąjungos kvalifikuota balsų dauguma migracijos klausimais, t. y. už planus turėjo balsuoti tik 14 valstybių narių, atstovaujančių ne mažiau kaip 65 proc. ES gyventojų.

Lenkija pareiškė, kad atsisakys mokėti bet kokią Briuselio skirtą baudą už atsisakymą bendradarbiauti pagal susitarimą, o Vengrijos vidaus reikalų ministerijos parlamentinis valstybės sekretorius Bence Rétvári sakė, kad valstybės narės nebegalės spręsti, kas gyvena jų teritorijoje.

Švedijos imigracijos ministrė Maria Malmer Stenergard, kuri pirmininkavo deryboms dėl Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai, po balsavimo sakė: „Tiesą sakant, tikrai netikėjau, kad sėdėsiu čia ir tai pasakysiu, bet mes priėmėme bendrą požiūrį dėl prieglobsčio ir migracijos valdymo reglamento ir prieglobsčio procedūros reglamento“.

Ji apibūdino šį balsavimą kaip „istorinį žingsnį“ nustatant, kaip blokas spręs migracijos krizes ateinančiais metais.

Šaltinis: Remix News

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Steve Quayle, Mike Adams

Nusikalstamas Baideno režimas stumia Ameriką į visišką žlugimą – tiekimo grandinės gedimai, sparčiai didėjanti infliacija, masinis pinigų spausdinimas ir ekonominė katastrofa, kartu sėjant neapykantą ir susiskaldymą tarp gyventojų. Netrukus suprojektuotas kibernetinis antpuolis bus nukreiptas į Amerikos finansinę infrastruktūrą ir regioninius elektros tinklų operatorius. Rezultatas bus beveik momentinis chaosas mėlynuosiuose Amerikos miestuose ir aplink juos. Per kelias dienas Amerika nusileis į aktyvų mūšio lauką, veikiantį pagal paskelbtą karo padėtį. Tiekimas bus nutrauktas (degalai, maistas, vaistai, elektra), o dėl finansinių operacijų nesėkmių didžioji dauguma Amerikos žmonių negalės nusipirkti atsargų ar net išsigryninti atlyginimo. Bus išnaikintos masių banko sąskaitos, denominuotos doleriais. Doleris žlugs, o dešimtys trilijonų dolerių doleriais išreikšto turto – obligacijų, akcijų, pensijų ir iždo – per naktį taps beverčiai. Visa tai daroma tyčia. Tai dalis… Skaityti daugiau »

Tomas Jakutis

Ši prievarta eilinį kartą įrodė ES politikos neteisingumą, suicidiškumą. Save gerbiančios ir žudytis nenorinčios
šalys turi nešt kudašių iš ES. Nuosekliai ir periodiškai tai teigiu.

Paulius

aišku ne Lietuvą turite omenyje kai kalbate apie save gerbiančius? Apskritai tai ši situacija daug iškalbingiau pademonstravo koncervų apskritai ir bilotaitės konkrečiai šunuodegiškumą. „Susilaiko“ o po to aiškina sumokės ir bus ramu. Galėtų iš koncervų kišenės susimokėti. Kažkaip suprantamesnis tas „susilaikymas“ būtų

Dzeikas

Tamsta teisus.
Bet yra kita tiesa, kuri apibreziama rusisku posakiu „siela rojun verziasi, bet nuodemes neleidzia”.😄😄😄
Save salis gerbia tada, kai jos gyventojai save gerbia. Savigarba atsiranda tada, kai zmogus valgo SAVO, t.y. savo pastangomis ir darbu, uzdirbta duona.
Ar daug tokiu zmoniu ant Lietuvos? Mizeris! Cia visi nuo virsaus iki apacios sedi ant ES finansinio penio. Aisku, tik apacios gauna centukus, o vierchai – euriukus.Kilais ir „liamais”. Todel vierchsi izulus chamai, o apacios prostituoja tyliai.
Dabar kaip Pilypas is kanapiu islenda Tomas Jakutis ir stoja i poza „saukiu as tauta!”.
Siulai lietuviams iskeisti sotu buvi iskeisti i savigarba?😏
O kodel jie turetu pakeisti savo 1992m spalio 25d pasirinkima?

Tomas Jakutis

O kam keisti 1992.10.25 pasirinkimą?

Dzeikas

Jus suprantate tautos pasirinkimo simvolizma 1992m spalio 25d ir ka jis reiskia nudiena, Europos Sajungos kontekste?
Ar jus nesugebte susieti siu ivykiu?

Tomas Jakutis

Taip, nesugebu..!
Parašai tamsta komentarą, pateiki skaitytojams keletą minčių. Vienos minties aš nesuprantu (nes nesugebu) ir paprašau ją paaiškinti.
Tamsta atsakai į klausimą dviem klausimais..! (tiek to, nepriminsiu jog taip nemandagu). Ar aš galiu pats susieti tuos du įvykius? Žinoma! Kokią išvadą padarysiu susiejęs – tai bus MANO interpretacija. O man įdomu ką būtent TAMSTA turėjai omeny klausdamas:
„O kodel jie turetu pakeisti savo 1992m spalio 25d pasirinkima?”

Dzeikas

Klausimu i klausima megsta atsakineti zydai. Is ju peremiau sia maniera.
Tai daroma ne tam, kad izeist pasnekova, o kad jis ijungtu smegenis ir rastu atsakyma pats. Jeigu jis negali/nenori atsakyti i kontrklausima – tada diskutuojama tema ne jam, arba jis turi savo tiesa ir jo klausia savo tustybei patenkinti.

T0mas J.

Nepatinka man žydiški žmonės.
Nepatinka ir tie kurie sako „simvolizmas”.
Bet labiausiai nepatinka kur į nuoširdų klausimą atsako: tu klausi tik savo tuštybei patenkinti!
Suprask – tu esi tusčias žmogus, man per žema su tavimi diskutuoti.
Užsirašau sau į stmintį: Dzeikas = išpuikėlis.

Dzeikas

Gali dar kaltu uzkarpele smegenyse padaryti, kad nepamirstum

blue yellow zov marinie

…siulyc pasvarstyt ES subyrejimo priezastis ir eiga.Apie pasekmes nieks neatspes,tai neverta.Idomiausia butu eiga…….kaip,kas…..Apie lt savigarba,deja,jau nebeverta net uzsimint…….Stai ir fsio,riebjata…

Dzeikas

Perfrazavus Marka Tvena gandai apie ES mirti siek tiek perdeti.
Kipiza kelia Lenkija, kurios ESui nepavyko istvirkinti – lenkai neisvoge jiems skirtu fondu, Vengrija ir Italija. Bet pirmoji sedi ant Putino penio, antroji, kai ES donorai surake antakius ir pasiule alternatyva ” o jeigu per snuki?”, suraukė subine.
Greiciau ES tampa imperija kur nariu teises siaurinamos iki daugumos saliu pilieciu teises diskutuoti vietines mokyklos fasado dazu spalva.

blue yellow zov marinie

..nu,tuei cia labai suprimityvinai,bet negincyju,bet ot nieks kazkodel nekalba apie ES razvala….ar vaizduotes neuztenka,ar ko……kazkas panasaus,kaip apie cccccp…kazkaip sunku buvo isivaizduot,kaip tai vyks…….tai asei vel apie ta pati….kaip tai vyks…..

blue yellow zov marinie

…teigti lengva,bet kaip tu tai isivaizduoji,turint omeny/sic/ pvz,,musu …hmm,vyriausybe….tie tusti pasakymai tampa strucio galvos kisimu smelin…Ot,kaip sukonkretintum sia mintele musuose……beprasmybe…ir pustotaaaaa,tik vejas gainioja ezius smelio dykroje ir skamba italisko vesterno muzika…bllllllm….

Dzeikas

Vejus kalbi. Jeigu kalbet apie Lietuva tai iseit is ES ji negali del 2 priezasciu: sedi ant jos dotaciju.Nupjovus ES rinkas atsitiks kaip zlugus Sovietijai – staigus gyvenymo lygio kritimas. Kodel? Todel kad Lietuvos ukis negamina galutinio produkto o tik komplektuojamasias firmoms esancioms ES. Jeigu ES rinka uzsidaro kam parduoda savo verzlikes? Geopolitiniai partneriai versle yra sie: 1.ES 2.Rusija 3.Kinija 4. UK 5.JAV 6. Turkija Su UK ir Turkija Lietuvos prekiu spyvarta centai, lim–>0, Kinijai is Lietuvos nieko nereikia, pati pasigamina ir pigiau ir geriau. JAV irgi mazai ka perka is LT ir toli. T.y. Lietuvai teks subine savo verzlikes esti, jeigu ES zlunga. T.y. Lietuva ES laikysis is paskutiniuju. Italija? A kredita ji Vokietijai grzino kai sedo i bata… Skaityti daugiau »

kaput

„Viskas. Bobikas nustipo”, satanovskis

blue yellow zov marinie

…kisa,jus neturit fantaaaazijos…..kalbejau ne apie LT isejima is ES,o ES subyrejimo EIGA…..visiskai kita reikala,nepriklausoma nuo lt……….Taves paklausius ir cccp subyrejimas atrodytu neimanomas….o jis ivyko,branguti,taigi….

Dzeikas

Klausyk ausimis: ES subyrejimo artimiausioje ir vidutineje istorineje (iki 10metu) nenusimato. Tuo nesuinteresuota NĖ VIENA jos nare.
Taciau laimejus Ukrainai kara pries Sovietijos nuovala ir ėmus formuotis naujajai Respublikai aplink asi Varsuva – Kijevas objektyviai gyles skilimas tarp vakaru ir vidurio europos saliu. Kaip jis vyks priklausys nuo daugelio faktoriu:
1.JAV ir UK pozicijos.
2. Ukrainos pokarinio socialinio vystymosi.
3. Vokietijos ir Prancuzijos reagavimo i Varsuvos – Kijevo asies stiprejima.
Bet kada si asis ir prie jos prisijungusios salys atskils nuo ES ir kaip – tau ir Saliamonas neatsakys. Be to nesi Krezas investaves i vertybiniu popieriu birza milijardus, kad tau tokie dalykai turetu rupeti

blue yellow zov marinie

..asei ne Krezas,bet ir ne kretinas,todel tokie dalykai man rupi.

Dzeikas

Jeigu rupi tai kas taves tiesiogiai neliecia ir ko tu negali itakoti – tai tavo smegenys aiskiai iszagintos ir istvyrkintos.

blue yellow zov marinie

…nea,…neistvYrkintos….,tik dar nenukvailejusios……

Jules

Valdančioji ekonominė-politinė klasė, suformuota Troikės, nebegali išsilaikyti be naujų rinkėjų iš svetur. Reikia galutinai pribaigti konkurentę.

nesuprantu

Kam europiečiams migrantai, kurie tik ėda ir šika??

blue yellow zov marinie

…siaip sau,ant juoko…..

Jules

Lietuvių turi mažėt arba bus skirtos didelės baudos.

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top