laikmetis.lt
Darbo teismas Jungtinėje Karalystėje priėmė palankų sprendimą pastoriui Keithui Watersui (Keitui Votersui), kuris buvo priverstas išeiti iš pradinės mokyklos prižiūrėtojo darbo po to, kai tviteryje išreiškė savo nuomonę, kad LGBT „Pride“ paradai neigiamai veikia jų žiūrovus bei, jo manymu, tokiuose paraduose neturėtų dalyvauti krikščionys ir jų vaikai.
Darbo bylų teisėjas nusprendė, kad 55 metų pastorius buvo diskriminuojamas mokyklos.
Sprendime teisėjas teigė, kad bylai „labai svarbu“ tai, kad tviterio žinutė buvo paskelbta ne darbo metu, jo asmeninėje paskyroje, vykdant krikščionių dvasininko pareigas.
„Viena yra turėti taisykles, kurios taikomos darbo metu, o visai kas kita – taikyti jas asmeniniam gyvenimui ne darbo metu“, – sakė teisėjas.
„Ieškovo žodžio laisvės apribojimas ne darbo, kuris yra svarbi jo, kaip krikščionių dvasininko, tarnystės bei laisvės praktikuoti savo religiją dalis, metu turi būti daromas atsargiai, ir tik tais atvejais, kai tikrai pažeidžiamos kitų asmenų teisės, mokykla turėtų įsikišti ir neleisti ieškovui pamokslauti.
Mums aišku, kad evangelikų krikščionių dvasininkai turės pažiūras, kurioms nebūtinai pritars visi visuomenės nariai, tačiau tai yra jų, kaip krikščionių dvasininkų, pareiga skelbti šiuos įsitikinimus“, – aiškina teisėjas.
Teigiama, kad mokyklos veiksmai buvo „neproporcingi“ ir kad „įsitikinimai, kurie yra įžeidžiantys, šokiruojantys ar net trikdantys kitus, vis tiek gali būti apsaugoti“.
Tribunolas svarstė, ar pastoriaus K. Waterso pažiūros į tos pačios lyties asmenų santuokas gali prieštarauti kitų asmenų pagrindinėms teisėms, tačiau teisėjas padarė išvadą, kad „akivaizdu, jog tą patį galima pasakyti ir apie kai kuriuos kitus krikščionybės aspektus, kurie gali prieštarauti kitoms religijoms“.
„Tai nereiškia, kad jų negalima gerbti. Nors dauguma gali nepritarti šioms pažiūroms, ieškovas turi teisę jų laikytis. Tai, žinoma, skiriasi nuo to, kaip tie įsitikinimai pasireiškia, ir nuo konkrečių šios bylos klausimų“, – argumentavo teisėjas.
Reaguodamas į nuosprendį pastorius sakė, kad jam „palengvėjo ir jis džiaugiasi“.
„Tai pergalė ne tik man, bet ir krikščionių evangelikų lyderiams visoje šalyje“, – sakė jis. – Meldžiuosi, kad šis sprendimas ateityje padėtų apsaugoti pastorius, kuriems tenka dirbti ne visą darbo dieną kituose darbuose, kad gautų pajamų. Tai svarbi pergalė už mūsų laisvę kalbėti Evangelijos tiesą nebijant prarasti darbo“.
„Ėmiausi teisinių veiksmų ne todėl, kad norėjau paduoti mokyklą į teismą, bet todėl, kad tai, kas man atsitiko, paliečia pačią esmę to, ką reiškia laisvė skelbti Evangeliją Jungtinėje Karalystėje“, – pridūrė pastorius.
„Tikėjau, kad mano byloje keliami klausimai yra daug svarbesni už viską, kas vyksta su manimi, ir kad tai buvo teisinga, – aiškino pastorius, – Nepaisant to, kad žinojau, jog pasielgiau teisingai, buvau emociškai sukrėstas ir tai ilgam paveikė mane ir mano šeimą.
Per 37 darbo metus su manimi niekada nebuvo elgiamasi taip beširdiškai ir priešiškai. Išeiti iš darbo arba būti nutildytam kaip krikščioniui pastoriui nėra jokia laisvė“, – emocingai dalinosi pastorius.
„Vis dar manau taip, kaip sakiau, ir visada ginsiu tiesą. Manau, kad vaikų saugumas yra svarbiausia, ir visi, o ypač krikščionių pastoriai, turi turėti galimybę išsakyti susirūpinimą ir „iškelti raudonąsias vėliavas“, kai vaikams gali grėsti pavojus“, – be kita ko sakė jis.
„Kiekvienas, kuris dalyvauja „Pride“ renginyje, rizikuoja susidurti su nešvankybėmis. Tai akivaizdžiai kenkia vaikams, todėl laisvoje, atsakingoje ir tikrai mylinčioje visuomenėje turime turėti galimybę laisvai apie tai kalbėti ir be baimės“, – pridūrė jis.
Krikščionių teisės centro, kuris palaikė pastorių K. Watersą, vadovė sakė, kad tai yra „esminė byla dėl krikščionių laisvės“.
„Už tai, kad mylėjo Jėzų, kalbėjo biblinę tiesą ir rūpinosi vaikų gerove, Keitas tapo persona non grata – jo žodžiai ir ketinimai buvo iškraipyti, o jo asmenybė žlugdoma“, – sakė ji.
„Mūsų mokykloms ir bažnyčioms reikia daugiau, o ne mažiau tokių bendruomeniškai mąstančių žmonių kaip jis. Už tai, kad parašė vieną tviterio žinutę, kurioje išreiškė nuoširdų susirūpinimą dėl vaikų, jis buvo apšmeižtas, jam buvo grasinama ir jis buvo išvytas iš darbo“, – pasakojo gynėja.
„Nepaisant gausybės psichologinių tyrimų, kuriuose daroma išvada, kad vaikai, ankstyvame amžiuje susidūrę su seksualinio turinio medžiaga, vėliau dažniau patiria sutrikimų ir priklausomybių, internete yra daugybė straipsnių, kur tėvai raginami vesti vaikus į „Pride“ paradus“, – nuogąstauja vadovė.
„Kodėl krikščionis pastorius negali pasisakyti tokiais rūpimais klausimais, nesulaukdamas grasinimų ir neprarasdamas darbo? Tai, kas nutiko pastoriui, yra tik vienas iš naujausių atvejų, kai sąžiningi, malonūs, normalūs žmonės patiria priekabiavimą ir bauginimus už tai, kad reiškia savo nuosaikias, pagrindines krikščioniškas pažiūras seksualinės etikos klausimais“, – užbaigė ji.
Šaltinis: Christian post