JK krikščionis mokytojas neteko darbo dėl nepritarimo translyčių politikai

laikmetis.lt

Jungtinėje Karalystėje krikščionis mokytojas kreipėsi į teismą po to, kai prarado darbą po ginčo dėl vietos tarybos ir mokyklos nustatytos translyčių politikos, praneša „ChristianToday“.

Dėl teisinių priežasčių nė vienos iš byloje dalyvaujančių šalių tapatybė negali būti nurodyta.

Pasakojama, kad mokytojas nesutiko su požiūriu į mokykloje lytį keičiantį mokinį, įvardijamą kaip X.

Vietos taryba nurodė visiems mokyklos darbuotojams kreiptis vaiką jo pasirinktu vardu ir įvardžiais bei leisti jam naudotis priešingos lyties patalpomis.

Mokytojas užginčijo šią politiką, teigdamas, kad ji nepagrįsta medicininiais įrodymais ir prieštarauja apsaugos procedūroms, todėl kyla pavojus vaiko sveikatai ir gerovei.

Mokykla ir taryba nesutiko su mokytojo nuogąstavimais, todėl jis kreipėsi į teismą dėl peržiūros.

Vėliau mokykla jį atleido už tai, kad tariamai atskleidė konfidencialią informaciją savo advokatams ir teismui.

Padedamas Krikščioniškojo teisės centro (Christian Legal Centre, CLC), mokytojas pateikė ieškinį darbo teismui prieš mokyklą dėl galimo jo persekiojimo, neteisėto atleidimo iš darbo ir religinės diskriminacijos.

Tikimasi, kad posėdis įvyks 2024 m. rugpjūčio mėn.

Komentuodamas savo sprendimą imtis teisinių veiksmų, mokytojas teigė: „Mokytojai yra gąsdinami, kad nekvestionuotų transformaciją patvirtinančios politikos, kai įrodymai rodo, kad faktinis tokio požiūrio rezultatas yra rimtas pavojus vaikų gerovei“.

„Esu pasiryžęs siekti teisingumo dėl to, kaip su manimi buvo elgiamasi, tačiau svarbiausias mano rūpestis ir motyvacija yra apsaugoti šį vaiką ir kitus šios šalies vaikus nuo žalos“, – pridūrė jis.

Šaltinis: Cristian Today

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top