Jolanta Blažytė. Ar dar nenusibodo?

„Tikėkime mokslu“, – nepaliaujamai rypuoja influenceriai. „Nuo Covid mirė tiek jonų ir tiek petrų“, – trimituoja Statistikos departamentas. „Skiepytis reikia tam, kad papuolus į reanimaciją, „mobiliakas“ neatsidurtų sutuoktinio rankose ir anas neperskaitytų susirašinėjimų su meilužiais“, – porina kažkokie tai pagal „pinigų įsisavinimo“ mokslus sukurti plakatėliai.

Klausimas visiems su šio informacinio cirko dalyviams: ar jums dar nepabodo? Kada pagaliau sulauksime tikros ir vertingos informacijos apie Covid krizę? Pavyzdžiui, informacijos apie tai, kokie yra sunkių Covid ligų ir mirčių rizikos faktoriai? Kaip tie faktoriai yra šalinami? Kam tas Covid labiausiai pavojingas?

Šiuo metu vartau JAV CDC (ligų prevencijos ir kontrolės centro) atliktą tyrimą, kurio metu buvo susisteminti duomenys iš 800 JAV ligoninių. Tyrimo laikotarpis nuo 2020 m. kovo 20 d. iki 2021 m. kovo 20 d., t.y. tuo metu, kai dar nebuvo vakcinų arba vakcinacijos procesas buvo tik prasidėjęs.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad net 94,9 % visų hospitalizuotų Covid pacientų turėjo bent vieną šalutinę ligą, o dauguma jų – ir po kelias vienu metu: 50,4 % sirgo hipertenzija, 49,4 % – lipidų metabolizmo sutrikimais, 33 % – nutukimais, 31,8 % – diabetu su komplikacijomis, 24,9 % – širdies ligomis, 18 % – baimės sutrikimais ir t.t. Net 30 % didesnė mirties rizika buvo sergančių diabetu grupėje, 28 % – sergančių baimės sutrikimais grupėje.

Taigi, CDC tyrime aiškiai išdėstoma, kokia pacientų imtis turėjo gretutinių ligų, kiek ir kokių. Tyrimo išvadose rašoma, kad šalutinių ligų valdymas labai padėtų išvengti sunkių Covid susirgimų…

Bet tai – JAV statistika. Lietuvoje tokios statistikos nėra (arba ji slapta???) – mat lietuvaičiai turi tenkintis tik tais skaičiais, kurie parodo, kiek nuo Covid mirė jonų ir kiek petrų. Bet kiek tie jonai ar petrai turėjo šalutinių ligų – mums žinoti nebūtina.

Mūsų šalyje, deja, nėra komunikuojama apie tai, kokie susirgimai yra Covid rizikos faktoriai, nėra komunikuojama, kaip valdyti hipertenziją (šie susirgimai Lietuvoje vieni didžiausių pasaulyje), nėra komunikuojama, kaip valdyti viršsvorį, baimės sutrikimus ir kitus Covid susirgimų rizikos faktorius. Mums dieną naktį – pradedant autobusų stotimis, baigiant Akropoliais – į galvas kemšama buka propaganda apie tai, kad viską išspręs išganingos vakcinos – ir be jokių hipertenzijos valdymų.
Nesvarbu, kad jau net ir „arkliui aišku“, jog vakcinos nelabai ką sprendžia ir kad reikia ieškoti kitų krizės valdymo idėjų.

Ai, tiesa, prieš keletą dienų Lietuvos Statistikos departamentas pristatė labai „rimtą“ tyrimą, kuris neva turėtų sudrebinti kone visą pasaulį. Taigi Statistikos departamentas skaičiavo Pfizer vakcinų efektyvumą ir suskaičiavo, kad Pfizer vakcina tikimybę patekti į ligoninę sumažina 10 kartų, o tikimybę numirti – net 20 kartų. Arba dar kitaip tariant: vakcinos efektyvumas, apsaugant nuo patekimo į ligoninę siekia 90 %, o efektyvumas apsaugant nuo mirties – net 95 %.

Ups, perskaičius šio tyrimo publikaciją, papuoštą garsiu propagandiniu pavadinimu: „Pfizer vakcina 20 kartų sumažina tikimybę numirti nuo Covid“, vienu metu galvoje, tarsi koks Molotovo kokteilis, sprogsta krūva klausimų: kas, kur ir kaip???

Pavyzdžiui:

1. Tai kam tada reikalinga ta trečia dozė, jei vakcinos tokios efektyvios? Bet netrukus susigraibau, kad šiame tyrime jokios laiko funkcijos nebuvo, todėl, ieškant atsakymo į klausimą „Po kelintos dozės ir po kurio laiko vakcinos lieka tokios efektyvios?“, beliko burti iš kavos tirščių. Bet argi tai svarbu? Juk svarbiausia – skambus ir pritrenkiantis propagandinio straipsnio pavadinimas.

2. Tyrime rašoma, kad Lietuvoje tik 63 % patekusių į ligoninę turėjo šalutinių ligų. Kas gi čia dabar? Kodėl JAV ligoninėse net 95 % turėjo šalutinių ligų, o Lietuvoje – tik 63 %? Gal todėl, kad mūsų Statistikos departamentas eilinį kartą šaudo tuščiais šoviniais? O gal todėl, kad tos šalutinės ligos tiesiog nefiksuojamos, norint prikurti daugiau baimių??? Žodžiu, dar kelios minutės, ir tuoj prikursiu naujų sąmokslo teorijų.

3. Tyrime dar parašyta, kad vakcinų efektyvumas sveikiems žmonėms yra dar didesnis nei turintiems šalutinių ligų. Tai jau tikrai – vakcinos gali būti labai „efektyvios“ tiems žmonėms, kurie, susidūrę su virusu, puikiai susitvarko ir be vakcinų.

4. Ir, galiausiai, ta garsi tyrimo antraštė „Pfizer vakcina 20 kartų sumažina tikimybę numirti nuo Covid“… Čia kam konkrečiai sumažina? Ar tiems sveikiems žmonėms, kurie ir be vakcinų nepatenka į ligonines? Ai, tiesa, berašydama post‘ą pamiršau, kad esmė ne skaičiai, o garsios antraštės.

Bevartydama Lietuvos Statistikos departamento atliktą „pasaulinės reikšmės tyrimą“ pagalvojau, kad šiam departamentui vis tik geriau sekasi skaičiuoti mirusius jonus ir petrus.

P.S. Pati dažnai sulaukiu klausimo, ar man dar neatsibodo rašyti apie virusus ir vakcinas.

Žinokite – visiškai neatsibodo. Ir kuo toliau – tuo įdomiau.

Tačiau atsibodo melas. Atsibodo propaganda. Atsibodo manipuliacijos. Atsibodo Konstitucijos pažeidinėjimai. Atsibodo duomenų mokslininkas. Atsibodo Sveikatos apsaugos ministro klaidžiojimas tarp dviejų pušų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top