alkas.lt
The best defence is a good offence, – sakė senovės lietuviai… oi, atsiprašau – anglai, čia mes vis dar gvėraujam senoviškai „Geriausia gynyba – puolimas!“. Šia išmintimi, nieko inovatyvesnio nesugalvojusi, regis, panūdo pasinaudoti Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, pasitelkusi į pagalbą garŠią lietuvių kalbos savanorę doc., dr. Loretą Vaicekauskienę.
Prašvilpavusi laiką, per kurį reikėjo imtis įsisavinti 35 milijonus eurų, 2021 metais Europos komisijos (EK) skirtus su lietuvių kalba susijusiems dirbtinio intelekto (DI) sprendimams, Ekonomikos ir inovacijų ministrė, panelė Aušrinė Armonaitė, pagaliau panūdo pasiaiškinti, kur ir kaip „kalbos prievaizdai“ saviems taško pinigus…
Apie tai lapkričio 17 d. Feisbuke padejavusi, kad yra mokyklinių egzaminų volo pervažiuota, pasigyrė lietuvių kalbos liberalizavimo „savanorė“ ponia Vaicekauskienė:

Šį pranešimą su netramdomu džiaugsmu sutiko jos gerbėjai ir mokiniai. Štai jų vieši komentarai, kad galėtumėte įsivaizduoti, su kuo turime reikalą:

Nors dėl 35 milijonų likimo ministrės Armonaitės daug kartų teiravosi tiek Seimo nariai, tiek visuomenininkai ir žiniasklaida, tačiau nuo įkyrių klausėjų buvo pašaipiai atsiribojama kaip kirviu nukertant, kad pinigai nebus skirti „šieno ravėjimui“, o bus panaudoti naudingai…
Bet gauti ES pinigai iki šiol taip ir lieka nepanaudoti, o ministerija jau bemaž 2 metus „per kiauras dienas muša diñderį“ ir nesugeba arba nenori skelbti projektų konkurso šių lėšų panaudojimui, o dabar supratusi, kad tikslingai skirtas lėšas neišvengiamai teks grąžinti EK, nusprendė pasitelkti ekspertę Vaicekauskienę, kad įrodytų, jog dėl visko kalti pinigų ištroškę sektantai-kalbininkai, nieko neišmanantys nei apie kalbą, nei juo labiau apie dirbtinį intelektą, tik gašliai trokštą kuo greičiau tarpusavyje išsidalinti „jiems, matot, priklausančius“ šlamančius.
Jei nepavyks padalinti saviems, tai jau geriau grąžins, nei šitokiems netikėliams atiduos!..
Bet šį kartą, pasak Vaicekauskienės, kalbos sektantamas nepavyks, nes „pasikeitė valdžia, Armonaitės ministerija pyst ir užstabdė“. Jei nepavyks padalinti saviems, tai jau geriau grąžins, nei šitokiems netikėliams atiduos!..
Sektantais ir korumpuotais pinigų išsidalintojais pravardžiuojami kalbininkai galėtų ponią Vaicekauskienę atiduoti teismui. Nes čia keikiami kalbininkai jokių pinigų nesiskirstė ir nesidalino, o atvirkščiai – paprašyti Kultūros ministerijos per Valstybinę lietuvių kalbos komisiją (VLKK) parengė 23 projektinius siūlymus, kokiems su lietuvių kalba susijusiems dirbtinio intelekto sprendimams reiktų prašyti ES projektinių pinigų. Ir pagal tą paraišką, Lietuvos Vyriausybės pateiktą Europos Komisijai per Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, tie pinigai buvo gauti.
Gautos lėšos turėjo būti panaudotos per 4 metus. Tam turėjo būti parengtas ir paskelbtas viešas projektinių paraiškų priėmimo konkursas. Dėl Armonaitės vilkinimo praėjo jau beveik 2 metai (22 mėnesiai) – joks konkursas nepaskelbtas, o Armonaitė viešai tebepostringauja, esą pinigai bus panaudoti protingiau ir tikslingiau…
Tad kalbininkės Vaicekauskienės viešai pažerti abstraktūs menkinimai esą dalis kažin kokių projektų – visai netinkami (…nerinksiu žodžių – dalis projektų – „durniaus paieška“…), yra dūmų uždanga siekiant pateisinti ministerijos neveiklumą, nes jokių projektų dar nėra pateikta, jų ir būti negali ministerijai nepaskelbus konkurso gautoms lėšoms paskirstyti.
Ministrė Armonaitė pernai viešai dievagojosi, kad projektų priėmimo konkursą paskelbs 2023-ųjų metų pirmą ketvirtį, o EK prašys projektų vykdymo terminą pratęsti nuo 2024 iki 2026-ųjų. Dabar jau beveik prigyvenome ketvirto 2023-ųjų metų ketvirčio pabaigą. Tai kurgi tas paraiškų teikimo kvietimas?
Jei konkursas dabar ir būtų paskelbtas, tai per nepilnus dvejus metus tikrai būtų sunku kokybiškai atlikti projektinius darbus, kuriems skiriant lėšas buvo numatytas 4 metų terminas.
O tuomet gal bent vieną Laisvės partijos išsikeltą Seimo rinkimų programos tikslą pagaliau pavyks įgyvendinti – uždaryti vieną iš dviejų Valstybinės kalbos priežiūros tarnybų, o gal ir abi. Juk kalbininkams ir mums visiems laisvinančio gyvenimo būdo pamokas duodantiems partiečiams, mokantiems įsisavinti pinigus, jos kaip meška su lokiu – abi labi tokios, tad kaip čia atskirsi Valstybinę lietuvių kalbos komisiją (VLKK) nuo Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI)*.


….tiesiog nuostabu.Pasakyti nera ka,isskyrus visus nenormines kalbos keiksmazodzius,prakeiksmus ir izeidinejimus….kaip tokios nuozmogos uzgimsta siame sviete……neswarumas is da didesniu neswarumu,bhweeeeeeeeeeeeee
grybauskaitė, šimonytė, čmilytė ir armonaitė – visų šaknys žydiškai-kgbistiškos
tokios asabos valdo Lietuvą – ir ilgai valdys
Dezinfekcija dėsto:
,,… turėk galvoje, kad, iškilus realiam užpuolimo pavojumi, Lietuva pirmiausiai susitvarkys su 5-aja kolona…”
Didžiai gerbiamas kovotojau, malonėkite apšviesti, ar ŠIS pavojus realus?l
Arba investuoti į jį skubotai, nes sąvoka nauja ir darbų priekyje marios. Nespėsi su pirmais – beviltiškai atsiliksi..Arba priešingai, grąžinti pinigus tiems kas siūlo – ir palaukti kol reikalas pasidarys aiškesnis , kad būtų mažiau rizikos ir nesėkmių užsiimant naujovė. Ko labiausiai nemėgsta biurokratai , užtai mielai investuoja į kelių ir tiltų ir naujų ministerijų bei ofisų statybas , kurių gyvenančiam Vilniuje žmogui atrodo niekada nebus gana .
Vienu klausimu prisidedu prie uždarymo. Naujažodžių kūrimas ir įtvirtinimas kaip suprantu Komisijos akiratyje. Rezultatai apgailėtini. Naujų žodžių db reikia daug, daromi jie skubotai ir atmestinai. Dažniausiai prie maždaug tinkančios šaknies prilipdant patikslinančius prasmę priešdėlį ir priesagą, dažniausiai mažybinę Žodžiai išeina ilgi, nepatogūs, besiveliantys šnekamoje kalboje – tačiau iškart patenka į rašto kalbą ir iš ten nebeiškirsi. Tauta kuri neatmenamais laikais sukūrė kalbos pamatus ir karkasą nežinojo rašto, užtai pretenduojantis naujas žodis keliaudamas per žmones atlaikydavo žiaurią atranką ir ,arba apsitrindavo, arba nusitrindavo ir nunykdavo.
Kai susiduriu su naujadarais, negaliu suprasti, ar:
Bet kuriuo atveju,kaip jie ten pateko? Ar čia piktybinė priešų veikla, ar nepotizmas ir korupcija? Jei nėra galimybių šios institucijos dezinfekuoti, teks amputuoti.
Kai bus mokslo statyba ir meno statyba, tada bus galima su išmanymu rūpintis protingu statybų finansavimu, efektyviu skiriamų lėšų panaudojimu, taupymu ir pan. O dabar yra kaip yra; lėšas reikia skirti, tikintis kad kažkas iš to išeis. o kas išeis – matysime.
Broliškos rusų tautos pranešimas draugei Armonaitei:
https://www.youtube.com/watch?v=ypH_fNDdKio
Lituanistė Vaicekauskienė (iš teksto): “raportuosiu patyrimus” – reports on experience?; “veikiančius rezultatus” – working results?; “civilizacinis judesys” – civilization movement?; “neorientuojami į /…/ produktus” – product orientation?