Jonas Grigas.Tiesa tebėra svarbi

Tiesa buvo ir yra svarbi nuo žmonijos pradžios, nes ji reškia tikrovę, o jos priešai tikrovę iškraipo. Anglų rašytojas Džordžas Orvelas beveik prieš 100 metų rašė, kad „pasaulyje nyksta objektyvios tiesos samprata. Mūsų istorija virsta melu.“

Tiesa tapo nebesvarbi. Krikščioniškasis pasaulis, atsisakęs Dievo įsakymų „Nevok“ ir „Nemeluok“, nugrimzdo į post tiesos (nuvertintos tiesos) epochą. Jos šalininkai teigia, kad faktai priklauso nuo politinio požiūrio. Moralės nepaisantys politikai tiesą iškreipia savo naudai. Bet jei nėra moralės, nėra ir politikos – teigia teisininkas dr. Algimantas Šindeikis. Politikai gali užginčyti mokslinus faktus be jokių politinių padarinių.

JAV prezidentas D. Trumpas teigė, kad klimato kaita yra apgavystė, kurią sumanė Kinija, siekdama sužlugdyti JAV ekonomiką. Kiek vertas jų žodis, tiek verti ir jie. V. Landsbergis taikliai pastebėjo, kad kas meluoja, tas ir vagia.

Tiesą atskleidžia mokslas. Bet daug mokslo nepažįstančių atvirai abejoja moksliniu metodu ir jo rezultatais, jei jie prieštarauja jų ideologiniams įsitikinimams arba verslo interesams. Kartais profanai abejoja ir mokslininkų kompetencija. Iš čia kyla mokslo neigimas.

Žinoma, ne visi mokslininkai yra kompetentingi už savo siauros interesų srities ribų. Verslo finansuojamas lobizmas padeda slėpti tiesą apie žalingas technologijas, pavyzdžiui, neigia klimato kaitą, tabako ir elektromagnetinės spinduliuotės žalą. Vokiečių rašytojas Bertoldas Brechtas yra pastebėjęs, kad kas nesupranta tiesos – yra kvailys, bet kas supranta ir vadina ją melu – yra nusikaltėlis.

Fizika, atrodo, yra viena iš sričių, kur tiesa yra aiški. Jos dėsniai objektyviai aprašo tikrovę. Jie pagrįsti matematiniu tikslumu ir eksperimentiniais įrodymais. Fizika kai kam nesuprantama, bet ji nepriklauso nuo išankstinių nusistatymų ir yra pagrindas tiesos paieškai. Jeigu seksite reiškinių paaiškinimus kituose moksluose, jūs galiausiai grįšite prie fizikos.

Fizika palaiko pasaulėžiūrą, kad visi gamtos reiškiniai turi fizikinį paaiškinimą, kad nėra pasekmių be priežasčių, nėra vietos moksle nematerialiems reiškiniams. Fizika nediktuoja, kaip mums gyventi ar spręsti moralines dilemas, bet ji nustato foną, kuriame mes jas sprendžiame. Fizikai pirmieji parodo savo idėjų trūkumus. Bet tiesą atskleisti nelengva net fizikai, nes mes nesuprantame net tūkstantosios procento dalies to, ką atskleidžia gamta.

O žiniasklaidos tikslas yra ne skleisti tiesą, o vaizduoti, kad ji nėra šališka. Protingus stengiamasi nutildyti, kad neįsižeistų buki. Todėl pasitikėjimas žiniasklaida nyksta. Dauguma žmonių naujienas dabar sužino iš socialinių tinklų, ypač iš feisbuko. Bet vis sunkiau atskirti, kurios naujienos pagrįstos faktais, o kurios ne. Melagingos naujienos buvo skleidžiamos šimtmečius, net per mokslo revoliuciją ir Švietimo amžiuje. Vatikanas po 350 metų apgailestavo, kad sudegino Dž. Bruno, o G. Galilėjų įkalino už tiesos skleidimą, bet jų inkvizitorių kardinolą Robertą Belarminą paskelbė šventuoju. Tokia yra Vatikano tiesa.

Galingieji visuomet buvo suinteresuoti priversti žmones manyti taip, kaip aniems paranku. Tačiau technologijos prisidėjo prie beprecedentės melagingų naujienų sklaidos. Melagingos naujienos yra sąmoningai melagingos, jos kuriamos siekiant tam tikro tikslo, tyčia klastojant naujienų turinį, neigiant mokslo įrodytus faktus.

Už to dažniausiai slypi ideologiniai ar verslo motyvai. Jų tikslas ne tik apgauti, bet ir valdyti žmones. Ar mulkinamas žmogus gali mylėti kitą žmogų, valstybę? Tiesa ne visada svarbi net jos saugotojams prokurorams ir teisėjams. Pasaulio finansų magnatai daugelio šalių vyriausybes pavertė marionetėmis ir valdo jas. Jiems tiesa nesvarbi.

Tobulas valdymo rezultatas yra žmonės, kuriems skirtumas tarp tiesos ir netiesos neegzistuoja. Kiek melagysčių paskleidė politikai Andriui Tapinui paviešinus masinį biudžeto pinigų pasisavinimą savivaldybėse, Jonavos, Lazdijų ir kitų merų godumą, Kauno savivaldybės tarybai tapus, anot Tapino, „vagių taryba“!

D. Britanijoje tokius „čekiofilus“ sodina į kalėjimą, o Lietuvoje vieni apsivogusieji tik kaltina kitus apsivogusius ir žiūrėdami kiaulių akimis toliau „dirba“ vyriausybėje ir savivaldybėse. Socialdemokratas Rymantas iš Plungės man rašė feisbuke, kad „jei nevagi, esi avinas. Toks tavo ir likimas.“ Vogti iš valstybės buvo garbės reikalas. Toks AMB idėjinis palikimas.

Postmodernizmo tezė teigia, kad tokio dalyko, kaip objektyvi tiesa, nėra. Postmodernizmą plėtojo humanitarai, mažai išmanantys, kas yra mokslas. Mokslo neigėjai teigia, kad mokslas nėra susijęs su tikrove, kad net evoliucija, klimato šilimas, žalinga aplinkos cheminė ir elektromagnetinė tarša ar skiepų nauda yra tik lakios vaizduotės padariniai.

Jei tiesos nėra ir viskas priklauso tik nuo požiūrio, kaip galima ką nors žinoti? Kas yra istorija? Kodėl neabejoti radijo ir TV naujienomis, ypač LRT radijo vedėjoms ir jų pašnekovams nuolat kažko klausinėjant „ar ne?“, mene, muzikoje, radijo laidose kuriant šimtus platformų (pakylų, tribūnų, aikštelių) ir kitaip teršiant lietuvių kalbą? Kodėl netikėti sąmokslo teorijomis? Jei naujienos yra tik politikos išraiška, kodėl jų neprasimanius?

Dirbtinis intelektas sukuria netikrus vaizdus ir netikras kalbas, kuriomis negalima tikėti. Visuomenė, kaip niekada, veikiama klastotėmis. Yra didelė tikimybė, kad viskas, ką girdime ar matome, yra netikra. Jau negalima tikėti elektroniniais laiškais, žinutėmis, net e-dokumentais.

Postmodernizmas yra post tiesos krikštatėvis, rašo Lee McIntyre knygoje „Post tiesa“ (2020). „Time“ žurnalo (2017 m. balandžio 3 d.) viršelyje spindi straipsnio antraštė „Ar tiesa mirė?“ Jame aprašytos D. Trumpo melagystės ir keltas klausimas, ar galime išmokti gyventi nuvertintų faktų visuomenėje?

Bet reikia ne išmokti gyventi su melagienomis, o ginti tiesos sampratą ir priešintis joms. Melui visada būtina duoti atkirtį. Post tiesos amžiuje privalome kovoti su bet kokiu mėginimu iškraipyti faktus ir melagystėmis, kol jos nevirto pūliuojančia visuomenės žaizda. Lietuvoje ta žaizda pūliuoja – tiek daug žmonių neskiria tiesos nuo melo, tiki apsimelavusiais ir žmonėmis manipuliuojančiais politikais ir vėl juos renka. Einšteinas yra pastebėjęs, kad pagarba politikams negalvojant yra didžiausias tiesos priešas!

Amžinai priešintis tiesai yra nesuderinama su evoliucija. Mokslas niekada nesiliaus ieškojęs tiesos ir netvirtins ją radęs. Jo stiprybė yra požiūris nuolat pasitikrinti savo įsitikinimus pagal empirinius faktus ir įsitikinimus keisti. Jei šio požiūrio nesilaikysime, ateityje laukia dar didesnis pavojus nei post tiesa.

Žmogus yra grandis, jungianti visą Žemės gyvybę, todėl privalo puoselėti tiesą, nes jei atsiribosime nuo tiesos, atsiribosime ir nuo tikrovės. „Su tiesa elgiamės, kaip norime, nes atsisakėme tiesos. Nuomonę pavertėme tiesa. Reikia budėti tiesos pusėje, kad išliktume savimi. Tiesa mus apvelka orumu šiandienos tikrovėje“, – sako kunigas Ričardas Doveika knygoje „Kunigas Ričardas“ (2020).

Suprasti tiesą ir tikėti melu yra kvailumas! Tai kodėl taip dažnai savo noru tampame kvailiais? Jei technologijos perims žmonių bendravimą (tai jau vyksta), turėsime idiotų kartą, kuriai tiesa nerūpės.

Tiesa visada buvo ir tebėra svarbi. Nuo mūsų priklauso, ar suvoksime tai laiku. Mes gyvename nežinodami, kas laukia rytoj. Savo vaikams ir vaikaičiams linkėčiau gyventi tiesos, ne post tiesos pasaulyje.

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nėra taip blogai

melas ,prietarai yra apnikę žmones iš seno kaip bakterjos ir virusai, kurie kiekvienu momentu atakuoja organizmą. Bet jei organizmas sveikas, atsparus, susrga tik ypatingais maro, choleros atvejais. Kitais arba nesuserga arba perserga lengvai ir dar įgyja atsparumą kitam kartui

Paul Casimir

„Klimato šilimas”? Dar galėjo paminėti „saugias ir efektyvias” pagal medicinos moxxxlą. Autorius pasiklydęs tarp trijų pušaičių.

Prašalietis

Didelis „visagalės fizikos fanas” J.Grigas savo straipsnelyje „Tiesa tebėra svarbi” rašo tokias tiesas: „V. Landsbergis taikliai pastebėjo, kad kas meluoja, tas ir vagia.” … „Vogti iš valstybės buvo garbės reikalas. Toks AMB idėjinis palikimas.”… Šiek tiek išsilavinęs žmogus, kuris „tiesas bando atsirinkti” naudodamasis taip vadinamais visuotiniais dėsniais, logikos, taip vadinamu „kritiniu mastymu”…., „mokslininkui” Grigui, kuriam straipsnelyje aprašytas „tiesas” pakako „moksliniu būdu atrasti pasitelkus tik visagalį” fizikos mokslą, belieka priminti Grigo „tiesos ir moralės simbolio” V.Lansbergio vieną kitą savo laiku spaudoje viešintą „dorovingą” darbelį: į” sąjūdžio veiklos pradžioje ieškotą ir nesurastą Norvegijos žmonių surinktos kelių milijonų Norvegijos kronų sąjūdžio veiklai remti paramos, kurią „pasaugoti” paėmė sąjūdžio vadu išrinktas V.Lansbergis.. V.Lansbergio atgautų sklypų „teisėtas atsikraustymas” iš Lietuvos pakraščių prie Vilniaus… O kur… Skaityti daugiau »

tokia pokomunistinė tiesa

Sąjūdininkai organizavo nepriklausomybę ir kitas permainas be kita ko tam tam kad būtų grąžinta komunistų laikais iš žmonių konfiskuota nuosavybė, patį savininką dažna pasiunčiant pas baltas meškas. O kuo viskas baigėsi? Baigėsi AMB komunistų šutvės triumfu turto dalybose. Bet su tautos daugumos palaiminimu, reikia pripažinti. Panašiai db su Kauno gyventojų palaiminimu miestą be pabaigos valdo apsukrus komunistinis gaspadorius. O neišmanėliai sąjūdininkai, pagal patriotiškų LT žmonių supratimą, turėjo ir toliau likti ubagais idealistais, su amžinatilsį karaliumi priešakyje. Koks ten žemės grąžinimas arba visuotinį pasipiktinimą sukėlęs žemės kilnojimas. Negalima!!

Paul Casimir

Priminkit kieno ir kada tvartelis judžiu tapo?

jo, gerai kad priminei

Vienu metu Landsbergio tvartelis buvo savo reikšme tautos akyse praaugęs 20 aukštų AMB meilužės viešbutį.

Paul Casimir

O jie negrus Amerikoj muša! (C)

blue yellow zov marinie

…jo,tvartelis ant vistos kojeles,nors ir raisas,eme lakstyt kaip paseles….

Prašalietis

AMB su šutve visi „patriotai” prisimena, tik niekas „neprisimena” V.Lansgrybio KGB-istinio sąjūdžio „ne šutvės gerų darbų”, kuri, kai buvo gyvas AMB, viską nuo pat pradžių vairavo antru arba pirmu numeriu(priklausomai nuo turime Seime vietų), tai yra kūrė vietinę „demokratiją…” Kurių dalis už „gerus darbus tautai” 75 metams buvo užsislapstino…Beje, V.Lansbergio „gerus darbus’ su visa „politine’ partija sėkmingai perėmė ir tęsia anūkas Gabrielius, kurio kelių metų „politinis darbas tautos labui” sudarė sąlygas „atsiskleisti” jo Mortos „verslininkės talentui”, kuri „didelio alinančio darbo dėka’ pasidarė su Gabrieliuku milijonieriais, kurie perka parduoda milijoną eurų kainuojantį sklypą už vieną eurą ir jokiam 75 metams užsislapstinusiam „patriotui” nekyla jokių klausimų….

stiprink atmintį

Sąjūdininkai kovojo už kapitalizmo atstatymą – ir už tai kad per turto dalybas visų pirma praturtėtų tie kas nukentėjo prie komunistų. Kas turėjo išeiti ubagais po nevykusios komunizmo statybos bankroto, tai visų pirma statybos vadovai . O ką pamatėme? Pamatėme, sužinojome kad kaltas Landsbergis, sugriovęs ir išdraskęs mūsų gražią, klestinčią tėvynę tarybų Lietuvą…Va taip. Gal esi jaunas, nebeprisimeni?

Prašalietis

„Sąjūdininkai kovojo už kapitalizmo atstatymą – ir už tai kad per turto dalybas visų pirma praturtėtų tie kas nukentėjo prie komunistų… Gal esi jaunas neprisimeni?” Kaip rodo KGB šefuoto sąjūdžio veikėjų „kapitalizmo staybos”, tai buvusias V.Lansbergio ir AMB organizuotas ir vykdytas „turto dalybas” „labiausiai dėl nepavykusio komunizmo statybos nukentėjo ne tik „tautiniai” komunistai, bet ir KGB-istai… Sąjūdinių KAB -istų „kančios” paaiškės kai baigsis 75 metų įslaptinimo terminas…, nors KGB vienas kitas „nukentėjęs nuo komunistų, bet kapitalizmo statybos teisingai apdovanotas kankinys” iškyla į viešumą… „Kapitalizmo statybos metu nepakeliamą darbą dirbęs”, numiręs turtingiausias Marijampolės verslininkas Karpavičius pasirodo „nukentėjo ir nuo komunistų nevykusio komunizmo statymo” tarybiniais laikais dirbdamas etatiniu KGB darbuotoju… Lansbergių Vytautukas( pagal kai kuriuos „pletkus” vienos visiems žinomos struktūros „bildukas’ pravarde… Skaityti daugiau »

juk tauški niekus

Muzikologas Landsbergis buvo( ir yra) žinomas mokslininkas, Čiurlionio specialistas.. O kad jį Konservatorijoje apkraudavo visuomenine veikla, tipo marksizmo paskaitos, tai čia buvo įprasta praktika; žmogus taip buvo kompromituojamas ir saistomas ryšiais su Partija, kad nepasijustų per daug savarankišku.

Prašalietis

„Bičiuli”, matomai nesimokei tarybiniais laikais aukštojoje mokykloje, todėl nežinai, kad marksizmą patikėdavo dėstyti tik didelio pasitikėjimo, einantiems profesorių pareigas mokslinio komunizmo specialistams ar dėstytojams už kokius nors „nuopelnus” Čiurlionio kūrybos tyrinėjime ir t.t., gavusiems atitinkamos visiems gerai žinomos organizacijos pritarimą. Šių specialistų atlyginimas buvo didesnis nei kitų dalykų dėstytojų. Kiek teko pastebėti kitų dalykų dėstytojai nelabai „draugaudavo” su mokslinio komunizmo dėstytojais, kurie paskutiniame kurse savo mokslinio komunizmo egzamino ar įskaitos išlaikymu suteikdavo galimybę daryti ir ginti mokslo baigimo diplomą.. ” Gal esi” jaunas, todėl tokių dalykų pats nei matei, nei girdėjai. O gal esi sąjūdinio gorbačiovui ir perestroijkai remti 75 metams „patriotiškai” užslapstinto sambrūzdžio sparno atstovas ar palikuonis, todėl „prisimeni”???…, kad didelis „muzikologas” Lansbergių Vytuoliukas parašinėjo, kaip ir nemažai kitų… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..pasigydytum,kvaileli..ar ka…

blue yellow zov marinie

…bene pirma karta ir tu pasakei tiesa…..

blue yellow zov marinie

amb pavoge draugyste vidur baltos dienos.Ir tai yra tiesa.Lanzbletkeris prisivoge kruva zemiu,norvegu milijona…da kazka..ir tai yra tiesa.LT zmogai renka ambistus arba bletkistus.Tai tiesa.Kadangi tai tiesa,lt gyviai yra durniai….ir tai yra nenuneigiama tiesa.

lietuvio galva minkšta

Lansbergis ne toks kvailas kad vogtų norvegų milijoną, į kurį, kaip į blokadinį auksą , akimis įsisiurbusi visa doroji sąžiningoji lietuvių tauta. Kitas dalykas, kad komunistiniai agitatoriai kalė ir kals žmonėms į galvas, kad Landsbergis ir milijonus pavogė ir tvartelį ir vilą Šveicarijoje, ir dar, negana, išvadino tautą šunauja.

blue yellow zov marinie

…uzduosiu bais sukta klausima….ar tu lietuvis…..o daba pirstu pamaigyk savo galva….

atsargumas pirma visko

iš visų ginčijamų tiesų žmonijos ateičiai (netolimai) turbūt reikšmingiausia yra klimato kitimas (kaitimas). Tokio masto grėsmės atveju už galutinį tiesos įtvirtinimą svarbesnis yra ATSARGUMAS. Net ir netikintis klimato šilimu turi sutikti, kad geriau nežaisti žmonijos likimu ir dėl visa pikta nusileisti tiems kas klaidos atveju žada bent jau milžiniškas migrantų bangas iš gyventi tiesiogiai nebetinkamų planetos regionų, kuriuose dabar kaip tyčia susitelkę ne milijonai, bet šimtai milijonų ir net milijardai žmonių.. Per paskutinį apledėjimą planetoje gyveno gal keli keliolika milijonų žmonių ir jie, sutinkamai su klimato pokyčiais, migravo ten kur išgyvent buvo lengviau. Vietos tuomet laisvos buvo užtektinai. O dabar? Kur pvz dėsis milijardas indusų? Ar Afrikos negrų, kada jiems rimtai užkaitins pasturgalius. Demografinė padėtis planetoje tokia kad milijardai žmonių… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…pajuodeliams pasturgalius kaitina ne klimato silimas,o baisi tinginyste….slubas vokietis su lazda taip jiems ta klimata atsaldytu,kad praeitu visi norai keliauti….ir taptu bais seslus toj savo afrikoj,indijoj ir visur kur.Svarbu,kad lazda but gera.

koks tu keistas

jei nesakyti minkštagalvis. Jeigu negrai Afrikoje ir visur ims dirbti ir gaminti kaip vokietis, energijos ir visų žaliavų poreikis pasaulyje išaugs penkis kartus, taip pat įvairių atliekų išmetimas. Mažai nepasirodys, kaip sako mūsų kaimynas Luka.

blue yellow zov marinie

…jei pirstu dursi sau galvon,jis prasmegs kiaurai….tai reik visiems visai nieko nedirbt…bus zaliavu iki kaklo,energijos is vis nereiks.,atlieku nebebus……zmogau,tu kazkoks labai labai keistas,hmmm,svelniai tariant…

dalinai pasakei teisybę

Iš ekologinio taško išties geriau gyventi nedirbant. Bet iš ko tada gyventi iki 8 mlrd pasidauginusiai žmonijai, jei ne iš darbo? Čia visų ekologinių ir demografinių problemų geluonis. Negalima nedirbti , o dirbant artinama pasaulio pabaiga. Ir ne išskaityta šventose knygose, bet reali, techninė pasaulio pabaiga.

blue yellow zov marinie

…uuumnyca…kuo daugiau dirbi,tuo pasaulio pabaiga greiciau arteja….todel negrai patys protingiausi….is vis nedirba….

ką sako išmintis

jei tikrai nežinai , geriau tikėti klimato šilimu – ir apsirikti, negu netikėti – ir apsirikti. Ir ne šiaip sau geriau, bet nepalyginamai geriau

A_Tadas

„Mūsų istorija virsta melu”… Lietuva pirmauja. Ar ne?
Klimato kaita… Pinigų plovimas. Ar ne?

Saulė

Klimatas šila, bet ne dėl žmogaus kaltės.
Ir ne milijonas per-čių karvių…
Vienas ugniakalnis…

blogai ir dar blogiau

jei klimatas šyla dėl žmonių kaltės dar yra vilties stabdyti šilimą kečiant elgesį. Bet jei šyla nepriklausomai, tai pasekmės nepermaldaujamos

blue yellow zov marinie

…nu labai paprasta.Reik vienasyk nustot peeeerst…ir planeta isgelbeta.

Paul Casimir

Klimatas nešyla jau keletą dešimtmečių, beje. Ir šiaip tai apibrėžimų dalykas, čia, šiame tinklapyje, neįmanoma dalykiškai ginčytis. Pakanka suprasti, kad klimatas kito, kinta ir kis nepriklausomai nuo žmogaus įprastos veiklos. Klimatą nulemia ☀️, ir kažkiek mūsų Žemės gelmėse vykstantis žinomų medžiagų branduolių skilimas.

edvardas čiuldė

Su daugeliu iš autoriaus įtaigiaI išsakytų teiginių privalome sutikti, ypač paperka gerbiamo akademiko dorovinis maksimalizmas. Tačiau, kaip atrodo, kai kurie įsipareigojimo tiesai aspektai yra labiau problemiškas dalykas nei atrodo iš pažiūros. Nieko gero nežada mums ta nuostata, jog būtina perkelti gamtamokslio patirtį į žmogaus tikrovės pažinimą, tokiu būdu neva užtikrinant mokslinį visuomenės, istorijos ir žmogaus pažinimą.Būtent maksizmas nuodugniausiai realizavo tokią nuostatą, pabandęs sukurti visuomenės mokslą pagal gamtos mokslų pavyzdį, atrasti visuomenės funkcionavimo, taip pat istorinės raidos dėsnius, kurie veikia su tokiu pat objektyviu būtinumu kaip gamtos mokslų rekonstruoti dėsniai. Vėliau totalitariniai komunistiniai rėžimai sprendė problemą – kaip įsprausti žmogaus gyvenimą į tokius geležinius istorijos dėsnius, “istorijos autsaiderius” žudydami arba kišdami į kalėjimus, psichiatrines ligonines ir kitur. Manau, kad čia nuoširdžiai… Skaityti daugiau »

visaip blogai

Marksistai , įsikalbėję Markso mokymo neginčijamą teisingumą, leido sau žmonių atžvilgiu vykdyti stačiai zootechninę atranką. Galas žino, jeigu teorija būtų pasiteisinusi praktiškai, žmonijos suklestėjimu visų rūšių veikloje, kaip buvo žadama. To neįvyko ir galų gale eksperimentinių triušių pyktis nukrypo prieš apsišaukėlius. Bet nepamirškime, kad Darvino suvokti dėsniai vykdo su gyvais padarais, įskaitant žmones , nė kiek ne mažiau negailestingą atranką. Skirtumas, kad ant natūralios, biologiškai neginčijamos atrankos, negali supykti už tai kad ji „nehumaniška”. Tuo labiau kad žmogus turi dėkoti natūraliai atrankai už tai kad tapo gamtos karaliumi… O atranką darančių nevykėlių apsišaukėlių adresu niekas negaili piktų žodžių – su viltimi, kad pikta kritika sumažins norus pertvarkyti žmonių gyvenimą pagal kitą kokią teoriją. Tačiau teorijos nebuvimas naikina perspektyvą ir įsigali… Skaityti daugiau »

edvardas čiuldė

Labai įdomūs jūsų pastebėjimai, kitą kartą įsivelčiau į begalinę diskusiją, tačiau žmona dabar varo purkšti bulves nuo kolorado vabalų, todėl prabėgomis pasakysiu tik tai, kad, kaip atrodo bent man, jokių natūraliuosios atrankos tarp žmonių dėsnių nėra, tai yra tik abstrakcija, kuria naudojamasi, kai siekiame pateisinti savo nežmogiską elgesį kitų žmonių atžvilgiu arba tada, kai kas nors tokį elgesį bando pateisinti mūsų atžvilgiu. Apskritai dėsnis net ir gamtos sferoje yra tik teorinis modelis, abstraktavimo kryptis, kai daromos išvados, atsiribojant nuo tiriamų reiškinių individualumo. Mūsų laikais vieninteliu teorijos, kaip nesuiteresuoto tikrovės stebėjimo, prieglobsčiu yra klasikinių intensijų filosofija, kai mokslas visu savo turiniu yra virtęs technika. Nesuinteresuotas tikrovės stebįjimas yra simultaniškas laiko matymas, kai tame pačiame taške dalyvauja praeitis, dabartis ir ateitis.. Atsiprašau,… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..pamokslavimo intencijos negali prasimusti nevalingai,brangus Edvardai..neapsinuodykit su tais purskalais,da tikimes sveiko proto straipsniu…

visaip blogai

sutinku kad natūrali atranka žmonių gyvenime smarkiai apsilpusi ir toliau silpsta, bet pačiame žmogus atsiradime jos vaidmuo neabejotinas, nors ir sunkiai išnarstomas

Prašalietis

Leisiu sau diletantiškai paironizuoti šiandieninio lansberginio durnių laivo „proto bokštų” „tiesos svarbos” tema pateiktomis „mokslinėmis” konstatacijomis, nutylėjimais, pastebėjimais, vienas kito supratingais pagyrimais..  J.Grigas savo straipsnelyje „Tiesa tebėra svarbi” – „V. Landsbergis taikliai pastebėjo, kad kas meluoja, tas ir vagia.” … „Vogti iš valstybės buvo garbės reikalas. Toks AMB idėjinis palikimas.”…  Sužavėtas „mokslininkas” Čiuldė savo komentare-„Su daugeliu iš autoriaus įtaigiai išsakytų teiginių privalome sutikti, ypač paperka gerbiamo akademiko dorovinis maksimalizmas.” … Belieka papildyti Grigo pateiktą V.Lansbergio „tiesukę”, be Čiuldę „papirkusių” pseudo dorovinių Grigo maksimalizmų. Aišku, AMB idėjinio palikimo nesumažinsi, nesumenkinsi ir prie didžiausių norų, didžiausių „dorovinių maksimalizmų”. Su V.Lansbergio „idėjiniu palikimu” „dorovinis maksimalistas” Grigas smarkiai „doroviškai pasikuklino”… Visi prisimena V. Lansbergio „neįkainuojamą” sąjūdinį „idėjinį palikimą” – sąjūdžio veiklos pradžioje ieškotą ir… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..nu jo,lanzbletkeris savo mastabais nunese amberioka….tiek konkreciu vagiliavimu,tiek idirbiu politikoj…nu,VYTAUTAS,visgi….beveik DIDYSIS……dzioptveimei…

ką užmiršai paminėti

tai Landsbergio vilą Šveicarijoje ir tą faktą kad Landsbergis išvadino tautą šunauja. Api e tai kad Landsbergis buvo faktinis valstybės vadovas lemtingomis nepriklausomybės atgavimo ir išsaugojimo dienomis, net nekalbu. Tą vis žino:)

blue yellow zov marinie

..buvo sajudzio taryba,kuri esminiais klausimais priversdavo ta niekseli skaitytis su ju nuomone…..tas kurvius visom keturiom buvo pries nepriklausomybes skelbima…..norejo tik autonomijos sssp sudetyje,svolacius.

Prašalietis

P.S.”Tą vis žino:)”… „Ačiū” lansberginio durnių laivo Lansbergio „beretinių” kontroliuojamam šiandieniniam seimui, kuris visiems „nesusipratėliams”, kurie savo akimis matė ir prisimena tas „nepriklausomybės atgavimo ir išsaugojimo” dienas, kai aukščiausias Tarybų Lietuvos organas, paskutinė Tarybų Lietuvos Aukščiausios Taryba pagal tuometinius įstatymus buvusi koligialus organas, vadovaujama šios tarybos pirmininko V.Lansbergio, savo nutarimu pasakė, kad V.Lansbergis yra „buvęs valstybės vadovas” „de fakto”, nes de jure nelabai gaunasi priderinti su tuo laikotarpiu buvusiomis pareigybėmis… „Atsakingais istoriniais momentais gerai pasirodžiusius veikėjus ” Seimas taip pat įvertino „faktus” ir visi žino, kad Ramanauskas -Vanagas taip pat yra „buvęs valstybės vadovas”, kuris pokario metais iš išsikasto miškelyje slapto bunkerio, apie kurio egzistavimą žinojo tik keletas žmonių, „slaptai vadovavo Lietuvos valstybei”; kaip ir Baltarusijos virėja yra Baltarusijos „išrinkta… Skaityti daugiau »

Visiems komentatoriams

Straipsnis juk ne apie Landsbergį. Nesuprantu, kodėl visi taip myli V. Landsbergį, kad radę jo vardą apsvaigsta ir jau nesupranta net apie ką yra straipsnis.

Prašalietis

Matomai skaitei J. Grigo straipsnį „pasitelkęs savo negausias fizikos žinias” ir įjungęs savo „turimą dorovingumo maksimumą”, todėl ir pamatei tik Lansbergio vardą ir nepajėgiai pamatyti kas prie Lansbergio ” vardo” Grigo „dar labiau svaiginančio”yra parašyta. Paskaityk dar kartą kas prie Lansbergio „vardo” parašyta – „V. Landsbergis taikliai pastebėjo, kad kas meluoja, tas ir vagia.”.. Dėl tos pačios priežasties nepastebėjai kito nemažiau „svaiginančio vardo”- AMB, ir ką Grigas prie šio vardo „nemažiau svaiginančio” parašė -„Vogti iš valstybės buvo garbės reikalas. Toks AMB idėjinis palikimas.”.. „Draugiškai patriotinis patarimas” būtų, mažink ant kiekvieno kampo siūlomų ukrainietiškų lašinių kiekį savo racione, jie, matomai, pačiam trukdo pamatyti kas yra dar Grigo „patriotiškai”parašyta prie Lansbergio ir AMB „vardų”, kaip ir Grigo straipsnio „generalinės minties svaiginančiam supratimui”… Skaityti daugiau »

Veleris

МАКСИМАЛЬНЫЕ ДЕЙСТВИЯ. — Часть 7. Всеобщая теория всего.

https://www.youtube.com/watch?v=OoKkgbJuoAU&t=1067s&ab_channel=%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%B5%D1%80

Ilgiausiai galiojanti NETIESA

Vos buvo atgauta nepriklausomybė ir prasidėjo bankrutavusio ir nekonkurentiško paveldėto komunistinio ūkio reformos, kaip prasidėjo ir komunistų aimanos dėl neišmanėlių landsbergininkų griaunamos darbščiomis mūsų rankomis sukurtos gražios tarybų Lietuvos, galingos jos pramonės ir klestinčių kolūkių. Žodžiu , grąžinkite, lietuviai, kol nevėlu, prityrusius komunizmo statybos vadovus vadovauti dabar jau kapitalizmo statybai. O pradžiai komunistinio turto dalyboms. Ir ką gi, netiesa puikiai suveikė ir baigėsi tada 1992 Seimo rinkimais, o rinkimų pasekmės tebegalioja ir tebeveikia iki šiol

Blake Ambrose

mRNR vakcinacijos reikalavimai galėjo būti žalingiausi iš visų griežtų, nesėkmingų vyriausybės priemonių; jie išardė šeimas, sugriovė draugystes ir privertė milijonus skiepytis grasindami atimti darbą. Daugybė žmonių patyrė rimtų sužalojimų. Nepaisant viso to, Baideno administracija ir toliau poetiškai kalbėjo apie mRNR stebuklą ir kaip tai išgelbės šalį nuo krizės. Baidenas ir jo pakalikai tvirtino, kad pasiskiepiję negalėsite užsikrėsti virusu ir kad dėl nesėkmių kalta „neskiepytų žmonių sukelta pandemija“. Bet jie patys žinojo, kad tai netiesa. CDC direktorė Rochelle Walensky kartu su buvusiu NIH direktoriumi Francisu Collinsu 2021 m. sausio mėn. nagrinėjo COVID „proveržio atvejus“. Walensky 2021 m. sausio mėn. pranešime.pripažįsta, kad skiepai neveikė taip, kaip buvo žadėta. Tačiau administracija greitai įsakė žiniasklaidai nutildyti visus, kurie abejojo ​​skiepų veiksmingumu.  Walensky viešai sakė, kad paskiepyti asmenys „nenešioja… Skaityti daugiau »

46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top